Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:38 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 27, 2022 7:38 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 11, 2015 7:13 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Krzeszowice
Do Pośredniej Grani dopierałem się jak pies do jeża. Jakoś tak uparłem się na wejście ze Staroleśnej, a dokładniej Ciemniastym żlebem.
Obrazek
Żleb piękny, mroczny. Jeszcze w takim nie byłem.
Obrazek
Dochodzimy do spiętrzenia żlebu. Zawalone śniegiem - nie do przejścia dla nas, już nie mówiąc o schodzeniu. Wycof - pierwszy w życiu...
Obrazek
Drugie podejście rok później. Z kolegą, z którym byłem wcześniej na Staroleśnym Szczycie. Dochodzimy do tego samego miejsca. Śniegu ani śladu - za to jest ścianka z wodospadem. W górę ciężko, w dół nie zejdziemy chyba. A dalej żleb wciąż nie zachęca.
Kolega odpuszcza - nie pójdę sam zostawiając go w takim miejscu...
Obrazek
Trzecia próba. Idę samemu. Kiedy jak nie teraz.
Dochodzę do tego samego miejsca co zawsze. Woda oczywiście spływa gęsto z progu. Jest obejście bokiem.
Obrazek
Pytanie co będzie wyżej - nic to próbujemy. Poszedłem chyba za wysoko. Nie sposób się wrócić tą trasą - nie ma głupich.
Obrazek
Jedyne wyjście to wejść na szczyt i zejście ogólnoznanym wariantem typu Ławka albo Still.
Dalsza część drogi to szukanie trawersu Ciemniastej Turni. Jak zwykle - skręciłem za wcześnie.
Nie wiedziałem, że w takim terenie można się wpakować w poważne problemy. Można.
Obrazek
W pewnym momencie zwątpiłem że można stąd się przedostać na drugą stronę żebra Ciemniastej Turni.
Wariantów jest co niemiara ale prawie wszystkie kończą się pionową zerwą do głównego żlebu po drugiej stronie CT.
Jakimś cudem trafiłem w końcu na odpowiednią drogę.
Obrazek
Potem już bajlando - do góry na Ciemniasty Przechód a reszta dobrze znana.
Obrazek
Na szczycie sesja, odpoczynek. Mała kryptoreklama :)
Obrazek
Zejście w stronę ŁD również nastręczyło mi nie lada problemów. Zszedłem za nisko. Dużo za nisko i nie trafiłem w półkę trawersującą szczyt Pośredniej Grani. Trzeba było się wracać prawie na szczyt, aż wreszcie znalazłem wejście na półkę.
Obrazek
Później już tylko dość strome zejście, ławka Dubkego oraz grańka.
Obrazek
W porównaniu jednak z myślą o zejściu Ciemniastym żlebem ta droga była jak wybawienie. Reszta zgodnie z planem i finito po 13 godzinach wyrypy.
Opisana przeze mnie trasa jest wytworem mojej wyobraźni i nie zachęcam do zwiedzania tych rejonów, chyba że w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 27, 2022 9:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
No i pięknie, bardzo fajna relacja, dzięki. Honorny szczyt, oryginalna droga, ładne fotki, historia bez jakiegoś zbędnego upiększania i przypisywania sobie heroizmu.

Szanuję mocno, tylko nie wiem czego ta kryptoreklama dotyczy ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 27, 2022 10:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Z poprzedniej pracy kojarzę, że chodzi chyby o producenta mebli szkolnych :roll:

Dobrze, że pogoda dopisała bo w ciągu 13 godzin w Tatrach może się trochę pozmieniać, a nie chciałbym szukać właściwej drogi ścigając się z czasem. Brawo za 3 próbę i to w pojedynkę.

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 28, 2022 8:48 am 
Swój

Dołączył(a): N paź 11, 2015 7:13 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Krzeszowice
kefir napisał(a):
Z poprzedniej pracy kojarzę, że chodzi chyby o producenta mebli szkolnych :roll:

Dobra reklama dźwignią handlu.
Może będzie premia w robocie ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 28, 2022 12:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Dzięki, że napisałeś.
Analizowałem hobbystycznie trasę pod WKT jednym ciągiem (nie żebym chciał próbować) no i wtedy raczej jakoś trzeba zejść z PG na stronę Staroleśnej, co może być jednym z ciekawszych fragmentów.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL