Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So kwi 27, 2024 8:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 23, 2010 10:19 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jak wszyscy podsumowują - to i ja też :)

Rok 2010 upłynął częściowo na uzupełnianiu tego, czego nie udało się zrobić w latach poprzednich, a częściowo na powtórkach tego gdzie już byłam dawno temu a chciałam po latach powtórzyć.

Trochę się udało, trochę planów nie wyszło, jak to w życiu.

Zaczęło się od powitania Nowego Roku na szczycie Babiej, ale zdjęć nie mam - za bardzo piździło.

Pierwszy wyjazd w połowie stycznia to wycieczka pieszo-krajoznawcza na Pogórze Strzyżowskie ze znajomymi z SKPG Kraków.
Przeszliśmy sobie pieszo przez pasmo Klonowej Góry i zwiedzili schron w Stępinie oraz kilak ciekawych kościołków drewnianych.

Obrazek

Początek lutego - Rajd Zimowy na Babią Górę.
A ja zamiast Babiej wybrałam Małą Babią na której o dziwo jakoś nie byłam nigdy wcześniej, więc zaliczyłam pierwszy "nowy" dla mnie szczyt:

Obrazek

Koniec lutego - tradycyjne "blachowanie" SKPG w tym roku było ono na Stożku, wiec przeszliśmy się spacerkiem na Stożek i zeszli przez Kobylą:

Obrazek


W marcu organizowałam w chatce pod Solniskiem imprezę na temat Karpat Wschodnich, przybyło wielu prominentnych gości ;) z kręgów przewodnictwa studenckiego, a dojeżdżając na imprezę przy okazji wyskoczyliśmy sobie na Leskowiec

Obrazek


Potem było kilka wiosennych wyjazdów rowerowych, m in. w Dolinki Podkrakowskie

Obrazek

W końcu kwietnia spotkałam się w Dolinie Chochołowskiej ze znajomymi z forum "pięknoduchów", kolejnego dnia razem z Alą i jej mężem wybraliśmy się na Kopieniec. Akurat było apogeum kwitnienia krokusów

Obrazek

Zaczął się sezon wycieczkowy, więc prowadziłam kilkanaście wycieczek, m.in w Pieniny (tu akurat wąwóz Biała Woda)

Obrazek

W Tatry (tu akurat powojnik alpejski rósł sobie tuż obok Ścieżki nad Reglami)


Obrazek

Wycieczki "służbowe" też akurat były w tym roku bardzo fajne - byłam z grupami m.in. na Siwym Wierchu, popłynęłam po 30 latach spływem Dunajcem, a jesienią byłam w Dolnie Prosieckiej i w Kwaczańskiej.

Na Obłazach trafiliśmy przypadkowo akurat na uroczystość 30-lecia rozpoczęcia odnawiania młyna i turyści z grupy wystąpili w bratysławskiej telewizji.

Obrazek

Tymczasem w weekendy razem z moimi przyjaciółmi kontynuowaliśmy cykl wycieczek po Słowacji, a także po Pogórzach Karpackich.
W długi majowy weekend - wiosenna Bańska Szczawnica i Góry Szczawnickie.

Obrazek.


Początek maja - Pogórze Ciężkowickie i Strzyżowskie:

Obrazek


Weekend "Bożociałowy" - Wielka Chochula w Niżnich Tatrach (dla mnie - powtórka sprzed 30 lat )

Obrazek


Koniec czerwca - Białe Karpaty i Góry Strażowskie - Vapecz (tam byłam parę lat temu ale przy paskudnej pogodzie - teraz pogoda była rewelacyjna)

Obrazek


Początek lipca - krótki wypad w Magurę Spiską i do Kieżmarku.

Obrazek


Jeszcze wyskoczyłam na weekend na początek obozu kursowego SKPG, na Wielki Połom (znowu nowa dla mnie góra) i Girową.
Przy okazji byłam też na "Trójstyku"

Obrazek


W końcu wakacje - Płaskowyż Padisz w Rumunii, niestety z 5 dni przez 3 dni lało. Ale i tak było fajnie, dzięki świetnym ludziom.

Obrazek

Na deser Tokaj i Tokajska Góra, na której tez już kiedyś byłam ale bardzo chciałam wejść na nią ponownie, więc wlazłam - na potwornym kacu.

Obrazek


Kolejna część wakacji - Krym. Niestety z powodu suszy i zagrożenia pożarowego nie wpuszczono nas w najwyższą część gór, wobec tego więcej zwiedzaliśmy miast i skalnych miast.

Obrazek


A w międzyczasie krótki wypad z koleżanką na Łopień i Mogielicę (na obu tych górach też byłam pierwszy raz) z noclegiem na Polanie Wały.

Obrazek


Na jesieni oprócz prowadzonych wycieczek wypady z różnymi znajomymi (z rożnych kręgów towarzyskich) na Baranią Górę

Obrazek


Na Ślężę

Obrazek


Połączony z krajoznawstwem na Dolnym Śląsku - Kościół Pokoju w Świdnicy i klasztor w Henrykowie.

Obrazek

Obrazek


W końcu Bieszczady najpiękniejszą jesienią - w połowie października

Obrazek


Potem miałam drobne kłopoty zdrowotne, a jednocześnie pilną pracę do wykonania więc niestety wypadła z realizacji planowana wycieczka w długi weekend listopadowy.

Wyskoczyłam tylko na egzamin SKPG w okolice Zawoi:

Obrazek


A potem już na przełomie listopada i grudnia wypad w Beskid Niski, po drodze wstępując na Ćwilin (tam tez byłam baaardzo dawno temu, więc z przyjemnością powtórzyłam). No i pierwszy raz wstąpiłam do "Baru pod Cyckiem"

Obrazek

A tu sam Beskid Niski

Obrazek


I w końcu w grudniu w Gorce, na szkolenie organizowane przez COTG PTTK

Obrazek


W sumie rok pod względem górsko / krajoznawczym uważam za udany, przynajmniej raz w miesiącu udało mi się odbyć ciekawy wyjazd, weszłam na kilka nowych dla mnie gór, które już od dawna miałam "zaległe", zrobiłam tez powtórzenia kilku wycieczek sprzed lat.

Teraz zaczynam myśleć o planach na rok przyszły, pomysły na wakacje już mam.

Ważne jest też że po pewnym przełomie, jakie miał miejsce niedawno kiedy przestałam jeździć ze swoimi dziećmi w końcu znowu mam z kim jeździć w góry, znajomi wręcz się dopraszają aby jechać ze mną ;)

Jeżdżę z osobami z kilku kręgów towarzyskich, które się częściowo ze sobą zazębiają, odnowiłam też dawne znajomości z okresu studiów i nadal się nam świetnie chodzi razem.


Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 23, 2010 10:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Basia Z. napisał(a):
Na jesieni oprócz prowadzonych wycieczek wypady z różnymi znajomymi (z rożnych kręgów towarzyskich) na Baranią Górę


zdjęcie z mojej okolicy ;) jakieś 2 godziny drogi od mojego domu ;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 23, 2010 10:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10404
Lokalizacja: miasto100mostów
Basia Z. napisał(a):
przynajmniej raz w miesiącu udało mi się odbyć ciekawy wyjazd

Super, gratulacje i jeszcze lepszego przyszłego roku.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 23, 2010 5:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Gratuluje :thumright:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 1:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Bardzo lubię Twoje relacje z miejsc mało mi znanych :)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL