Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 3:38 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2012 9:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Krzyże w Tatrach np na Wysokiej został postawiony w 1958 roku, na Gierlachu w 1987.

Żyjemy w państwie jakim każdy wie. Wg mnie jest to tylko sprawa medialna nic więcej.
Poprzedni krzyż jak usunięto odbyło się to bez wielkiego szumu.

Za chwilę bedą na każdej górze stawiać krzyż. Zresztą na Pogórzu i w Beskidach jest już trochę ich widocznych.


Wracając do Tatr. Giewont ma krzyż, Rysy mogą też mieć ale niech to zrobią zgodnie z przepisami.
Żeby za chwile się nie okazało że na każdym szczycie będzie krzyż, Świnica, Kozi Wierch, Mięguszowiecki, Ciemniak bo dojdzie do totalnego absurdu.


PrT napisał(a):
bo dlaczego miałby stać ten krzyż na Rysach? Dlatego, że są najwyższe? To dlaczego w takim razie akurat krzyż?



Nie wiem jak jest z innymi górami. Ale w Alpach jest ich dużo min Matterhorn.

Wg mnie Dyrektor powinien zrobić ankietę zostawić czy zdjąć i wtedy będziemy wiedzieć.


Dla mnie obecnie to wsio.

Zresztą na Rysach były 2 krzyże.


Obrazek


tydzień po zrobieniu tego zdjecia został zdjęty

Obrazek

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2012 10:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 11:34 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: zdecydowanie za daleko
Jakub napisał(a):
Ma ktoś zdjęcia tego krzyża nowego z września 2012?

2009-08, był sobie krzyż
Obrazek
2012-10, jest krzyż
Obrazek
2009-08, była sobie tablica
Obrazek
2012-10, są śrubki
Obrazek
2012-10, jest puszka
Obrazek

_________________
wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2012 10:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
raffi79. napisał(a):
Żeby za chwile się nie okazało że na każdym szczycie będzie krzyż

Ludzie prości, żeby nie rzec prymitywni, mają wrodzoną niezwykłą podatność na populistyczne, prymitywne i absurdalne teorie ...
Roztaczane przed nimi dantejskie wizje przyszłości tak mocno absorbują ich szare komórki i do tego stopnia wzmagają ich chęć działania w "słusznej" sprawie, że na logiczne myślenie i zdrowy rozsądek brakuje dla ich szarych móżdżków mocy przerobowych ...

A wystarczy tylko się "wyluzować", i zastanowić się, a niewątpliwie dojdzie się do wniosku, że ...
Skoro w poprzedniej "epoce" nie pojawiły się szczyty obsiane "stadami" krzyży, to tym bardziej teraz, nie ma szans by się pojawiły ...

Luiza napisał(a):
2012-10, jest puszka

Puszka jak widzę słowacka ...
Dobrze że nie w kształcie krzyża, bo żeby ją usunąć, musiałaby powstać międzynarodowa komisja śledcza ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2012 11:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Ivona napisał(a):
jakoś tam nikomu nie przeszkadzają..
Śmieszy mnie to polskie bicie piany.

Bo u nas krzyż rzadko kiedy (lub nigdy) jest spontanicznym aktem wiary, natomiast często (lub zawsze) jest narzędziem walki.
W sumie to można powiedzieć, że historia zatoczyła koło i krzyż wrócił na swoje prawowite miejsce - znów jest urządzeniem do zadawania męczarni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 1:12 am 
Kombatant

Dołączył(a): So sie 08, 2009 11:12 pm
Posty: 324
a problem w tym , że w naszym kraju wszystko zawsze staje się pretekstem do rozgrywek i zawsze jest przegięcie raz w jedną , raz w druga stronę.
Że wszystko musi miec zawsze jakieś drugie dno...
Jak się postawi krzyż na Rysach to zaraz znajdzie się chmara stawiaczy takich symboli wszędzie , na każdej górce...i ze wzniosłej pewnie idei znowu wyjdzie g...no.

_________________
"Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 4:10 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Widzę, że niektórzy chyba nie rozumieją w czym tkwi sedno problemu (przynajmniej moim zdaniem). Nie chodzi o to czy stoi tam krzyż, półksiężyc czy cokolwiek innego. Postawił to ktoś w parku narodowym bez zgody to usunęli. Skoro ścigają za schodzenie ze szlaku to nie widzę powodu, żeby szefostwo TPNu miało pozwolić na stawianie sobie krzyży czy innych przedmiotów gdzie popadnie.

I nie widzę tutaj jakiegoś polskiego bicia piany. Stawiają sobie po alpach krzyże - spoko, tylko jak duże są alpy, a jak duża jest polska część Tatr. Poza tym, też nie widzę powodu, żeby we wszystkim naśladować innych.

To mówiłem ja buddysta - który ma w nosie czy będzie tam krzyż czy koło dharmy, niech po prostu będzie to załatwione w cywilizowany sposób. A nie jak zawieszanie krzyża w sejmie, cichaczem w nocy.

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 9:08 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Basia Z. napisał(a):
A dawno temu pod samym szczytem Babiej była tablica poświęcona Leninowi i tradycją było, że każdy facet musiał się na nią odlać.

nie ma już? szkoda, nie będę mógł się chwalić, że olałem Lenina.
BTW - fajna ta tradycja była :wink:

Maciej_Zimowski napisał(a):
Cytuj:
W zeszłym roku byłam na Mogielicy i na samym szczycie wieży widokowej znajdował się "krzyż smoleński" z listą 96 osób, które zginęły w katastrofie.

O Boże

o widzisz?

Maciej_Zimowski napisał(a):
Cytuj:
Co to ma wspólnego ze szczytem Mogielicy ???

Chyba to, że to taki szczyt, dość wyniosły, na który łatwo wejść moherom

:thumright:

PrT napisał(a):
imho we wszystkim należy zachować umiar... krzyż to symbol i nie należy umniejszać jego wielkości "siejąc" krzyże gdzie popadnie...

dokładnie, bo:
Stefan 1856 napisał(a):
Bo u nas krzyż rzadko kiedy (lub nigdy) jest spontanicznym aktem wiary, natomiast często (lub zawsze) jest narzędziem walki.
W sumie to można powiedzieć, że historia zatoczyła koło i krzyż wrócił na swoje prawowite miejsce - znów jest urządzeniem do zadawania męczarni.

do tego właśnie doszło po słynnej katastrofie, znaczy zamachu...


Jakub napisał(a):
Argument w postaci ściągania piorunów jest słaby bo w burzy tylko idioci siedzieliby na szczycie Rysów.

ale byliby to tylko ci idioci, którzy nie korzystają z Twoich prognoz pogodowych. Nam to na szczęście nie grozi.

golanmac napisał(a):
Raz że ten na Wysokiej jest całkiem ładny.
Dwa że ma bardzo ciekawą historię, ponieważ nie upamiętnia Boga, a człowieka.

a nasze krzyże po katastrofie/zamachu stawia się po to, by zaraz mohery umieszczały obok zdjęcia Lecha i Marii. tak jakby tylko oni zginęli w Smoleńsku...

Ali7 napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Wg mnie Dyrektor powinien zrobić ankietę zostawić czy zdjąć i wtedy będziemy wiedzieć.

No bez jaj. Ma robić ankietę, czy wolno mu egzekwować prawo?
A może jakaś sieć fast food walnie sobie na Rysach reklamę na takim wysokim słupie i też ankietę zrobimy?

golanmac napisał(a):
A wystarczy tylko się "wyluzować", i zastanowić się, a niewątpliwie dojdzie się do wniosku, że ...

Że dura lex, sed lex. Dyrektor TPN ma jak najbardziej prawo usunąć każdą nielegalną konstrukcję z terenu parku.


Ali7 napisał(a):
Gdyby konstrukcja na Rysach została postawiona za zgodą TPN, to dla mnie nie byłoby problemu. Jeden mniej, jeden więcej...

:salut:

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 10:03 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Ali7 napisał(a):
No bez jaj. Ma robić ankietę, czy wolno mu egzekwować prawo?



Żartowałem przecież.. :mrgreen:


Niech wystąpią o pozwolenie i koniec jak nie to usuniecie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 11:31 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Ivona napisał(a):
no właśnie,zawsze mnie to zastanawiało..wręcz powstają nowe,w kraju protestanckim,tak jak ten, do tego z figurą.


Ivona, tak w kwestii formalnej - "kraju protestanckim" - to znaczy gdzie? Bo Austria, Włochy, Francja i land Bawaria to raczej kraje katolickie (nie wiem do końca jak jest w Szwajcarii - czy jest jakiś kanton protestancki?).

Co do meritum sprawy - prawo budowlane określa w jaki sposób należy wznosić obiekty o charakterze trwałym.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 11:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Jest mi to obojętne, chociaż nie chciałbym dawać katolickim oszołomom precedensu, który będą mogli powielać, albo go bronić. Osobiście na szczyty wchodzę, aby zobaczyć widoki, a nie żeby podziwiać jakieś instalacje. Myślę, że będę miał ten zlewczy stosunek do symboli religijnych tak długo, jak na pierwszym szczycie nie pojawi się półksiężyc i gwiazda. Wtedy nastąpi czas, w którym trzeba będzie zakończyć przygodę z górami, albo się z jakiejś cisnąć na znak absolutnie niczego.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 11:50 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Zawsze można sie grupką zebrać i elementy otoczenia nie zwiazane z Gorami pousuwać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 11:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
PrT napisał(a):
imho we wszystkim należy zachować umiar... krzyż to symbol i nie należy umniejszać jego wielkości "siejąc" krzyże gdzie popadnie...

Jadąc Zakopianką przez Podhale rozejrzyj się i zobacz co stoi na każdym większym wzniesieniu ;)
Kraj to pobożny to i krzyże są.
Wierzchołek Rysów za kilka lat ->klik<- ;)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 11:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
To są krzyże pokutne, zanikł jedynie zwyczaj rzeźbienia na nich narzędzia zbrodni. Zresztą trudno na każdym rzeźbić piktogram mikroskopijnego mózgu.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 11:56 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
:shock: To wstęp do jakiegoś horroru? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 12:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Ali7 napisał(a):
Że dura lex, sed lex. Dyrektor TPN ma jak najbardziej prawo usunąć każdą nielegalną konstrukcję z terenu parku.

Jest to jest, nie ma to nie ma ...
Zupełnie nie rozumiem w czym tkwi sedno popularności tematu ...
Ktoś postawił krzyż. Okazało się, że od tego ani mi nie przybyło, ani nie ubyło.
Za chwilę Ktoś inny go zdejmie i spodziewam się że także po tym wydarzeniu, ani mi nie przybędzie, ani nie ubędzie ...
Mówiąc inaczej, nie widzę najmniejszego powodu aby angażować się emocjonalnie, po jednej stronie lub drugiej ...

Stefan 1856 napisał(a):
Bo u nas krzyż rzadko kiedy (lub nigdy) jest spontanicznym aktem wiary, natomiast często (lub zawsze) jest narzędziem walki.

Kolego za dużo "Smoleńska" :)

tomek.l napisał(a):
Wierzchołek Rysów za kilka lat ->klik<-

Już o tym pisałem wyżej.
Absurd i populizm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 12:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14898
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Markiz napisał(a):
...(nie wiem do końca jak jest w Szwajcarii - czy jest jakiś kanton protestancki?)...

Wg PWN ogólnie kraj plus minus pół na pół katolicy/protestanci.
Jak na ojczyznę Kalwina to jak przypuszczam protestanci głównie reformowani.
Alphubel znajduje się w Kantonie Walijskim.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 12:44 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Byłem kilkanaście dni temu w Maroku. Tam w kilku miejscach widziałem na zboczach gór taki napis pracowicie ułożony z kamieni:
Obrazek

Obrazek

To tekst: Allach, Ojczyzna, Król
W tym konkretnym przypadku to w paśmie Jbel Siroua (najw. szczyt 3304 m np.) nad miasteczkiem Taliouine – wysokość względna ponad poziom doliny jakieś 700 do 900 metrów). Identyczny napis jest w Agadirze na zboczu góry nad miastem. Taki zwyczaj miejscowy – nie nam oceniać, jednakowoż ingerencja w naturę znacznie większa niż w przypadku krzyży na szczytach w europejskich górach.
Tak na marginesie – islam jawi się nam zazwyczaj jako religia radykalna i agresywna – byłem w kilku krajach islamskich i stwierdzam, że znak półksiężyca jest tam znacznie mniej widoczny niż krzyża w Europie a w miejscach publicznych a nawet w sklepach czy kawiarniach raczej widzi się portret króla lub prezydenta niż jakiś symbol islamski. Za to w porach modlitwy widzi się ludzi modlących się skwerach czy zgoła na ulicy – taki obyczaj, moim zdaniem godny szacunku.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 1:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
golanmac napisał(a):
Kolego za dużo "Smoleńska" :)

Smoleńsk nie jest moim ulubionym kółkiem zainteresowań a lud smoleński uważam za wrzód na zdrowej tkance narodu.
Nie zmienia to faktu, że jest problem z tym środowiskiem i póki to nie wymrze, póty będzie taka walka o krzyż, czego boczną odnogą są również krzyże w górach.
K.Wojtyła chyba niezręcznie kiedyś rzucił hasło "brońcie krzyża" nie mając świadomości na jaki grunt to padnie, bo nie sądzę ze o to mu chodziło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 2:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Stefan 1856 napisał(a):
póki to nie wymrze, póty będzie taka walka o krzyż, czego boczną odnogą są również krzyże w górach.


Podejrzewam, że nie "wymrze", oszołomy były i będą zawsze, a to jest tylko jeden ze sposobów ich działania.

Sam tytuł tego wątku mi się bardzo nie podoba, bo sugeruje jakąś "walkę" dyrektora parku narodowego z symbolem religijnym, co w ogóle nie ma miejsca.
Dyrektor jest stróżem prawa i porządku na powierzonym mu w zarząd terenie i ma takie samo prawo gonić bezszlakowców jak i zlikwidować dowolną budowlę lub instalację umieszczoną w Tatrach bez odpowiedniego zezwolenia.
Czy taka sama awantura byłaby o nielegalnie umieszczoną reklamę ?
Nie, po prostu by się ją zdjęło i tyle.

Jest w polskich Tatrach miejsce, gdzie legalnie (za zezwoleniem zarządcy tego miejsca) można umieszczać tablice pamiątkowe poświęcone tym co zginęli w górach - a mianowicie kaplica na Wiktorówkach i skarpa wokół niej.
Jest tam coraz więcej ładnych artystycznych tablic i jest miejsce do zadumy i do zapalenia znicza.
Tam wg mnie jest miejsce również i na krzyż.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 2:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Ali7 napisał(a):
to obecnie zaczyna ludzi drażnić

Ale dlaczego ? Czy to ma jakieś istotne znaczenie ?
Bez emocjonalnej reakcji tych co są "przeciw" nie było by (przynajmniej na dłuższą metę) i emocjonalnej reakcji tych co są "za".

Stefan 1856 napisał(a):
Nie zmienia to faktu, że jest problem z tym środowiskiem i póki to nie wymrze, póty będzie taka walka o krzyż, czego boczną odnogą są również krzyże w górach.

Kiedyś żył pewien austryjak, który też miał problem z pewnym "środowiskiem" i podobnie jak Ty uważał że póki nie wymrze problem będzie istniał ...

Basia Z. napisał(a):
Podejrzewam, że nie "wymrze", oszołomy były i będą zawsze, a to jest tylko jeden ze sposobów ich działania.

A jakie są metody działania nie oszołomów ?

P.S.
Ale chciałabyś Basiu żeby wymarło, no nie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 3:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
jak naczelny rabin polski wyśle ekipę by zamontowali nocą gwiazdę dawida to też będą go bronić? w końcu mamy wolność wyznań..
Słusznie moim zdaniem działa szefostwo TPN nie można tworzyć precedensów bo wtedy całe tatry zostaną "przyozdobione" cholera wie czym...

co do Mogielicy i w ogóle beskidu wyspowego to tam jest wolna amerykanka i stawiają wszystko w ilościach niemal odpustowych..
wygląda to śmiesznie..

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 3:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Ciekawy fragment z "Z dziejów taternictwa" B.Chwaścińskiego.
Wymowny

W pierwszych dniach września 1930 r. zniknęła przy Morskim Oku tablica umieszczona na głazie z napisem upamiętniającym nadanie w 1891 r. Dolinie Rybiego Potoku nazwy Doliny Mickiewicza. Tablicę tę zdjęło kilku taterników i ukryło wśród głazów Rybiego Potoku. Nie był to akt wymierzony przeciwko poecie, wszak ci młodzi ludzie należeli do pokolenia wychowanego w kulcie trzech wieszczów (...)
Zdjęcie tablicy spotkało się z milczącą aprobatą starszego pokolenia. Nie odezwał się ani jeden głos protestu w prasie, a prof. Walery Goetel, wiceprezes PTT napisał nawet: "Zawsze byliśmy zdania, że stawianie tablic pamiątkowych w górach i to jakiegokolwiek rodzaju jest nonsensem. Dowodem nieracjonalności tablic w górach są dzieje tablicy Mickiewicza, wmurowanej przed laty koło Morskiego Oka. Niech losy tej tablicy będą przestrogą, aby nie mnożyć tego rodzaju przedsięwzięć w górach".


Kiedyś Mickiewicz, potem Lenin, a dziś krzyż :lol:

golanmac napisał(a):
Kiedyś żył pewien austryjak, który też miał problem z pewnym "środowiskiem" i podobnie jak Ty uważał że póki nie wymrze problem będzie istniał ...

Jest to znana metodologia stosowana przez polityków, zwłaszcza w naszym kraju i zwłaszcza tych najbardziej pierd*olniętych. Jak brakuje argumentów to zaraz znany austryjak wyłazi z szafy.
Bez komentarza. Jakiś kompleks firera.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 3:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14898
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
A ja uważam, że trzeba o czymś tam ... w słoneczne, niedzielne popołudnie.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 3:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
Markiz napisał(a):
(nie wiem do końca jak jest w Szwajcarii - czy jest jakiś kanton protestancki?).


grubyilysy napisał(a):
Wg PWN ogólnie kraj plus minus pół na pół katolicy/protestanci.
Jak na ojczyznę Kalwina to jak przypuszczam protestanci głównie reformowani.
Alphubel znajduje się w Kantonie Walijskim.

kolega już odpowiedział..a że w niedziele to albo jestem w górach albo z rodziną to nie śledzę z wypiekami wątków,które z góry skazane są na potok słów,które i tak nic nie wniosą konstruktywnego do sprawy.

Szwajcaria jest pół na pół protestancka i katolicka,precyzując,w kantonach alpejskich żyje więcej katolików.Protestanci przeważają głównie w większych ,bardziej uprzemysłowionych aglomeracjach.Jednak nawet tamtejsi katolicy są bardzo liberalni i mało jest wśród nich gorliwie praktykujących. Jedna z zasad kalwinizmu,który przeważa wśród tamtejszych wyznań protestanckich jest brak w świątyniach obrazów,także krzyży z figurą Chrystusa...a jednak w górach jest ich masa i nikomu nie przeszkadzają.

Ponieważ jednak tutaj chodzi o to że ktoś coś postawił nielegalnie,ok,zgadzam się z tym,że strażnik parku ma prawo to usuwać. Jednak dziwi mnie fakt,że skoro stawia się już drugi krzyż i znowu coś jest nie tak,to czy nie należy wreszcie postarać się żeby stał tam legalnie,zgodnie z prawem? tak,żeby nie budzić już tylu chorych emocji.

Powierzchnia Alp i Tatr nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Pomijając kwestie religijne,nie przeszkadza a wręcz podoba mi się szczyt z ładnym krzyżem a nie kopczykiem kamieni albo jakimś głazem z chorągiewkami (jak na Elbrusie) albo z zardzewiałym triangulem :lol:

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 3:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Stawiaczom krzyży nie chodzi strikte o krzyż, tylko o to, żeby ktoś był przeciw jego ustawieniu. Bo to legitymizuje ich walkę i byt w ogóle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 3:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Stefan 1856 napisał(a):
Jest to znana metodologia stosowana przez polityków, zwłaszcza w naszym kraju i zwłaszcza tych najbardziej pierd*olniętych. Jak brakuje argumentów to zaraz znany austryjak wyłazi z szafy.

Nie odwracaj kota ogonem. Analogia jest nadto wyrazista.

Stefan 1856 napisał(a):
Nie zmienia to faktu, że jest problem z tym środowiskiem i póki to nie wymrze, póty będzie taka walka o krzyż, czego boczną odnogą są również krzyże w górach.


Uważasz że wojna o krzyż nie skończy się póki "to" środowisko nie wymrze. A ja myślę że ona nie skończy się dopóki nie zmądrzeją ludzie którzy uważają tak jak Ty i to po obu stronach barykady ...
A to dlatego, że to właśnie wy, społeczni obrońcy jedynie słusznych poglądów, niezależnie czy jesteście "za" czy też "przeciw" stanowicie siłę napędową podziałów i wojenek polsko-polskich.

Z logicznego punktu widzenia w każdym tego typu przypadku "ostateczne" rozwiązania mogą być tylko dwa - zgodny kompromis lub eksterminacja jednej z grup.
A samoistna zagłada jednej z grup, to nic innego, jak niekończące się spory w oczekiwaniu aż pojawią się gruszki na wierzbie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 4:23 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
No z tym "srodowiskiem" to od zawsze był problem : a to wypraw krzyzowych mu sie zachciewało a to sobie pewien zakon na Mazowsze sprowadzili o najnowszych wydarzeniach w Polsce nie wspomnę i wszystko to w imie Boga pytanie tylko czyjego.
I moim zdaniem te krzyże umieszczane tu i ówdzie nic wspólnego z prawdziwą wiara nie mają bo gdy ktoś chce sie pomodlic to mu krzyz do tego nie jest potrzebny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 4:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
ostateczne rozwiązanie, eksterminacja, zagłada, pewien austryjak....
to nie jest mój słownik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 4:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Oglądałem zakończenie debaty wyborczej między Onamą i Romney'em. Pewnie w jej trakcie sobie nawrzucali ale na koniec uśmiechy, objęcia, potrząsanie rączek itd, słowem pełna kultura.

Potrafi sobie ktoś u nas wyobrazić coś podobnego? A co tu gadać, stawka znacznie tam większa.

A u nas co? W sprawie tego aresztu tej kobiety, co to nie zapłaciła grzywny i odesłania jej dzieci do pogotowia opiekuńczego wypowiedział się premier i chyba wszyscy liderzy partyjni, z prezesem na czele. A to był problem do załatwienia przez szefa tych policjantów i to wcale nie najwyższego lecz góra wojewódzkiego. Inna sprawa, że wszyscy działali zgodnie z prawem i procedurami tylko pomyślunku zabrakło - coś tam jednak jest w tym konflikcie między "literą" a "duchem" prawa.

To wbrew pozorom nie jest offtop - jak się głębiej zastanowić to jest bardzo ścisły związek - gdzieś się podziała w naszym kraju normalność, wszystko na głowie stoi.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 5:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
golanmac napisał(a):
A jakie są metody działania nie oszołomów ?


Takie jak w wypadku postawienia tego krzyża.
Najpierw bezprawna jego instalacja a potem głośny krzyk, że " dyrektor walczy z krzyżem".

golanmac napisał(a):
Ale chciałabyś Basiu żeby wymarło, no nie ?


Chciałabym aby"wymarły" takie metody działania i żeby ludzie byli rozsądni i uprzejmi dla siebie. Nawet kiedy różnią się pomiędzy sobą poglądami można przecież dyskutować normalnie - bez rzucania bezpodstawnych oskarżeń.

Ale czytając komentarze na różnych forach nie mam raczej nadziei.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL