Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:06 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 28, 2015 11:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Mieliśmy mega dupówę a pod szczytem śnieg, lód, skaly i nic do asekuracji. Przy takiej pogodzie teren mikstowy był nieprzyjemny. Pamietam po prostu, ze byłem czujny:)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 29, 2015 12:00 am 
OK, dzięki


Góra
  
 
PostNapisane: Cz paź 29, 2015 9:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Fajne to Wildspitze, też mnie zaczyna kusić na lato.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 31, 2015 7:06 pm 
Ktoś poleci jakieś szczyty w okolicach Solden, Vent na rozgrzewkę przed Wildspitze. Wysokość nie grali roli, głównie chodzi o to aby suma podejść nie przekraczała 1000 m i technicznie nie były trudne, mogą być ferraty.


Góra
  
 
PostNapisane: So paź 31, 2015 8:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Mozesz z Vent robic Similaun czy Kreuspitze , bo obydwa łatwe. Similaun z lodowcem , Kreuspitze bez.
Tyle tylko , ze z Vent do dluga droga doliną. Lepiej zarezerwowac miejsce w Martin Bush Hute i stamtąd masz duzo mozliwosci , chociaż samo schronisko a wlesciwie obsluga moze Ci sie nie spodobać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 31, 2015 10:57 pm 
Hrabia napisał(a):
Similaun czy Kreuspitze

zbanowany napisał(a):
suma podejść nie przekraczała 1000 m

Sorry ale czy ty jarzysz co to jest rozgrzewka i ile to jest 1000 m ? Similaun i Kreuzspitze to ja znam i nigdy bym nie wpadł na to że to mogą być szczyty na rozgrzewkę, którą można sobie zrobić na spokoju w jeden dzień.


Góra
  
 
PostNapisane: N lis 01, 2015 6:36 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Dlatego pisalem o zanocowaniu w Martin Bush. Jak to dla Ciebie duzo , to z tyłu za schroniskiem masz Marzelkam. Ale to z Martin Bush.
Z samego Vent to nie wiem. Moze droga panoramiczna z Vent do Solden?


Ostatnio edytowano N lis 01, 2015 11:23 am przez Walter, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 01, 2015 10:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Hrabia napisał(a):
....chociaż samo schronisko a wlesciwie obsluga moze Ci sie nie spodobać.


czyżbyś miał jakieś złe wspomnienia :?: :wink: Ja byłem tam 2 lata temu na początku wiosny kiedy ludzi w schronisku było bardzo mało i obsługa również wydała nam się mało przyjemna. Za to ilość tras dostępnych z tego schroniska jest spora i jest w czym wybierać.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 01, 2015 11:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Wspomnienia niemiłe to może za dużo powiedziane.
Bylem tam kilka lat temu w sierpniu, ludzi po brzegi i jeszcze trochę. Liczyli sie glownie ci którzy siedzieli w restauracji. Tacy jak my, to wydawalo sie że bardziej przeszkadzają. Pytanie o wrzątek , czy miejsce gdzie możemy przygotować wlasny posilek, spowodowało, że przestali rozumiec po wlosku czy niemiecku.Źarcie przygotowywalismy na zewnątrz, pod tarasem. No i to co nas zaskczylo na poczatku. Mielismy zarezerwowane sześć miejsc w pokoju. Po przyjeździe, pierwsze pytanie to czy będziemy z wyżywieniem
czy bez. Jak bez, to bardzo nam przykro , ale niestety nie ma miejsc w pokojach , zarezerwowano nam na strychu. Fakt , strych tez nie byl zły, ale niesmak pozostal. Na koniec chcieliśmy jeszcze przedłużyć pobyt o kolejny tydzien ale nie bylo takiej mozliwosci. Tu ich rozumiem , bo pewnie mieli porezerwowane wszystko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 01, 2015 3:25 pm 
Niestety w większości gór w Europie to schroniska są tylko z nazwy, a bardziej są to hostele, hotele i restauracje.

Pytam o szczyty w okolicy Solden bo wolę wynająć apartament właśnie w Solden. Jest bardzo duży wybór, bezproblemowa rezerwacja, i ceny niższe niż w "schroniskach", a standard nieporównywalnie większy, dodatkowo lodówka żeby schłodzić browar 8) no i kuchnia gdzie żarcie sam sobie robisz jakie chcesz i kiedy chcesz. I sklep z tanim piwem w okolicy :mrgreen:

Dwie górki na rozgrzewkę już znalazłem, dodatkowo można sobie skrócić podejście lub zejście kolejką.


Góra
  
 
PostNapisane: N lis 01, 2015 4:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Jezeli chcesz spac w Solden, a niekoniecznie na rozgrzewkę szczyty , to może rzeczywiście to, co pisalem wczesniej . Drogi , a wlasciwie ścieżki panoramiczne. W okolicy masz dwie , ktore Austriacy zaliczają do najladniejszych w Alpach. Jedna z Solden (a wlasciwie ze staji narciarskiej nad. Jak staniesz w Solden twarzą na poludnie to masz ją po prawej) schodzi do Vent, jakby zacząć w Vent to masz pod górkę , a druga z przełęczy Tiemelsjoch, po wlosku Passo Rombo do Solden. Natomiast jeżeli chcesz szczyty to chyba najlepiej podpowie Ci mapa.



P. S.
Przepraszam za ewentualne bledy w nazwach , ale nie mam na razie dostępu do map.
No i zaskoczyles mnie tym , że w Solden jest taniej. Jak szukalismy to Solden mialo ceny z kosmosu. Pewnie to sezon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 6:18 pm 


Ktoś się orientuje jaką drogą wchodzą ? :mrgreen:


Góra
  
 
PostNapisane: So sie 21, 2021 6:22 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 04, 2021 9:33 am
Posty: 2
Witam.Wracam do starego tematu , wybieram się w okolice więc. Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa spania w namiocie (miejsce podobnie jak w relacji) , jak z legalnością (jeśli kara to jaki koszt)? czy lepiej sie przyczajć żeby namiotu nie było widać ze schronoska? Jak to wgląda w praktyce ?
TNX


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL