Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 22, 2022 10:56 am 
Swój

Dołączył(a): Wt lut 08, 2022 11:59 am
Posty: 41
Pieniny, Pieniny w temperaturze powyżej 30 stopni :)
W okresie 18-20 czerwca organizowałem rajd w Pieniny z moim kołem Łazik. No z pogodą trafiliśmy i to aż za bardzo... Cały czas lampa.
W piątek wieczorem docieramy do Szczawnicy gdzie naszą bazą jest DW Szalay I. Jeden ze starszych hoteli w tym mieście. Warunki ok - łazienki nowe pokoje po odnowieniu. Mamy opcję ze śniadaniami w formie szwedzkiego stołu - wszystko jest ok :)
W sobotę po śniadaniu pakujemy się do autokaru do którego musimy dojść kawałek bo wszędzie zakaz wjazdu dla autobusów i suniemy ku Sromowcom NIżnym - już po drodze jak ukazują się Tatry wiemy że będzie to super dzień :)

Po rozpakowaniu idziemy żółtym szlakiem w kierunku Wąwozu Szopczańskiego - no jak nie stanąć przy schronisku w taką pogodę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj uzupełnienie płynów po przejściu 500m ... i dalej już tylko ku Chwale Boga :)

Obrazek

Obrazek

Po długiej wsppinacce w końcu dochodzimy :) Pięknie widać Tatry ale z uwagi na temperaturę przejrzystość nie jest rewelacyjna...

Obrazek

Obrazek

Z tego miejsca turlamy się dalej ku Trzem Koronom. Spacerek długi z uwagi na ilość ludzi - jest tu dzisiaj jak w markecie :) Po dojściu do kasy stoimy w kolejce do szczytu dokładnie godzinę i 3 minuty. Ale jak zawsze warto !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejście ponad godzinę a zejście 3 minuty :) Dalej lecimy przez Zamek Pieniński ku Sokolicy. Niestety po drodze mojej córce kijek się złożył i mocno roztrzaskała kolano :( Ale była twarda, apteczka też była więc ranę dość długą szwami w plastrach obrobiliśmy, kolano obandażowaliśmy i z pełną jej aprobatą ruszyliśmy dalej na Sokolicę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejście na Sokolicę wypociło ze mnie masakrycznie wszystko co po drodze wypiłem. NIestety warunki słoneczne nie przyczyniły się do dobrych zdjęć ale coś się udało zrobić...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Sokolicy zlatujemy do Szczawnicy aby zdążyć na ostatni moment na przeprawę na 2 brzeg Dunajca.

Obrazek

Cała trasa około 12 km, zeszło nam na niej .......... ponad 8 godzin :) Spokojne tempo, liczne postoje, kolejka na Trzy Korony, mały wypadek po drodze...
Ale było megastycznie. PO powrocie do Szczawnicy szybkie piwko w Karczmie Pieniny i bieg do hotelu aby przygotować dla wszystkich grilla :) mają fajnego gazowego i spokoojnie dało radę jakieś kiełbaski, karczki, kaszanki z kapustą i inne pieczarki oraz jabłka przygotować dla ponad 40 osób :) Oczywiście od 9 mecz :)

Całość fotek tutaj - https://photos.app.goo.gl/hiiuaPPBkHb3rwWv5


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 23, 2022 8:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
W sierpniu widziałam podobną kolejkę, poszłam sobie dalej. Dlatego nie lubię wracać na 3Korony, czy Sokolicę, tam zawsze ludzi full.
Kiedyś Sprocket opisał fajną trasę po str. słowackiej. Tam był luz nawet w środku sezonu.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL