Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 19, 2023 11:59 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Święta Bożego Narodzenia w minionym roku nie wypadły zbyt szczęśliwie. Wigilia w sobotę, drugi dzień świąt w poniedziałek – to chyba najgorszy z możliwych układów. Do tego sylwester w sobotę, a Nowy Rok w niedzielę – klęska, można by rzec. Jedynym promyczkiem nadziej było święto Trzech Króli, które wypadło w piątek, co dawało 3 dni w pakiecie. Kiedy zobaczyłem, że PTT Nowy Sącz akurat wtedy planuje zimowe Bieszczady, to wyjazd w tym akurat terminie wydawał mi się mało realny. Z drugiej strony akurat w tym terminie miały jechać niektóre postaci, którym zwykle żadna opcja nie pasuje. Drugi aspekt był taki, że przy dużym wysiłku można się obejść choćby bez dnia urlopu, co też kusi. Zrobiłem rozeznanie czy ktoś z Krakowa i okolic z zaprzyjaźnionej z PTT ekipy się wybiera. Tym razem było marnie. Ostatecznie na polu bitwy zostaliśmy tylko w 2 z Anią. Jechać czy nie jechać oto jest pytanie, bo jak się okazało prowodyrom wyjazdu też się w międzyczasie pozmieniało i z ofensywy przyszli do defensywy i to skomasowanej. Kocham takie klimaty. Znając jednak ekipę z PTT Nowy Sącz to jest pewne, że wyjazd zawsze będzie udany, choćby biło żabami przez wszystkie dni. Na domiar złego tuż przed świętami łapie mnie jeszcze choroba, ale już nie zamierzam kombinować. Kasa zapłacona, finalna decyzja - jadę. Ostatecznie dzielę dzień urlopu między czwartek i poniedziałek i wychodzę z pracy o 11:30. Wreszcie dojazd do Nowego Sącza nie powinien być nerwowy. Żeby nie było za wesoło to od rana leje i wieje. I nie jest to bynajmniej mżaweczka. Momentami to regularna ulewa. Wyjeżdżam z domu przed 14-tą – wyjazd z Nowego Sącza jest planowany na 16:30. Wydaje się, że czasu sporo, choć jeszcze muszę zabrać po drodze z Krakowa Anię. Wydawać by się mogło, że ok. 14-taj na obwodnicy Krakowa przy tej pogodzie będą luzy, ale... No właśnie, czyli jednak tradycyjnie będzie nerwowo. W końcu to już taka świecka tradycja. :) Zabieram Annę z Kurdwanowa i mkniemy do Sącza. Nawigacja prowadzi jakąś cudaczną drogą. Autostradę opuściliśmy stosunkowo wcześnie i jedziemy po jakichś wertepach. Czas mamy tak na granicy. Bez nas raczej nie pojadą, ale nikt nie lubi się spóźniać. Po wielu dziurach w drogach, kałużach, nawalnych opadach docieramy na Morawskiego, 10 minut przed czasem. Perfekcyjnie. Leje cały czas, ale trzeba bety wyciągnąć z samochodu, opłacić parking i zaparkować.
Autokar podjeżdża w ostatniej chwili. Z dużą ulgą zajmujemy miejsca, oczywiście strategiczne z tyłu. Sam nie wiem jak to się dzieje, ale to zawsze tutaj jest najweselej. :) Deszcz z perspektywy autokarowej szyby, nie wygląda już tak źle, a nawet ma się wrażenie pewnej przytulności. Tak to mogę jechać choćby z 10 godzin. Było jak zawsze miło i wesoło, ale w tym gronie nie może być inaczej.
Do Zajazdu pod Caryńską w Ustrzykach Górnych docieramy chyba gdzieś koło 21, a może 22. :) Kwaterujemy się i jak zwykle spotykamy na „domówce”. Zabawa przednia. Tańce przy muzyce z youtube’a z telewizora też można ogarnąć jak się okazuje. :)

Dzień 2

Noc była krótka, czyli wszystko idzie zgodnie z planem. Śniadanie o 8-mej to świetny pomysł, bo wcześniej ciężko by się było zebrać. Śniadanko super, a co najważniejsze – specjalność zakładu – gorący żurek w kociołku. Oj gospodarze zajazdu wiedzą, co człowiekowi z rana jest potrzebne. Atmosfera od rana świetna. W trasę wyjeżdżamy dopiero o 9:30, więc nie musimy się spieszyć. Bardzo mi odpowiada taki układ. Wyjeżdżamy kilka minut po pół do dziesiątej. Jedziemy na Przełęcz Wyżnią, leżącą miedzy Berehami Górnymi a Wetliną. Stąd rozpoczynamy podejście do Chatki Puchatka – świeżo wyremontowanego schroniska leżącego na Połoninie Wetlińskiej. Jest święto, więc mimo nie najlepszej pogody na parkingu całkiem gwarno. Przejrzystość powietrza nawet nie najgorsza.

Obrazek

Poza nami w trasę rusza też jakaś zorganizowana ekipa tzw. „suchych morsów”z Lublina bodajże. Czyli taka ostatnia moda łażenie po górach w samych gaciach a potem wzywanie ratowników, bo zimno. :) Jak dla mnie totalne pajacowanie, no ale co kto lubi. Niektórzy idą nawet w raczkach założonych na... sandały. Hmm. :) My robimy swoje. Trzeba zakupić bilet wstępu do BPN (płatność o dziwo tylko gotówką) i w górę serca. Wyspani zbytnio nie jesteśmy, ale coś tam we krwi jeszcze nas grzeje. Idziemy spokojnym tempem, wyprzedzając raz po raz „suchych morsów”. Obawiałem się błota, ale im wyżej tym więcej śniegu...

Obrazek

Obrazek

Gdzieś po godzinie wyrasta przed nami Chatka Puchatka. Tutaj niestety już więcej chmur i mgliście.

Obrazek

Grupa mocno się rozciągnęła, więc gdy wszedłem do środka było tam już sporo naszych.

Obrazek

Obrazek

W tym samym dniu miała tam chyba też być grupa z krakowskiego hutniczego oddziału PTTK, ale chyba się minęliśmy.
W schronie było uroczyście – Robert świętował setną, prowadzoną w ramach wyjazdów z PTT wycieczkę, a oddział Beskid PTT Nowy Sącz zyskał kilku nowych członków.

Obrazek

Mieliśmy z Januszem przyjemność też poznać dwie sympatyczne dziewczyny, które wybrały się prywatnie na Wetlińską. Spotkanie zostało udokumentowane.

Obrazek

Jeszcze kilka łyków napojów chłodzących i rozgrzewających i opuszczamy ciepłe i gościnne mury schroniska.

Przed schroniskiem zbioróweczka...

Obrazek

Kilka osób decyduje się schodzić z Robertem tą samą drogą na parking, a pozostała ekipa (w tym ja) rusza czerwonym szlakiem w kierunku Smereka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grań ma kilka kilometrów długości, ale nie ma tu jakichś ciężkich podejść, więc idzie się w miarę dobrze.

Obrazek

Mijamy Osadzki Wierch (1 253 m n.p.m.) i ładną zaśnieżoną ścieżką docieramy na Przełęcz Orłowicza. Tutaj krótka narada, ale ostatecznie decydujemy się wejść na Smerek. Niespełna pół godziny i stoimy przy krzyżu, który stanął tu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obrazek

Obrazek

Na właściwy wierzchołek Smereka nie prowadzi formalnie żaden szlak turystyczny, a jedynie nieoznakowana ścieżka. W tych warunkach jednak i przy braku czasu musi nam wystarczyć rzut oka w tamtym kierunku...

Obrazek

I kiedy ponownie wracamy na Przełęcz Karłowicza zdarzył się cud. Chmury się rozstąpiły, mgły opadły i wyszło słońce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrobiło się pięknie. Bieszczady w najlepszym wydaniu. Kto by pomyślał. Schodzimy szlakiem żółtym do Wetliny. Po drodze dosyć ślisko, ale raczki konsekwentnie w plecaku.

Odwracając się można zobaczyć złote połoniny przyprószone śniegiem. Ładnie to wygląda...

Obrazek

Obrazek

Jak już dochodziliśmy do autokaru czekającego na nas w Wetlinie to jeszcze piękny zachód słońca. Bajka.

Obrazek

Ponieważ jak to zawsze w święto Trzech Króli odbywa się ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni, mieliśmy ta zawody obejrzeć już w pensjonacie. No ale jak to w życiu, grupa się trochę rozciągnęła. Jak już wszyscy byliśmy w autokarze, to pierwsza seria już trwała w najlepsze. Zanim dojechaliśmy, była już dobrze za połową. Wreszcie jesteśmy w pokoju, włączamy TV, a tam jedynie dostęp do Netflixa. To ci niespodzianka. Zszedłem więc do restauracji i obejrzałem końcówkę pierwszej serii. Wszystko zgodnie z przewidywaniami, Granerud jeszcze powiększył swoją przewagę nad Kubackim. Druga seria niczego nie zmieniła, więc można było wreszcie się wykąpać...
Ale to nie koniec atrakcji na dzisiaj – przed nami uroczysta kolacja, zabawa taneczna i koncert poezji śpiewanej. Na bogato trzeba przyznać. Uroczysta kolacja okazała się prawosławną wigilią – ponieważ wtedy akurat wypadła. Super było móc spróbować różnych regionalnych dań, a barszczyk czerwony prima sort...
Zabawa jak zawsze z tą ekipą przednia...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień 3

Nie wyspaliśmy się za bardzo, ale śniadanie od 8-mej a wyjazd dopiero o 9:30. Bardzo słusznie, bo ciężko byłoby wcześniej się wytarabanić. Żurek z rana znowu robi robotę... Po śniadaniu można się jeszcze na chwilę walnąć na wyrko. To lubię. Bez zbędnego pośpiechu rano. Wyruszamy z Przełączy Wyżniej z dużego parkingu w okolicach Brzegów Górnych. Pogada od rana bardzo przyzwoita. Słońce świeci, więc humory dopisują. Forma z oczywistych powodów nieszczególna, ale najgorzej jest do pierwszego potu...

Obrazek

Obrazek

Podejście na Dział jest męczące. Raz na czas robimy krótkie przerwy. Ale jak już widać wiatę to sił od razu przybywa.

Obrazek

A po powitaniu przez Janusza piwem to już w ogóle. :) Wiata stoi w odpowiednim miejscu. Pewien pułap wysokości osiągnięty, teraz będzie już łagodniej, choć wcale jeszcze nie blisko. Krajobraz bajkowy, choć śniegu stosunkowo niewiele.

Obrazek

I tak sympatycznie sobie rozmawiając docieramy na Małą Rawkę. Forma wraca można coś chlipnąć na rozgrzewkę.

Obrazek

Obrazek

Gorsza wiadomość jest taka, że skończyły się widoki. Dookoła chmury i mgła, ale nie tracimy nadziei. Wyruszamy w kierunku Wielkiej Rawki. Chwilami się przeciera i wtedy można zobaczyć takie cuda...

Obrazek

Ostatnie strome podejście...

Obrazek

I jest. Wielka Rawka jest nasza. Robimy fotki indywidualne i grupowe...

Obrazek

Obrazek

Momentami chmury opadają i coś tam widać. Nawet i takie cudeńka...

Obrazek

Na rozstaju szlaków czyli formalnie na właściwym szczycie Wielkiej Rawki czeka mnie ciężka decyzja. Na razie jednak foteczka.

Obrazek

Sama szpica z PTT już wcześniej ruszyła w stronę Krzemieńca. Zasadnicza grupa, w której ja idę tutaj się podzieli. Ci żwawsi z ambicją zdobycia Krzemieńca na prawo, a reszta niebieskim szlakiem do Ustrzyk Górnych. No i mam dylemat. Moja forma na pewno życiowa nie jest, a ekipa z PTT Nowy Sącz wiadomo, raczej porusza się wartko. Myślę, myślę i ostatecznie zostałem przekonany, że nie można iść na łatwiznę. Ruszamy zwartą ok. 10-cio osobową grupą. Najpierw jak wiadomo dosyć ostre zejście z Wielkiej Rawki, by potem zacząć ostateczne podejście na Krzemieniec, czy jak kto woli Kremanaros (z węgierska). Po drodze spotykamy Ewkę, Anię, Darka i Daniela z Jackiem. Wypijamy po 2 szybkie i dalej w drogę. Podchodzi się trochę mozolnie, ale dramatu nie ma. Jestem tu dopiero drugi raz i drugi raz w zimie. Tutaj zima konkretna ze sporą ilością śniegu.

Uwieczniamy naszą bytność tutaj, nawet w strojach narodowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Atmosfera jest świetna. Jeść się nawet nie chce, ale coś na rozgrzewkę jak najbardziej. Nie ma rady trzeba wracać, bo dnia wiele już nie zostało. Teraz odwrotnie – najpierw w dół, by potem z mozołem wspinać się ponownie na Wielką Rawkę. I tu nagle miła niespodzianka. Chciałoby się powiedzieć deja-vu z wczorajszego dnia. Podobnie jak w dniu wczorajszym zaczyna się pięknie przecierać i znowu mamy kapitalne widoki. Jednak warto było zrobić dłuższy wariant. Znowu nam się udało.  Widoki sięgają znacznej części Karpat Ukraińskich...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kierunku polskich Bieszczadów też to nie najgorzej wygląda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zostało nam zejście do Ustrzyk Górnych. Niby nic, a jednak sporo. Już wiemy że złapie nas zmrok po drodze. Najważniejsze by pokonać ten najbardziej stromy odcinek zejścia z Wielkiej Rawki. Jest naprawdę ślisko. Jeden dupozjazd zaliczam, ale mam zasadę, że muszę wyglebić 2 razy aby założyć raczki. Jeden upadek jest dozwolony.  Teraz każdy schodzi swoim tempem, bele dotrzeć przed zmrokiem do bezpieczniejszego terenu. Wreszcie na horyzoncie pojawia się drewniana wiata. Tutaj powoli kompletuje się nasza 10-tka. Dopijamy na spokojnie resztki rozgrzewaczy i ruszamy w dalszą, już znacznie łatwiejszą drogę. W międzyczasie zrobiło się ciemno, więc założyliśmy czołówki. Były niezbędne zwłaszcza na ostatnim odcinku, wiodącym do naszego pensjonatu. Nie żebyśmy nie widzieli drogi, ale chodziło o to, aby kierowcy jadący z naprzeciwka nas widzieli. Szkoda byłoby zakończyć tragicznie tak miły dzień…
Docieramy bezpiecznie do naszego zajazdu, jedzonko, kąpiel, no i ni z tego ni z owego znowu spotykamy się prawie wszyscy na restauracyjnej sali. Od kieliszka do kieliszka i znowu skończyło się na tańcach na totalnym spontanie. Podczas imprezy umówiliśmy się z Jackiem, że na Tarnicę po raz kolejny nazajutrz iść nie zamierzamy. Za to Jeleniowaty z Mucznego, z imponującą wieżą widokową wydaje się być rozwiązaniem idealnym na tę okazję.

Dzień 4

Po żurku i innych specjałach zasiadamy w autokarze a tam… jakieś niepokojące zgrzyty i kłopoty z rozruchem… Po wielu próbach kierowca rozkłada bezradnie ręce, a my zaczynamy się zastanawiać co zrobić z tak miło rozpoczętym dniem. Towarzystwo szybko się rozpierzchło. Większość idzie na Szeroki Wierch z opcją ewentualnej Tarnicy, a my w 6-tkę z Anią, Ewką, Bożenką, Magdą i Januszem uderzamy na Caryńską. Przy czym zważywszy na raczej kiepską pogodę nie zamierzamy raczej dochodzić do szczytu. Drewniana wiata znajdująca się przy szlaku też wydaje się niezłą opcją. Jest mgliście i bardzo pochmurno. Na dole jeszcze duże gliniaste bieszczadzkie błoto.

Obrazek

Im wyżej tym jest ładniej, choć tu jeszcze jesiennie.

Obrazek

Wyżej coraz bardziej zimowo, choć i jesiennie też częściowo. Widać, że jesteśmy na stosunkowo niewielkiej wysokości...

Obrazek

Obrazek

Po nieco ponad godzinie docieramy do obranego celu. Jest solidna, drewniana wiata, klimatyczna kapliczka. Bardzo urocze miejsce. Robimy, więc tutaj sobie długi postój.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Janusz dzieli się z nami domowym smalcem z cebulką. Delicious.

Obrazek

Zgodnie uznajemy, że pchać się wyżej nie ma dzisiaj sensu. Widoczność praktycznie zerowa, siły mocno nadwątlone, a wizja gorącego prysznica i drzemki w pensjonacie nader kusząca. Schodzimy zatem, ale nie będziemy powielać tej samej drogi. Wybieramy nieoznakowaną ścieżkę, która okazuje się być starym nieczynnym szlakiem turystycznym., a na nim sporo osobliwości przyrodniczych.
Grube drzewo z gustownie omszonym pniem...

Obrazek

Potok do przekroczenia w bród...

Obrazek

A na koniec wąski, wytyrany mostek, prezentujący się niczym fragment legendarnego hiszpańskiego szlaku Caminito del Rey (przed remontem oczywiście). :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak niespiesznym krokiem docieramy z powrotem do naszego zajazdu...

Obrazek

Zaczyna delikatnie siąpić, więc nasze zagospodarowanie dnia wydaje się być optymalnie. Mamy wystarczająco dużo czasu na kąpiel, zjedzenie obiadu, spakowanie się, a nawet drzemkę.

I tak dobiegły końca zimowe Bieszczady 2023 - oczywiście z nowosądeckim PTT. Wyjazd świetny, jak wszystkie w ostatnim czasie. Było na nim wszystko. Czaderski przejazd autokarem przy ginie z tonikiem i dźwiękach szarpidrutów, codzienne imprezy z tańcami, góry przy całkiem przyzwoitej pogodzie (na co prognozy pogody raczej nie wskazywały), prawdziwa zima na połoninach i jesień na dole, sauna i jacuzzi, wigilia prawosławna i koncert. Czego można chcieć więcej ? A na koniec, nie musieliśmy ściorani i spoceni wsiadać do autokaru prosto z górskiej trasy, ale kulturalnie wykąpani przebrani i najedzeni. To niewątpliwie dodatkowy plus. Z tą ekipą nie sposób się nudzić i tak było i tym razem. Już z utęsknieniem czekam na kolejny wyjazd.

Z górskimi pozdrowieniami

Wojtek

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 20, 2023 5:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Przepraszam za komentarz z dupy ale... Mam chyba identyczną, pancerną kurtkę Wolfganga 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 20, 2023 7:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
_Sokrates_ napisał(a):
Przepraszam za komentarz z dupy ale... Mam chyba identyczną, pancerną kurtkę Wolfganga 8)


Idę "za ciosem z d**y" - mam trochę inny krój, ładniejsze kolory (pomarańczowo-szaro-czarne :compress: ).
Kurtka faktycznie pancerna, choć... już chyba 10 lat, więc trochę membrana (10000) słabuje...

A żeby było "w adremie" - super relacja, okolice znane, choć w wersji letniej i jesiennej... I ten smalec :jupi:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 21, 2023 10:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Pancernik napisał(a):
mam trochę inny krój, ładniejsze kolory (pomarańczowo-szaro-czarne :compress: ).
Kurtka faktycznie pancerna, choć... już chyba 10 lat, więc trochę membrana (10000) słabuje...


Nie wiedziałem, że poza mną ktoś jeszcze w tym łazi :lol:

Do tej "pancerności" należy dodać, że waży coś koło tony :wink:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 22, 2023 1:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
_Sokrates_ napisał(a):
Do tej "pancerności" należy dodać, że waży coś koło tony :wink:

Właśnie dlatego używam jej coraz rzadziej, w zasadzie tylko wtedy, kiedy od rana wiem, że będzie na 100% "zlewa".
Ale kilka ładnych sezonów ta kurtka służyła mi także jako kurtka narciarska, i w zestawie z polarem świetnie się sprawdzała.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 10, 2023 1:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Tak, kurtka Wolfganga rzeczywiście pancerna. Używam jej od kilkunastu lat na zmianę z Alviką i membrana w Thorze szybciej padła. Szkoda, że firmy praktycznie już nie ma. :(

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 11, 2023 1:56 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Przyjemna w czytaniu relacja.
Ode mnie plus za wieczorne tańce. I jeszcze jeden - za kończenie imprez o 22.00.

Przyznam się: nie byłam jeszcze w Bieszczadach.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 12, 2023 10:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
anke napisał(a):
Przyjemna w czytaniu relacja.


Dziękuję. :)

anke napisał(a):
Ode mnie plus za wieczorne tańce. I jeszcze jeden - za kończenie imprez o 22.00.


O 22 to zaczynaliśmy. :) Kończyliśmy koło 2-giej. :)

anke napisał(a):
Przyznam się: nie byłam jeszcze w Bieszczadach.


Nie-wia-ry-go-dne... Dobrze jest mieć coś fajnego wciąż przed sobą...

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 13, 2023 7:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
anke napisał(a):
Ode mnie plus za wieczorne tańce. I jeszcze jeden - za kończenie imprez o 22.00.


Carcass napisał(a):
O 22 to zaczynaliśmy. :)


No i czar prysł :wink:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 20, 2023 12:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Jeszcze słaba ta zima była jak na styczeń :wink: Wolę jednak wersję Biesów przełom VI/VII, ale kiedyś i na śnieg się skuszę.
Moja zima była bardzo smutna, takie życie.
Miło popatrzeć na roześmiane mordki :)

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 20, 2023 6:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Redemption MM napisał(a):
Moja zima była bardzo smutna, takie życie.
O kurcze, jesteś. Szczerze się cieszę.
Po zimie jest wiosna, po nocy dzień, a po burzy spokój.
Chociaż tak jakoś nie zawsze.
Ale niech Ci się stanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 21, 2023 3:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Niby tak, ale dla Ciebie śmierć jest nadzieję, dla mnie końcem. Ale już dobrze. Wracam

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 21, 2023 6:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Napisałem, że " tak jakoś nie zawsze", mając właśnie na myśli doświadczenie śmierci kogoś bliskiego. Tu trudno o "spokój po burzy" czy wiosnę po zimie" czy inne takie.
To boli niezależnie od wiary w życie po tamtej stronie.
Oczywiście w perspektywie wiary łatwiej przeżywa się śmierć. Jest ona chwilową rozłąką.
Tak czy inaczej bądź silna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 22, 2023 8:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Wojtek, a jakie wrażenia z Chatki Puchatka II? Mnie ta stara przerażała, ale ja nie schronowa jestem.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 04, 2023 7:18 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Redemption MM napisał(a):
Wojtek, a jakie wrażenia z Chatki Puchatka II? Mnie ta stara przerażała, ale ja nie schronowa jestem.


Powiem Ci, że bardzo fajnie. Jest przytulnie i fajny klimat. Jak dla mnie ok, ale może nie jestem jakimś wybitnym koneserem górskich schronów...

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL