Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So kwi 20, 2024 12:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 12:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
E... przyznaję, że nie za bardzo rozumiem o co teraz przypieprza się RCz - że Kaszel robi efektowne zdjęcia, że się nogą od ściany odbija, by na fotce wypaść bardziej efektownie? Rozumiem, że gdyby np. "wyprostował" widoczny w tle horyzont, byłoby to "coś", ale tak? plizzz

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 12:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Sportu już dawno nie ma. Jest przemysł sportowy.

W piłkę grają dzieciaki na boisku szkolnym, a my chodzimy po górach.
Nie ma sensu spoglądać za kurtynę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 12:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
kilerus napisał(a):
Nie ma sensu spoglądać za kurtynę.

A może jednak jest, chociażby po to, żeby zrozumieć że nie ma sensu oglądać przedstawienia?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 12:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Zombi napisał(a):
nie za bardzo rozumiem o co teraz przypieprza się RCz - że Kaszel robi efektowne zdjęcia

No przypierza się. Tak to wygląda ...

Tak na marginesie to cieszę się bo poznałem tajniki ciekawej techniki foto.
:D

A RCz wyciąga takie ciekawostki chyba po to (zgaduję), że niby (według jego mniemania) więcej tu efekciarstwa niż treści. I to jest chyba sedno tej całej dyskusji. Mi jest to w sumie totalnie obojętne bo jak kilerus wspomniał od dawna przyglądam się takim relacjom (jeżeli wogóle jeszcze zwracam na nie uwagę) jak produktowi przemysłu rozrywkowego ...

Mój szwagier chciał nazwać kiedyś swoją firmę budowlaną "Efekt". No bo efekt ostateczny się liczy. Tak np oceniam architekturę mojego miasta - Londynu. Efekciarstwo. Fasady domów. Miodzio. A od tyłu śmietnik. Droga dzielnica a po mieszkaniach biegają prusaki a po ulicach szczury. Szwagier dostał dobrą szkołę w UK. Przykłady. Nawet jeśli odwalisz malowanie okien to zawsze na końcu dobrze wyczyść szyby bo na to klienci zwracają uwagę. Nie zauważą kiepsko pomalowanej ramy ale z miejsca spostrzegą brudną szybę. Inny przykład. Trochę się poobijasz, trochę popracujesz ale zawsze ... zawsze ... na koniec roboty posprzątaj plac budowy. Bo znowu liczy się efekt. A efekt jest taki, że klient ma iluzję, że robota idzie dobrze i jest świetnie zorganizowana.
:lol:

_________________
Obrazek TG


Ostatnio edytowano Śr sie 24, 2011 1:39 pm przez Gustaw, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 12:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Zombi napisał(a):
E... przyznaję, że nie za bardzo rozumiem o co teraz przypieprza się RCz

Mam podobne odczucia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 9:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
Pachnie jakąś mocno osobistą wycieczką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 11:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Mooliczek napisał(a):
Pachnie jakąś mocno osobistą wycieczką.


Pachnie.

A co do całej dyskusji, najbardziej rozbawiło mnie póki co to:
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,51 ... msg-520238 :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 12:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Pawel_Orel napisał(a):
grubyilysy napisał:
Cytuj:
Jak większą ekipą to jest ciekawa opcja - indywidualne rejsy... morskimi żaglówkami. Koszt rejsu samej żągłowki jest wyższy ale jak się da rozłożyć na przynajmniej cztery osoby to już wyjdzie taniej.

Jestem całkowitym dyletantem w kwestiach żeglarstwa, ale:
- czy naprawdę wynajęcie czteroosobowej żaglówki morskiej na co najmniej miesiąc kosztowałoby poniżej 16KPLN? Coś mi zbyt tanio się wydaje...

Siedziałem sobie przy Internecie i szukałem rózżnych opcji "jakby tu dotrzeć na Grenlandię" :D i między innymi, jak pamiętam, trafiłem gdzies na stronę z ofertami prywatnych właścicieli jachtów... i tak zapamiętałem kwoty.
A teraz nie mogę tej strony odnaleźć, co coś znajduję, to jest znacznie drożej. Może w ciągu ostatniego tygodnia Grenlandia zrobiła się popularna :D?
Oczywiście na oko możesz mieć rację i mogło mi się przyśnić, albo źle spojrzałem, ale oryginalną inspiracją do szukania w tym kierunku był
ten post:
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,52 ... msg-520315
co prawda nawet w wątku dalej podawany w wątpliwość co do kwoty.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 1:07 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Z tego wątku na http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,52 ... msg-520315 :
Cytuj:
Drugi wariant to lot Iceland Express z Warszawy do Reykjaviku - bilet można dostać za 85-100 euro one way i tam przesiadka (niestety, trzeba zmienić port na Keflavik) i lot do Narsarsuaq za kolejne 100 euro.

Oczywiście to wszystko z dużym wyprzedzeniem - co najmniej 4 miesiące, bilety tak na "za tydzień" to 3-4 razy drożej.

Lokalnie loty z Narsarsuaq np. do Nanontarlik to powyzej 150 euro/os za lot wiekowym śmigłowcem S61.


Jeżeli te ceny są prawdziwe to nie byłoby to już takie nierealne.
2-3 miesiące pracy w kraju zmywaków lub w kraju eutanazji i marihuany i można zacząć się pakować :mrgreen: .

Tutaj m.in. wymienione miejscowości docelowe przy organizowaniu wyprawy w południowe fiordy Grenlandii:
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,520265

Chociaż jachtem oczywiście ciekawiej- więcej można by zwiedzić.
I człowiek bardziej niezależny jest.
I wygodniej - nie trzeba żarcia na dwa tygodnie na plecach dźwigać, bo z jachtu można krótkie wypady robić.
I zawsze jakiś drobny przemyt do pobliskiej Canady można by zorganizować, co by się koszty zwróciły :twisted: .

BTW. Widzę że Kaszlikowski w środowisku jest bardzo lubiany :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 7:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Kaytek napisał(a):
to trzeba by było przez cały ocean się tłuc...

A nie można dookoła, wzdłuż brzegu, omegą? :mrgreen:
Masz dwa lata urlopu?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 9:23 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
grubyilysy napisał(a):
Pawel_Orel napisał(a):
grubyilysy napisał:
Cytuj:
Jak większą ekipą to jest ciekawa opcja - indywidualne rejsy... morskimi żaglówkami. Koszt rejsu samej żągłowki jest wyższy ale jak się da rozłożyć na przynajmniej cztery osoby to już wyjdzie taniej.

Jestem całkowitym dyletantem w kwestiach żeglarstwa, ale:
- czy naprawdę wynajęcie czteroosobowej żaglówki morskiej na co najmniej miesiąc kosztowałoby poniżej 16KPLN? Coś mi zbyt tanio się wydaje...

Siedziałem sobie przy Internecie i szukałem rózżnych opcji "jakby tu dotrzeć na Grenlandię" :D i między innymi, jak pamiętam, trafiłem gdzies na stronę z ofertami prywatnych właścicieli jachtów... i tak zapamiętałem kwoty.
A teraz nie mogę tej strony odnaleźć, co coś znajduję, to jest znacznie drożej. Może w ciągu ostatniego tygodnia Grenlandia zrobiła się popularna :D?
Oczywiście na oko możesz mieć rację i mogło mi się przyśnić, albo źle spojrzałem, ale oryginalną inspiracją do szukania w tym kierunku był
ten post:
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,52 ... msg-520315
co prawda nawet w wątku dalej podawany w wątpliwość co do kwoty.


Kombinujecie jak przysłowiowy kuń pod górę. Jedyna opcja na taki rejs to większy jacht i grupa np ok 10 osób. Płynąć na małej łupince (piszecie o jachcie 4-os) przez ocean :shock: ???? Pływałem kiedyś na Nefrycie (ok. 6m długości) po Zatoce Gdańskiej - nie chciałbym czymś takim wypłynąć na morze.
Zjawa IV z którą kiedyś miałem przyjemność kosztuje 1500 na dobę, ale jeśli podzieli się to na 10 osób - to całkiem OK. A jest to żaglowiec na którym można już popłynąć między góry lodowe.
Bierzecie starego i bosmana z CWM-u, szukacie po znajomych dwóch osób z patentami na I-szego i II-giego zbieracie sobie z 6-8 osób chętnych (część łojantów, a część trekkerów) - i do przodu i zajebista wyrypa a jak się koszty podzieli to wyjdzie jako - tako.
Tyle, że ja to bym Grenlandię pier.dolił, Norwegia dużo bliżej, też jest pięknie, a że nie ma Golden Lunancy? Na pewno jest jakiś golden retriever.
piomic napisał(a):
Kaytek napisał(a):
to trzeba by było przez cały ocean się tłuc...

A nie można dookoła, wzdłuż brzegu, omegą? :mrgreen:
Masz dwa lata urlopu?
W sumie... Czemu nie... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 1:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
Tutaj chłopaki dymali tylko w jedną stronę, bo pastor zaparkował 10 metrową brykę na Grenlandii.

http://www.youtube.com/watch?v=OsVl_rzk ... ure=relmfu
http://www.thecleanestline.com/2009/09/ ... sland.html
http://www.blackdiamondequipment.com/en ... sea-cliff/

Jakieś takie nędzne te piony w porównaniu z ... innymi pionami :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 8:07 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Słuchajcie szanowni Koledzy Łojanci, jeśli tam i tak się ciągnie takie wory ze szpejem, to może dali byście radę i mnie wciągnąć???? Bo mi się bardzo podobają to powietrzne noclegi.


Edit:
Czytałem o kolesiu, który w ścianie stracił jeden worek (twierdził, że ze ten szpejem)... W kontekście powyższego pytania tak się zastanawiam, czy takie wory często... spadają????... :shock: :roll:

Edit II:
Mogę na ten przykład siedzieć w worze z apteczką i pilnować, żeby nikt jej nie wypił... I takie fragmenty do IV to ja mogę na własnych kończynach... Tylko, czy takie piony mają fragmenty do IV... Ale jakby były, to pada szybka komenda "Z WORA" i ja sam...

Edit III:
A są takie wielkie wory, żebym się zmieścił tam z apteczką i Szują żywiecką??? Bo jak Wy byście haczyki rzeźbili, to miałbym z kim porozmawiać o życiu... Żeby nie było, że się nie przydamy: ja załatwię jacht a Szuja noclegi... W Żywcu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 9:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Dejwid to by Was wciągnął z beczką wiśni w portaledge'u.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 26, 2011 10:08 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
piomic napisał(a):
Dejwid to by Was wciągnął z beczką wiśni w portaledge'u.
Ktoś od nas z forum???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2011 7:20 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Kaszel znowu zdemaskowany przez nieustępliwego RCz!
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,51 ... msg-521176
Refleksja i komentarz: RCz wymaga od Kaszla precyzji, wynajduje różne hiperbole i traktuje je literalnie, tymczasem sam popełnia błąd, którego Kaszlowi popełniać nie pozwala. Otóż, Kaszel o rzeczonym rejonie (którego nota bene ostrych granic Kaszel w swoim tekście nie określił) pisał, że jest większy od polskich Tatr Wysokich". Davd pisał:
"(a dodam, że są to rejony większe niż całe nasze Tatry Wysokie)". Tymczasem RCz - zarzucajac w ten sposób zespołowi kolejną nierzetelność - porównuje - za pomocą skanu z GoogleEarth - wielkość grenlandzkiego rejonu działalności zespołu z CAŁĄ powierzchnią Tatr - naszych, słowackich, Wysokich, Zachodnich, Bielskich.... RCz zaczyna mnie irytować....

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2011 9:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Zombi napisał(a):
Kaszel znowu zdemaskowany przez nieustępliwego RCz!
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,51 ... msg-521176
Refleksja i komentarz: RCz wymaga od Kaszla precyzji, wynajduje różne hiperbole i traktuje je literalnie, tymczasem sam popełnia błąd, którego Kaszlowi popełniać nie pozwala. Otóż, Kaszel o rzeczonym rejonie (którego nota bene ostrych granic Kaszel w swoim tekście nie określił) pisał, że jest większy od polskich Tatr Wysokich". Davd pisał:
"(a dodam, że są to rejony większe niż całe nasze Tatry Wysokie)". Tymczasem RCz - zarzucajac w ten sposób zespołowi kolejną nierzetelność - porównuje - za pomocą skanu z GoogleEarth - wielkość grenlandzkiego rejonu działalności zespołu z CAŁĄ powierzchnią Tatr - naszych, słowackich, Wysokich, Zachodnich, Bielskich.... RCz zaczyna mnie irytować....


Powinien zakończyć kilka punktów temu, bo te ostatnie wydają się faktycznie na siłę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 12:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Teraz proszę porównać, co w sąsiednich dwóch postach pisze RCz. W tym
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,51 ... msg-521176
i w tym
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,51 ... msg-521235
W pierwszym podaje zdjęcie
Obrazek
porównujące rejony, by wykazać, że rejon, gdzie działał zespół jest mniejszy od powierzchni Tatr (choć Kaszel porównywał wielkość rejonu jedynie do wielkości polskich Tatr Wysokich,
a w drugim poście, podając ten schemat rejonu
Obrazek
wykazuje, że nie był to rejon tak dziewiczy, jak pisał Kaszel.
Gdzie popełnia szwindel RCz?
Proszę porównać: raz, gdy to dla RCz wygodnie, przez rejon działalności zespołu rozumie zdecydowanie mniej, ot, mały czerwony prostokącik z pierwszego zdjęcia, raz, gdy trzeba wykazać, że w rejonie bywali ludzie, rozumie to określenie rozszerzająco.... Powoli RCz wygląda mi na manipulanta....

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 2:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Zombi napisał(a):
...Powoli RCz wygląda mi na manipulanta....

A ja myślę że się "zapędził" i od pewnego momentu już faktycznie popadł w rodzaj "obsesji".
Tym nie mniej pierwsze trzy-cztery punkty były konkretnymi zarzutami, do których Dawid powinien się ustosunkować.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 3:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
grubyilysy napisał(a):
pierwsze trzy-cztery punkty były konkretnymi zarzutami, do których Dawid powinien się ustosunkować.

Zgoda. Ale ostatnie posty RCz podważają jego wiarygodność: jeżeli teraz manipuluje informacjami, skąd mam mieć pewność, że nie robił tego wcześniej?

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 3:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Zombi napisał(a):
...Ale ostatnie posty RCz podważają jego wiarygodność: jeżeli teraz manipuluje informacjami, skąd mam mieć pewność, że nie robił tego wcześniej?...

Nie powinieneś mieć jej nigdy :-). Co oczywiście nie znaczy, że masz mieć pewność co do jego niewiarygodności.
BTW - czy my aby nie rozmawialiśy kiedyś o autorytetach? :wink:

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 3:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Tak na marginesie - bywasz ty czasem na Płochocińskiej? :-)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 3:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Do RCz straciłem zaufanie, choć oczywiście wcale nie mam pewności, ze jest niewiarygodny. Niemniej uzasadniony brak pewności co do jego wiarygodności każe mi sceptyczniej patrzeć na jego posty. Co nie zmienia faktu, że zespół wobec pierwszych wątpliwości, pytań Biedrzyckiego, powinien zająć stanowisko, wątpliwości rozwiać a na pytania odpowiedzieć.

Nie, trochę to ode mnie za daleko. Chodzę (hm, no dobra, niekiedy podjadę tramwajem ...) na Nowo lub Banacha. A chodziłeś ongiś na "Diamir"? Raz w życiu, właśnie na Diamirze, zrobiłem kiedyś balda, którego nie zrobił Kaszel :-D Cóż, parametryczny był :-D

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 3:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Diamir, Diamir... Białowiejska 1/3?
Byłem tam chyba jeden raz, chyba jeszcze w latach 90ych, nie jestem nawet pewien, czy to jest ten co piszą że powstał w 99ym, czy to aby nie było wcześniej. Pamiętam taką obskurną halę w obskurnej okolicy, z charakterystyczną skośną rysą wykutą w betonowej ścianie, to tam? Adres w każdym razie się zgadza.
Kaszlikowski z tego co wiem pakuje obecnie u Martjacka, w każdym razie go tam w zimie widziałem. Ja akurat raczej po sąsiedzku, bo na 2W.
Jakbyś miało ochotę porobic słynne 25metrowe "warszawskie" drogi to daj znac na PW :-).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 4:30 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
grubyilysy napisał(a):
Pamiętam taką obskurną halę w obskurnej okolicy,

tak, to to :-D
grubyilysy napisał(a):
Jakbyś miało ochotę porobic słynne 25metrowe "warszawskie" drogi to daj znac na PW Smile.

Teraz (tj. w tym tygodniu) wyjeżdżam do Hiszpanii, ale po powrocie.... :-D

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 31, 2011 2:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
O ile dobrze pamiętam to były czasy w których Kaszlikowski podpisywał się jako Dawid Kaszlikowski. Ostatnio jako David Kaszlikowski.
Nie wiem czy taz zmiana w na v ma coś wspólnego z meritum dyskusji ale może...
A tak w ogóle to doradzałbym za Maotsetungiem zasiąść na wysokiej górze i z niej się spokojnie przypatrywać jak się niedźwiedzie zagryzają w dolinie.
A tak w ogóle to spory w taternictwie nic nowego - już Birkenmajer z Stanisławskim sobie skakali do oczu i to w podobnych sprawach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 2:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
doradzałbym za Maotsetungiem zasiąść na wysokiej górze i z niej się spokojnie przypatrywać

Co też czynię ... teraz jakieś petycje się pojawiły ... środowisko zwiera szeregi ... no, no ...
Np. : http://wspinanie.pl/serwis/201109/06-go ... odezwa.php

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 3:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Sęk w tym że na blogu DK pojawiły się wpisy (nie do końca jasne czy autorem jest faktycznie Kaszlikowski, ale tak są podpisane), które możnaby odebrać jako informacja o skierowaniu do prokuratury oskarżenia RCz o "zniesławienie".
RCz się cokolwiek przestraszył (nie dziwię się), a "środowisko" zwyczajnie postanowiło wyrazić swoje przekonanie o absolutnej niedopuszczalności "środowiskowej" straszenia sądem zamiast odpowiedzi na zasadne czy nie zasadne ale przecież jednak konkretne i rzeczowo spisane zarzuty.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 3:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
grubyilysy napisał(a):
środowisko" zwyczajnie postanowiło wyrazić swoje przekonanie o absolutnej niedopuszczalności "środowiskowej" straszenia sądem zamiast odpowiedzi na zasadne czy nie zasadne ale przecież jednak konkretne i rzeczowo spisane zarzuty

I bardzo dobrze bo "Zły to ptak, co własne gniazdo kala" tzn wyraźnie Dejw postanowił zmienić tradycyjne zasady prowadzenia dyskusji środowiskowych, często zapewne burzliwych ale jednak opartych o jakieś mniej lub bardziej honorowe zasady ... Sąd ma w przyszłości roztrzygać spory dotyczące przebiegu dróg wspinaczkowych ? Nie dziwię się, ze grożąc sądem rozsierdził swoich zapewne już byłych kolegów wspinaczy. Nie wiem jak on sobie teraz wyobraża swoje przyszłe miejsce w środowisku ... :|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 4:12 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
Gustaw napisał(a):
Nie wiem jak on sobie teraz wyobraża swoje przyszłe miejsce w środowisku ... :|

W tym kontekście zastanawiałam się niejednokrotnie, jak np. w "środowisku" odnajduje się taki Michałek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL