Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1005 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 3:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
rogerus72 napisał(a):
cała wyprawa na BP mnie ciekawiła, śledziłem płynące doniesienia. po informacji o zdobyciu góry ucieszyłem się tak, jakbym sam tego dokonał, jakaś taka duma narodowa mi się włączyła. jednak następne informacje całą tą radość/dumę z osiągnięcia Naszych Lodowych Wojowników przyćmiły i myśląc o Nich, zastanawiając, co się z Nimi dzieje mam w sercu smutek, smutek, smutek... mimo, że nie znam nikogo osobiście to jest mi bardzo ciężko z tą sytuacją... łza się w oku kręci. chciałbym tam jechać, szukać ich, jakoś pomóc... tylko jak? pozostaje mi modlitwa o ich szczęśliwy powrót (nadzieja umiera ostatnia).

mam za to taką nieodpartą chęć dorwać tych wszystkich trolli internetowych i gimbusów, i tak zwyczajnie, po ludzku zapodać im wpier..l. za te ich komentarze. teraz już ich nie czytam. po jakiego grzyba mam się denerwować ludzką głupotą?


Otóż to. W zimowym zdobywaniu ośmiotysięczników Polscy himalaiści nie mają i nie będą mieli równych. Nie chciałbym wyjść na bezuczuciowego drania, bo bardzo osobiście przeżywam co się dzieje tam w Karakorum. Bardzo współczuje chłopakom z bazy, rodzinom i nadal trzymam kciuki za zaginioną dwójkę.
Jednak nasuwa mi się jedno pytanie: jaki los, po tej tragedii, czeka inicjatywę PHZ 2010-2015? Pozostały dwa szczyty, tylko i aż dwa biorąc po uwagę jak niebezpiecznie i trudne są to wyprawy. Wiadomo, że do takiej działalności potrzebni są sponsorzy a Ci lubią sukcesy a nie tragedie, czy może się stać że wydarzenia ostatnich dni zamknie rozdział pt. Polski Himalaizm Zimowy? Co o tym sądzicie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 3:06 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Markiz napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Na tej wysokości organizm całkiem inaczej pracuje.


Adam Skoczylas w "Białej Górze" opisuje, że któregoś ranka zobaczył w namiocie swojego kolegę podwojonego. Innym razem rzucił się do bicia bo mu się wydawało, że kolega chce go zabić. O halucynacjach pisał chyba też Jan Stryczyński, himalaista i zarazem lekarz kilku polskich wypraw himalajskich.


Dokładnie tak. Na tej wysokości trudno już nawet mówić o pracy organizmu. To strefa śmierci gdzie dochodzi do powolnego obumierania organizmu, tam organizm już nie odpoczywa. Są osoby, które lepiej sobie z tym radzą, inni radzą sobie gorzej, a pewnie nie brakuje na świecie ludzi, których zabiłby nocleg na 7000. Sam nocując pierwszy raz na takiej wysokości myślałem, że wykaszlę płuca. Innym razem nie potrafiłem sobie przypomnieć jak mój partner z liny ma na imię. Najgorsze jest jednak uczucie kiedy chce się usiąść i odpocząć bo człowiek mam przeświadczenie, że już dalej nie da rady iść.

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 3:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Valril napisał(a):
Jednak nasuwa mi się jedno pytanie: jaki los, po tej tragedii, czeka inicjatywę PHZ 2010-2015?

Po prostu, tą wyprawę należy traktować, jako sukces, okupiony tragedią i smutkiem, jednak jest to sukces. Powinniśmy to tak traktować, choćby ze względu na pamięć tych himalaistów, którzy tam pozostali. Jeśli nie będziemy doceniać tego sukcesu, to tak, jakby zginęli na marne/bez celu.

Więc, moje gratulacje Panie: Macieju, Tomaszu, Adamie i Arturze, ale także gratulacje dla Pana Krzysztofa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 3:58 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Simone Moro o tragedii na BP http://www.planetmountain.com/english/N ... m=facebook

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 5:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Cytuj:
Wyprawa zimowa PZA na Broad Peak, 8.03 - Kierownik K.Wielicki kończy wyprawę

Mając na uwadze wszystkie okoliczności, zaistniałe warunki, moje doświadczenie i historię himalaizmu, jak i wiedzę z zakresu fizjologii i medycyny wysokogórskiej, po jeszcze dodatkowych konsultacjach z lekarzami i współorganizatorami wyprawy w Polsce, można uznać Macieja Berbekę i Tomasza Kowalskiego za zmarłych.
Biorąc pod uwagę czas jaki upłynął od ostatniego kontaktu, wysokość na której miało to miejsce, stan w jakim się już wtedy znajdowali, bieżące fatalne warunki pogodowe i wszystkie inne czynniki podjąłem decyzję o zakończeniu wyprawy.

Pakujemy bazę i rozpoczęliśmy zejście w dół. Marsz przez lodowiec Baltoro potrwa około 5 dni. Powrót do Polski nastąpi ok. 20 marca.
Ze względu na brak od teraz źródeł prądu nie będziemy mogli więcej kontaktować się telefonicznie ani mailowo i nie będzie żadnych wiadomości od nas aż do ok. 15 marca.

Krzysztof Wielicki
Kierownik zimowej wyprawy PZA na Broad Peak


No i stało się to o czym wielu z nas myślało od jakiegoś czasu. Już widzę jak hieny (dziennikarze) zbiegają się po Ich powrocie do Polski.

http://www.youtube.com/watch?v=kPM82EYyh3w

Ciekawa wypowiedz Berbeki.

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 7:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... lFLoOT_Z50

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 8:15 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 9:55 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Olkusz
http://podroze.onet.pl/aktualnosci/simone-moro-o-himalaizmie-zimowym-w-kontekscie-wydarzen-na-broad-peak/xqg0c

tutaj wypowiedz Simone Moro odnośnie tragedii na Broad Peak i wrzawy jaka się zaczęła lub niebawem zacznie :roll:

_________________
„Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 9:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Maciek i Tomek zapisali się na kartach historii jako pierwsi zdobywcy zimą Broad Peaka więc nigdy o nich nie zapomnimy. Spełnili swoje marzenia. Szacunek i podziw za to co robili. Cześć ich pamięci. Będziemy o Was pamiętać.

Ogarnia mnie wielki smutek :(

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 9:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Bardzo mi przykro.
Rogerus napisał, że względem nich jest w górskim przedszkolu, no to ja jestem ewidentnie w jakimś klubiku malucha, ale chyba rozumiem ideę. Wiem, że jest coś, co ciągnie ludzi do góry, mnie to coś ciągnie tylko latem i nie aż tak znowu bardzo wysoko, ale jakoś rozumiem tych ludzi, co tam jadą i siedzą w tych wiecznych śniegach, choć sama nigdy przenigdy nie chciałabym się tam znaleźć. Komentarzy na onecie można nie czytać, darować sobie nerwy. Ale wystarczyło, że zajrzałam tam raz, a od tamtej pory patrzę po ludziach, którzy mnie otaczają i myślę sobie, czy oni też mogliby napisać coś takiego. Dlatego nawet nie zaczynam tematu, żeby nie usłyszeć na żywo tego, co można przeczytać na onecie. Najsmutniejsze jest to, że te komentarze to zdecydowana, przytłaczająca większość, doprawdy trudno dokopać się do czegoś sensownego, a i wtedy po jakimś mądrzejszym zdaniu, następuje jakieś rozwiewające wątpliwości "ale". Boże, jak wielu jest na tym świecie idiotów.
Przykro mi naprawdę, mam nadzieję, że przynajmniej nie cierpieli długo.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 10:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
zephyr napisał(a):
Cześć ich pamięci. Będziemy o Was pamiętać

[']


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 10:06 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
Mały głos rozsądku w tym całym zamieszaniu:
https://jagnizm.wordpress.com/2013/03/0 ... -problemy/

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 10:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
grubyilysy napisał(a):
"prawnie" zmieni się w ogóle albo po odnalezieniu ciał, albo za 20 lat.

Z tego co się orientuję to w tym konkretnym przypadku rodziny mogą starać się o uznanie za zmarłego po roku czasu.

Valril napisał(a):
Wiadomo, że do takiej działalności potrzebni są sponsorzy a Ci lubią sukcesy a nie tragedie, czy może się stać że wydarzenia ostatnich dni zamknie rozdział pt. Polski Himalaizm Zimowy? Co o tym sądzicie?

No przecież sukces jest, kolejne pierwsze wejście zimowe i po raz pierwszych aż czterech osób. Ja mam nadzieję że jeśli będą chętni na kolejne wyprawy to program będzie kontynuowany. Zostały dwa szczyty do zdobycia i akurat dwa sezony zimowe w ramach programu. Chociaż osobiście w zdobycie K2 w najbliższej przyszłości to nie wierzę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 12:55 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Blog Tomka Kowalskiego, pewnie dla większości jest to mało znana postać, a warto przejrzeć, co robił, bo jest tego sporo.
Z mojej uczelni, z mojego wydziału... Mnóstwo było przed nim.
http://magisterkowalski.blogspot.com/

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 2:16 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
Mój komentarz do tego wszystkiego:
http://www.fijak.pl/2013/03/wszyscy-to-ja-tez-a-co/

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 7:39 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
ja też byłem w euforii po zdobyciu BP - ale już jak usłyszałem o biwaku na przełęczy 7900...to już mi zaczęło się coś źle to przedstawiać...nie chciałem krakać ale zaniepokoiło mnie to poważnie...

odnośnie programu - to myślę że lepszego nie było i chwała za to Arturowi! - wierzę i jestem pewien że pozostałe dwie góry także padną łupem "naszych" - miejmy nadzieję, że nie odbędzie się społeczny, polityczny i sponsorski lincz nad Krzyśkiem i Arturem - a nawet jakby to bez Orlenu także sobie poradzą...

oczywiście czapki z głów dla Macieja i Tomka - taką decyzję podjęli, liczyli się z ryzykiem, i cenę najwyższą zapłacili...nikt tu nie zawinił, żadne GPS-y , lokalizatory, kierownicy, itd...to była ich niezależna decyzja...

to tyle...nie pomniejsza to faktu, iż jest mi mega smutno...

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 9:00 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
hej,
nie chciałbym być posądzony o szukanie winnych, ale jak chyba każdy z nas zadaje sobie pytanie: dlaczego?
A gdzie mam znaleźć na nie odpowiedź jak nie na forum? Dlatego zapytam, i mam nadzieję że ktoś będzie mi potrafił odpowiedzieć...
1. wiadomo że to waży, ale w przypadku choroby wysokościowej potrafi uratować życie, dlaczego więc chłopcy nie mieli ze soba butli tlenowych?
2. jak to jest z tą współpraca w zespołach? skoro tworzą zespół to nie powinni schodzić razem ze szczytu? czy po prostu każdy już walczy o swoje życie? mowie tu konkretnie o Bieleckim i Małku. Wiadome ze każdy ma inna kondycje itd. ale w końcu mieli być zespołem. Po przeczytaniu kilku książek w sumie zauważyłem ze to normalne zachowanie w górach najwyższych, ale jaka jest jego geneza?
I w końcu ostatnie... dowiemy się kiedyś szczegółów od tych co przeżyli? czy raczej będą niechętni aby się tym dzielić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 9:08 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
vivon napisał(a):
hej,
nie chciałbym być posądzony o szukanie winnych, ale jak chyba każdy z nas zadaje sobie pytanie: dlaczego?
A gdzie mam znaleźć na nie odpowiedź jak nie na forum? Dlatego zapytam, i mam nadzieję że ktoś będzie mi potrafił odpowiedzieć...
1. wiadomo że to waży, ale w przypadku choroby wysokościowej potrafi uratować życie, dlaczego więc chłopcy nie mieli ze soba butli tlenowych?
2. jak to jest z tą współpraca w zespołach? skoro tworzą zespół to nie powinni schodzić razem ze szczytu? czy po prostu każdy już walczy o swoje życie? mowie tu konkretnie o Bieleckim i Małku. Wiadome ze każdy ma inna kondycje itd. ale w końcu mieli być zespołem. Po przeczytaniu kilku książek w sumie zauważyłem ze to normalne zachowanie w górach najwyższych, ale jaka jest jego geneza?
I w końcu ostatnie... dowiemy się kiedyś szczegółów od tych co przeżyli? czy raczej będą niechętni aby się tym dzielić?



myślę, że za wcześnie na takie pytania...dowiemy się jak wrócą...

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 10:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Niby wszystko normalnie, ale jest jakiś smutek...
Niech spoczywają w pokoju. Niech ich rodziny szybko znajdą ukojenie.

Om mani padme hum.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 11:49 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
A ja nie bylem w euforii po zdobyciu szczytu. Gratulujemy sobie na dole, w bazie dopiero, schornisku, w kraju. Tutaj chyba nie bedzie takich gratulacji, jakos sobie nie wyobrazam dzisiejszych Kolosow i dnia gorskiego....

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 12:50 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Nie wiem czy ktoś tutaj słucha Listy Przebojów Trójki, ale wczoraj już po numerze 1 dla zaginionych (dla mnie nadal) zagrano Wish you were here Pink Floydów. Aż gęsiej skórki dostałem...

I jeszcze jeden fajny materiał o Tomku Kowalskim i Śnieżnej Panterze.
http://vimeo.com/33206429

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 4:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Dziś o 19.50 w TVN na Uwadze oryginalny wywiad z Edwardem Miszczakiem i Maciejem Berbeką w okolicach dworca PKP w Zakopanem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 5:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
vivon napisał(a):
A gdzie mam znaleźć na nie odpowiedź jak nie na forum?

Ale tu na Forum, raczej nikt nie działa na takich wysokościach, więc jak można co kolwiek odpowiedzieć?
vivon napisał(a):
dowiemy się kiedyś szczegółów od tych co przeżyli?

Ale, po co?... do czego Ci to jest potrzebne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 6:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
W przypadku wypadków śmiertelnych to najczęściej większość szczegółów z raportów napisanych dla PZA nie wychodzi dalej, więc nie liczyłbym na coś więcej niż do tej pory podano. Mam tylko nadzieję że w PZA nie przejdą nad tym do porządku dziennego i jednak jakieś wnioski będą wyciągać aby zmniejszyć ryzyko w kolejnych wyprawach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 8:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 9:55 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Olkusz
Obrazek
Obrazek
Czy nie uważacie aby przy logo forum przypiąć Kir, i ewentualnie stonować barwy forum do 16 marca tak jak to zrobione jest na stronie PHZ ?

_________________
„Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie”


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 8:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Jestem na nie, żałoby źle mi się kojarzą


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 8:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
vivon napisał(a):
skoro tworzą zespół to nie powinni schodzić razem ze szczytu?


Nie

vivon napisał(a):
ale jaka jest jego geneza?



Przeczytałeś książki wiec odpowiedz masz w nich.

vivon napisał(a):
dowiemy się kiedyś szczegółów od tych co przeżyli


Nie ma takiej potrzeby. Ujawniać szczegółów publicznie. Ja też byłem na wyprawie prawie na 7000mnpm i nie ujawnia się wszystkich informacji. Widzieliśmy różne sytuacje w PL zespołach ale to zostaje miedzy nami. Z innego zespołu co atakowali wcześniej szczyt dostał obrzęku mózgu tylko szybka pomoc uratowała mu życie też mieli butle z tlenem.

vivon napisał(a):
czy raczej będą niechętni aby się tym dzielić?



Ale po co??? Ile osób z PL pojedzie poza osobami z PZH w góry o wysokości ponad 8000mnpm. 1-3 rocznie na 38mln. Najlepiej aby temat ucichł. Nigdy prawdy się nie dowiemy gdyż nie żyją osoby z "jednego" zespołu. Jeśli pojedziesz na taką wyprawę to sam będziesz się do tego przygotowywał z swoim liderem.

Nie rozumie czemu nie wielka grupa osób chce ujawnienia informacji. Nie żyją znakomite osoby które naprawdę osiągnęły to co większość z nas nigdy w życiu nie osiągnie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 8:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
benji napisał(a):
Czy nie uważacie aby przy logo forum przypiąć Kir, i ewentualnie stonować barwy forum do 16 marca tak jak to zrobione jest na stronie PHZ ?

Nie było tak zrobione (przynajmniej ja nie pamiętam) po tym jak zginął użytkownik tego forum, wiec zdecydowanie nie.

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 8:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
vivon napisał(a):
...dlaczego więc chłopcy nie mieli ze soba butli tlenowych?

Wprawdzie to było "pierwsze zimowe wejście", ale odbyło się według współczesnych reguł himalaizmu sportowego, który wyklucza użycie tlenu jako złamanie "reguł rywalizacji", coś jakby się chciało wystartować do wyścigu samochodowego z nieprzepisowym wozem. Albo prościej - na niedozwolonym dopingu.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 8:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
[quote="Vespa"]benji napisał(a):
Czy nie uważacie aby przy logo forum przypiąć Kir, i ewentualnie stonować barwy forum do 16 marca tak jak to zrobione jest na stronie PHZ ?

Nie było tak zrobione (przynajmniej ja nie pamiętam) po tym jak zginął użytkownik tego forum, wiec zdecydowanie nie.

Vespa ma racje też jestem na nie.

Za to chylę czoła przed zmarłymi niech odpoczywają w ciszy i spokoju w miejscu o którym tak bardzo marzyli.
(*)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 8:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
raffi79. napisał(a):
Ale po co??? Ile osób z PL pojedzie poza osobami z PZH w góry o wysokości ponad 8000mnpm. 1-3 rocznie na 38mln. Najlepiej aby temat ucichł.

Tutaj się nie zgadzam, to jest moim zdaniem sprawa całego środowiska górskiego i w moim przekonaniu wcale nie powinna się toczyć tylko w wąskim gronie "klubu 8000".
Natomiast rzeczywiście - dyskusja powinna się zacząć dopiero za jakiś czas.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1005 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 34  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL