Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 13, 2023 2:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 02, 2023 8:39 am
Posty: 12
Kupię małe (rozmiar 36, w porywach 36,5) i lekkie raki. Najchętniej aluminiowe, ale jak będą wyraźnie poniżej 1 kg, to mogą być też stalowe.
Najlepiej koszykowe, ale mogą też być na tradycyjnych paskach. Jak będą półautomatyczne, też rozważę.
Jeżeli będą sprawne, to mogą być mocno odrapane, tępe i z rdzą - z tym sobie poradzę.
Mogą być też nieco większe, ale łatwe do modyfikacji (np. przez dorobienie otworu w łączniku, a nie odpiłowaniu części platformy). Grunt, by nieduży but był dobrze trzymany przez przedni koszyk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 31, 2023 8:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 31, 2023 8:26 am
Posty: 12
Lokalizacja: Poznań
Mamy w ofercie raki Raki koszykowe Climbing Technology Nuptse Evo Classic. Waga raków jest poniżej kilograma.
https://9c.pl/wspinanie/raki/climbing-technology-nuptse-evo-classic

_________________
Obrazek
Sklep górski i turystyczny
https://9c.pl


Ostatnio edytowano So lut 10, 2024 8:31 am przez 9c.com.pl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 01, 2023 2:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 02, 2023 8:39 am
Posty: 12
Dziękuję za propozycję.
Nuptse to popularny model, ale Państwa propozycja ma trzy wady:
1. Rozmiar od 36, przy rozmiarze 36 mojej żony, stwarza pewne zagrożenie, że może być odrobinę za luźno;
2. To "poniżej kilograma" to tak symbolicznie w tym przypadku;
3. Cena nie zachwyca. Pewnie za kilka miesięcy ceny poniżej 400 zł za raki tej firmy będą atrakcyjne, ale daję sobie czas, by kupić coś taniej, nawet z drugiej ręki.
Jestem bliski kupienia raków Climbing Technology Nevis za niecałe 300 zł. Producent deklaruje zakres rozmiarów od 34. Myślę też o Climbing Technology Snow - nieco droższe i sporo lżejsze, a do tego żonie pewnie spodobałoby się zielone anodowanie.
W ogóle dość tanie są raki koszykowe tego producenta na tle konkurencji, a chyba nic złego się z nimi nie dzieje. Mam wrażenie chodząc tej i poprzedniej zimy po Tatrach, że ponad połowa raków koszykowych to były produkty CT.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL