Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sie 13, 2022 7:27 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lut 08, 2022 11:59 am
Posty: 41
Będąc w Międzygórzu i mając wszystko z dzieciakami w okolicy polatane wielokrotnie i wiedząc że córka lubi skały decydujemy się na wypad do Czech - w Borumowskie Ściany.
Zaplanowałem wg mnie mega trasę w formię pętelki (tak było :) ) a wyglądała następująco:
Suchy Dul - Ovcin - Supni hnizdo - Skalni divadlo - Chata Hvezda - U Kovarny - Marienska jeskyne - Pod Kovarovou - Sucholska Niagara - Suchy Dul

Wyjechaliśmy z Międzygórza po śniadanku i około 11:30 startujemy z Suchego - auto zostawiliśmy na poboczu w wiosce przy krzyżu

Obrazek

Idziemy końcówką wsi i na jednym z płotów kolekcja kubków - często spotykane u naszych sąsiadów
Obrazek

Pogoda jak na razie wyśmienita i to się nie zmieni do końca dnia :)
Po mały zaczyna się marudzenie Anastazji - Tata obiecałeś skały a tu idziemy i nic - tłumaczę że musimy najpierw dojść troszeczkę wyżej. Na szczęście pojawiają się pierwsze wychodnie i grzybki :)
Obrazek
Teraz już z górki - idziemy na punkt widokowy Ovcin - od szlaku za kropkami, no czasami było delikatnie mówiąc ciężko aby dzieciaki na skałach i podejściach upilnować, ale było warto zboczyć kawałek od szlaku.

Obrazek

Obrazek
Do szlaku tą samą drogą i dlaj na kolejny fajny punkt Sępie gniazdo.

Obrazek

Obrazek

Pojawiła się nawet Królowa

Obrazek

I nasza część Stołowych
Obrazek

Kolejne miejsce na naszej ścieżce grzędą Borumowskich Ścian jest Skalne divadlo - skojarzenie ze skalnym miastem w Teplicach

Obrazek

Z tąd już rzut beretem do Hvezdy. Niestety ku memy nieszczęściu schronisko dzisiaj jest zamknięte i tylko otwarta buda przed ........ a tak chciałem z dziewczynami w środku posiedzieć i pokazać im mega wystrój....

Obrazek

Przy budzie oranżadki i dla mnie zimne lane - nalewał chyba z 10 minut a mi ślina leciała - jak dostałem do ręki pół poszło na jeden łyk - oj smakowało jak nektar bogów.

Większość ludzi którzy tam byli - nie było aż tak wielkiego tłumu zeszła na parking do samochodu a my jednym wg z lepszych szlaków pomiędzy skałami, tunelami, małymi jaskiniami schodzimy do Mariańskiej jaskini.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idąc już niebieskim do Suchego po drodze spotykamy pełno klimatycznych chatek, ciągną się aż pod Sucholską Niagarę.
Obrazek
z tej chatki taki widok z tarasiku:
Obrazek

Pętelkę koczymy przy aucie, po drodze jeszcze zajadając się garściami poziomek.
Cała traska zajęła nam około 7 h - można zrobić w 4-5. Zamknęliśmy się w niecałych 13 km przy wielu zejściach na bok.
Polecam te tereny na spacery z dziećmi i nie tylko :)

Foty - https://photos.app.goo.gl/ov3YnWWiEKCGoRiN8

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL