Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 02, 2021 8:58 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
udany rok, znowu różnorodny, chyba nie gorszy od poprzedniego, np. dróg w skałach było dokładnie tyle samo, aż 150
a wybiegałaś i wyjeździłaś jeszcze więcej

(i tylko te zwłóknienia i zwapnienia, i inne uszczerbki martwią nie śmiem zapytać głośno: czy mogłabyś mniej biegać?)

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 03, 2021 2:38 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
anke napisał(a):
udany rok, znowu różnorodny,

Dzięki, też uważam, że nie był najgorszy :).

Cytuj:
(i tylko te zwłóknienia i zwapnienia, i inne uszczerbki martwią nie śmiem zapytać głośno: czy mogłabyś mniej biegać?)

Nie biegam dużo :). 4 wyjścia w tygodniu to nie jest dużo.
Tak, mogłabym nawet prawie wcale nie biegać, gdybym miała góry w zasięgu weekendowej i popołudniowej wycieczki. Ale na razie jest jak jest, a gdzieś trzeba formę robić i swój niepokój psychoruchowy rozładowywać ;).
Bieganie kolan nie niszczy, to mit. Chyba że ktoś waży 100kg i jest zaniedbany ruchowo. Ja dużo pracuję funkcjonalnie nad całokształtem, czyli ćwiczę, prościej mówiąc. Kolana obrywają w górach, ja zaczęłam mieć z nimi problemy gdy zaczęłam chodzić po górach z ciężkim plecakiem. Nie jestem fizykiem, ale łatwo sobie wyobrazić, jakiego rzędu jest to obciążenie na staw, podczas podchodzenia, a podczas schodzenia tym bardziej. A ile takich kroków się robi? Bieganie to 1-1.5h, tu jest dobrych kilka godzin, czasem kilkanaście, czasem kilkanaście dni dzień po dniu. A wspinanie to już w ogóle: maksymalne zgięcia - silna kompresja w stawie, generowanie ruchu z takiej zgiętej nogi, czasem tylko z jednej - to tak, jakby dźwigać sztangę na siłowni, wyginanie tych kolan w różne strony, itp.
A chrząstka nie podziurawiła mi się podczas biegania bo niby jakim cudem. To efekt wielu bardzo mocnych uderzeń w kamień, skałę.
Samo bieganie po płaskim terenie to jest rehabilitacja, bo podczas ruchu wytwarzana jest maź w stawie. Więc biegam, by móc nadal działać w górach, proste :).
A poza tym w wielu 40+ każdemu coś dolega ;).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 28, 2023 2:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
O istnieniu forum prawie już zapominam, ale, dla porządku wrzucę jeszcze podsumowania z dwóch ostatnich lat, skoro je przygotowałam.

2021
Cóż, nie wszystkie plany udało się zrealizować, czasem przeszkodą była pogoda, a czasem inne okoliczności lub brak możliwości zgrania się z partnerami. Tym niemniej - ciągle w ruchu, i to najważniejsze :). Było trochę mniej wspinania, niż w 2020 i 2019 r., ale ogólnie czasu spędzonego w górach, a więc i górskich przygód – więcej.
W Tatrach na wspinaniu byłam tylko raz, ale za to kilka razy solo trekkingowo, zawsze intensywnie. Zwłaszcza z wyjazdów zimowych jestem zadowolona, na każdym były „momenty”, na każdym inaczej, inny śnieg, inne warunki, a konieczność samodzielnej oceny warunków i podejmowania decyzji typu: iść, czy się wycofać, zawsze czegoś uczy. Wycofywać się – na szczęście - nie trzeba było, choć nie raz pomogło spotkanie innego turysty i krótka konsultacja odnośnie warunków i bezpiecznych wariantów przejścia. Takie momenty lubię :).

Podsumowując - sporo wyjazdów bliższych i dalszych. Oprócz Tatr, tradycyjnie dwa tygodnie w Alpach Julijskich, a późną jesienią fajny tydzień w greckim Leonidio.
W liczbach: 12 dróg wielowyciągowych w górach, ok. 90 dróg sportowych w skałach.
- bieganie - około 1850km,
- rower - 1350km, w około 30 wyjściach.
A także niezliczone godziny na foto-włóczęgach, to też lubię :). Wszystkim towarzyszom i towarzyszkom moich tegorocznych przygód dziękuję :)

Zimowe Tatry (3 wyjazdy solowe)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jura wiosna

Obrazek

Obrazek

Alpy Julijskie lipiec

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tatry sierpień - Motyka na Ostrym Szczycie, Filar Kellego na Jaworowym


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skały wrzesień

Obrazek

Tatry solo - październik, listopad

Obrazek

Obrazek

Leonidio listopad

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I to by było na tyle, rok 2022 wkrótce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 01, 2023 11:42 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Siłą rozpędu rok 2022

2022. Kolejny rok w ruchu.

Podsumowując:
- bieganie - ok. 1800km,
- rower - ok. 1100km,
- wspinanie w skałach - ponad 160 dróg,
- wspinanie w górach - w Dolomitach, Tatrach i Hollentalu - 11 dróg,

Plus kilka wyjazdów trekkingowych, setki godzin na przemierzaniu różnych chaszczy z aparatem foto. Ale przede wszystkim - spotkania, rozmowy, dzielenie doświadczeń, czasem trudności. Sporo też chorowałam.
Dziękuję wszystkim, z którymi dzieliłam ten czas i liczne przygody oraz rożne nastroje, bo słońce nie zawsze świeciło a liny czasem złośliwie się klinowały ;).
Wszystkim życzę, oby kolejny rok żadnymi złymi wydarzeniami nie zaskoczył :) Oraz oczywiście zdrowia i jak najwięcej dobrej pogody :)

Marzec - Tatry, dwa wyjazdy, solo w T. Zachodnie i zaawansowany kurs turystyki zimowej, taki przedsmak zimowego taternictwa :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wielkanoc - wspinanie na Słowenii, w Vipavie

Obrazek

Obrazek

Wiosna - Jura, Szczytnik

Obrazek

Obrazek

Lipiec - wspinanie w Dolomitach, 4 drogi plus dwa dni w lokalnych skałach.

Drogi górskie:
1.Torre Piccola de Falzarego, Diretta Ghedina, V-, 290m.
2. Torre Wundt, 230m, V;
3. Tofana do Rozes, Primo Spigolo, V+, 485m,
4. Bastione se Modeval, Irene, V, 230m – prowadzenie całej drogi;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lipiec - Tatry Słowackie, dwie drogi - Droga Plska (Plškova Cesta VI-), i Zachodni Filar Ganku, plus Grań Szarpanych Turni plus zbieg w burzy ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sierpień - obóz UKA, Hollental, 5 dróg górskich;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wrzesień, październik, listopad - skałki różne :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Listopad - Tatry Zachodnie solo, 3 intensywne i dosyć zimowe dni :)

Obrazek

Grudzień - wspinanie w Hiszpanii na Costa Blanca, 6b+ RP :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a poza tym - rower, bieganie, chaszczowanie .... :)

Obrazek

Dziękuję za uwagę! :)


Ostatnio edytowano Cz mar 02, 2023 8:34 am przez saxifraga, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 01, 2023 7:30 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Ale się wspinasz! Niektóre trasy wspinaczkowe wygooglałam*, wyglądają imponująco - gratulacje!
Świetne podsumowanie. Czasu nie marnujesz :-)

* tego nie znalazłam:
Cytuj:
Tatry Słowackie, dwie rogi - Droga Plska, VI

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 02, 2023 8:37 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
anke napisał(a):
Ale się wspinasz! Niektóre trasy wspinaczkowe wygooglałam*, wyglądają imponująco - gratulacje!
Świetne podsumowanie. Czasu nie marnujesz :-)

Dzięki!
Marnuję, dużo czasu niestety marnuję i ostatnio nie daje mi to spokoju.

Cytuj:
* tego nie znalazłam:
Cytuj:
Tatry Słowackie, dwie rogi - Droga Plska, VI

Plškova Cesta, VI-
Piękna droga, bardzo wspinaczkowa, ale nie prowadziłam, szłam jako druga - chyba bym umarła ze strachu na prowadzeniu ...
Tu koleżanka w dosyć emocjonującym miejscu (spokojnie, szliśmy na dwa zespoły, ja z drugą koleżanką czekałyśmy na stanowisku, więc można było zrobić fotę ;)).

Obrazek

Prowadziłam za to cały Filar Ganku, to droga bardziej o charakterze górskim, bardziej pode mnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 09, 2023 12:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Świetny rok. Tak patrząc po Twoich rocznych średnich przebiegach typu bieganie czy rower to w sumie mam zbliżone... Ale bez wspinu, czyli tego co najciekawsze :wink:

Proszę nie zwalniać tempa w 2023!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 10, 2023 9:28 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Rambubu napisał(a):
Świetny rok. Tak patrząc po Twoich rocznych średnich przebiegach typu bieganie czy rower to w sumie mam zbliżone... Ale bez wspinu, czyli tego co najciekawsze :wink:
Proszę nie zwalniać tempa w 2023!


Dzięki, Tobie również dobrego tempa i wielu metrów w pionie! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL