Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 09, 2022 12:52 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lut 08, 2022 11:59 am
Posty: 41
Hej,
Kolejny piękny dzionek na weekendzie bożocielnym. Tym razem padło na Lądek Zdrój. Pogoda upalna - widoczność niestety mizerna. W oddali słuchać co jakiś czas grzmoty ale nie było żadnej pompy.
Auto zostawiamy przy parku zdrojowym i idziemy na Trojak.

Obrazek
Oj już na podejściu asfaltem do krzyżówki szlaków i wejścia na ścieżkę widzę że bedą problemy... Marudzenie poziom ekspert - Anastazji i koleżanki małżonki. Mówię wracamy nie chcę się denerwować - ale jakoś powiedziały że jak zaplanowałem skałki (Lucek oczywiście myśli że będzie się wspipnać jak jej powiedziałem że to tereny wspinaczkowe) idziemy jednak dalej.

Ścieżka przyjemna i w tempie pijanego ślimaka mkniemy do góry :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idzie nam się bardzo przyjemnie z postojami na każdym pieńku i kamieniu. Jakaś pani schodząca z góry zwraca mi uwagę o obuwiu córki a jak powiedziałem jej że na Trojak można w klapkach iść i nie jest to Mięguszowiecki czy inne Rysy odchodzi obrażona...

Wg mapy 40 minut, my docieramy po ponad godzinie. Na skałkach troszkę ludzi, są wspinacze jest miło - słoneczko świeci, moje spalone ręce i kark nie mówiąc o twarzy dogorywają po poprzednim dniu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z łucją lecimy jeszcze na okoliczne skałki popatrzeć na wspinaczkę i spokojnym tempem wracamy do Lądka.

Obrazek

Obrazek

W Lądku pochodzimy po parku, pijalni i idziemy na lody do kawiarni parkowej w której jakiś odległy czas temu był dom kultury. Same lody rewelacja smakowa a porcje mega duże - gałka 5 zł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako że w części zdrojowej z knajpami aby coś dobrego zjeść trochę słabo - ilość ludzi i ich ilość - na obiadek jedziemy do Stronia do knajpki Kaczka i Wino - powiem Wam mega jadełko, świetn obsługa i bardzo klimatyczne miejsce- polecam - https://kaczkaiwino.pl/

Całość fotek tutaj - https://photos.app.goo.gl/DpNuVNVoucUpjfwP8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL