Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 26, 2021 6:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
e_l napisał(a):
Tobi na tej fotce na śniegu wygląda jakby się zdrzemnął, a tak ciepło to chyba nie było.
Momentami było gorąco, momentami mroźno. Widocznie się biednemu psu od tego pomieszało ;)

e_l napisał(a):
Tylko nie wiem jak Sprocket zszedł, bo chyba w stronę Zadnich Koperszadów.
Ja to miałem zawsze problem z właściwym zaplanowaniem trasy. Zaparkowałem w Zdiar-Strednica, wyszedłem na Szeroką Przełęcz, potem Szalony Przechód i na Jatki, z zaliczaniem każdego ich wierzchołka. Doszedłem do Bujaczego Wierchu i zrobiłem w tył zwrot. Przeszedłem przez Jatki, ale już główną ścieżką z omijaniem wierzchołków, ale za to wyszedłem na Szalony Wierch. Następnie zszedłem na Szalony Przechód i Szeroką Przełęcz. A potem wyszedłem na Płaczliwą Skałę. Ścieżka ją tak okrąża i na sam szczyt wychodzi od północnej strony. Było stromo i oblodzone. Został mi Hawrań, ale tam już było bardzo stromo i czasowo wyglądało słabo. Odpuściłem i dobrze, bo pewnie bym nie dał rady. Na Hawrań lepiej iść od drugiej strony, od Jaworzyny. Może kiedyś jeszcze pójdziemy z Tobim ;) Tak że z Płaczliwej zszedłem ostrożnie na dół. Na zachód słońca lekko się spóźniłem na Szeroką Przełęcz. A potem po ciemku moje ulubione zejście do Zdiaru. Ulubione, bo pokazuje potęgę gór i słabość człowieka ;)

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 26, 2021 6:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
O kurcze, to Ci zazdroszczę :wink: . Bo ładnie pochodziłeś "w te i z powrotem". Trasa w jedna stronę inaczej wygląda niż z powrotem. Ja nawet lubię takie trasy, wcale nie muszą być pętelki. Kiedyś chciałam wejść na Jatki od chaty Plesnivec, ale za pierwszym razem jakoś nie wiedziałam jak, bo stanęłam pod skałą i ani rusz dalej, A jak już wiedziałam jak dojść to zatrzymali mnie pracownicy leśni, mówiąc że na górze TANAP liczy kozice i lepiej żebym tam nie szła :mrgreen:
sprocket73 napisał(a):
A potem po ciemku moje ulubione zejście do Zdiaru. Ulubione, bo pokazuje potęgę gór i słabość człowieka
To zdjęcie Doliny Koperszadów już w mroku zmyliło mnie co do zejścia.
A zejście do Zdiaru to bardzo dobrze określiłeś. Ja schodziłam tylko raz i potem nie tęskniłam za tym szlakiem :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 27, 2021 10:14 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Tobi nie próbuje ganiać kozic? Ta ze zdjęcia chyba stała na wyciągnięcie ręki.

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 27, 2021 11:06 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Tak, ta była blisko, dosłownie parę metrów, zdjęcie robione na szerokim kącie.
Oczywiście Tobi nie ma pozwolenia na gonienie kozic!
Natomiast niektóre kozice wcale nie chciałyby uciekać, ani nawet się spokojnie oddalić, tylko tupały przednimi racicami odstraszając Tobiego. Pewnie tak postępują z lisami, które żyją w Tatrach.
Przez cały dzień spotkaliśmy kilkadziesiąt kozic, stada albo pojedyncze sztuki. Tak że pod koniec Tobi nawet już nie zwracał na nie uwagi, a niektóre stały dosłownie 3 metry od ścieżki.
Kozice są fajne ciekawskie. Jak to kozy ;)

Natomiast wszelkie opowieści serwowane przez TPN, że jak taka kozica poczuje zapach psa, to umiera na zawał, staje się bezpłodna, porzuca swój teren i emigruje, itp. - uważam, za lekko podkoloryzowane. Nic takiego nie zaobserwowałem.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 27, 2021 3:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Zazdroszczę, że potrafisz pohamować jednym słowem jego instynkty, bo moja hauka choć wie, że jest pełno zakazów, to za każdym razem musi sprawdzić, czy one nadal obowiazują.

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 31, 2021 6:21 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Mam i ja ;).
Tę pierwszą trasę, z tym, że u mnie od Ciemniaka, przez Stoły na Siwy Zwornik i dalej do Chochołowskiej na nocleg. Na Starorobociański nie miałam już mocy, a szkoda, wyszłaby fajna grań, ale usprawiedliwia mnie noc w autobusie no i szybkie tempo - na tasie, jeśli czegoś się (trochę) bałam, to niedźwiedzi, serio ;). Myślę, że rejonie Tomanowej na pewno grasują, bo tam jest dość dziko po obu stronach a kosówka gęsta. Sprocket ze swym karelskim psem na niedźwiedzie ;) to nie musi się obawiać, ale ja miałam tylko dwa lekkie kijki, nawet gwizdka zapomniałam ;).
Od Ciemniaka na Bystre Sedlo 4h.
Fajne rejony :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 21, 2022 9:19 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 21, 2022 9:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
ależ przepięknie. brakuje mi tego szczytu do kolekcji

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL