Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 22, 2022 11:41 am 
Swój

Dołączył(a): Wt lut 08, 2022 11:59 am
Posty: 41
Hej,
Kolejny wyjazd na Pilsko, i kolejny raz w deszczu...
Nawet nie wyjmowałem aparatu, szkoda było - zdjęcia z komórki.
Wiedzieliśmy że nas zleje, wiedzieliśmy że może bardzo nas zlać ale w sile 21 osób pojechaliśmy...
Niestandardowo - wchodziliśmy od Słowackiej strony - start na Veselu :) I długie i mozolne podejście zielonym szlakiem do góry.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po paru godzinach wchodzimy na Pilsko - przejaśniło się i można jakieś zdjęcia zrobić, tak komórką :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzimy do schronu, mamy tu noclegi. I powiem szczerze z cenami to kogoś pojeb...o. Piwo 17 zł, zupa 22, o innych daniach nawet nie powiem. Jakby było za 10-12 ludzie by posiedzieli a tak każdy poszedł do pokoju i tam swoje zapasy skonsumował. Na prawdę to już przesada tym bardziej że nikt na plecach tego nie wnosi i można dojechać autem - dużo chodzę po górach ale to schronisko, właściwie nie wiem jak to nazwać to DNO!

Rano wstajemy co niektórzy po 5 i idziemy zobaczyć czy coś wiadać :)
Obrazek
A było widać, łądnie mgły opadły, i zaczęło kapać...
Idziemy do Rysianki w deszczu droga się ciągnie mozolnie ale jednak poczuć ten zapach gór - było warto...
Obrazek

Tu się rozdzielamy - część idzie przez Lipowską i Boraczą do Skałki my schodzimy zielonym - to chyba był zły wybór... kamienie deszcz, śliskie skałki i korzenie i moja skręcona noga :( jedno z najgorszych moich zejść...
Ale wszyscy zdrowo dotarli.
Na mecie obiadek w Alasce - mega schabowy z jedną z najlepszych zasmażanych kapustek jakie jadłem. W sumie to po takiej trasie szczura bym zjadł i też pewnie byłby wyśmienity :)

Dumny z mojej córy jestem - dałą radę w takich warunkach, nie narzekała, a jak sprawdziłem w co się spakowała to mnie ..uj strzelił - nie wzięła nic na zmianę poza majtami i skarpetami o której jej powiedziałem.

Cały weekend na prawdę rewelacja - świetni ludzie, atmosfera, tego mi było trzeba.
Pozdrawiam wszystkich Łazików którzy są na tej stronie :)

Foty tu - https://photos.app.goo.gl/La1H5tXZAFU7WNgf6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL