Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 04, 2015 10:04 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
batmik napisał(a):
A jakoś w połowie grudnia dostałem już kartę na 2015 nie uiściwszy zań składki. Czy ubezpieczenie obowiązuje? Jak to wygląda?


Będzie obowiązywać jak opłacisz składkę. Styczeń jest takim okresem, nazwijmy buforowym, kiedy możesz opłacić składkę po fakcie wypadku i też będzie działać (pisałem o tym kilka postów wyżej)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 04, 2015 10:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Madness napisał(a):
Będzie obowiązywać jak opłacisz składkę. Styczeń jest takim okresem, nazwijmy buforowym, kiedy możesz opłacić składkę po fakcie wypadku i też będzie działać (pisałem o tym kilka postów wyżej)

Ok. Wszystko jasne. Nie doczytałem.
Ktoś miał może wątpliwą przyjemność skorzystania z zapisów polisy? Jak to działa w praktyce?

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 20, 2015 9:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
No i jest. Niemieckie Alpenverein. Z tabeli porównawczej wynika, że jest lepsze i przede wszystkim tańsze.
http://www.dav-kattowitz.eu

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 20, 2015 10:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
batmik napisał(a):
Z tabeli porównawczej wynika, że jest lepsze i przede wszystkim tańsze.


Może jest tańsze, ale zawsze jest jakieś ale " ubezpieczenie nie obejmuje wypadków, których przyczyną była rażąca nieodpowiedzialność oraz łamanie zakazów górskich "


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 20, 2015 10:58 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Ja zaś, szykując sobie wyjazd do Południowego Tyrolu, trafiłam na jeszcze jedno stowarzyszenie - Alpenverein Südtirol, i u nich było wtedy najtaniej. Cena kusiła, ale jakoś nie chciałam ryzykować, nie miałam czasu sprawdzać, wczytywać się i kupiłam wtedy w OEAV.

Właśnie sprawdziłam, że wciąż są najtańsi, aktualna cena to 45 euro. Co za to dają - nie sprawdzałam, podaję linki, jak ktoś jest zainteresowany, niech czyta.
Cena:
http://www.alpenverein.it/de/alpenverei ... 39131.html
Za co:
http://www.alpenverein.it/de/alpenverei ... 39128.html

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 12, 2015 7:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
anke napisał(a):
Zawsze kupuję to ubezpieczenie stąd wiem, gdzie go szukać (ostatnio płaciłam bezpośrednio do ubezpieczyciela).
Mam pytanie. W jaki sposób płacisz? Przelewem sepa z Polski?
Pytam, bo w piśmie, które przychodzi wraz z nową kartą od Alpenverein jest informacja, że przy przelewach międzynarodowych bank nie przekazuje im informacji zawartych w tytule przelewu. A do opłacenia tego dodatkowego ubezpieczenia NNW potrzebne jest przy opłacie podanie swojego nazwiska i numeru legitymacji OEAV
http://www.mitgliederversicherungsservi ... srente.pdf
Więc skoro tytuł przelewu z moim nr legitymacji nie dojdzie do ubezpieczyciela to może być mały problem z zawarciem tego ubezpieczenia dodatkowego.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 13, 2015 7:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
tomek.l - do dzisiaj nawet nie widziałam, że jest coś takiego jak przelew sepa, może dlatego wybuliłam jakąś straszną kasę za ten przelew do Uniqi - zrobiłam go w banku Millennium.

Piszesz, że pytasz o ubezpieczenie NNW. Prawdopodobnie miałeś na myśli ubezpieczenie rentowe, bo PDF, który linkujesz, dotyczy chyba renty, którą się dostaje w przypadku wypadku, a nie typowego NNW.

Chyba właśnie taki druczek sobie wydrukowałam jak w twoim linku (tylko wtedy była to Uniqa a nie Generali) - poszłam do banku i zgodnie z tym druczkiem zrobiłam przelew. Na tym PDF-ie są dane, które trzeba wpisać: nazwisko, obok nr leg. OEAV i daty urodzenia i oczywiście wpisałam je na przelewie jako "tytuł przelewu". Myślę, że dane te raczej musiały być przekazane do adresata przelewu - Uniqi.

Piszesz, że w piśmie od Alpenverein "jest informacja, że przy przelewach międzynarodowych bank nie przekazuje im (czyli Alpenverein) informacji zawartych w tytule przelewu"
Ale dlaczego mieszasz do tego OEAV? Jeśli dobrze pamiętam szczegóły, to raczej zrobiłam to jakby poza plecami OEAV, oni chyba nie mają nic do tego. Podają tylko na swojej stronie, że jest możliwość takiego ubezpieczenia dla członków stowarzyszenia.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 16, 2015 12:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
batmik napisał(a):
No i jest. Niemieckie Alpenverein. Z tabeli porównawczej wynika, że jest lepsze i przede wszystkim tańsze.
http://www.dav-kattowitz.eu

A jak ze zniżkami w schroniskach na DAV? Tak samo jak z OEAV?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 19, 2015 4:22 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
leppy, nie odpowiem ci na podstawie własnych doświadczeń, bo zawsze zapisywałam się do OEAV, ale sprawdź po linkiem poniżej:
http://www.alpenverein.de/huetten-wege- ... 10630.html

przy okazji dodam: lubiłam przed wyjazdem zajrzeć sobie na sąsiednią stronę z rankingiem schronisk:
http://www.huettentest.de/huettentest/ergebnisse.php

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 19, 2015 10:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
anke napisał(a):
Piszesz, że w piśmie od Alpenverein "jest informacja, że przy przelewach międzynarodowych bank nie przekazuje im (czyli Alpenverein) informacji zawartych w tytule przelewu"
Ale dlaczego mieszasz do tego OEAV?
Nie mieszam do tego Alpenverein. Stosuję tylko analogię. Skoro oni twierdzą, że w przychodzących na ich konto do Austrii przelewach nie ma tytułu przelewu to podobnie może być też w przypadku ubezpieczenia rentowego w Generali. A Generali wymaga jednak podania w tytule przelewu np. nr legitymacji. Dowodem zawarcia ubezpieczenia jest tylko ten przelew. A wiadomo jak działają ubezpieczalnie. Jakakolwiek nieścisłość i będą się migać od wypłat.
Zapytam w banku czy wiedzą jak to jest w przypadku SEPA. Czy bank odbierający otrzymuje także informacje z "tytułu przelewu".

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 27, 2015 10:25 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Witam

Zastanawiam się nad zmianą OeAV na DAV :) (wychodzi trochę taniej 89e vs 108e, oraz jest NNW, ale to przy 20% uszczerbku) i mam kilka pytań:

1. Czy ktoś się już zapisał? :P
2. Piszą, że ubezpieczenie obowiązuje na cały świat, ale podają też:

Cytuj:
3. W jakich przypadkach nie przysługuje ubezpieczenie?
Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje:

3.1. Uprawianiu sportów alpejskich w ramach wyjazdów zorganizowanych poza Europę.
W rozumieniu tej umowy Europa obejmuje wszystkie europejskie państwa (włącznie z Maderą), państwa graniczące z Morzem Śródziemnym jak również Wyspy Kanaryjskie. Wschodnią granicą jest Ural (rzeka i góry), cały region Elbrusa jest również zaliczany.
Ochrona ubezpieczeniowa zachodzi jednakże
a) przy każdym wyjeździe, podróży organizowanym przez DAV lub jego sekcję
b) dopóki przewodnik wycieczek tylko okazyjnie (nie więcej niż 2 razy w roku) i poza zawodowo organizuje wyjazd
c) jeżeli przy samodzielnych podróżach niektóre ich komponenty muszą zostać zakupione poprzez biuro podróży, wyjazd dalej nie uznaje się za wyjazd zorganizowany

3.2. Ekspedycji

3.3. Szybownictwa, paralotniarstwa i podobnych sportów lotniczych

3.4. Szkód, które ubezpieczona osoba spowodowała umyślnie lub poprzez rażącą lekkomyślne zachowanie, w szczególności poprzez nieuwzględnienie zasadniczych, ogólnie przyjętych zasad zachowania w górach

3.5. Udziału w zawodach narciarskich oraz innych zawodach nieorganizowanych przez DAV

3.6. Szkód powstałych poprzez strajk, wewnętrzne zamieszki, wojny, pandemie, energie jądrową, areszt i inne interwencje władz danego kraju oraz szkód powstałych w krajach dla których MSZ wydało ostrzeżenia o podróżowaniu.


co to jest sport alpejski? chodzi im o narciarstwo alpejskie czy wszystkie czynności sportowe które wykonujemy w alpach (narty, rower, wspinaczka) na wyjeździe zorganizowanym? Czyli jak jadę z kolegą to mam cały świat, ale jak jadę z grupą zorganizowaną to tylko Alpy ewentualnie Elbrus?

3. Ubezpieczenie obejmuje
- pływanie kajakiem
- rafting/canyoning
Czy pod to podpina się kajt/windsurfing? :)

4. Czy był ktoś z nimi na jakimś wyjeździe? widzę, że oddział katowice żyje trochę aktywniej niż OeAV w Polsce. Są organizowane wyjazdy do schronisk Katowickiego, Gliwickiego i Wrocławskiego itp.

Pozdrawiam
Tomek

p.s. w sumie to wysłałem zapytanie bezpośrednio do oddziału Katowickiego :P zobaczymy co odpiszą :)

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 28, 2015 7:50 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
To wyłączenie odpowiedzialności jest najciekawsze. Pojemne, uznaniowe:
Major napisał(a):
3.4. Szkód, które ubezpieczona osoba spowodowała umyślnie lub poprzez rażącą lekkomyślne zachowanie, w szczególności poprzez nieuwzględnienie zasadniczych, ogólnie przyjętych zasad zachowania w górach

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 03, 2015 11:32 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Witam

Wysłałem maila z zapytaniem do sekcji Katowickiej DAV i dostałem odpowiedź:

Pytanie:
Cytuj:
Witam serdecznie

Mam kilka pytań odnośnie członkostwa:

1. Ubezpieczenie obejmuje cały świat, z wyjątkiem sportów alpejskich zorganizowany?
- co jest kwalifikowane jako sport alpejski?
- rozumiem, że jak pojadę w Himalaje z kolegą to ubezpieczenie działa, ale z agencją wyjazd zorganizowany już nie?
- czy pod region Elbrusa kwalifikuje się także Kazbegi i okoliczne szczyty na Kaukazie?

2. Czy pod sporty wodne kwalifikuje się kitesurfing i windsurfing?

3. Jak wygląda honorowanie zniżek w innych krajach? czy OeAV honoruje wszystkie zniżki DAV i odwrotnie? czy np. obecnie posiadając członkostwo OeAV mam pełną zniżkę w Kattowizer Hutte? Czy zniżki honorowane są też we Francji? (schroniska Gouter i Tete Rousse?)

4. Czy zimą/wczesną wiosną organizowane są wyjazdy? czy są to wyjazdy skiturowe?

5. Jeżeli chciałbym się zapisać od stycznia 2016 to czekać na złożenie deklaracji do stycznia czy mam to zrobić w grudniu?

Pozdrawiam
Tomek


Odpowiedź:
Cytuj:
Cześć!

1. Jeśli wyjazd jest zorganizowany (przez firmę, agencję) to ubezpieczenie nie obowiązuje. Należy także zwrócić uwagę, że z ubezpieczenia wykluczone są także ekspedycje.
Pojęcie ekspedycji opisane jest tutaj:
http://www.alpenverein.de/bergsport/exp ... 10355.html
Tłumaczenie akapitu, z powyższego linku, który opisuje czym wg, DAV są ekspedycje:
“Oprócz wielokrotnie powtarzanych i perfekcyjnie przygotowanych wędrówek w dobrze znane Alpy wabią nas również wędrówki i wspinaczki w górach całego świata. Wszystkie działania, które wykraczają poza łatwe wędrówki takie jak np. trekking są na ogół określane jako ekspedycje lub wspinaczkę wysokogórską. Co wyróżnia/charakteryzuje ekspedycje? Wspinaczka powyżej 7000 metrów będzie na przykład zawsze sklasyfikowana jako ekspedycja ponieważ dotyczy terenów trudno dostępnych i w dużej mierze pokrytych lodowcami. Do tego dochodzi mocne osłabienie wydolności organizmu spowodowane niższym ciśnieniem atmosferycznym i mniejszą zawartością tlenu w powietrzu.. Kolejnym czynnikiem jest duże oddalenie od cywilizacji i brakującej w związku z tym infrastruktury takiej jak drogi, szpitale, miejsca noclegowe i inne. Ze względu na te ostatnie czynniki da się wyjazdy w bardzo bezludne płaskie tereny jak na przykład na oba bieguny, Spitsbergen lub Grenlandię zaklasyfikować jako ekspedycje. Nadrzędną cechą wszystkich ekspedycji jest to, że przedsięwzięcie zawiera elementy eksploracji lub elementy o charakterze badawczym, a co najmniej wkraczanie na teren nieznany jak na przykład obszary rzadko uczęszczane.
Dostępną dla wszystkich podstawą pojęcia ekspedycji jest definicja ekspedycji znajdująca się w książce DAV Alpin Lehrplan Band 3 „Hochtouren – Eisklettern“ von Peter Geyer und Andi Dick, BLV-Verlag, München 2001, S. 126-127.”
Jeśli chodzi o wyjazdy poza Europę to radzimy każdorazowo sprawdzić/zapytać się (można za naszym pośrednictwem) czy rejon, w który chcecie się wybrać jest objęty ubezpieczeniem.

"- rozumiem, że jak pojadę w Himalaje z kolegą to ubezpieczenie działa, ale z agencją wyjazd zorganizowany już nie?"
Tak, ale proszę zwrócić uwagę na to co opisałem powyżej.
"- czy pod region Elbrusa kwalifikuje się także Kazbegi i okoliczne szczyty na Kaukazie?"
Tak kwalifikuje się.

2. Nie są to typowe sporty związane z górami - obawiam się, że nie, ale spróbujemy dowiedzieć się więcej na ten temat.

3. Tak zniżko OeAV i DAV są wzajemnie honorowane. Dokładnie to członek DAV może korzystać ze zniżek w schroniskach następujących organizacji górskich:

Deutscher AlpenvereinDAV
Oesterreichischer Alpenverein OeAV
Fédération Francaise des Clubs Alpins et de Montagne FFCAM
Federacion Espanola de Deportes de Montana y Escalanda FEDME
Club Alpino ItalianoCAI
Schweizer Alpen-Club SAC

Alpenverein Südtirol AVS
Federazione Alpinistica Ticinese FAT
Liechtensteiner Alpenverein LAV
Planinska Sveza SloveniJe PZS
Vereinigung des akademischen Alpenclubs der Schweiz VAAC

Zniżki nie dotyczą schronisk organizacji:

Club Alpin Beolge CAB
Groupe Alpin Luxenbourgeois GAL
Nederlandse Klim -en Bergsport Vereniging NKBV

Źródło:
http://www.alpenverein.de/huetten-wege- ... 10630.html

Gouter i Tete Rousse należą do FFCAM także zniżki powinny obowiązywać. Należy zwrócić uwagę, że żeby zniżka obowiązywała należy mieć ze sobą aktualną legitymację członkowską - w razie potrzeby okazać ją i wskazać na logo ze słowami: "GEGENRECHT-RÈCIPROCITE`".

4. Zimą planowany jest wyjazd narciarski, ale nie skiturowy. Wyjazdy skiturowe są na razie w fazie projektowej.

5. Deklarację lepiej złożyć w grudniu gdyż czas oczekiwania na legitymację wynosi do kilku tygodnie (legitymacje są do naz wysyłane z Salzgitter w Niemczech gdzie jest główna siedziba Sekcji Katowickiej).


Tak więc prawie wszystko jasne czekam jeszcze na informację o windsurfingu/kitesurfingu.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 03, 2015 11:38 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
anke napisał(a):
To wyłączenie odpowiedzialności jest najciekawsze. Pojemne, uznaniowe:
Major napisał(a):
3.4. Szkód, które ubezpieczona osoba spowodowała umyślnie lub poprzez rażącą lekkomyślne zachowanie, w szczególności poprzez nieuwzględnienie zasadniczych, ogólnie przyjętych zasad zachowania w górach


Ale to jest standard w ubezpieczeniach

http://rkb.pl/faq/co-jest-razace-niedba ... edbalstwa/
http://www.lexlege.pl/orzeczenie/13041/ ... a-cywilna/
http://rf.gov.pl/orzecznictwo/art-827-s ... lstwo__663

i jest to legalne, ponieważ w Polsce obowiązuje Kodeks Cywilny:
Cytuj:
Art. 827. § 1. Ubezpieczyciel jest wolny od odpowiedzialności, jeżeli ubezpieczający wyrządził szkodę umyślnie; w razie rażącego niedbalstwa odszkodowanie nie należy się, chyba że umowa lub ogólne warunki ubezpieczenia stanowią inaczej lub zapłata odszkodowania odpowiada w danych okolicznościach względom słuszności.
§ 2. W ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej można ustalić inne zasady odpowiedzialności ubezpieczyciela niż określone w § 1.
§ 3. Jeżeli nie umówiono się inaczej, ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną umyślnie przez osobę, z którą ubezpieczający pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym.
§ 4. W razie zawarcia umowy ubezpieczenia na cudzy rachunek zasady określone w paragrafach poprzedzających stosuje się odpowiednio do ubezpieczonego.


I podobno w każdym kraju UE takie lub podobne zapisy występują. Więc jak ktoś liczy, że zrobi dupozjazd na Robakiewiczu na Mnichu zimą, w japonkach i krótkich spodenkach bo "mam ubezpieczenie" to może się mocno zdziwić :P

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 25, 2015 10:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lis 19, 2015 12:00 pm
Posty: 2
Witam w imieniu DAV Kattowitz :)

Chciałem wyjaśnić kilka kwestii, bo nasza mailowa odpowiedź była trochę nieprecyzyjna;
Cytuj:
„1. Jeśli wyjazd jest zorganizowany (przez firmę, agencję) to ubezpieczenie nie obowiązuje. Należy także zwrócić uwagę, że z ubezpieczenia wykluczone są także ekspedycje.”

Dotyczy to tylko wyjazdów poza Europę - a więc ubezpieczenie obejmuje wyjazd zorganizowany w każde góry w Europie (do Europy nie zaliczamy Grenlandii i Spitzbergenu), nie zostanie on również zakwalifikowany jako ekspedycja.

Cytuj:
„2. Nie są to typowe sporty związane z górami - obawiam się, że nie, ale spróbujemy dowiedzieć się więcej na ten temat.”

Faktycznie takie sporty jak kitesurfing i windsurfing nie będą ubezpieczone, ponieważ tak jak napisaliśmy nie są one związane z górami

Cytuj:
„3.4. Szkód, które ubezpieczona osoba spowodowała umyślnie lub poprzez rażącą lekkomyślne zachowanie, w szczególności poprzez nieuwzględnienie zasadniczych, ogólnie przyjętych zasad zachowania w górach”

Dokładnie tak jak napisał major, to że taki zapis nie występuje w ubezpieczeniu wcale nie znaczy, że go nie ma - KC jest nadrzędny. Analogicznie w przypadku wypadku samochodowego ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy jeżeli kierowca był pijany, uciekł z miejsca zdarzenia, itd.

Czytałem trochę na niemieckich forach o wypadkach ludzi posiadających ubezpieczenie DAV i natrafiłem na taki przypadek;
https://www.outdoorseiten.net/forum/arc ... -3721.html
Tutaj cytując jednego z użytkowników: „Trójka wyszła we wtorek pomimo licznych ostrzeżeń zdobywać Matterhorn (4477 m). W środę zaalarmowali pogotowie górskie. 14 ratowników wyszło, aby ściągnąć Polaków z góry. Z powodu wiatru wiejącego z prędkością 130 km/h i 30 stopniowego mrozu (podobno był też 5 stopień zagrożenia lawinowego ) ratownikom ledwo udało się do nich dotrzeć. Moim zdaniem jeżeli ktoś próbuje zdobyć Matterhorn, przy -30 i 130km/h wietrze, wykazuje się skrajną nieodpowiedzialnością. Dziwię się, że w tym przypadku w ogóle ubezpieczenie zadziałało”
Oczywiście w żadnym wypadku nie powinno się powtarzać wyczynu tej trójki :) , tym niemniej zachowując zdrowy rozsądek w górach nie powinno być żadnych problemów z wypłatą ubezpieczenia.

Jeżeli pojawią się jakieś pytania odnośnie ubezpieczenia, bądź też naszej sekcji chętnie odpowiem.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 28, 2015 5:04 pm 
DAV Kattowitz

Za tą nazwę to powinniście wyłapać porządny wpier dol. Mam nadzieję że tak będzie 8)


Góra
  
 
PostNapisane: N lis 29, 2015 12:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lis 19, 2015 12:00 pm
Posty: 2
zbanowany napisał(a):
DAV Kattowitz

Za tą nazwę to powinniście wyłapać porządny wpier dol. Mam nadzieję że tak będzie 8)


Jest to nazwa niemieckiej sekcji DAV (http://www.deine-berge.de/Infos/Alpenve ... Salzg-/175), która ma siedzibę w Niemczech w Salzgitter, tak samo jak alpenverein ma działa w Wiedniu, a nie w Polsce i nazywa się OEAV - alpenverein. Nie napisałem DAV Katowice, bo sugerowałoby to, że sekcja ma siedzibę w Katowicach, a póki co tak nie jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 29, 2015 12:11 pm 
OK rozumiem, myślałem że to oddział zarejestrowany w Polsce.


Góra
  
 
PostNapisane: Pt gru 11, 2015 10:21 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1227
Lokalizacja: Warszwa
Jeżeli zaczynam swoją przygode z OeAV to płacę pełną składkę 260 zł a moja żona zniżkową 200 zł czy oboje płacimy zniżkową po 200 zł
i skąd mam wiedzieć jaki jest mój nr członkostwa?

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 12, 2015 11:41 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Dotychczas tak to wyglądało:
- rejestrowałam się na formularzu takim jak ten http://archiv.oeav-events.at/austria/Po ... hp3?zv=102
- na mejl dostawałam potwierdzenie rejestracji: Szanowna milosniczko gor! Wlasnie zameldowalas sie jako nowy czlonek w Austriackim Alpenverein. Oto podane przez Ciebie dane
- potem w ciągu kilku dni przysyłali mi pocztą kartę (z numerem, o który pytasz)
- potem płaciłam, ale dopiero przed wyjazdem
Co do wysokości składki partnerskiej to moim zdaniem: ty - 260, żona - 200
A dla pewności, zadzwoń/napisz do polskiego oddziału, wszystkiego się dowiesz. Miałam jakąś sprawę i szybko dostałam odpowiedź.
Telefon +48 12 391 7000, Email biuro@alpenverein.pl
A w przyszłości pamiętaj, że jeśli będziesz chciał zrezygnować z członkostwa, to musisz koniecznie zgłosić to i to odpowiednio wcześniej.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 10:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt gru 18, 2015 10:41 am
Posty: 3
Panowie - czy suma gwarancyjna na poziomie 20 tysięcy euro będzie wystarczająca na wyjazd do Austrii? Tzn. suma ubezpieczeniowa? Czy szukać jeszcze wyższego pakietu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 5:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Panie i panienki-czy suma 2 tysiące złotych będzie wystarczająca na zakupy w galerii? Tzn. do wydania? Czy poszukać jeszcze majętniejszego przyjaciela?
Zadaj pytanie precyzyjnie.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 10:38 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt gru 18, 2015 10:41 am
Posty: 3
Jesteś strasznie niemiły. Normalny wyjazd na narty - pytam czy taka suma gwarancyjna będzie wystarczająca.
Czego potrzebujesz aby pytanie było precyzyjne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 10:42 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
gidonon napisał(a):
Jesteś strasznie niemiły


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a skąd mamy wiedzieć co Ty niby tam będziesz robił?

Nikt Ci konkretnie nie powie. Jak nagle będzie w użyciu helikopter, ratownicy, skutery i kto wie co jeszcze to może nie wystarczyć. A może równie dobrze być tak, że nie będziesz musiał nawet z tego korzystać.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 7:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
gidonon napisał(a):
Normalny wyjazd na narty

Dla innych normalny wyjazd to np. na Grossglockner. Tu masz przykładowy cennik w Austrii:
Cytuj:
Transport helikopterem ze stoku do szpitala – 14,5 tys. zł
Przelot i nocleg pielęgniarza do asysty w powrocie – 3,5 tys. zł
Transport karetką ze szpitala na lotnisko – 3,1 tys. zł
Transport lotniczy w pozycji leżącej z asystą pielęgniarza 20 tys. zł
Transport karetką z lotniska w Warszawie do szpitala w mieście zamieszkania klienta – 3,6 tys. zł

Jeśli Cię nie daj Jahwe przysypie lawina, albo zabłądzisz, za poszukiwania zapłacisz Ty. Skalkuluj sobie, czy wystarczy.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 10:31 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt gru 18, 2015 10:41 am
Posty: 3
Mam zamiar normalnie, po wyznaczonych trasach, amatorsko pojeździć sobie na nartach ;-)
Żadnego wymuszonego ryzyka, żadna ekstremalna jazda, tylko normalna zabawa.
To może inaczej - z jakimi sumami gwarancyjnymi Wy wyjeżdżacie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 23, 2015 10:27 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Możecie mi przypomnieć jak to jest z opłatą za następny rok?

Po prostu przelewam kasę ze strony (http://www.alpenverein.pl/pliki/promocj ... _niowa.pdf) / 260zł / na konto polskie w tytule wpisując imię i nazwisko oraz numer karty i załatwione? Niestety rok minął a razem z nim uleciała cała procedura 8) :shock:

btw. dostaliście też e-mail od Zofii? Niezłe jaja... wydaje się, że trochę ją wy...

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 23, 2015 5:41 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt maja 07, 2013 6:28 pm
Posty: 49
Lokalizacja: brzeszcze
Ja przelałem na polskie konto jakie jest podane a czy doszło to się dowiem w godzinie "W" ,jak jest się członkiem :lol: to kartę tak czy tak przysyłają.
Może ktoś coś wie o co chodzi z tymi zmianami,czyżby pani Zofia była gorszego sortu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 23, 2015 6:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
maka napisał(a):
Możecie mi przypomnieć jak to jest z opłatą za następny rok?
http://www.alpenverein.pl/news-24
http://www.alpenverein.pl/pliki/promocj ... _niowa.pdf
Cytuj:
2) Opłata składki 2016
Prosimy opłacac na nasze nowe polskie konto (Przelew krajowy)
Bank Pekao SA
Alpenverein Austria, Rotenturmstrasse 14, A - 1010 Wien
Numer konta 83 1240 6292 1111 0010 5855 9038

W tytule przelewu proszę podać:
numer członkowski oraz imię i nazwisko osoby za którą wnoszona jest opłata,
(numer członkowski znajduje się na odwrocie karty członkowskiej)

Np.: 102-XXXXXX/A/15 Jan Kowalski

(Jeżeli płacisz za partnerstwo lub wspólnotę rodzinna, wystarczy podać jeden numer członkowski)

61 € 260 zł
Z kartą przychodzi informacja gdzie wpłacać w złotówkach, a gdzie w euro.
Nadal drogo. Przynajmniej nie trzeba już płacić za przelew zagraniczny.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 10:18 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Czyli rozumie, że w złotówkach wykonujemy normalny przelew tak jak na zwykłe polskie konto? W informacji z alpenverein podana jest jeszcze taka pozycja jak BIC/SWIFT: PKOPPLPW - trzeba to gdzieś wpisywać bo z tego co się orientuje taką pozycję wpisuje się gdy wykonuje się przelew zagraniczny

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL