Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 21, 2012 10:45 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
taternik74 napisał(a):
Ja tam bylem tydzień temu dokładnie 14 listopada o 12.20 i pogodę miałem na szczycie super !!!!!!!!!!!! Jak tylko będę miał czas za niedługo napisze relacje z mego wyjazdu 5 dniowego w góry Choczańskie.


To był też mój pierwotny termin, ale skończyło się na ostatniej niedzieli.
Ja nie narzekam, bo 3 lata temu aura była idealna. Swoją drogą to wydaje się być idealny punkt na wschód słońca.
Skoro byłeś pięć dni to chyba gruntownie schodziłeś Choczańskie.
Czekamy na relację.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2012 10:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Podepnę się z pytaniem pod temat.

Kiedyś tej zimy planuję wybrać się na Chocza. Zastanawiam się, z której strony go podejść. Najczęściej czytam relacje o podejściach z Vysnego Kubina bądź Lucek - czy rzeczywiście są to najatrakcyjniejsze szlaki, mające jednocześnie największe szanse na przetarte drogi w warunkach zimowych?
Które podejście najbardziej polecacie?

Będę wdzięczny za odpowiedzi :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2012 10:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Carcass napisał(a):
Swoją drogą to wydaje się być idealny punkt na wschód słońca.

Masz rację,byłam zeszłej jesieni:) dosłownie biegliśmy na szczyt,sam wschód złapał nas pod szczytem,na samej górze już "złota godzina":) piękne i rozległe widoki.

Co do zimy,to jeszcze skutecznie na Choczu zimą nie byłam.Raz wybieraliśmy się z Liskowej,ale było wtedy bardzo dużo śniegu,żadnego śladu przedeptanego,nie mieliśmy jeszcze wtedy rakiet-był wycof..chętnie się wybiorę kiedyś sprawdzić jak ten szlak zimą wygląda,czy da radę:)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 28, 2012 1:01 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Kyjo- zimą najłatwiejszy i na 100% przetarty jest wariant z Valaski Dubovej (niebieski szlak).
Najatrakcyjniejsze są szlaki z Vysnego Kubina, zielony i czerwony, krzyżujące się na grzbiecie Drapaca i pod samym wierzchołkiem.
Biorąc pod uwagę warunki zimowe, to:
- szlak zielony w dolnej części (do Drapaca) - jak nieprzetarty to bym się nie pchał- z warunków letnich pamiętam że ścieżka jest wąska i przy braku śladu jest gdzie się pogubić. Na dodatek idzie się takimi stromymi skałkami wapiennymi w lesie- w przypadku oblodzenia ten odcinek może być problematyczny.
- szlak czerwony w dolnej części (do Drapaca) - tamtędy jeszcze nie szedłem więc nie będę się wypowiadał.
- szlak zielony w górnej części (powyżej Drapaca i Strednej Polany) - najłatwiejszy ze szlaków szczytowych i na pewno zimą przetarty.
- szlak czerwony w górnej części (powyżej Drapaca) - najładniejszy widokowo ze szlaków szczytowych. Zimą ew. problemy mogą być przy oblodzeniu skalnych prożków na wys. 1400-1500m i na wąskiej ścieżce biegnącą pod dosyć długą granią szczytową Chocza.
- szlak czerwony z Lucek - szedłem dawno temu. Z tego co pamiętam miejscami bardzo stromo, co zimą może stanowić problem.

I jeszcze jedna uwaga- na Chocza chodzimy obowiązkowo tylko przy dobrej pogodzie i ładnej widoczności :) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 28, 2012 7:59 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
matragona napisał(a):
Masz rację,byłam zeszłej jesieni:) dosłownie biegliśmy na szczyt,sam wschód złapał nas pod szczytem,na samej górze już "złota godzina"Smile piękne i rozległe widoki.


Muszę kiedyś uskutecznić, tylko kolega ostrzegał mnie przed baraszkującymi w tym rejonie misiami. Sam miał okazję takiego tam spotkać. Pewnie wychodząc nocą szanse na to wzrastają...


Cytuj:
I jeszcze jedna uwaga- na Chocza chodzimy obowiązkowo tylko przy dobrej pogodzie i ładnej widoczności Smile .


Miałem nadzieję na morze chmur poniżej - płonną jak się okazało...

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 29, 2012 9:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Dzięki, Pawel, za rzetelną odpowiedź. :)

Na Chocza wybieram się dopiero za miesiąc/dwa. W zależności od pogody wybiorę trasę.
Napiszę później, jak poszło.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 03, 2012 10:23 am 
Swój

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 9:31 am
Posty: 61
Lokalizacja: Księstwo Bytomskie
Jedni mają farta a drudzy nie. :P Ale chyba wszystkie wyprawy są niezapomniane. :) Ja się już wybieram tu drugi rok, ale zawsze coś staje na drodze do zdobycia Chocza.

Ma nadzieję,że do trzech razy sztuka.

Panowie foty i relację :D :D :D

_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL