Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 29, 2014 5:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Dziękuję za info :) Widzę, że muszę mocno zmienić plany :( Po prostu skupię się na Zachodnich, tam ponoć już jest ok, że da się bez sprzętu.

raffi79. napisał(a):
Nie było wiele lat takiej ilości śniegu jak jest obecnie.


:( Szkoda mi niektórych szlaków, ale w tej sytuacji nie pójdę tam. Zostaje Krywań i Sławkowski na początek.
A jeszcze zapytam o Krzyżne. Choć tam pewnie też jeszcze pełno białego świństwa :(

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 7:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 18, 2014 10:31 pm
Posty: 24
Czerwony szlak: Wołowiec, Rohacze, Banówka, Brestowa. Jakie obecnie warunki, "żelazo" potrzebne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 6:57 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
Ponawiam pytanie o Granaty od Gąsienicowej: da się pętelkę zrobić zielonym, czerwonym i żółtym bez śniegu?
Może szedł ktoś ostatnio?
Mam jeszcze pytanie o szlak na Koprowy - sądząc po zdjęciach Rafała i ilości śniegu pod Wagą myślę, że na Koprowy może być podobnie.
Wybrałbym się z dwoma kolegami, którzy nie mają sprzętu zimowego dlatego jak ktoś był na weekendzie to proszę o info.

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 8:04 am 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 19, 2014 11:15 am
Posty: 82
Lokalizacja: W-ce
SeReK312 napisał(a):
Mam jeszcze pytanie o szlak na Koprowy -


Podpinam sie do pytania, jak warunki na Koprowy.

_________________
Pozdrawiam:
Miro
https://www.flickr.com/photos/mirokucia/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 12:45 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Panowie, mamy początek lipca śnieg leży w kotłach, głębokich żlebach i na torach lawinowych w Wy się tu pytacie o graniówki. Na Granaty, Koprowy, Zachodnie i tym podobne spacery nie trzeba mieć sprzętu już od dawna. Zresztą kamery online są dla wszystkich dostępne i można z nich dużo wywnioskować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 1:08 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
Ale do grani trzeba dojść, chociażby na Zadni Granat śnieg może zalegać jeszcze w okolicy Zmarzłego Stawu i powyżej. Ale skoro
wojt_ napisał(a):
Na Granaty, Koprowy, Zachodnie i tym podobne spacery nie trzeba mieć sprzętu już od dawna
to dzięki za info. Dawno nie byłem więc nie wiem a na kamerach nie wszystko widać.

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 1:53 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 19, 2014 11:15 am
Posty: 82
Lokalizacja: W-ce
wojt_ napisał(a):
Na Granaty, Koprowy, Zachodnie i tym podobne spacery nie trzeba mieć sprzętu już od dawna.


Nie bywałem jeszcze w tamtych stronach i nie wiem czego można się spodziewać
Dzięki za info

_________________
Pozdrawiam:
Miro
https://www.flickr.com/photos/mirokucia/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 5:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Elfka napisał(a):
A jeszcze zapytam o Krzyżne. Choć tam pewnie też jeszcze pełno białego świństwa :(


to może zdjęcia komuś coś pomogą
Krzyżne w sobote
Obrazek

Świnica
Obrazek

Szlak na Rysy od ,,kamienia" do grzędy w śniegu.
Obrazek

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 5:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Cytuj:
Panowie, mamy początek lipca śnieg leży w kotłach, głębokich żlebach i na torach lawinowych w Wy się tu pytacie o graniówki.


Najpierw przeczytaj uważnei pytanie, a potem odpowiadaj :)

Cytuj:
Mam jeszcze pytanie o szlak na Koprowy

To nie było pytanie o grań lecz o szlak. Graniówki na tym szlaku to jest 20-30min. W zeszłym roku o tej porze na Wadze była minimalna ilość śniegu a przy podejściu na Koprową Przełęcz od Ciemnych Smreczyn coś tam białego majaczyło z boku szlaku.

Zatem - byłeś w tym roku i widzialeś podejście na Koprowy (od Cichej albo od Mięguszowieckiej) czy tak sobie zgadujesz bo "na grani w Zachodnich nie jest biało" ?

Cytuj:
Zresztą kamery online są dla wszystkich dostępne i można z nich dużo wywnioskować.


To proszę podaj URL-a kamerki z której można sensownie wywnioskować własnie na podejściu do Koprowego czy na Wagę :>.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 6:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
wojt_ napisał(a):
spacery nie trzeba mieć sprzętu już od dawna



Szczerze jak masz doradzać w ten sposób to lepiej siedź cicho.


Wolf_II napisał(a):
czy na Wagę :>.


Wagę wrzuciłem wczoraj. Jest tyle śniegu że na nartach można zjeżdzać nawet kamieni jeszcze nie ma widocznych.


Koprowy ale z Rysów. Widać że śnieg zalega.


Obrazek

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 7:20 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 19, 2014 11:15 am
Posty: 82
Lokalizacja: W-ce
raffi79. napisał(a):
Koprowy ale z Rysów. Widać że śnieg zalega.


Wielkie dzięki raffi79 za jaśniejszy obraz warunków

_________________
Pozdrawiam:
Miro
https://www.flickr.com/photos/mirokucia/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 10:59 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
Mam dylemat, czy pchać się samej w Wysokie ze sprzętem-raki+czekan- (tzn Zawrat, Orla część granaty-Krzyżne, Świnica, Szpiglas, Rysy, ew Chłopek), czy jednak jechać na lekko w rejony ''bezpieczne'' . Bez problemu radze sobie sama na szlaku, ale jak będą jakieś niefajne zmrozone płaty, trudne do przejścia w rakach, to wolalabym ich uniknąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 6:39 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
Dzięki Raffi, Twoje zdjęcie więcej mówi niż wymądrzania ludzi typu wojt_. Podejście na Wyżnią Koprową Przełęcz wydaje się czyste od śniegu.

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 7:02 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
gosia_ napisał(a):
Mam dylemat, czy pchać się samej w Wysokie ze sprzętem-raki+czekan- (tzn Zawrat, Orla część granaty-Krzyżne, Świnica, Szpiglas, Rysy, ew Chłopek), czy jednak jechać na lekko w rejony ''bezpieczne'' . Bez problemu radze sobie sama na szlaku, ale jak będą jakieś niefajne zmrozone płaty, trudne do przejścia w rakach, to wolalabym ich uniknąć.


Nikt za Ciebie nie podejmie tutaj decyzji. Sama musisz zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze w tym momencie. Śniegi jeszcze są czy są niefajne to już jest pojęcie względne, indywidualnie dla każdej osoby.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 9:26 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Tylko największemu wrogowi poleciłbym wzięcie sprzętu zimowego na Koprowy, ale cóż, jeśli ktoś lubi taszczyć złom to i w połowie sierpnia go weźmie, bo przecież gdzieś tam leży śnieg - nie moje plecy, nie mój problem. Patrzyłem na Koprowy od północy od Ciemnosmreczyńskiej 8.06. Znam podejście szlakiem od południa, więc wyciągam takie a nie inne wnioski. Jeśli ktoś twierdzi że się wymądrzam, to jego problem, niech sobie znajdzie osobę, która szła dwie godziny temu szlakiem na Koprowy i zapyta się jej dokładnie czy każdy kamień jest suchy, jeśli aż tak boi się widoku placka śniegu 2x2m na szlaku i nie wie jak go ominąć, bo boi się zgubić szlak... Na Granaty szedłem 8.03, nie używając sprzętu zimowego, wiem jaka była później zima, znam szlak, prawie całą pętle Granatów od Gąsienicowej widać na kamerach... W Zachodnich byłem końcem maja i z początku czerwca. Dobra nie przynudzam, bo już dawniej przyuważyłem, że na tym forum jest masa zajadłych, zacietrzewionych ludzi i lepiej się tu nie wypowiadać i nie odpalać strony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 10:23 am 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 9:18 am
Posty: 40
Chciałbym się wybrać w sobotę na trasę: szlakiem zółtym na skrajny Granat, potem na Zadni i zejscie w dół. Czy ktoś był w ostatnich dniach na tej trasie i da się ją przejść bez żadnego sprzętu ?

_________________
Blog - www.studioprzygody.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 3:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Pytanie może głupie dla starych wyjadaczy ale ja zawsze wybierałem się w góry przy dobrych warunkach atmosferycznych: czy jeśli mamy z kamerki na Kasprowym taki obrazek (bardzo częsty ostatnio - załącznik), to w rzeczywistości będac tam też prawie nic nie widać, czy to tylko tak źle wygląda wskutek "skompresowania" dalekiej przestrzeni przez optykę kamery?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 3:17 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
atopos napisał(a):
Pytanie może głupie dla starych wyjadaczy ale ja zawsze wybierałem się w góry przy dobrych warunkach atmosferycznych: czy jeśli mamy z kamerki na Kasprowym taki obrazek (bardzo częsty ostatnio - załącznik), to w rzeczywistości będac tam też prawie nic nie widać, czy to tylko tak źle wygląda wskutek "skompresowania" dalekiej przestrzeni przez optykę kamery?

Obrazek


Nie no bez przesady widoczność będziesz mieć :D 15m :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 4:57 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
lxix napisał(a):
gosia_ napisał(a):
Mam dylemat, czy pchać się samej w Wysokie ze sprzętem-raki+czekan- (tzn Zawrat, Orla część granaty-Krzyżne, Świnica, Szpiglas, Rysy, ew Chłopek), czy jednak jechać na lekko w rejony ''bezpieczne'' . Bez problemu radze sobie sama na szlaku, ale jak będą jakieś niefajne zmrozone płaty, trudne do przejścia w rakach, to wolalabym ich uniknąć.


Nikt za Ciebie nie podejmie tutaj decyzji. Sama musisz zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze w tym momencie. Śniegi jeszcze są czy są niefajne to już jest pojęcie względne, indywidualnie dla każdej osoby.


Nie oczekuję, że ktoś podejmie za mnie decyzję, czekam na rzeczowe odpowiedzi. Jeśli ktoś szedł tymi trasami w ostatnich dniach ze sprzetem/bez, niech się podzieli wrażeniami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 5:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 5:07 pm
Posty: 2
Witam! Orientuje się może ktoś jakie warunki panują na szlakach: na Zadni bądź Skrajny Granat? Zalega jeszcze śnieg? Szedł ktoś w ostanich dniach tymi szlakami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 7:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Na Zadni jest czysto. Troszkę śniegu przy Zmarzłym i w Koziej Dolince (ale nie stanowi zagrożenia).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 8:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 5:07 pm
Posty: 2
Dzięki za informacje!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 9:09 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 9:18 am
Posty: 40
A żółtym na skrajny ?

_________________
Blog - www.studioprzygody.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 6:00 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
https://plus.google.com/photos/100268630324797396821/albums/6031058402721262673/6031058444788249410?banner=pwa&gpsrc=pwrd1&pid=6031058444788249410&oid=100268630324797396821

http://kamery.topr.pl/kamery.html

gosia_ - zależy kiedy jedziesz? W ostatnich dniach mało kto wychodził pewnie wysoko w góry bo lało - wiec i zeszło sporo śniegu. W tej chwili na ww przez Ciebie szlakach - Rysy, Chłopek, Orla najbardziej upierdliwe będzie ściąganie i zakładanie raków, na kilka tylko krótkich odcinków. Generalnie poleciłbym Ci wzięcie tylko samego czekana, ale trzeba mieć zaufanie do siebie w takich warunkach - zawsze też można zrobić odwrót i pójść na coś innego - dzień jest baaardzo długi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 8:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Przepraszam, że się wtrAncam, ale dawno nie przeczytałem bardziej merytorycznej i fachowej porady:

wojt_ napisał(a):
Rysy, Chłopek, Orla najbardziej upierdliwe będzie ściąganie i zakładanie raków, na kilka tylko krótkich odcinków.


rewela...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 8:46 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
@gosia_
Sobota - Krzyżne. Sucho po obu stronach. Moment ze śniegiem był raz, przez odcinek kilku metrów.
Niedziela - Rysy. Śnieg był. Ludzie w adidasach nawet popylali, ale zawracali na wysokości Buli pod Rysami. Sprzęt zimowy to rozsądna decyzja, na Krzyżne zdecydowanie zbędny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 10:13 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
siemanko,

powiedzcie mi proszę, jakie są obecnie warunki na trasie Kasprowy -> Świnica -> Kozi Wierch -> Granaty -> Krzyżne ?
Dużo śniegu ?
Jest tylko w żlebach po płn i zach stronie grani czy też jest tego więcej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 10:27 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
A jak wygladaja słowackie strony? Dol.Bielskiego Potoku, Dol.starolesna, Lodowa przełęcz, Polski Grzebien? Bede wdzieczna za info.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 10:31 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
lodowa przełęcz i polski grzebień w śniegu same doliny czyste
jacenty na poprzedniej stronie raffi wrzucał fotki Świnicy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 10:54 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2014 10:39 am
Posty: 4
Lokalizacja: Częstochowa
Witajcie
Czy Waszym zdaniem jest szansa na to że do niedzieli warunki pogodowe na Rysach mogą się na tyle zmienić aby wejść bez "żelastwa" ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL