Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 8:48 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Bartoszewski napisał(a):
Skoro wylot jest zamaskowany, to znaczy, że czają się przy nim parkowi i wlepiają mandaty wchodzącym? :wink:

To znaczy mniej więcej tyle, że ma nie rzucać się w oczy, nie kusić i nie jest przeznaczony do legalnego chodzenia :wink:
Jasne, pecha można mieć zawsze, ale szansa, że spotkasz akurat tam parkowego, jest wg mnie niewielka.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 9:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Za to opza zamaskowanymi wylotami ścieżki utrzymane lepiej niż niejeden szlak, jak już Olga wcześniej wspomniała.
I ta bezcenna mina ludzi, kiedy wychodzisz gdzieś z boku z krzaczorów :mrgreen:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 9:10 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Krabul napisał(a):
I ta bezcenna mina ludzi, kiedy wychodzisz gdzieś z boku z krzaczorów :mrgreen:

O, jaką ja w czerwcu co dopiero akcję miałam! Poniżej Terinki spotkałam polskiego turystę i tak sobie razem schodziliśmy, gadaliśmy - aż do Zamkowskiego, gdzie czekał na mnie kolega. Usiadłam koło niego na chwilę, z poprzednim się pożegnałam, poszedł dalej. Trochę posiedzieliśmy i dawaj skrótem. Pod wodospadem znów się zatrzymałam na zdjęcia, po chwili odwracam się, a tam... zgadnijcie, kto właśnie idzie i jaką ma minę :lol:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 9:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Teleportacja, nic trudnego :mrgreen:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 02, 2014 5:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 10:55 pm
Posty: 2
Witam! Wybieramy się jutro na jeden dzień w słowackie Tatry Wysokie. Planowana trasa: Hrebieniok-Chata Tery'ego-Czerwona Ławka-Dolina Staroleśna-Stary Smokowiec. W związku z tym mam kilka pytań praktycznych.

1) Nigdy nie byłem w Smokowcu. Gdzie najlepiej zostawić samochód? Zakładam, że bezpłatnych parkingów nie ma, ale może możecie coś polecić? W miarę możliwości w pobliżu dolnej stacji kolejki na Hrebieniok.
2) Gdzie w Smokowcu kupić ubezpieczenie?
3) Czy w schroniskach można płacić w złotówkach?
4) Ewentualnie mile widziane są jakieś inne tipy tudzież rady dotyczące wycieczki przedstawioną trasą.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 11:38 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
ilidan napisał(a):
Nigdy nie byłem w Smokowcu. Gdzie najlepiej zostawić samochód? Zakładam, że bezpłatnych parkingów nie ma, ale może możecie coś polecić? W miarę możliwości w pobliżu dolnej stacji kolejki na Hrebieniok.


Dla leniwych nie ma bezpłatnych parkingów w Tatrach. Chcesz od razu z auta wsiadać do kolejki płacisz frycowe. A jeśli nie straszny Ci dodatkowy 15min spacer, to nigdzie w Tatrach nie zapłacisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 12:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
ilidan napisał(a):
Gdzie najlepiej zostawić samochód? Zakładam, że bezpłatnych parkingów nie ma, ale może możecie coś polecić? W miarę możliwości w pobliżu dolnej stacji kolejki na Hrebieniok.


Za Grand Hotelem masz parking niecałe 6euro /dzień. Nie parkuj na zieleni i gdzie popadanie bo jak wrócisz może się okazać ze pojedziesz po samochód do Popradu.

ilidan napisał(a):
Gdzie w Smokowcu kupić ubezpieczenie?


Rano będzie ciężko.

ilidan napisał(a):
) Czy w schroniskach można płacić w złotówkach?


Nie można tylko euro.

ilidan napisał(a):
Ewentualnie mile widziane są jakieś inne tipy tudzież rady dotyczące wycieczki przedstawioną trasą.


Piękna widokowo trasa.
Jutro ma być burzowo z dużymi opadami. Wycieczka jest długa i męcząca. Brak możliwości schronienia przy burzach, duże odległości między schroniskami.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 2:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
ilidan napisał(a):
Gdzie w Smokowcu kupić ubezpieczenie?

Od 7 powinien być czynny punkt w informacji turystycznej - (przynajmniej ja dostałam taka informacje od pani która w nim sprzedawała ubezpieczenie).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 4:46 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Hej,
Mam nieco podobne, ale jednak inne pytanie:
W których miejscach na Słowacji można zostawić samochód na parkingu strzeżonym? Czytałem, że właśnie w Smokowcu przy jakimś hotelu takowy jest?- pewnie przy tym co napisaliście wyżej?
A inne miejscowości "wypadowe"?

Druga rzecz jak wygląda sprawa z zaliczkami za zarezerwowane noclegi w Słowackich Schroniskach? Próbowałem uzyskać takie informacje od tajemniczej Pani w Zbójnickiej Chacie ale Pani uparcie odsyłała mnie abym wypełnił formularz a wszystkiego się dowiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 6:36 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
vivon napisał(a):
Czytałem, że właśnie w Smokowcu przy jakimś hotelu takowy jest?


Przy Grand Hotelu nie ma strzeżonego.
Nie wiem czy przypadkiem nie będzie przed Smokowcem w hotelu GRAND HOTEL BELLEVUE


vivon napisał(a):
a zarezerwowane noclegi w Słowackich Schroniskach?


Głównie formularzami.
Nie chętni są do udzielania info tel.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 10:47 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
mm74 napisał(a):
Nie wiem czy zauważyliście, ale trochę "po ptokach" radzicie :mrgreen:


Jeśli o mnie chodzi to dowiaduje się wcześniej więc absolutnie po po ptokach:)

raffi79. napisał(a):

Głównie formularzami.
Nie chętni są do udzielania info tel.


Nie do końca zrozumiałem- jak to co napisałeś ma się do kwestii zaliczek? Życzą sobie czy nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 12:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
vivon napisał(a):
jak to co napisałeś ma się do kwestii zaliczek?


Jesli są wolne miejsca potwierdzają i wpłacasz zaliczkę na konto.
Nigdy nie robisz tego wczesniej.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 08, 2014 9:15 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 08, 2014 8:43 am
Posty: 2
Witam serdecznie, zwykle tylko czytam forum, ale dziś chętnie sięgnę po Waszą pomoc :) Zazwyczaj chodzę po polskiej stronie i temat ubezpieczenia na Słowacji jest mi obcy.

Gdzie mogę najprościej ubezpieczyć się online? Niektóre strony kierują do union.sk ale tam niestety formularz jest po słowacku. Znalazłem dość przejrzystą stronę signal iduna. Koszt ubezpieczenia 1os./dzień to około 3,38 zł. Deklarowana wartość - koszty leczenia 20.000 Euro, nieszczęśliwe wypadki 15.000 PLN. Tylko czy na pewno Słowacy honorują to ubezpieczenie? Czy są jakieś kruczki prawne o których muszę pamiętać? Pomijam kwestię czy wartość ubezpieczenie pokryje koszt całej akcji oraz pomijam ewentualne łamanie regulaminu (np. poruszanie się poza szlakami). Mam na myśli typową, zwykłą pomoc górską przez HZS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 08, 2014 11:38 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Jeśli posiadasz, lub ktoś znajomy konto Inteligo. To jest tam opcja ubezpieczenia turystycznego(PZU). Zajmuje to kilka minut i nie jest potrzebne żadne papierowe potwierdzenie by było aktywne. Koszt 5zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 08, 2014 11:39 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Na stronie HZS w zakładce Poistenie lub coś takiego masz odnośniki do bodajże 3 ubezpieczeń. Myślę, że skoro to jest na ich stronie to można w ciemno brać któreś z nich.
Niestety również wszystko po słowacku ale jeśli poszukasz na forum- to ktoś gdzieś kiedyś wrzucił, może nawet w tym temacie, dokładny opis gdzie w co kliknąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 08, 2014 4:26 pm 
Swój

Dołączył(a): N maja 12, 2013 12:50 pm
Posty: 34
Lokalizacja: krk
gdyby ktoś się wybierał w najbliższym czasie (czyli co najmniej do 15.10.2014) w ZACHODNIE SŁOWACKIE to przypominam, że w związku z powalonymi drzewami i ich usuwaniem przejście wieloma szlakami jest niemożliwe lub bardzo utrudnione:

-> Huty-Siwy Wierch (czerwony) - szlak zamknięty
-> Zuberec-Siwy Wierch (żółty) - szlak zamknięty
-> Doliny Bobrowiecka i Jałowiecka (żółty) - szlak uszkodzony (brak mostków, drzewa i inne krzaki na szlaku)
-> zielony na Baraniec - w miarę uprzątnięty, ale wciąż zalega sporo drzew
-> Goły Wierch-magistrala (niebieski) oraz odcinek magistrali do ujścia Żarskiej - zamknięty
-> Otargańce (zielony) - zamknięty
-> Doliny Raczkowa i Jamnicka - zamknięte od poniedziałku do soboty

nie jestem pewna co do Żarskiej, ale chyba też tylko w niedziele czynna. Cicha już otwarta.

(wiem, że wcześniej było info, ale warto przypomnieć. poza tym informacyjne tabliczki są jedynie na dole szlaku, dzięki czemu, idąc z góry, udało mi się na taki zamknięty szlak wpakować - nie polecam...)

_________________
górski dziennik pokładowy - moje spotkania z górami - zapraszam do lektury :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 09, 2014 5:32 am 
Nowy

Dołączył(a): So paź 31, 2009 1:47 am
Posty: 17
Lokalizacja: Goleniów
ran_hime napisał(a):
gdyby ktoś się wybierał w najbliższym czasie (czyli co najmniej do 15.10.2014) w ZACHODNIE SŁOWACKIE to przypominam, że w związku z powalonymi drzewami i ich usuwaniem przejście wieloma szlakami jest niemożliwe lub bardzo utrudnione:


W mniejszej skali utrudnienia występują w Niżnych Tatrach. W lipcu znaczne utrudnienia występowały na szlaku:
- żółtym z Liptowskiej Lużnej do Przełęczy pod Skałką. Wytyczono szlak zastępczy za pomocą pasków folii wiązanych do drzew i gałęzi. Idąc z dołu jest to w miarę czytelne, ale na węźle szlaków na przełęczy już nie, bo zejście szlaków jest wyznaczone jakieś 100-200m od tego węzła w stronę Skałki, o czym przy węźle szlaków, ani słowa... W lipcu była na tym zejściu jakaś akcji sprowadzenia grupy turystów, którzy w połowie zejścia nie dali rady wybrnąć z sytuacji... (Na tym szlaku w lipcu miałem szczęście spotkania rysia :) )
- zielonym z Ludrowej na Salatin (na odcinku Upłazów pomiędzy Bohunową, a Salatinem).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 10, 2014 9:59 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 21, 2013 9:42 am
Posty: 13
Co z Żarską? w sobotę planuję tam nocleg, myślicie że schronisko otwarte?
Próbował ktoś ostatnio na Siwy Wierch od Wyżniej Huciańskiej Przełęczy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 10, 2014 10:32 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 6:47 pm
Posty: 106
Żarska jest otwarta, nie ma powodu, żeby schronisko było nieczynne. Wg komunikatu HZS są następujące utrudnienia:
Cytuj:
Na mnohých turistických chodníkoch prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici. Doliny Bystrá, Kamenistá, Tatranská magistrála od Podbanského po ústie Bystrej doliny sú nepriechodné pre popadané stromy. Jamnická a Račkova dolina sú od 1. 6. - 15. 10. 2014 s výnimkou dňa nedeľa uzavreté z dôvodu prebiehajúcej ťažby kalamitného dreva. Doliny Jalovecká, Bobrovecká, Tichá sú už priechodné, ale s obmedzeniami ako zničené mostíky cez potok atď. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, lávky cez potoky sú poškodené alebo úplne zničené. Nepriechodný je turistický chodník po červenej značke zo sedla Huty cez Bielu skalu na Sivý vrch. Výstup na Sivý vrch nie je možné absolvovať ani z Obce Zuberec po žltej značke cez Sedlo Pálenica.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 10, 2014 2:21 pm 
Swój

Dołączył(a): N maja 12, 2013 12:50 pm
Posty: 34
Lokalizacja: krk
wojtas1337 napisał(a):
Próbował ktoś ostatnio na Siwy Wierch od Wyżniej Huciańskiej Przełęczy?


jeszcze w czwartek tabliczka wisiała że zamknięte. jeśli wygląda to tak jak inny zamknięty szlak na który się przypadkiem wpakowałam (od góry, bo na dole tabliczka była), co jest bardzo prawdopodobne, to bym się nie porywała. przeskakiwanie drzew przez cały czas i szukanie między nimi znaków potrafi skutecznie odebrać przyjemność wędrówki...

_________________
górski dziennik pokładowy - moje spotkania z górami - zapraszam do lektury :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 12, 2014 5:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:21 pm
Posty: 12
Czy wszystkie parkingi w pobliżu popradskiego plesa przy szlaku niebieskim na Rysy są płatne? Można gdzieś zostawić auto bezpłatnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 12, 2014 6:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
manius napisał(a):
wszystkie parkingi w pobliżu popradskiego plesa przy szlaku niebieskim na Rysy są płatne



Wszystkie. Nie warto ryzykować 6euro. Ostatnio brali 4 samochody z Polski na lawety bo stali 2 kołami na trawniku. Z 6 euro zrobi się 100-200euro z mandatem i transportem.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 12, 2014 7:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
raffi79. napisał(a):
Ostatnio brali 4 samochody z Polski na lawety bo stali 2 kołami na trawniku. Z 6 euro zrobi się 100-200euro z mandatem i transportem.


Dobrze, że dodałeś, że "z Polski" to jest sedno sprawy ;)

A skąd te auta brali? Z tej drogi jeszcze przed budką ciecia?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 12, 2014 8:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Madness napisał(a):
A skąd te auta brali?



2 na przeciwko hotelu Bellevue w Starym Smokowcu stał na poboczu, kolejne w Tatrzańskiej Łomnicy.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 13, 2014 7:33 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
raffi, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Za parkingiem, za przejazdem kolejowym na Popradzkim Stawie, zawsze stoi sznurek aut i nigdy nie widziałem, aby tam kogoś ściągali. Po drugie darmowe, bezpieczne parkowanie jest 15minut drogi z buta od wejścia do PN a 7minut drogi od początku parkingu, jeszcze przy głównej drodze na Szczyrbskie Jezioro, 100m za skrętem na Popradzkie. Teoretycznie jest tam ciągła i w świetle przepisów nie można tam stawać, ale byłoby skrajnym chamstwem, jakby się tam niebiescy przyczepili, zwłaszcza że na mapach jest tam zaznaczony parking.
Obrazek

A tak z ciekawości, jak ma się domyślić osoba, której zholowali auto dowiedzieć, czy jej zholowali czy ukradli...?
BTW trzy doby postoju Popradzkim to 80zł. Dyć to kupa kasy, za tyle to ja robię 400km na LPG, czyli dokładnie dojazd i powrót w Tatry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 13, 2014 8:36 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
wojt_ napisał(a):
Za parkingiem, za przejazdem kolejowym na Popradzkim Stawie


A jest tam hotel Bellevue ??

Piszemy o innych rejonach.

Mylisz miejscowości Stary Smokowiec z Popradzkim

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 13, 2014 8:55 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
raffi79. napisał(a):
manius napisał(a):
wszystkie parkingi w pobliżu popradskiego plesa przy szlaku niebieskim na Rysy są płatne

Wszystkie. Nie warto ryzykować 6euro. Ostatnio brali 4 samochody z Polski na lawety bo stali 2 kołami na trawniku. Z 6 euro zrobi się 100-200euro z mandatem i transportem.


Ja mylę? Ty mylisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 13, 2014 9:08 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
wojt_ napisał(a):
Ty mylisz.


Mówisz o parkingu przy głównej drodze 537
Sprawdziłem tam nie ma żadnego parkingu jest to nielegalny postój. Nie ma znaku P jest dużo wcześniej przy skręcie do Szczyrbskiego.
Masz ciągłą linie po obydwóch stronach jezdni.

wojt_ napisał(a):
za przejazdem kolejowym na Popradzkim Stawie, zawsze stoi sznurek


Tak od przejazdu kolejowego do skrzyżowania jest parking ale tylko do skrzyżowania i płatny.
W zeszłym roku byłem to opłaty już pobierali zaraz za zjazdem z głównej drogi.


Dyskusja z policją słowacką to jak walka z wiatrakami.

Obrazek

Uwierz będzie stało 15 samochodów słowackich i 5 polskich tylko Polacy dostaną mandaty.
Zresztą dyskusje z policją słowacką kilku forumowiczów przerabiało.
Ja przekroczyłem prędkość o 14km/h chcieli władować mi bodajże 300 euro mandatu.


Zdjęcie które wrzuciłeś jest to nielegalny parking.
Samochody /Twoja fota/ na zdjęciu stoją na drodze 537 a nie na dojazdówce Popradzkiego Stawu.

wojt_ napisał(a):
A tak z ciekawości, jak ma się domyślić osoba, której zholowali auto dowiedzieć, czy jej zholowali czy ukradli..


A w Polsce jak się dowiesz ? Dzwonisz na policje i sprawdzasz.

80zeta u nas chyba jest podobnie Palenica czy Kościelisko.
Spokojnie można się z nimi dogadać co do kwoty na więcej dni.
Raz mi policzył po 2.50euro

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 13, 2014 8:17 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
raffi79. napisał(a):
Mówisz o parkingu przy głównej drodze 537 Sprawdziłem tam nie ma żadnego parkingu jest to nielegalny postój. Nie ma znaku P

Tak, tak jak napisałem ciągła jest ale nie sądzę aby akurat w tym miejscu można było zarobić mandat. Choć może się mylę. BTW nie musi być znaku P - jak się jedzie ze Szczyrbskiego na zachód jest z prawej strony wyasfaltowana zatoczka z linią przerywaną i nie ma "P"

Cytuj:
Tak od przejazdu kolejowego do skrzyżowania jest parking ale tylko do skrzyżowania i płatny.


Czytaj ze zrozumieniem, pisałem za parkingiem już na tym ostrym winklu, gdzie zaczyna się wejście na szlak a droga robi się jednokierunkowa.

Cytuj:
W zeszłym roku byłem to opłaty już pobierali zaraz za zjazdem z głównej drogi.
W pierwszy week sierpnia było podobnie, stanęliśmy jak widać na foto na dwie doby na tym dzikim parkingu z ciągłą i złapaliśmy stopa w kierunku szlaku. Jazda nie trwała długo, bo parking zaczynał się niedaleko skrzyżowania...

Cytuj:
Dyskusja z policją słowacką to jak walka z wiatrakami. Uwierz będzie stało 15 samochodów słowackich i 5 polskich tylko Polacy dostaną mandaty. Zresztą dyskusje z policją słowacką kilku forumowiczów przerabiało. Ja przekroczyłem prędkość o 14km/h chcieli władować mi bodajże 300 euro mandatu.

U nas nie jest w cale lepiej, z tą jedyną różnicą że przelicznik jest inny zamiast 300Euro - 300zł

Cytuj:
80zeta u nas chyba jest podobnie Palenica czy Kościelisko. Spokojnie można się z nimi dogadać co do kwoty na więcej dni.
Tak, u nas są takie same ceny i już od dawna im nie płacę, choć z początku wszędzie płaciłem frycowe. BTW Dobrze wiedzieć, że można się z parkingowymi dogadać co do ceny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 13, 2014 9:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
ran_hime napisał(a):
wojtas1337 napisał(a):
Próbował ktoś ostatnio na Siwy Wierch od Wyżniej Huciańskiej Przełęczy?


jeszcze w czwartek tabliczka wisiała że zamknięte. jeśli wygląda to tak jak inny zamknięty szlak na który się przypadkiem wpakowałam (od góry, bo na dole tabliczka była), co jest bardzo prawdopodobne, to bym się nie porywała. przeskakiwanie drzew przez cały czas i szukanie między nimi znaków potrafi skutecznie odebrać przyjemność wędrówki...


Mały update z zeszłej soboty:
szlak na Siwy z Wyżniej Huciańskiej Przełęczy jest zamknięty, ale nie ma szczególnych problemów z przejściem. Ot, sporo błota i może z dwa drzewa do przekroczenia.
Znacznie gorzej ma się sprawa z odcinkiem Przełęcz Palenica - Zuberec - tam powalonych drzew jest od groma, przez niektóre da się przejść, inne wymagają obchodzenia (są już lekko wydeptane ścieżki). Jest to generalnie upierdliwe i może sprawiać trochę problemów orientacyjnych (jako, że nie wszystkie ścieżki gdzieś "sensownie" prowadzą).

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL