Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 04, 2015 7:32 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
migotka351 napisał(a):
a spał ktoś z Was tutaj? może jakaś opinia???
http://www.nocleginaslowacji.eu/ubytova ... ske-revuce
Obrazek


Witam,

Obiecałam, że napiszę o tej kwaterze, jak wrócę, a więc :
Wszystko było ok:) To nocleg dla niewymagających extra wnętrz.
Kwatera przypominała mi w środku trochę pensjonat u Runcajsa w Wetlinie-jak ktoś był.
Tak trochę jak za komuny ;) po prostu nie tak nowocześnie.
Ale wszystko było co potrzebne-ciepła woda, łazienka, lodówka, TV- trochę zabytkowe, Wifi. Kuchnia na górze i na dole. Gaz, mikrofalówka, naczynia,garki do dyspozycji.
Jak ja byłam, to nikogo tam nie było, więc cały dom mieliśmy do dyspozycji.
Pokoje różne. Nam się trafiła trochę 3-osobowa klitka na górze z oknem w dachu.
Były tam "skosy", więc trochę było ciasno, ale nikogo nie było, więc drzwi od pokoju mieliśmy otwarte na duży aneks jadalny, więc ogólnie było ok.
No i tanio, bo zapłaciliśmy po 6,9 euro.
Obok domu strumień, miejsce na grilla, no i przede wszystkim blisko wyjście na szlaki, bo może z 50m, a do drugiego wejścia na szlak - może ze 200m. Blisko sklepy, bliziutko przystanek i dużo połączeń autobusowych. Można się spokojnie przemieszczać pomiędzy wszystkimi Rewuczami, czy pojechać do Rużemberoka itd.
A Wielka Fatra po prostu cudowna!!! :)))) takie Bieszczady tylko w wiekszym rozmiarze - polecam :))) zwłaszcza szlaki Płoskę, Borisov, Chyżky, Rakytov, Kriżną.
Mało ludzi, cisza i spokój :)))
Ale więcej, jak znajdę czas, to napiszę w relacji.

pzdr
e.t.

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 10:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Hej, miałbym prośbę do ludzi znających Wielką Fatrę, może magis lub sprocket albo ktoś inny zechcą coś doradzić

Będę kilka dni w Małej Fatrze (Stefanova) i chciałbym wyskoczyć zobaczyć po raz pierwszy sąsiednie pasmo. Prawdopodobnie będę miał dośc ograniczone, jak na siebie, pole manewru. Pierwotnie myślałem, żeby zrobić trasę Rakytov, Borisov, Ploskę i cała ta wielka połonina Ostredoka aż po Kriżną. Ale z żoną chyba jednak takie trasy nie zrobię.
Także co jest lepsze: odpuszczenie sobie Rakytova i zrobienie czegoś takiego:

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=48. ... 9.15964/13

... czy np. z Rakytovem ale bez Ostredoka? Coś poradzicie? Ten Rakytov mnie kusi bo mówią że mega punkt widokowy. Albo z Rakytovem ale bez Borisova... W każdym razie tak mapowo do 10h...

Pytanie drugie: Czy z małymi dziećmi Ostra i Tlsta to jest dobry pomysł czy tam są jednak duże trudności? Ze starszym na pewno bym dał radę, ale młodszy nie wiem.... A jeśli mielibyśmy wybrać tylko jedną górę z tych dwóch to gdzie by było ciekawiej? Ostra czy Tlsta?

Pytanie przy okazji o Małą Fatrę Luczańską: jeśli jedna krótka wycieczka z dziećmi to lepiej Wielka Luka czy Klak?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 10:56 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Krabul - strasznie trudne pytania, naprawdę. Wszystkie zaproponowane warianty są bardzo równorzędne.

1. Ja bym odpuścił Rakytov na korzyść Ostredoka. Rakytov jest oczywiście bardzo fajny i potem odcinek przez Mincol bardzo urokliwy, ale te połoniny pod Ostredokiem to dla mnie taka esencja Wielkiej Fatry. Po prostu jak ktoś powie Wielka Fatra, to te połoniny są pierwszym obrazem jaki pojawia się w mojej głowie.

2. Tam nie ma trudnych miejsc, a te co są to dosłownie po parę metrów, sama końcówka na Ostrą i pokonanie jednego progu w połowie na Tlstą. Starszy będzie miał frajdę, a młodszego najwyżej weźmiesz jedną ręką pod pachę, a drugą chwycisz się łańcucha. A która góra lepsza. Ostra jest bardziej skałkowa i ma fajne okienko na szczycie. Tlsta bardziej widokowa i ma jaskinię w dolnej części szlaku. Sam nie wiem co bym wybrał, jakbym musiał wybierać.

3. Wielka Luka to najwyższy szczyt, więc wypadałoby zdobyć, ale tu chyba wybrałbym Klaka. Bo Luka jest bardziej zagospodarowana, osada domków pod szczytem, jakiś wyciąg, jakieś nadajniki w dużej liczbie, a poza tym wielka łąka zarośnięta kosówką. A Klak to krzyż i lepsze widoki, a nawet fajna przepaść na górze.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 1:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=48. ... 9.11758/12

Ostatecznie chyba takie coś wymyśliłem. A te szlaki dojściowe / zejściowe sa w miarę spoko? Ktoś je zna?
Z Ostrą i Tlstą musze pomyśleć. Boję się, że dla młodszego to będzie zbyt długa wycieczka. Bo starszy to spoko.

Pamiętam relcję sprocketa z Lysca i okolic i była meeeeeeega. No ale to juz zupełnie inne okolice.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 1:40 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Krabul napisał(a):
A te szlaki dojściowe / zejściowe sa w miarę spoko? Ktoś je zna?

A znam. Wyjściowy bardzo fajny, w miarę łagodny i widokowy. Zejściowy też fajny, do momentu wejścia w las. Za szczytem Repiste schodzisz na przełęcz Prasnicke sedlo . Jeżeli bylibyście tam już zmęczeni możesz porzucić szlak i zejść wygodnie cyklotrasą, do której dochodzi potem żółty szlak. Idąc dalej czerwonym wchodzisz dodatkowo na dwa zarośnięte szczyty, gdzie nie ma nic ciekawego, a zawsze dochodzi parę metrów podejścia i dodatkowo zejścia.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 1:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
A to może w ogóle lepiej Doliną Revucy schodzić?
Czy ten kawałek tą boczną grańką jest tak fajny że szkoda?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 2:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Ja osobiście, jak mam do wyboru grzbietem a doliną, to zawsze wolę grzbietem. Tutaj schodząc do doliny praktycznie niewiele zaoszczędzisz czasu. Zejście jest w pierwszej części bardzo strome, a od połowy idziesz szeroką prawie równą drogą. Chociaż właśnie na tym szlaku idącym doliną widziałem kiedyś niedźwiedzicę z dwoma młodymi, więc zawsze jakieś atrakcje się mogą trafić.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 3:46 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Krabul napisał(a):
Ostatecznie chyba takie coś wymyśliłem. A te szlaki dojściowe / zejściowe sa w miarę spoko? Ktoś je zna?

Dobry wybór. Podejście przez Magury najlepsze w Wielkiej Fatrze, według mnie. Z Kriznej schodziłbym zielonym - dzika dolina, wąska ścieżka, piękny las, na hali trawy po kolana.
sprocket73 napisał(a):
sama końcówka na Ostrą i pokonanie jednego progu w połowie na Tlstą.

Końcówka na Ostrej faktycznie dość stroma, ale widok ze szczytu chyba jednak trochę lepszy niż z Tlstej. Łączenie Tlstej i Ostrej w jeden dzień z dziećmi wydaje się dość forsowną wycieczką.
sprocket73 napisał(a):
ale tu chyba wybrałbym Klaka.

O tak. Wszystkie szlaki podejściowe na Klaka są rewelacyjne, a najlepszy i zarazem najtłumniej odwiedzany jest żółty z Faczkowskiej Przełęczy. Spróbuj się wstrzelić w dzień z dobrą widocznością, bo ze szczytu jest panorama 360 stopni na pół Słowacji. Wielką Lukę łączyłbym z ferratą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 5:02 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
magis napisał(a):
ale widok ze szczytu [Ostrej] chyba jednak trochę lepszy niż z Tlstej


Hmm... teoretycznie nie można obiektywnie stwierdzić, który widok lepszy ;)

Widok ze szczytu Ostrej:

Obrazek

Widok ze szczytu Tlstej:

Obrazek

Widok na szczyt Ostrej:

Obrazek

Widok na szczyt Tlstej:

Obrazek

Natomiast faktycznie z małym dzieckiem może trochę za długa trasa, żeby oba zaliczyć.
Ale z drugiej strony to są Krabulowe dzieci. One mogą mieć supermoce ;)

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 5:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Tymi zdjęciami mnie przekonałeś do rychłego powrotu w te rejony. A jest tam w pobliżu fajne i widokowe miejsce do odwiedzenia - Chladkove Uplazy :wink:.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 8:49 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Klak jest fajny, pamiętam, że na podejściu przechodzi się przez jakaś starą wieś z drewnianymi chałupami, a może to już nawet tylko opuszczone chałupy i taki jakby skansen, nie wiem. A na szczycie jest eksponowana skałka.
W Fatrze jednej i drugiej dawno temu bywałam, za wiele nie pamiętam, poza tym, że jest tam super fajnie :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 9:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
W Małej Fatrze i okolicach jest tyle tematów, że nie wiadomo gdzie iść najpierw.
Ta Tlsta i Ostra wygląda bajecznie. Wymyśliłem taki motyw. Cała ekipa idzie z Blatnicy na Tlstą. Jeśli młodszy będzie marudził to z Tlstej zacznę z nim powoli schodzić do doliny Koński Dół. Reszta przejdzie sobie grzbietem, szlakiem zielonym i następnie na szczyt Ostrej. Spotkamy się w dolinie przy skrzyżowaniu szlaków i potem ja sprintem pobiegnę sobie na Ostrą dla widoczków.

Dzięki za odpowiedzi.

PS. A może wrzucicie jeszcze coś z Klaka na smaka? Jakieś widoki?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 10:03 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Na Klaku byłam w czasach niecyfrowych, mam stamtąd tylko slajdy ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 12:01 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Sławek kiedy te Fatry planujesz odwiedzić?

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 12:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
1 - 8 sierpnia.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 12:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Jakbym był w okolicy w tym terminie to się będę odzywał ... w szerokich planach jest ten rejon na liście do odwiedzin, tylko jeszcze termin nie sprecyzowany dokładnie.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2020 11:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Krabul, żaden ze mnie znawca Fatr, więc wypowiem się tylko na temat Klaka. Zeszłej jesieni byliśmy na nim po raz pierwszy i jestem zachwycona, widokowa petarda, przyjemny szlak no i ta przestrzeń. Polecam bardzo, sama nie mogę się doczekać powrotu :) Zrobiliśmy pętelkę startując z miejscowości Vricko, skąd zielonym szlakiem doszliśmy aż na Klak. Dalej piękną, widokową trasą (w każdym razie w listopadzie była widokowa ;-) ) na Ostrą skałę, dalej na Vricanske sedlo, skąd żółtym szlakiem zeszliśmy na parking we Vricku. O ile pamięć mnie nie myli, to magis robił dłuższy wariant tej trasy, rozszerzając go o kolejny ciekawy, widokowy szczyt o nazwie Skalky.
Co prawda to już ciut więcej niż sam Klak, ale uważam, że dla Ostrej skały warto rozważyć taki wariant. Zerknęłam jeszcze szybko na zapisany ślad i trasa ta ma ok. 12 km (nasza, nie magisa), więc w sumie niedużo :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na wysokości głowy psa, w oddali, widać Ostrą skałę. Wygląda niepozornie, ale jest to świetny punkt widokowy.


Obrazek


I Ostra z bliska:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano Śr lip 22, 2020 11:15 pm przez nutshell, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2020 11:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Dzięki wielkie. Ciekawy wariant z tego Vricka, faktycznie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 11, 2020 8:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
I po urlopie. Ależ było pięknie, jeny.
Chyba najlepszy górski urlop życia.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 12, 2020 8:23 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
No proszę, a ja myślałem, że to kapusty jak kapusty i równie dobrze można jechać w Pieniny (żeby nie było - nic nie mam do Pienin, bardzo fajne pasmo - zwyczajnie jakoś tak po zdjęciach, jako ignorantowi, mi się z tą Fatrą kojarzą).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 22, 2020 9:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 22, 2020 9:09 pm
Posty: 1
Hej, obrałem Donovaly jako punkt startowy mojej wyprawy przez Wielką Fatrę. Problem w tym, że dojadę na miejsce w późnych godzinach popołudniowych, więc na szlak będę chciał ruszyć następnego dnia. I tutaj moje pytanie. Czy ktoś jest w stanie polecić/wskazać jakieś miejsce gdzie można rozbić namiot w Donovaly lub w bezpośredniej okolicy? Po wstępnym rozeznaniu widzę, że w miejscowości brak jakiegokolwiek pola namiotowego, dlatego będę wdzięczy za informację czy komuś udało się dogadać nocleg w namiocie na terenie jednej z kwater bądź znaleźć jakieś odpowiednie miejsce gdzieś bardziej na dziko?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL