Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 11:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 28, 2011 3:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
I czekamy na Twoją kolejną relację z wyprawy w góry, tym razem udaną, z wspaniałą pogodą i pogodą...ducha :)

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 8:35 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
slawekskiper napisał(a):
A co to za różnica jak będzie oblodzenie? Jak się pośliźniesz i polecisz, a następnie wyhamujesz głową o kamień, kilkadziesiąt bądź kilkaset metrów niżej- nie czyni to różnicy jakie to góry :wink:

Różnica taka, że prędzej będzie oblodzone w Tatrach niż na Babiej. Byłem na Babiej i śniegu i lodu 0. Za to widać było Tatry ze szczytu - zaśnieżone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 10:14 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 01, 2011 3:57 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków
Witam Wszystkich,

pod koniec stycznia planuję wyjazd do Serbii na szczypiornistów i przy okazji chętnie zwiedziłabym jakieś tamtejsze góry. Czy ktoś z Was może bywał w tamtych okolicach? Gdzie można by było zrobić jakiś jedno- dwu- dniowy wypad, żeby nie telepać się samochodem przez całą Serbię? Biorac pod uwage zimowe warunki i brak ciezkiego sprzetu.

Na forum znalazłam jedynie relację Dziku ze zdobycia Madżur. Ale na mapie google to jakieś 5 h jazdy z Belgradu. Trochę daleko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 2:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Spróbuj w innym dziale, bo tu to tylko Tatery ;)

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 8:35 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 01, 2011 3:57 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków
A no tak:) To się przenoszę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2011 10:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
swi7ch napisał(a):
Różnica taka, że prędzej będzie oblodzone w Tatrach niż na Babiej. Byłem na Babiej i śniegu i lodu 0. Za to widać było Tatry ze szczytu - zaśnieżone.

Faktem jest , iż obecna jesień jest nietypowa pod względem warunków atmosferycznych. Za to , z całym szacunkiem i z autopsji- jeśli jest zaśnieżone to but ma szansę utrzymać się "ciut ciut" jak jedynie oblodzone- szanse są zero. Zaśnieżenie widać, oblodzeń z daleka nie. Nie jestem meteorologiem, jedynie praktykiem. Załóżmy: w Tatrach poprószyło śniegiem i przymroziło w nocy, w Beskidach za to opadła szadź i też ją przymroziło. Z daleka: Tatry w śniegu, Beskidy nie. Pytanie: gdzie będzie bardziej ślisko? I refleksja przy okazji: na Tatry nastawiamy się bardziej hardcore natomiast na inne góry nie, a taki pozorny brak szacunku przejawia się potem czasami tragicznie- przykład : w ubiegłą zimę pod Śnieżką. Ceprostrada. Tysiące turystów latem. A wystarczyło lekkie oblodzenie... Morał: nie lekceważmy żadnych gór ;)

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2011 10:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
slawekskiper napisał(a):
obecna jesień jest nietypowa pod względem warunków atmosferycznych
W listopadzie 2005 było identycznie. Prawie zero śniegu, lampa i wyżej oblodzenie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 8:19 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
Krabul napisał(a):
W listopadzie 2005 było



stary byk :mrgreen:

_________________
prawdziwe życie to górska przygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 9:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Krabul napisał(a):
W listopadzie 2005

No zgadza się. Pierwszy zlot forum t-g.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 12, 2011 4:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
piomic napisał(a):
Pierwszy zlot forum t-g.
Mój pierwszy off :D I to taki z przytupem.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 12:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
Byłem w piątek na Krzyżnym i w sobote na szpiglasowym. Podejście na Krzyżne od strony Murowańca miejscami oblodzone i da się obejść, ale przez to że zmuszeni będziemy iść kruszyzną przez co podejście jest ciężkie bo wszystko spod nóg się osuwa.

Podejście na Szpiglasową przełęcz od strony D5S zalodzone praktycznie całe i tylko w niewielu miejscach da się zaczepić butem o skałę. Da się przejść bez raków bo są stopnie w śniegu. Ale trzeba uważać. Schodziłem w stronę moka - tam jest sierpień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 2:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
ja się zastanawiałam nad sobotnimi Tatrami i Szpiglasem od 5tki ale speniałam i wylądowałam w Beskidzie Żywieckim

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 2:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
aankaa napisał(a):
ja się zastanawiałam nad sobotnimi Tatrami i Szpiglasem od 5tki ale speniałam i wylądowałam w Beskidzie Żywieckim

Mówiłem idź na Kozi thużu :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 18, 2011 12:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
krzynio napisał(a):
kiedyś ktoś podawał link do strony gdzie wylicza się długości szlaków, może ktoś podać jeszcze raz ?


http://www.szlaki.net.pl/index.php

proszę zapisać i na przyszłość jak znalazł :)

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 21, 2011 9:24 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 11, 2011 1:58 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zakładam, że to taki wątek na szybkie pytania, więc zapytam tutaj - czy ktoś się orientuje, od której mniej więcej jeżdżą teraz busy z dworca w Zakopanem? Chciałabym wychodzić w góry jak najwcześniej.

_________________
Vill'em all


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 21, 2011 10:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Proszę bardzo:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 21, 2011 11:03 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 11, 2011 1:58 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wow, tego się nie spodziewałam - dziękuję! :D

_________________
Vill'em all


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 24, 2011 11:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Forumowe brygady zawsze na czasie i z pomocą.
Czuwaj.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 25, 2011 8:15 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 2:13 pm
Posty: 246
Lokalizacja: Wieliczka
Wiecie moze jak wygląda odcinek świnicka przełecz - zawrat? oblodzenia? raki? małże? i czy łańcuchy w ogóle do znalezienia:). Latem byłem tam kilka razy ale ostatnio rzadko jestem na zol.pl i nie orientuje się jak wyglądaja Tatery:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 25, 2011 11:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Cytuj:
Wiecie moze jak wygląda odcinek świnicka przełecz - zawrat? oblodzenia? raki? małże? i czy łańcuchy w ogóle do znalezienia:). Latem byłem tam kilka razy ale ostatnio rzadko jestem na zol.pl i nie orientuje się jak wyglądaja Tatery:)

Nie wiemy- bynajmniej ja nie wiem, aczkolwiek łańcuchy na pewno są na wierzchu, prawdopodobnie oblodzenia spodziewać się należy , w końcu to zima ... i w związku z tym na jakikolwiek szlak przełęczowo- graniowo- szczytowy , szczególnie w Wysokich Tatrach nie wybrałbym się z założenia bez raków i czekana o tej porze roku. (oraz flaszki rumu ;) )

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 25, 2011 11:44 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 2:13 pm
Posty: 246
Lokalizacja: Wieliczka
Dzięki :) Ja jednak odpuściłem jutro wyjazd, by się troche podleczyć (chyba krakowskie pyły dają mi się we znaki) za tydzień może wkońcu będzie zima pełną gębą to się wybiore na jakiś lekki przemarsz:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 26, 2011 9:20 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Staszko napisał(a):
za tydzień może wkońcu będzie zima pełną gębą


Podobno nie. Taka pogoda ma się utrzymywać co najmniej do połowy grudnia :(

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 26, 2011 3:23 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 2:13 pm
Posty: 246
Lokalizacja: Wieliczka
Nie ma co narzekać:) Się w takim radzie zrobi jakąś wyższą trase typu Szpiglasowy albo jakieś wierchy:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2011 10:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Witojcie!


Potrzebuje aktualne zdjęcie z Łomnicy w kierunku Durnego lub z D.Kieżmarskiej na południe.


:mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 29, 2011 10:20 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Wie ktoś jakie warunki przez rohacze? Jak jest na koniu? duże oblodzenia czy da się przejść beż raków?

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Witajcie
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 2:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 2:24 am
Posty: 3
Witam Was.
Planuję w przyszłym roku "zaatakować" Tatry. Doświadczenie mam tylko na szlakach beskidzkich oraz trochę Pieniny i Bieszczady. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Zdaję sobie sprawę ze specyfiki niektórych szlaków tatrzańskich więc mając zdrowy rozsądek nie chcę wybierać się na szlaki na których nie dam rady kondycyjnie / psychicznie. Kondycja nie jest u mnie raczej problemem, lęk przestrzeni prawdopodobnie tak. No i brak techniki w obyciu z łańcuchami i klamrami. Przed wizytą w Tatrach na pewno będę chciał wejść na Babią Górę Percią Akademików aby posmakować trochę łańcuchów i klamr.
Chciałbym się Was poradzić na temat pierwszych szlaków i szczytów jakie powinienem "zaliczyć" w Tatrach aby poprawić technikę i przede wszystkim opanować trochę lęk przestrzeni.
Sporo czytałem na forach i innych stronach na temat różnych szlaków, Świnicę sobie na razie odpuszczam bo za cienki bolek jestem :). Chciałbym odwiedzić miejsca które - z jednej strony sprawią mi dużą satysfakcję i trochę się zmęczę oraz aby dech zaparło mi w piersiach po wejściu na szczyt - chodzi o widoki.

To co udało mi się znaleźć to:
- Tatry Zachodnie (Grześ, Starobociański Wierch i inne okoliczne)
- Oczywiście Kasprowy i Giewont, Czerwone Wierchy, Kopa Kondracka
- Kościelec
- Rysy od słowackiej strony (bardzo bym chciał, jako podsumowanie przyszłego roku jeśli chodzi o górskie podboje)
- ew. Mała Wysoka, Koprowy Wierch

Czy są to dobre miejsca dla kogoś kto chciałby zapoznać się z Tatrami, lubi chodzić po górach ale za bardzo nie chce/ nie jest w stanie wspinać się ciężkimi technicznie odcinkami? Jeśli chodzi o Tatry zachodnie to ujęła mnie malowniczość tych okolic natomiast jeśli chodzi o Rysy to również malowniczość i tamtejsze schronisko. Będę wdzięczny za rady (wskazówki). Pozdrawiam.[/code]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 9:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
marcinolot napisał(a):
- Tatry Zachodnie (Grześ, Starobociański Wierch i inne okoliczne)
W Tatrach Zachodnich bardzo ładnie jest na Ornaku (można po drodze na Starorobociański), poza tym Otargańce, ale to dla koneserów :D Ale jeśli masz swój transport to próbuj, z publicznym jest ciężko
marcinolot napisał(a):
- Oczywiście Kasprowy i Giewont
Odpuść sobie, tłumy dzikie w dobrą pogodę, bardziej się nawk...wiasz niż pożyjesz
marcinolot napisał(a):
Czerwone Wierchy, Kopa Kondracka
Kopa K to chyba nawet i należy do masywu Cz W, wychodź wcześnie rano bo tłumy dzikie, ale nie tak źle jak na Giewoncie
marcinolot napisał(a):
- Kościelec
Fajna górka i blisko, ale widokowo zdecydowanie lepsze Granaty lub Krzyżne
marcinolot napisał(a):
- Rysy od słowackiej strony
Jeśli dasz radę na Kościelcu to i na Rysy od polskiej wejdziesz, od słowackiej jest mało ciekawie, wchodzenie od polskiej ma jedną BARDZO dużą zaletę - jak osiągniesz grań pod samym wierzchołkiem i otworzy się widok na Dolinę Ciężką to górski orgazm wielokrotny masz gwarantowany, od słowackiej strony tego efektu nie ma
marcinolot napisał(a):
- ew. Mała Wysoka, Koprowy Wierch
Bardzo dobry wybór, napieraj na słowacie szczyty, są ciekawsze generalnie, Mała Wysoka bez trudności a genialna widokowo, Koprowy zresztą też dobry, polecam też Jagnięcy
Powodzenia

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Witajcie
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 4:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
marcinolot napisał(a):
- Tatry Zachodnie (Grześ, Starobociański Wierch i inne okoliczne)
- Oczywiście Kasprowy i Giewont, Czerwone Wierchy, Kopa Kondracka
- Kościelec
- Rysy od słowackiej strony (bardzo bym chciał, jako podsumowanie przyszłego roku jeśli chodzi o górskie podboje)
- ew. Mała Wysoka, Koprowy Wierch
[/code]


Pisałeś o lęku przestrzeni - Kościelec jest bardzo efektowny, jeśli idzie o te kwestie ;) także doradzam zrobienie go po kilku łatwiejszych trasach. I tu bym wymieniła: Szpiglasowy Wierch (wejść od 5tki, parę prostych łańcuchów, zejść do MOKa bez trudności), Krzyżne (wycieczka już trochę dłuższa, niemniej bardzo efektowna i dobra na oswajanie się) plus na Słowacji oprócz dotąd zaproponowanych : Sławkowski, Krywań (obydwa wejścia z gatunku długich i męczących,ale nietrudnych; na Krywaniu rąk trzeba w paru miejscach użyć, widoki przepiękne), szlaków na Przełęcz pod Osterwą czy Rakuską Czubę (to z kolei takie lżejsze, rozruchowe trasy).
Na samo przećwiczenie się z łańcuchami rewelacyjna jest Kościeliska - wąwóz Kraków (z przejściem przez Smoczą Jamę), Raptawicka, Mylna.
I zgadzam się z Krabulem : jeśli wejdziesz na Kościelec bez większych trudności, Rysy od polskiej strony również będą w Twoim zasięgu, zwłaszcza, że możesz zejść na Słowację, żeby było łatwiej :)

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 8:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
marcinolot napisał(a):
Czy są to dobre miejsca dla kogoś kto chciałby zapoznać się z Tatrami, lubi chodzić po górach ale za bardzo nie chce/ nie jest w stanie wspinać się ciężkimi technicznie odcinkami? Jeśli chodzi o Tatry zachodnie to ujęła mnie malowniczość tych okolic natomiast jeśli chodzi o Rysy to również malowniczość i tamtejsze schronisko. Będę wdzięczny za rady (wskazówki).



W Tatrach znajdę Ci dziesiątki miejsc z którymi nie możesz ale WARTO się zapoznać. Nie wiem jakie Tatry lubisz? Czy łagodne pagórki Tatr Zachodnich /pisać do mountaingirl2634 mieszka tam prawie/ czy potężne granitowe Tatry Wysokie tutaj to wielu znajdzie się expertów :)

Jest już okres zimowy. Więc polecam w piękną pogodę udać się na Rusinową Polanę i zerknąć na skalne kolosy. Jest wiele łatwo dostępnych szczytów, Sarnia Skała, Nosal, Wielki Kopieniec, Gęsia Szyja.

Jeśli mówimy o okresie letnim to można spokojnie przejść odcinek Kasprowy Wierch-Kopa Kondracka zejście na przełęcz i dalej w kierunku Kuźnic.
Tutaj będzie dylemat czy Tatry Zachodnie czy Wysokie. Jeśli Wysokie to polecam przejście do Piątki i dalej w kierunku Zawratu lub poczuć troszę emocji jak na początek to Szpiglasowa Przełęcz.
Przed wyjściem na Rysy wejdź na Świnicę jest prostsza. Rysy od PL dla początkującego jest to długa wycieczka i trochę wymagającą kondycji.
Od Słowackiej strony łatwiejsza tylko jeśli nie masz transportu jeden ból musisz dostać się na środek Tatr objeżdżając je od południa.
U mnie na picassa masz tam wszystkie te szczyty co pytałeś.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 03, 2011 3:26 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 2:24 am
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedzi.

Cytuj:
W Tatrach znajdę Ci dziesiątki miejsc z którymi nie możesz ale WARTO się zapoznać. Nie wiem jakie Tatry lubisz? Czy łagodne pagórki Tatr Zachodnich /pisać do mountaingirl2634 mieszka tam prawie/ czy potężne granitowe Tatry Wysokie tutaj to wielu znajdzie się expertów


No więc tak. Nie wiem jakie tatry będę wolał gdyż nigdy po nich nie chodziłem :)
Przyznam że tak z opisów, zdjęć i widoków podobają mi się oba rodzaje Tatr aczkolwiek raczej nie zależy mi na nagłych przypływach adrenaliny przy wchodzeniu na szczyty. Poczytałem trochę o Kościelcu i rzeczywiście na razie go sobie również odpuszczę.
Na 100% będę chciał połazić po Tatrach Zachodnich. Czerwone Wierchy, Starobociański Wierch, Ornak to miejsca dla mnie raczej obowiązkowe.
Nie ukrywam że chciałbym posmakować też Tatr Wysokich - spróbować swoich sił na mniej wymagających technicznie odcinkach. Chciałbym w ten sposób zapoznać się z zupełnie inną specyfiką tych gór. Tzn chciałbym aby na moje warunki trudności były co najwyżej umiarkowane - ekspozycja ok - ale niewielka. Pomału, stopniowo chcę się przyzwyczajać.
Granaty rzeczywiście dobry pomysł aby zacząć, czytałem opisy tych szlaków i wyglądają dostępnie dla mnie. Podobnie jak i Szpiglasowy. Moją uwagę przykuł też Kozi Wierch z Doliny 5 Stawów.Rysy od strony Słowackiej słyszałem że trochę monotonne i mozolne. Ale dla mnie czyli dla kogoś kto nigdy nie był w Tatrach to mogłoby być dla mnie coś interesującego, poza tym ciekawe jest dla mnie to schronisko :). No i to są Rysy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL