Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 06, 2024 3:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 9:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
dan napisał(a):
Dla potomnych: w nocy z soboty na niedzielę nocowałem w Zbójnickiej Chacie na podłodze w jadalni, razem z około 20 osobami. Mimo pięknej pogody nie było dzikich tłumów, kilka osób by się jeszcze zmieściło. Wszystko było nieźle zorganizowane, punktualnie o 22 stoły i krzesła zostały uprzątnięte i dość stanowczo wprowadzono ciszę nocną ;) Imprezowicze przenieśli się na stoliki przed schroniskiem. Gospodarze przynieśli materace. Pobudka o 6 rano. Nocleg kosztował mnie 20 euro razem ze śniadaniem. Ogólnie pozytywne wrażenie, no mogłoby być trochę taniej ;) W okolicy widziałem kilka koleb i murków w stanie wskazującym na to że ktoś z nich w nieodległej przeszłości korzystał, więc najwidoczniej da się.

Samochód zostawiłem na parkingu przy kolejce na Hrebienok. Za pierwszy dzień zapłaciłem 5,60 euro. Drugiego dnia wróciłem po 18 i parkingowych już nie było, więc opłata za drugi dzień mnie szczęśliwie ominęła :)


I tak mi mów :mrgreen:
Dzięki piękne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 07, 2015 5:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 07, 2015 4:13 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Czy ma ktoś jakiś hotel w okolicy TatraLandi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 07, 2015 7:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
ma ktoś


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 09, 2015 9:57 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Po ostatnim wyjeździe do Słowacji nurtuje mnie (choć to za mocno powiedziane) pewien problem (głównie dlatego, że moje rozeznanie odnośnie słowackiej policji jest dość blade ). Otóż czy wiecie jak w praktyce wygląda sprawa gdy fotoradar zrobi zdjęcie samochodowi na polskich blachach? Ścigają wezwaniami do zapłaty kierowców tychże samochodów po ich powrocie do Polski? Jeśli tak to po jakim czasie przychodzą fotki, wezwania? Kiedyś z tego co pamiętam to olewali totalnie obcokrajowców, gdy nie złapali ich na podstawie zdjęcia na terenie Słowacji. Było tak, że trzeba było ustalić kierowcą a nie tylko właściciela więc był zlew na współpracę z polską policją i wydziałami komunikacji. Miało się to zmienić, ale czy się zmieniło? Jakoś ostatnimi czasy nie zauważyłem Słowaków jeżdżących aż tak przepisowo (a tak się o tym mówiło). Też potrafią przycisnąć, a wyprzedzali bez żadnej widoczności i na zakrętach. Zwalniali jak mrugali im z naprzeciwka, że policja stoi (pewnie wielu korzysta z Radia Express - niestety ja tego ich języka nie czaję ni w ząb ;-)).


EDIT: Znalazłem więcej informacji o słowackiej policji, ale nadal nurtują mnie pogrubione powyżej pytania


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 1:00 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Z zagranicy to ogólnie zwykle jest tak, że chce im się pofatygować, gdy kwota jest niemała. Czasem zdarza się, że przypomną Ci o starym mandacie, gdy wpadniesz kolejny raz. Ale jak nie było to zbyt duże przeholowanie, to bym nie panikował.

_Sokrates_ napisał(a):
Na początku lipca wybieram się z rodzicami na parę dni do Stefanovej (Mala Fatra).
Możecie rzucić jakieś pomysły co można by w okolicy porobić w przypadku dupówy tak aby nie siedzieć na dupie na kwaterze?

Ja lubię ten taki bar zaraz koło dużego parkingu. Można też niedrogo i smacznie pojeść, kelnerki też sympatyczne ;)

Nie polecam "zabawić" w penzionie "Pod skalnym Mestom" ani tam wyżej trochę, jak się idzie w stronę Dierów. W obu przypadkach trzeba dużo wypić, by być bardziej nayepanym od właścicieli, którzy chętnie dołączają się do stolików ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 5:17 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Michu0101 napisał(a):
Po ostatnim wyjeździe do Słowacji nurtuje mnie (choć to za mocno powiedziane) pewien problem (głównie dlatego, że moje rozeznanie odnośnie słowackiej policji jest dość blade ). Otóż czy wiecie jak w praktyce wygląda sprawa gdy fotoradar zrobi zdjęcie samochodowi na polskich blachach? Ścigają wezwaniami do zapłaty kierowców tychże samochodów po ich powrocie do Polski? Jeśli tak to po jakim czasie przychodzą fotki, wezwania? Kiedyś z tego co pamiętam to olewali totalnie obcokrajowców, gdy nie złapali ich na podstawie zdjęcia na terenie Słowacji. Było tak, że trzeba było ustalić kierowcą a nie tylko właściciela więc był zlew na współpracę z polską policją i wydziałami komunikacji. Miało się to zmienić, ale czy się zmieniło? Jakoś ostatnimi czasy nie zauważyłem Słowaków jeżdżących aż tak przepisowo (a tak się o tym mówiło). Też potrafią przycisnąć, a wyprzedzali bez żadnej widoczności i na zakrętach. Zwalniali jak mrugali im z naprzeciwka, że policja stoi (pewnie wielu korzysta z Radia Express - niestety ja tego ich języka nie czaję ni w ząb ;-)).


EDIT: Znalazłem więcej informacji o słowackiej policji, ale nadal nurtują mnie pogrubione powyżej pytania

Jak masz problem z prowadzeniem pojazdu zgodnie z przepisami to zgłoś się na terapię u psychiatry. Piszę poważnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 7:27 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Mariusz napisał(a):
Jak masz problem z prowadzeniem pojazdu zgodnie z przepisami to zgłoś się na terapię u psychiatry. Piszę poważnie.


Jak masz problemy z udzielaniem odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania to zamilcz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 7:36 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Michu0101 napisał(a):
Mariusz napisał(a):
Jak masz problem z prowadzeniem pojazdu zgodnie z przepisami to zgłoś się na terapię u psychiatry. Piszę poważnie.


Jak masz problemy z udzielaniem odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania to zamilcz.

Na forum piszesz ,że jesteś burakiem za kierownicą ,to naprawdę jest powód , aby odwiedzić lekarza !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 7:43 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Mariusz napisał(a):
Na forum piszesz ,że jesteś burakiem za kierownicą ,to naprawdę jest powód , aby odwiedzić lekarza !


Nie muszę mieć powodu, żeby odwiedzać lekarzy. Widzę ich codziennie ;-) Nasza dalsza konwersacja nie ma najmniejszego sensu merytorycznego więc bez odbioru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 10:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
Mariusz, dostałeś kiedyś jakiś mandat ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 10:38 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Przekroczenie przepisów może zdarzyć się każdemu !
Problem kolegi polega na postawie cwaniacko-buraczanej, co można wywnioskować z jego pytań i stwierdzeń.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 11:05 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Mariusz napisał(a):
Przekroczenie przepisów może zdarzyć się każdemu !
Problem kolegi polega na postawie cwaniacko-buraczanej, co można wywnioskować z jego pytań i stwierdzeń.



Miałem się nie odzywać, ale nie wytrzymam. Gdzie tam jest postawa cwaniacko-buraczana (pytanie retoryczne - daruj sobie odpowiedź)? Bełkoczesz od rzeczy (kłania się wywołany przez ciebie psychiatra - są przesłanki abyś tam się udał. W odróżnieniu od kierowców przekraczających przepisy drogowe, którym psychiatra nie pomoże w żaden sposób Tobie może jednak pomóc). Zagadnienie podane przeze mnie jest ogólnie sprecyzowane (nawet nie ma tam wzmianki, że złamałem przepisy). Pytania zadane takie, na które nie znam odpowiedzi, a stwierdzenia zgodne z dostępną mi wiedzą. Tym razem już na pewno bez odbioru hejterze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 9:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Dobra, kontynujcie sobie priv. W ogóle co to ma wspólnego z Tatrami i turystyką górską. Pytania o mandaty, radary, itp. kierować należy na jakichś innych forach.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 9:45 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 22, 2015 9:38 am
Posty: 2
Czołem! Jestem Wojtek i jestem tu nowy, witam wszystkich :) Od razu mam pytanie. Jak wyglądają noclegi w schroniskach w Tatrach Słowackich? Szczególnie interesuje mnie: Schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim, Schronisko Zamkowskiego, Zbójnickie Schronisko, Popradzkie Pleso. Czy gleba jest na tej zasadzie co u nas? (czytałem że wszędzie można zdobyć gleba za 5 euro, prawda to? Czy zwyczaje różnią się bardzo od naszych?
Z góry dzięki za odpowiedzi!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 12:34 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Cześć Wojtek. W zeszłym roku w sierpniu nocowałam bez wcześniejszej rezerwacji w Zbójnickiej Chacie i Pri Zelenym Plese. W obydwu dostałam nocleg prawie w pokoju - w Zbójnickiej na poddaszu na materacach a w Zielonym Stawie w takiej ciupce z materacami na podłodze. W Zamkowskim było nabite - ludzie rezerwowali nawet miejsce na stołach o 11 przed południem..... To małe schronisko jest.
Jak chcesz szczegółów, to pisałam relację.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 10:23 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 01, 2015 6:49 pm
Posty: 5
Witajcie

Powiedźcie mi drodzy koledzy, gdzie znajdę informację o słowackim raju, a konkretnie czy są aktualnie jakieś remonty na szlakach (zamknięte szlaki)? Czy pozostaje jedynie dzwonić na informację?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 26, 2015 1:21 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
morganghost napisał(a):
gdzie znajdę informację o słowackim raju

Zapewne nie w dziale Tatry 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 28, 2015 7:07 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
morganghost napisał(a):
konkretnie czy są aktualnie jakieś remonty na szlakach (zamknięte szlaki)?


Bardzo rzadko są tam remonty.
W sezonie nie zamykają szlaków tak o.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 8:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 18, 2014 10:31 pm
Posty: 24
Planuję dwudniowy maraton w Tatrach Słowackich:

Dzień 1 : Jaworzyna Tatrzańska - Chata Terego
Dzień 2 : Chata Terego - Zbójnicka Chata - i powrót na Łysą Polanę Doliną Białej Wody.

Proszę o wskazówki tych z was, którzy taką przygodę już zaliczyli. Np zastanawiam się, czy aby nie zrobić tej pętli w drugą stronę (z noclegiem w Zbójnickiej Chacie), i tu pytanie: czy żółty szlak przez Ławki jest już rzeczywiście dwukierunkowy - a jeśli jest to czy podróż od Zbójnickiej Chaty do Chaty Terego nie powoduje częstego, uciążliwego mijania ludzi idących z naprzeciwka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 9:09 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Byłem w sobotę na pętelce:
Stary Smokovec -> Chata Teryego -> Czerwona Ławka -> Zbójnicka Chata -> Rohatka -> Polski Grzebień -> Śląski dom -> Stary Smokovec

Jak na sobotę to ludzi nie było tak bardzo dużo, no może na dojściu do Terinki, ale powyżej stosunkowo mało. Na łańcuchach przy Czerwonej Ławce zrobiła się może "kolejka" na 3-4 osoby. Ale odcinek od Terinki do Czerwonej Ławki udało się przejść w 1h (30min do rozejścia szlaków na CzŁ i Lodową, a potem kolejne 30min). Łańcuchy są puszczone tak, że spokojnie można podchodzić i schodzić (2 rzędy równolegle)

Obrazek
Tutaj widać, że co niektórzy podchodzili też dwoma ścieżkami (większość dołem - np. osoba na czerwono, a kilka osób górą)

w górnym fragmencie wygląda to tak:
Obrazek

Tutaj masz kilka fot kolegi Szymona - zdjęcia od 29 do 38 są z Czerwonej Ławki.
https://picasaweb.google.com/1047393092 ... 6333139170

Ogólnie to przy suchej skale i dla osób lubiących się coś tam powspinać spokojnie do przejścia bez dotykania łańcuchów tylko przy klamrach jest trochę kombinowania.
Także mijanie nawet w przypadku gdy ktoś pojawi się na zejściowych łańcuchach nie powinno stwarzać problemów.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 9:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Dwudniowy co?
jaw napisał(a):
Dzień 2 : Chata Terego - Zbójnicka Chata - i powrót na Łysą Polanę Doliną Białej Wody.
To jeszcze dopisz Rohatka, bo można Cię nie zrozumieć.
Czerwona Ławka podobno rzeczywiście jest dwukierunkowa, natomiast Tobie raczej nie robi to różnicy z prostego powodu. Śpisz na poziomie 2000m n.p.m. i jesteś na przełęczy 3h szybciej niż idący z dołu. Tłoku nie będzie, chyba że wyjdziesz o 10.
Jeśli będziesz spał w Zbójnickiej masz długi odcinek ubezpieczony łańcuchami pokonywany w zejściu. Nie wszyscy lubią.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 12, 2015 9:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 23, 2013 4:50 pm
Posty: 5
Może ktoś doradzić tanie miejsce noclegowe w okolicach Szczyrbskiego Jeziora, bądź Tatrzańskiej Szczyrby oraz miejsca z możliwością spania na podłodze? (wbijam bez rezerwacji)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 6:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 21, 2014 5:24 pm
Posty: 18
Za tydzień pierwszy raz wybieram się w Tatry Słowackie, nocleg jest w Nowej Leśnej. I tu moje pytanie gdzie polecacie jeść obiady? Są jakieś tanie jadłodajnie w samej Nowej Leśnej czy lepiej wracając ze szlaku zajechać do Starego Smokowca? Przydadzą się też porady czego unikać ;)

Jedną z tras jest: Tri Studnicky - Krivan - Jambrichovo lub Strbske Pleso i tu pojawia się problem, bo nie mogę znaleźć na stronie cp.atlas.sk polaczenia z Strbskego Plesa do Tri Studnicky, czy na tej stronie znajdę rozkład takiego połączenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 7:48 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Wrzucam do działu o Słowacji

HZS uruchomiło portal meteo + webcam
http://meteo.hzs.sk/

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 6:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 10:27 am
Posty: 3
Lokalizacja: Poznań
Planuję wybrać się w Tatry i zacząć marsz ze Słowacji w stronę Polski. Do Zakopanego dojeżdżam pociągiem i chcę dalej przedostać się do Huty/Zuberec jak najlepiej to zrobić? W internecie nie ma zbyt wiele informacji o takich połączeniach autobusowych ale z doświadczenia wiem, że mogą jeździć prywatni/mali przewoźnicy. Czy jest ktoś w stanie potwierdzić istnienie tego połączenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 8:38 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Witam

Dawno o nic nie pytałem, więc przyłączam się poniekąd do pytania lukasha. Chodzi mi o połączenie typu autobus, bus w relacji Szczyrbskie Pleso --- Tri Studnicky --- Podbanske --- Pribylina --- Liptovsky M, czy pozostaje stop... Jakoś nie udało się mi nic znaleźć, no chyba, że na około przez Strbę, ale nie o takie mi chodzi, tylko drogą 537. Chciałbym np. wybrać się na Koprowy od strony Krywania, autko postawić w Szczyrbskim i podjechać "czymś" do Trzech Studzienek.

Możecie polecić jakiś przystępny nocleg w okolicach Smokovca (Stary, Górny, Novy) lub Strbskiego Plesa bez Nowej Lesnej:-)

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 8:53 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
O 10 z głównego parkingu jest autobus do LM przez Podbanskie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 12:11 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
No dzięki WIELKIE!!! Ten parking to ten przy którym stoją te wszelakiego rodzaju stragany, czy może jakiś inny? Powiedz mi jeszcze, a znajdzie się jakiś "oficjalny" rozkład jazdy tego czegoś?
P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 12:45 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Główny parking to ten dwupoziomowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 1:25 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Teraz kojarzę. Ten obok elektriczki. Nigdy tam nawet nie wjeżdżałem, bo zawsze parkowałem wyżej. A jest jakiś rozkład jazdy auto(busów) z tego parkingu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL