Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 15, 2022 5:22 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lut 08, 2022 11:59 am
Posty: 41
Ferie ferie i po feriach...
Starsza córa wróciła z obozu narciarskiego w Bukowinie i trzeba było coś wymyślić..
Zarezerwowałem weekend w ośrodku Beskidzki Raj - https://www.beskidzkiraj.com/
Całkiem fajny ośrodek na odludziu z dojazdem masakrycznym...
Pierwszy dzień to hotelowe lenistwo z małymi widokami...
Obrazek

Obrazek

Ogólnie leniuchowanie, nieudana próba wyjścia na sanki, basen i spa dla dziewczyn.
Jako rodzynek w tym towarzystwie nosiło mnie - patrzyłem tylko na pogodę. Sobota - dużo planów, może wjedziemy na Mosorny i na Krupową (mam na nazwisko Krupa to zobowiązuje) a może podejdziemy...
I tak w sobotni ranek raczej może przedpołudnie decydujemy że jedziemy pod góry - miejsce Sidzina Wielka POlana - dojazd na parking tylko 4x4 :) to mam.
Jak faceci z Śnieżki wyciągam sanki i zabieram moją rodzinkę na spacer...
Spacer i męka dla mnie, po 100m Anastazja nie chce iść (5 lat ma) i mówi że czuję się tu jak za karę, ok siadaj na sanki mówię i z żoną do pierwszych wzniesień idziemy z nią na zmianę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To ten mały paździoch który chodzić nie chce...
Obrazek

Po kilometrze ciągnę sanki sam - masakra - jestem dużym chłopem ale jednak jest to wyczerpujące... ale nagle wyłaniają się widoki na...
Obrazek
I te Alpy jak słyszałemObrazek po drodze od piechurów towarzyszą nam przez resztę dnia :)

Obrazek

I tak Tata mistrz ciągnięcia sanek idzie do góry, już widzimy miejsce gdzie coś zjemy (jak Krupowa była opisywana jako mega mam swoje spostrzeżenia na niekorzyść)

Obrazek

Z miejsca jak robiłem zdjęcie sanki na plecy i do góry - w końcu jakiś szlak - mała mam dosyć chcę do domu weź mnie na sanki i takie tam ale kryzys jakoś zażegnujemy....

Hala - co tu pisać ..
Obrazek

Obrazek

Ja skaczę jeszcze na górę, dziewczyny idą do schronu.
Lubie te tereny...
Obrazek

I ląduje w schronisku - chciałem coś zamówić do jedzenia ale nagle przerwa 15 minut bo coś... skończyła się i chce zamawiać ich dania a BABA nie pani mói że tylko fasolka jest teraz... ok - zamówiłęm herbaty, grzańca o dziwo był... i co najlepsze po 5 minutach zjawia się pan i widzę inne dania lecą - stoję znowu w kolejce - udało się zamówić naleśniki, nagle żurek się znalazł (ciekawe w 5 minut się go nie robi) pierogi i frytki z keczupem dla mojej najmłodszej - dostałe po 30 minutach je i pani ta herod bab mówi że już je wcześniej wydała... a cały czas byłem przy barze..
Może moje narzekanie ale tacy ludzie jak pani ta nie powinni pracować w takich miejscach - schron schronem ale obsługa musi być miła! Za te nie małe ceny które tam mają.
Więc jak byłem w praktycznie wszystkich schronach w Polsce górskich, po moim też pozytywnym pobycie x lat temu, teraz schodzą na psy..
Ale co mamy Tatry

Obrazek

I po jakimś czasie schodzimy w dół tym razem w większości na sankach córa jedzie więc jest ok.
Pojawiają się jeszcze fajne widoki

Obrazek
Widoczność może nie miazga ale rewelacja...

I tak wróciliśmy do naszej bazy - wieczorem baseny, masaże i kolacja - na to czekałem - niezły burger wpadł do żołądka...

Niedziela - czas wyjazdu. Po spakowaniu lecimy na wieżę widokową - było zacnie:
Obrazek

Obrazek

I wracamy już odlodzonymi drogami do domu :)

Zdjęcia - https://photos.app.goo.gl/6vNT7RU32cAJn3GUA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL