Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 09, 2021 2:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
To tzw. legendarne duposchodzenie :lol: .
Przyznam,często stosuję, ale w sytuacjach trudniejszych jednak wypinam d... (a mam co!) i schodzę tyłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 09, 2021 2:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
kilerus napisał(a):
dużo częściej schodzę przodem niż inni.

No właśnie mam tak samo. Po prostu jakas taka intuicja co do przybrania pozy, w której akurat czuję się najbezpieczniej, albo zwyczajnie jest mi łatwiej/szybciej, wszystko zalezy od pory roku/terenu/warunków.
W lecie jest to najczęściej właśnie "duposchodzenie", oczywiście nie w pionie :), we względnym połogu, wydaje mi się że zdecydowanie chodzi o możliwość dobrej widoczności "z przodu". Teren 0+/I na ogół stwarza główne wymagania w postaci odnajdywania właściwej linii zejścia.
W zimie rzadziej, raczej do jakichś góra 45% o ile w miarę miękki śnieg pozwala, znaczy pięty wbijają się pewnie w śnieg, albo kolana mi jeszcze nie odmówiły posłuszeństwa od schodzenia po firnie przodem w rakach na zgiętych nogach.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 09, 2021 5:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Dokładnie, duposchodzenie. Oczywiście widoczność jest też dużo lepsza. Można sobie wyobrazić co się będzie działo podczas poślizgnięcia przodem i tyłem. Jak jesteś przodem do ekspozycji to możesz próbować trzeć ciałem o podłoże żeby zmniejszyć predkość zsuwania. Tym bardziej jak masz plecak. Natomiast odwrotnie to jest tylko myślenie o chronieniu twarzy, czyli trzeba ją oddalić od podłoża. Może dojść do koziołkowania. Na śniegu jeszcze można jak kot, ale w terenie częściowo skalnym to dramat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 10, 2021 4:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
W niedzielę widziałem gościa schodzącego (w rakach, bez czekana czy kijów) TYŁEM z kierunku Przełęczy Kondrackiej prawie do samego dna Piekiełka. Warunki były wręcz idealne. Stałem długo i patrzyłem, czy to jakiś żart, czy co, ale wyglądało prawdziwie. Masakra. Tacy ludzie idą zimą na szczyty, narażając innych swoim brakiem umiejętności i doświadczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 30, 2021 6:33 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27039587,zamknieto-ostatni-darmowy-szlak-na-gubalowke-wyglada-to-jakby.html#s=BoxOpImg1


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 30, 2021 10:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Pawel_Orel napisał(a):


Są jeszcze inne możliwości... Tylko trzeba dołożyć kawałek drogi. Ale jak niektórzy wolą płacić i chodzić najkrótszymi trasami, cóż... Ich wybór ;)

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 02, 2021 8:47 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Z obawy przed tłumami nie piszesz, gdzie to jest? Bo jak nie, to się podziel tą informacją. Tak prawdę mówiąc to na Gubałówkę większość wchodzi chyba po to, aby przy browarze czy jedzonku popatrzeć na Tatry. A idąc najkrótszą drogą, ląduje się właśnie przy przybytkach które to umożliwiają. Ja na szczęście wchodziłem tam, gdy było jeszcze za darmochę. Ach, zimne piwko i ta panorama Tatr.!!!... Jak to nie jest zbyt daleki wariant, to daj znać. Bo płacić za wchodzenie nie zamierzam, a tego piwa z tym widokiem będzie mi brakowało. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 02, 2021 10:07 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
trebor napisał(a):
Z obawy przed tłumami nie piszesz, gdzie to jest? Bo jak nie, to się podziel tą informacją. Tak prawdę mówiąc to na Gubałówkę większość wchodzi chyba po to, aby przy browarze czy jedzonku popatrzeć na Tatry. A idąc najkrótszą drogą, ląduje się właśnie przy przybytkach które to umożliwiają. Ja na szczęście wchodziłem tam, gdy było jeszcze za darmochę. Ach, zimne piwko i ta panorama Tatr.!!!... Jak to nie jest zbyt daleki wariant, to daj znać. Bo płacić za wchodzenie nie zamierzam, a tego piwa z tym widokiem będzie mi brakowało. :)


Jak komuś zależy, żeby oszczędzić kilka złotych, to wystarczy, że spojrzy na mapę :D

Na Gubałówkę docierałam m.in. wspinając się Harendą, i to dwukrotnie... To już spory kawałek, ale mnie to nie przeszkadzało, bo nie Gubałówka była celem samym w sobie.
Bliżej jest szlak prowadzący początkowo przez zamieszkałe tereny, potem przez las, pod jakimś starym wyciągiem... Raz tamtędy wchodziłam, raz schodziłam i schodząc troszkę mi się pobłądziło w szukaniu ścieżki, ale to nic.
Można też iść w przeciwną stronę, w kierunku Szymoszkowej i Butorowego... Tam też są jakieś szlaki poprowadzone.

Na prawo od kolejki na Gubałówkę jest jakiś niebieski szlak wytyczony, z kolei dalej (pamiętam, że wtedy szłam w dół od dworca i właśnie tam trafiłam) jest zielony na Furmanową. Na 90% właśnie tym szłam i to dotyczy tego podkreślonego fragmentu w tekście. Niestety z tamtych rejonów mam tylko zdjęcia krów, więc nie ułatwia to odnaleźć się w przestrzeni ;)

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 02, 2021 10:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Wolf II, gdzieś Ty , o gdzie !!!!
Jak kilka lat temu napisałem w tym wątku o Gubałówce to mnie zrypałeś , a teraz co? nic? Starzejesz się ..... Weź się chlopie ogarnij... :pirat:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 02, 2021 10:52 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
To pewnie były czasy gdy na forum się więcej pisało. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 02, 2021 11:01 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
net. napisał(a):
trebor napisał(a):
Z obawy przed tłumami nie piszesz, gdzie to jest? Bo jak nie, to się podziel tą informacją. Tak prawdę mówiąc to na Gubałówkę większość wchodzi chyba po to, aby przy browarze czy jedzonku popatrzeć na Tatry. A idąc najkrótszą drogą, ląduje się właśnie przy przybytkach które to umożliwiają. Ja na szczęście wchodziłem tam, gdy było jeszcze za darmochę. Ach, zimne piwko i ta panorama Tatr.!!!... Jak to nie jest zbyt daleki wariant, to daj znać. Bo płacić za wchodzenie nie zamierzam, a tego piwa z tym widokiem będzie mi brakowało. :)


Jak komuś zależy, żeby oszczędzić kilka złotych, to wystarczy, że spojrzy na mapę :D

Na Gubałówkę docierałam m.in. wspinając się Harendą, i to dwukrotnie... To już spory kawałek, ale mnie to nie przeszkadzało, bo nie Gubałówka była celem samym w sobie.
Bliżej jest szlak prowadzący początkowo przez zamieszkałe tereny, potem przez las, pod jakimś starym wyciągiem... Raz tamtędy wchodziłam, raz schodziłam i schodząc troszkę mi się pobłądziło w szukaniu ścieżki, ale to nic.
Można też iść w przeciwną stronę, w kierunku Szymoszkowej i Butorowego... Tam też są jakieś szlaki poprowadzone.

Na prawo od kolejki na Gubałówkę jest jakiś niebieski szlak wytyczony, z kolei dalej (pamiętam, że wtedy szłam w dół od dworca i właśnie tam trafiłam) jest zielony na Furmanową. Na 90% właśnie tym szłam i to dotyczy tego podkreślonego fragmentu w tekście. Niestety z tamtych rejonów mam tylko zdjęcia krów, więc nie ułatwia to odnaleźć się w przestrzeni ;)

Aaa tam. Mapę to ja mam, ale Tatr. Zresztą, Tobie też zdarzyło się pobłądzić. Mnie interesuje jakieś nieodległe wejście. Raczej żadna mapa tego nie pokaże. No ale zanim ponownie zawitam do Zakopanego, to może już PTTK coś ogarnie. Ponoć mają jakąś koncepcję, tylko nie wiedzą jeszcze czy choćby jakiś skrawek terenu nie należy do jakiegoś zachłannego górala ( w ogóle są inni?), co by znowu problemu nie było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 07, 2021 1:19 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
https://tatromaniak.pl/aktualnosci/szcz ... danie-dna/
Cytuj:
Specjaliści spróbują ustalić do kogo należały ludzkie szczątki, na które natrafiono w rejonie Zadniego Granatu.



Przypomnijmy, na but i ludzkie kości natrafili pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego prowadzący badania terenowe. Na miejsce wezwano ratowników TOPR i policję, dalsze przeszukiwanie okolicy pozwoliło odnaleźć kolejne szczątki, ale również fragmenty odzieży i plecaka. Dają one pewne przypuszczenia odnośnie tego, do kogo mogły należeć.

Sprawą zajmie się teraz Prokuratura Rejonowa w Zakopanem. Dopiero przeprowadzone badania DNA odpowiedzą na pytanie o tożsamość zmarłej osoby.

:(

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 10, 2021 10:50 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Z kroniki TOPR, trochę więcej szczegółów

Cytuj:
Przed godz. 12-tą do TOPR dotarła wiadomość od Straży Parku, że w Koziej Dolince na początku wejścia na Dolny Taras prowadzący w kierunku Filara Staszla natknęli się na części garderoby. Zrobione zdjęcia wskazywały, że mogły one należeć do poszukiwanej od września ubiegłego roku Joanny F. Powiadomiono o tym policję. Po godz. 14.30 przetransportowano śmigłowcem do Koziej Dolinki ratowników i policjantów mających przeprowadzić tam czynności śledcze. Przed godz. 19-tą śmigłowiec przetransportował do Zakopanego ekipę prowadzącą działania w Koziej Dolince.


Pierwsze co mi przychodzi do głowy to Dredge

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 11, 2021 2:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Gdzie Dredge a gdzie taras przy Staszlu od strony Koziej Dolinki.
Dziwne miejsce bo jedyny szlak w okolicy to szlak na Zadni Granat. Który przecież jest łatwy.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 16, 2021 8:21 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Sprawdziłem i trochę mi sie topografia pomieszała, Dolny taras to jeden z możliwych wycofów w prawo z Staszla?

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 17, 2021 9:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
trebor napisał(a):
Mnie interesuje jakieś nieodległe wejście. Raczej żadna mapa tego nie pokaże. No ale zanim ponownie zawitam do Zakopanego, to może już PTTK coś ogarnie. Ponoć mają jakąś koncepcję, tylko nie wiedzą jeszcze czy choćby jakiś skrawek terenu nie należy do jakiegoś zachłannego górala ( w ogóle są inni?), co by znowu problemu nie było.

https://24tp.pl/n/81972


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 30, 2021 3:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
velka napisał(a):
Dolny taras to jeden z możliwych wycofów w prawo z Staszla?
Tak.

Cytuj:
21 czerwca w tym samym obszarze odnaleziono dowód osobisty Joanny Felczak i telefon komórkowy - taką informację w swojej kronice podało Tatrzańskie Pogotowie Ratunkowe.

- Potwierdzam, że odnaleziony dowód osobisty należał do zaginionej. Jej własnością był prawdopodobnie również telefon. Śledztwo w tej sprawie nie zostało jednak zakończone. Dopiero po wynikach badań DNA ludzkich szczątków odnalezionych w tym rejonie będzie można ostatecznie stwierdzić, czy chodziło o zaginioną - tłumaczy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

https://24tp.pl/n/82934

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 03, 2021 4:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
https://wiadomosci.onet.pl/krakow/tatry-panstwo-chce-wykupic-doline-chocholowska/m5n9cjp


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 07, 2021 6:26 am 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 14, 2021 6:31 pm
Posty: 32
Pawel_Orel napisał(a):
Pawel_Orel napisał(a):

Wydaje się, że to dobre wieści. To dobrze, że państwo dąży do wykupu Doliny Chochołowskiej z rąk prywatnych. Zobaczmy, co z tego wyjdzie.

---- Łukasz

_________________
Kartka z podróży - podróże i góry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 11, 2021 12:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
To była chora sytuacja (znaczy nadal ciągle jest póki co i zmiana będzie podatnika trochę kosztować) .
Inna rzecz, że TPN 10 lat temu po prostu zgodził się na wyrąb drzew w Chochołowskiej, a wcale nie musiał.
No ale góral góralowi krzywdy nie zrobi, może tak powinno być?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 27, 2021 7:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Wyjaśniono sprawę ostatniego wypadku na OP. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności. Turyści zgłosili plecak który leżał jak się okazuje od roku a znaleziono ciało chłopaka. Brat ofiary był w takim szoku że nie był w stanie powiadomić TOPRu/


https://24tp.pl/n/83864?fbclid=IwAR2Z9o ... McubRfmq7M

No i niestety poszukiwany na Słowacji od 18.07 Kornel nie żyje. :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 27, 2021 9:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Ten wypadek na OP to był w sobotę czy w niedzielę, bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji?

Na tatromaniaku w niedzielę pisali, że najprawdopodobniej dzień wcześniej, czyli w sobotę: https://tatromaniak.pl/aktualnosci/w-ta ... pqaJpxit5c

Zmroziło mnie trochę, bo leciałem w sobotę Orlą, takim dość późnym popołudniem i spotkałem właśnie na odcinku Skrajny Granat - Krzyżne dwóch chłopaków, wiek na oko mógłby się zgadzać. Chwilkę z nimi pogadałem, przekazałem gdzie te Granaty, w kierunku których uderzali. Jeden miał problemy ze skurczami, "leczył się" piwkiem. Mówiłem, że na mnie w takich sytuacjach dobrze działa Aspargin, czasem mam w plecaku, ale tym razem akurat nie miałem... Poza nimi spotkałem na tym odcinku jeszcze tylko 4 osoby, już tuż przed samym Krzyżnem.

Ale z drugiej strony - z informacji wynika raczej, że brat ofiary widział śmigłowiec i myślał, że lecą ratować brata, więc to by wskazywało na niedzielę. Tyle że w niedzielę przed południem na tej trasie musiało być sporo turystów, więc ktoś chyba powinien był zauważyć wypadek albo przynajmniej zszokowanego turystę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 28, 2021 2:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
https://rescueservice.sk/?p=8361&fbclid ... cc2m1jT1gU

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 28, 2021 7:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
A tymczasem w Tatrach
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=61057797

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 28, 2021 7:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Już by chociaż kolory mniej oczojebne dobrała.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 28, 2021 11:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
A dosłownie obok cztery piękne, naturalne miejscówki. Jedna wypas.
Najpierw gwałt, później ku.restwo.
Przykro to odczuwam, bo to moja dolina.
Siedzi cizia na linie, namiot obłożony kamieniami (po ki ...) nie na jedną noc. Obozowisko po prostu. I to nieźle widoczne.
Tak sobie wyobraziłem,że wychodzę zza progu i zastaję taki widok...
Ani oni cali, ani namiot.
Zwłaszcza jeszcze, że piętro niżej trzy piękne, historyczne miejscówki, jedna wypas, wręcz salon :wink:
A jeszcze piętro niżej górski Hilton.
Debilem trzeba być, żeby tam właśnie taszczyć namiot.
Zwłaszcza jeszcze, że minęły czasy, kiedy w sezonie możliwe miejscówki były pozajmowane. Teraz luz i spokój.
Wiem, bo kontroluję ruch w tej dolinie :D
I na jej przykładzie wiem, po wielu latach obserwacji, jak zdziadziało taternictwo.
Co też na załączonym obrazku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 19, 2021 11:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Czynności wyjaśniające są w toku. Poprosimy o pomoc policję i straż graniczną w Zakopanem, które mają większe możliwości identyfikacji. Oprócz tego, że zachowanie tej osoby było naganne z punktu widzenia uczuć religijnych, bo krzyż na Giewoncie jest miejscem kultu, to jest także niebezpieczne - powiedział PAP komendant straży TPN Edward Wlazło.

Jeśli filance zaczynają gadać o obrazie uczuć to coś musiało pójść bardzo nie tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 22, 2021 5:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Nie w górach, w mieście też groźnie. Wielokrotnie przechodziłam tym chodnikiem, niedaleko mojej kwatery.

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/zako ... niku-film/

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 28, 2021 10:29 am 
Swój

Dołączył(a): N lip 17, 2011 11:04 am
Posty: 69
Lokalizacja: PL
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... hp&pc=U531


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 29, 2021 12:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
ABI napisał(a):
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zakopane-coraz-wi%C4%99cej-agresywnych-turyst%C3%B3w/ar-AANPN6n?ocid=msedgdhp&pc=U531


Najlepiej kwaterka z dala od centrum, wymarsz o świcie, powrót o zmroku prosto do pokoju. A mnie zastanawia jeszcze jedno, czy takie zachowanie jest domeną Zakopanego tylko?

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL