Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 8:21 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 1:01 pm
Posty: 293
Lokalizacja: centralne zadupie
widziałam, co nie zmienia faktu, że parę dni temu na onecie wisiał również artykuł napisany niedawno o tej sprawie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 8:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
rudapsycholozka napisał(a):
na onecie

I wszystko jasne... lepiej pokaż klatę...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 9:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
rudapsycholozka napisał(a):
po powyższym tytlu artykułu widać, jak media uwielbiają żerować na tego typu akcjach...i co ciekawe te artykuły pojawiają się ze sporym opóźnieniem względem całego "skandalu" z E. i Dv. Nie wiem po co ciągle to rozdmuchiwać w mediach, skoro zasadniczo sprawa jest zakończona.


Wiadomo, że lubią, ale skandal wybuchł właśnie chwilę przed powstaniem tego wątku i przyczynił się do odebrania nagrody z ten "wyczyn".
A co tam sobie na Onecie piszą, to wiesz....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2011 6:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Będzie druga wyprawa :mrgreen:


http://www.tvn24.pl/-1,1720728,0,1,kole ... omosc.html

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2011 8:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ale dlaczego "odbiło"?
"Wyprawa weryfikacyjna" jest bardzo dobrym pomysłem, raz że wyjazd Kaszlikowskiego i Kubarskiej był dotowany przez PZA, dwa że to bardzo istotna sprawa środowiskowa. Trzy że ciekawy rejon, gdzie można pewnie coś tam jeszcze nowego porobić.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2011 8:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ali7 napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
Ale dlaczego "odbiło"?

No mnie to trochę przypomina strzelanie z armaty do wróbli. Jak i zresztą cała afera - co najmniej, jakby chodziło o zdemaskowanie Kuby Rozpruwacza.

grubyilysy napisał(a):
bardzo istotna sprawa środowiskowa

Eee... Daj Pan spokój, to ani nie południowa Lhotse, ani nie Cesen.

Też zaczynasz dzilić posty? :lol:
Nie rozumiem Twojego zdania, skoro PZA sonsorowało wyprawę zespołu DiE, nie widać problemu żeby nie zasponsorowało następnej wyprawy w ten sam rejon, zwłaszcza że na oko koszty nie wydają się jakoś specjalnie, jak na możliwości PZA, kosmiczne. Poza tym jest słusznym by wątpliwości wobec chwalonych osiągnięć "własnej" ekipy wyjaśnił należycie rodzimy związek alpinizmu. Nie zakładam a priori, że musi to wyjść na niekorzyć zespołu, zwyczajnie uważam że istnieje potrzeba rzetelnego wyjaśnienia.
A rejon jak rejon, jak dla mnie ciekawy, bo dość dziewiczy.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 30, 2011 1:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
"W tej sprawie chodzi o coś więcej niż o jedną drogę".
Ja tam się z tym zgadzam.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 30, 2011 5:51 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 6:39 am
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków
http://wspinanie.pl/serwis/201111/30kom ... ww-pza.php


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 30, 2011 8:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ali7 napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
"W tej sprawie chodzi o coś więcej niż o jedną drogę".
Ja tam się z tym zgadzam.

Ja też.
O nudę chodzi :)

Tak o nudę, tak się nudzisz, że aż to Twój ulubiony temat chyba.
Wiem że mi tego dziwnego zjawiska nie wytłumaczysz:
Ali7 napisał(a):
I uprzejmie informuję, że dalszą akademicką dyskusję na w/w temat zwyczajnie pier.dolę.

ale ponieważ demon Golden Lunacy i Ciebie wyraźnie kąsa to zwrócę Ci uwagę na jeden z wielu wątków tej nudnej sprawy:

http://wspinanie.pl/serwis/201110/13-os ... Glazka.php

Otóż z trzech hipotetycznych propozycji za 1 mln dolarów:
a) lodzik zrobiony pedałowi
b) wydanie oświadczenia jak wyżej (gdybym był w takiej sytuacji)
c) godzina kąpieli w fekaliach

zgodziłbym się tylko na to trzecie.
Ale widzocznie nie wszyscy tak mają. Nudy.... Dłużyzny... Droga na Ostrołękę... Droga Golden Lunacy...

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 30, 2011 9:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ali7 napisał(a):
Gruby, nerwowy się robisz na starość :lol:

Zawsze byłem!

Ali7 napisał(a):
A dyskusję nadal pier.dolę (...) natomiast fakt poświęcenia jednej "wyprawie" odrębnego działu forum z coś około setką wątków bawi mnie do łez :mrgreen:

A mnie NIE bawi sytuacja gdy na zarzut popeliny straszy się sądem.
Leporowski na zarzut popeliny przesolował Zamarłą Turnię, to jest tradycja która zobowiązuje.
Wspinaczka wysokogórska to nie biznes, a w każdym razie biznes nie w tym wydaniu.

Ali7 napisał(a):
...Jednak Kaszlikowski jest mistrzem PR...

Raczej nie o taką sławę mu chodziło. Teraz może juz tylko albo przeprosić, albo się wybronić.
W oba mocno wątpię.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 30, 2011 9:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
grubyilysy napisał(a):
to jest tradycja która zobowiązuje

Niedzisiejszy jesteś...
W czasach, kiedy działacz "sportowy" po ujawnieniu nagrań z planami łapówkowymi nie tylko nie strzela sobie w łeb czy w wersji humanitarnej podaje się do dymisji ale przechodzi do ataku?
Teraz już nic nie zobowiązuje.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 30, 2011 9:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Środowisko sportowe od lat już pozostawia wiele do życzenia w kwestiach uczciwości... Wystarczy przypomnieć sobie słynne pływaczki z NRD, jednak środowisko wspinaczy raczej do tej pory było honorne... a tutaj takie coś... Ogólnie to mocno przemilczałem sprawę czekając na jakieś dowody "zbrodni", ale D.K. sam powoli zaczyna ich dostarczać używając np. stwierdzeń: "może przesadziliśmy nieco z długością drogi"itp. Facet teraz nie jest w stanie niczego udowodnić, a nie robił przecież np. Festiwalu Granitu czy jakiegoś innego Tatrzańskiego klasyku tylko nową długą i rasową linię, którą chce się chwalić całemu światu... Jeszcze trochę go pomaglują i wyjdzie na to, że przeszli jakieś kartoflisko na Grenlandii, a najtrudniejszy fragment to uciekanie przed gospodarzem i jego psem...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 30, 2011 11:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Wytrzymałem wiele tygodni ale nie mogę dalej z tym walczyć. Muszę to z siebie wyrzucić i też w końcu wypowiedzieć się w temacie Golden Lunacy. Myślę, że każdy kto choć raz widział góry musi się w tym temacie przynajmniej raz wypowiedzieć. Nie wypowiedzieć się na temat Golden Lunacy to tak jakby nie być na Facebooku.
A jako, że nie mam nic do powiedzenia w tym temacie, tym bardziej chętnie się wypowiem.
Wyżej wymieniona afera powiewa mi jak chorągiewka na wietrze. I powiewać będzie :)

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2012 5:57 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Człowiek na ścianie. Honor alpinisty - artykuł z Dużego Formatu (Gazeta Wyborcza):

http://wyborcza.pl/1,75480,10963288,Czl ... nisty.html

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 10, 2012 5:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
tomek.l napisał(a):
Wyżej wymieniona afera powiewa mi jak chorągiewka na wietrze. I powiewać będzie

A na Grenlandi wiatry bywają potworne ... fale olbrzymie ... kajaki się rozbijają na drzazgi ... normalnie 10 w skali Beaufort'a ...
:lol:

marchew napisał(a):
artykuł z Dużego Formatu (Gazeta Wyborcza):

Dzisiaj na niego wdepnąłem i właśnie sobie czytam ... jestem na drugiej stronie ... akcja powoli się rozwija ale nabiera rumieńców i trzyma w napięciu ... aż d**ę ściska ... nie mogę się doczekać zakończenia ...
8)

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 4:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
http://www.climb.pl/2012/07/wyprawa-na- ... rzadu-pza/

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 2:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
No i przejadą się chłopcy. Książka pani Onoszko "harlekinowata", awantura wokół niej "magielna".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2012 12:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Perspektywa zespołu
http://goldenlunacy.pl/

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2012 8:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 8:15 am
Posty: 386
Lokalizacja: Włocławek
Sprawa z Dejwidem i Elizą jest skomplikowana... Ale wiecie co - szkoda mi ich... Są naprawdę niesamowici w tym co robią, a jedna "afera" niemalże ich zniszczyła.
Miałam okazję posłuchać Elizy i Dawida na Dniach Lajtowych PKA w 2011. Eliza pokazała materiał z wyprawy, który tak naprawdę miał na celu ukazanie historii dwojga bliskich sobie ludzi w tych surowych warunkach. Dokument fenomenalny. Natomiast po relacji pojawiły się juz tylko "pytania", podnoszenie głosu i pyskówki. Byli już strasznie zmęczeni ciągłymi zarzutami... A to się ciągnie i ciągnie :/

_________________
"Głos wciąż mnie pogania: Ustaw - unieś - oprzyj - hop... Ruszaj się. Spójrz, ile przeszedłeś! Byle tak dalej. Idź, nie medytuj."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 8:54 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
poczytałem o tej całej sprawie z GL i widzę, że u nas nadal to samo - jeden drugiemu wilkiem. ileż zawiści i podłości siedzi w tym narodzie. niedługo zaczną się zabijać o byle g.
ja tam wierzę Elizie i Dawidowi (choć ich nie znam), że GL złoili. a cała ta na nich nagonka jest dla mnie jednym wielkim świństwem i chamstwem. szczególnie ze strony tej osobniczki od ksiunżki i tej dwójki od filmu. nie pierwszy raz spotykam się z sytuacją, gdy "przyjaciel" wbija nóż w plecy.
takich zachowań nie trawię. jest to dla mnie niepojęte, jak można coś takiego robić. jakim trzeba być, hmmmm... człowiekiem?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 7:49 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Jest niepojęte, co człowiek zrobi dla rzekomego medialnego sukcesu.

Dobrze ze (po latach) prawda ujrzy światło dzienne.

Dobrze, że " ..ksiunżkowa osobniczka..." miała odwagę napisać prawdę o parze mitomanów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 9:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
rogerus72 napisał(a):
że GL złoili

W to w zasadzie chyba nikt nie wątpi, problem niby tkwi w tym, że nieco przekoloryzowali trudności ;)
Ale co tam, wyprawa weryfikacyjna zweryfikuje.

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 9:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Pojawił się raport wyprawy weryfikacyjnej (jeszcze nawet nie zdążyłem przeczytać :-)...).
Koniec sprawy?

http://www.pza.org.pl/news.acs?id=1518861

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 11:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Przeczytałem fragmenty (raport jest cokolwiek długi).
Raport nie jest zły dla Dawida i Elizy, wynika z niego że GL to całkiem klasowa i logiczna droga, nie kończy się wprawdzie na głównym wierzchołku ale na "logicznie kończącym linię drogi". Trudności kluczowych wyciągów zostały owszem zawyżone, autorzy raportu określili to zawyżenie jako "rażące", ale warto zaznaczyć, że to przecena raptem o jeden stopień, więc jak "na moją skalę" to nie aż tak znów strasznie "rażąca", jak to niektórzy sugerowali. 1500m pionu oczywiście nie ma, w ogóle pionu mało, ale nie ma też jakiejś totalnej ściemy, jest trudna (braku pionu ale dużo gładkich płyt), logiczna i egzotyczna droga pokonana oryginalnie w nie tak znowu złym stylu: samotny, dwuosobowy, mieszany zespół. Autorzy raportu potwierdzają też to co było widać, że spora ilość dokumentacji powyprawowej, w tym tej zdjęciowej została jednak "podkaszlikowana" i wykonana cokolwiek mocno "niechlujnie".

Ogólnie wychodzi trochę na zasadzie "wilk jest syty i owca cała". Zespół uniknął jakiejś totalnej kompromitacji, w każdym razie odpadło podejrzenie "totalnej ściemy", "kołowrót" wokół sprawy pozostał i pewnie jeszcze się trochę pokręci, a "kaszlikowanie" najwyraźniej pozostanie jednak w słowniku wspinaczkowym na stałe.

Słowem: duch Karola Englisha wiecznie żywy.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 7:33 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
grubyilysy napisał(a):
Słowem: duch Karola Englisha wiecznie żywy.


Dokładnie.

Afera zdecydowanie nieproporcjonalna do problemu.

Jak ktoś to ładnie zauważył - najwięcej stracili członkowie Kapituły.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 8:07 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
grubyilysy napisał(a):
Koniec sprawy?

No to się zacznie. Jakoś tak podskórnie czułem, że Gruby z Łysym będą pierwszymi, którzy napiszą o raporcie... ;)
Co do samej sprawy to zrobiła się z tego taka "Moda na sukces" i powoli czas kończyć tą farsę. Droga istnieje, nie jest najłatwiejsza chociaż istotnie przekaszlikowano dokumentację, a odysei kajakowej nie było. Tak naprawdę to imho żadna ze stron konfliktu nie powinna być zadowolona z raportu ponieważ zespół KK sporo nazmyślał, jednak większość zarzutów została obalona. W sumie to moim zdaniem przeciwnicy zespołu mocno przesadzali, jednak ten mocno się nakłamał (vide: kajaki) i nie był w stanie wybronić się merytorycznie przed nagonką. Co do wyceny to nawet w Tatrach są drogi do dnia dzisiejszego, których wycena różni się czasami nawet o 2 stopnie (vide: grań Żabiego Konia), tylko że tutaj dochodzi kwestia ekspozycji, która może potęgować trudności przy tak niskicm stopniu, natomiast czy przy stopniach VII+ i VIII+ (no tutaj zawsze będzie ekspozycja) również tak ciężko wyczuć różnicę? Tego nie wiem bo to obce mi trudności...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 10:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
semow napisał(a):
...
najwięcej stracili członkowie Kapituły.
...

Po części pewnie i tak, natomiast jednak:
po pierwsze jednak słuszność odebrania nagrody "za wybitne osiągnięcia na poziomie światowym" się potwierdziła,
a po drugie pozostanie w pamięci sytuacja - jak dla mnie karygodnego - zachowania zespołu po wybuchu afery, które też było powodem działań Kapituły.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 10:15 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Burza w szklance wody.

Kapituła najpierw się dała nabrać na "jedyny w swoim rodzaju sukces", który był tylko "faktem medialnym", zaś później niepotrzebnie wg mnie dała się ponieść emocjom, jakie wynikły z dyskusji na "brytanie".

W sumie straciła kapituła i podzieliło się środowisko wspinaczkowe, a niektórzy prominentni wspinacze przestali ze sobą rozmawiać.

Ale kto się chce wspinać i komu to sprawia przyjemność - to się nadal wspina a całą tą sprawę i dyskusję ma w ... głębokim poważaniu.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 11:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
PrT napisał(a):
...czy przy stopniach VII+ i VIII+ (no tutaj zawsze będzie ekspozycja) również tak ciężko wyczuć różnicę?...

Ogólnie zasadą uniwersalną jest, że "pół stopnia różnicy trudności" doskonale wyczuwa się jeżeli to jest twój "max" i jestem przekonany że to dotyczy całości skali i wszystkich wspinaczy.
Czyli wychodziłoby, że David to maxa ma na X, a VII czy VIII to łyka z palcem i stąd pewnie ta pomyłka. ;-)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 31, 2012 10:41 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Przeczytałem cały raport, ale bez załączników (edit: przeczytałem i załączniki. Osobiście - najciekawsza cześć raportu, przynajmniej sama końcówka ss. 101-105). Zastanawia mnie, że tam, gdzie Kaszel widział przewieszoną rysę i okap, członkowie ekipy weryfikacyjnej tego nie zauważyli. Albo więc przebieg drogi Kaszla i Elizy odbiega od linii pokonanej przez ekipę, albo Kaszel stanowczo przesadził w niechlujstwie. Albo więc jest nowy, w domyśle prostszy, wariant GL, albo Kaszel widział coś, czego w rzeczywistości nie było. Ale, w sumie, mało mnie to obchodzi. Poprowadzona został nowa długa droga, dla mnie i tak niezła, na którą bym się nie poważył. W życiu nie wytyczyłem nowej drogi, nie wiem więc, jak to jest napierać w takiej ścianie i na było nie było odludziu w górę i nie wiedzieć, co może mnie tam wysoko spotkać - trudny teren, łatwy, czy nie do pokonania. Doceniam więc śmiałość Kaszla i Elizy. Trudności techniczne drogi - zawyżyli i podkoloryzowali (nawet jeśli nie w takim stopniu, jak ocenia zespół weryfikacyjny, to jednak dolna część drogi wymagająca nie jest). Zawyżenie trudności (o ile zespoły rzeczywiście wspinały się dokładnie tą samą linią) jest dla mnie jakoś tam zrozumiałe: zdarza się często i nie widzę powodów do szukania tu złej woli autorów. Podkoloryzowanie (czyli to całe rzekomo jedynie rzekomo niechlujne 1500 m pionu), choć marketingowo zrozumiałe, jest jednak dla mnie nieakceptowalne. Powinni spotkać się za to z jakąś formą nagany. Ale nie nagonki, która ich spotkała.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL