Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:11 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 693 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 05, 2012 7:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Ukazuje się nieregularnie, staramy się jednak wydać jeden numer w miesiącu

:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 06, 2012 6:29 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 9:09 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Zachód Polski
Ne wiedziałam, że można coś takiego poczytać. Już sobie ładuję :D

_________________
"Nie wystarczy zatem być raz na górze i powiedzieć, że widziałem wszystko to co ma nam ona do pokazania, bo każde kolejne wejście na jej szczyt jest zazwyczaj nowym okryciem, doznaniem, czy po prostu zdobyczą dla serca i ducha".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 07, 2012 9:15 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Byłem wczoraj po 14.00 w centrum Katowic w Empiku i dalej nic nie ma, są jednak nowe "Góry" . Ponieważ rok temu 16 listopada był nowy numer, to może chcą utrzymać tą "tradycję" ...
- jest to tym bardziej niezrozumiałe, gdyż w tym roku Święto Niepodległości wypada w niedzielę , toteż nie będzie długiego weekendu jak np. w 2010 roku, a i pogoda nie zapowiada się na taką co by się miało jeszcze dużo dziać w Tatrach w listopadzie. Dzisiaj np. przewidują w Tatrach i Bieszczadach nawet 90km/h wiatr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 07, 2012 2:49 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Obsuwa powiadacie, a już się bałam, żę mi się Prenumerata skończyła. :roll:

Btw właśnie znalazłam w końcu czas żeby przeczytać letni numer. :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2012 1:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 1:10 pm
Posty: 12
Jakubie, niespodzianka dla Ciebie:

http://www.tpn.pl/nowosci/news/627/Jesienne-Tatry

8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2012 4:57 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 9:09 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Zachód Polski
Weroika dzięki za linka :)

_________________
"Nie wystarczy zatem być raz na górze i powiedzieć, że widziałem wszystko to co ma nam ona do pokazania, bo każde kolejne wejście na jej szczyt jest zazwyczaj nowym okryciem, doznaniem, czy po prostu zdobyczą dla serca i ducha".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2012 9:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Czyli będzie 12 -go listopada, tak jak nowa płyta Lany del Rey.. 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 7:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 9:09 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Zachód Polski
Kupiłam dziś numer 4 - jesień 2012. Chcę zobaczyć co tam piszą. Nigdy w rękach nie miałam tego czasopisma :oops: . Akurat jestem chora to będę miała co czytać. Może będę kupywać je cały czas, w sensie co kwartał :]

_________________
"Nie wystarczy zatem być raz na górze i powiedzieć, że widziałem wszystko to co ma nam ona do pokazania, bo każde kolejne wejście na jej szczyt jest zazwyczaj nowym okryciem, doznaniem, czy po prostu zdobyczą dla serca i ducha".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2012 11:33 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Witam
jestem nowa na forum
Prenumeruję "TATRY" od trzech lat, niestety czasami zdarzają się takie opóźnienia. Mam nadzieję, że jesienny numer przyjdzie niebawem, wysyłka pocztą zajmie jakiś czas :x Wie ktoś może czy jest jakiś "dodatek"?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 3:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 1:10 pm
Posty: 12
agata g napisał(a):
Wie ktoś może czy jest jakiś "dodatek"?


O ile się nie mylę dodatkiem dla prenumeratorów ma być kolejne polsko-słowackie wydanie "Tatr".

http://www.tpn.pl/pl/ksiegarnia/produkt ... -nr-7/2012


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 5:27 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki za info


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 15, 2012 9:43 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Czy ktoś prenumeruje TATRY i dostał już nowy numer, bi czekam i nie mogę się coś doczekać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 26, 2012 11:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Numer ostatni kupiłem 12 listopada , jednak zamknięto go już 26 października , toteż kolejny numer podsumowujący 1 połowę zimy będzie już pod koniec stycznia dostępny. W tym numerze ciekawy artykuł o pladze kornika w tatrzańskich lasach. Zauważylem że nakład spadł do 6500 egzemplarzy z ok. 9000 a jeszcze ma się pojawić wersja elektroniczna na tablet i smartfon w 2013 roku...
- W najnowszym numerze piszą m.in, o ciekawych badaniach ilości i gatunków ryb występujących w Morskim Oku jakie przeprowadzono pod koniec września , wrześniowym obrywie skalnym spod Galerii Cubryńskiej ( nawiasem biorąc to dużo tych obrywów w tym roku -5.07 pod Żabim Koniem, świeże pod Granią Hrubego i jedno osuwisko niewielkie w masywie Beskidu) , wspomniano też o tym że rok 2012 zaznaczy się rekordową frekwencją na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat..
- są też smutne wiadomości m.in. o śmierci historyk sztuki Barbary Tondos, żony Ivana Bohusa czy krakowskiego prof. Lenkiewicza, a także kroniki wypadków w Tatrach z których wynika że latem 2012 roku zginęło 10 osób po 2 stronach granicy.
- Ponadto ciekawy artykuł o turystach pozasezonowych, oraz otwarciu Chaty pod Rysami po remoncie kosztującym 0.5 mln euro, art. o tym które szlaki są zamknięte na zimę w TANAP-ie ,
-ponadto dokonania letnie wspinaczkowe
- jest też b. ciekawy artykuł o zdziczałych podhalańskich psach atakuących świstaki w Dolinie Gąsienicowej,
- także o najnowszych badaniach Morskiego Oka, Janie Kazimierzu na Podtatrzu i niezwykle dużo miejsca poświęcono kwestii tatrzańskich lasów, które zwłaszcza po słowackiej stronie są w opłakanym stanie

-o jaskini Wielkiej Litworowej i "rzece" nowych wydawnictw traktujących o górach, i in.
ps: miałem polecić już 2 tygodnie temu , ale numer do końca roku będzie na pewno dostępny na półkach sklepowych także gorąco polecam , cena wciąż 12 zł :wink: :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2012 8:53 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Nowy numer już przyszedł pocztą, jakiś czas temu. Przeczytałam już prawie całość. Jak zawsze ciekawy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2012 9:44 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
No ciekawy, ciekawy, szkoda ze o wspinaniu nie ma praktycznie nic ciekawego bo wkrotce to bede znal wszystkie tatrzanskie ptaszory, roslinki i robaki :)

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2012 11:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Burza napisał(a):
wkrotce to bede znal wszystkie tatrzanskie ptaszory, roslinki i robaki

:D
Faktycznie,jakiś taki liściasto-drzewiasty ten numer.Okładka bardzo ładna.Treści sobie szanuję.Wartościowa kolumienka pt "Zamknięte szlaki",gzaciekawila mnie głównie tematyka gdzie można na wycieczki turowe..pewnie to jeszcze nie rejony dla mnie na ten sezon,ale zaznajamiać się warto:)
Ciekawe też gdzie postawią checkpoint dla detektorów ("Lawinowe ABC-odsłona druga)..widziałam takie cuś w Alpach Otztalskich,ciekawe jakie będzie toto nasze.

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 28, 2012 8:59 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
[quote="Burza"]No ciekawy, ciekawy, szkoda ze o wspinaniu nie ma praktycznie nic ciekawego bo wkrotce to bede znal wszystkie tatrzanskie ptaszory, roslinki i robaki Smile[/quoteD]
dużo piszą na tematy przyrodnicze, ale jak dla mnie ok bo jestem biologiem. Natomiast o wspinaniu faktycznie mało w tym numerze, zaledwie ten jeden artykuł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 10:26 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 3:55 pm
Posty: 95
matragona napisał(a):
Faktycznie,jakiś taki liściasto-drzewiasty ten numer.


Kwartalnik Tatry od lat jest przedewszystkim gazetą przyrodniczą. Czego za złe nie uważam. I nawet Jakub tego nie zmieni.

_________________
A jak byłem głodny, to upolowałem ptactwo i tyle... po dwóch głębszych mogę WSZYSTKO.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 01, 2013 8:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Wie ktoś może czy będzie nowy numer w przyszłym tygodniu? ( na stronie TPN brak jakiegokolwiek info czy nowego biuletynu)

- 3 mies. upłynęly 26 I , byłem 28 I i nic , przypadkiem też w empiku byłem wczoraj i nic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 01, 2013 8:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 10:30 pm
Posty: 9
Zamiast na stronę TPNu, zaglądnij bezpośrednio na stronę kwartalnika
http://tatry.tpn.pl/,
a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Pozdrawiam,
Michał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:51 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
A kiedy się ten nowy numer ukazał? Bo nie mogę znaleźć takiej informacji na stronie, ktoś z prenumeratorów już dostał?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:47 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 8:00 pm
Posty: 80
Ja jeszcze nie dostałam, ale już jest. http://www.tatry.tpn.pl/
Jak nie miałam wykupionej prenumeraty, to najczęściej kupowałam w empiku. Tam dostają chyba najprędzej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 10, 2013 9:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Byłem dziś w katowickim empiku i powiedzieli że jutro będą mieli nowy numer . Ponoć warszawskie salony już mają. Sklepy podróżnika jak zwykle zapóźnione ale za to nabyłem u nich 18 tom WC- "Granaty" . Najnowszy numer dedykowany jest Premierowi ... może ma to jakiś związek z tą publiczną deklaracją Tuska że odwiedzi polskie Tatry w tym lub 2014 roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 11, 2013 5:29 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Nareszcie przyszła przesyłka :-D :-D , fajny artykuł o lawinach - "Lawiny w ujęciu statystycznym"
Eh poczytało by się więcej ale sterta papierów z pracy czeka na zrobienie :-?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 11, 2013 8:54 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 8:00 pm
Posty: 80
agata g napisał(a):
Nareszcie przyszła przesyłka :-D :-D , fajny artykuł o lawinach - "Lawiny w ujęciu statystycznym"
Eh poczytało by się więcej ale sterta papierów z pracy czeka na zrobienie :-?

Ja jeszcze nie dostałam :(
Kiedyś przeczytałam takie zdanie: JEŚLI JAKIEŚ STUDIA, ALBO PRACA PRZESZKADZA TOBIE W CHODZENIU PO GÓRACH, TO RZUĆ TO W CH... Można to odnieść też do czytania o górach :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 11, 2013 9:38 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
JEŚLI JAKIEŚ STUDIA, ALBO PRACA PRZESZKADZA TOBIE W CHODZENIU PO GÓRACH, TO RZUĆ TO W CH...

podoba mi się :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 11, 2013 10:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Dziś wieczorem dostałem w empiku w CH3 Stawy:) pani ze sklepu powiedziała mi że ten empik na Piotra Skargi ( gdzie jeszcze nie mieli) to i tak będą likwidować niebawem... dziwne -tyle sklepów zamknęli w Supersamie a ten się ostał tak długo.. może ma to związek z konkurencją z Galerii Katowickiej którą otworzą latem 2013
- niski nakład numeru ale ciekawe tematy -wspominają np. o rekordowej frekwencji w TPN w 2012 r - 2.5 mln osob (!) -rekord od 1993 r . piszą też o beznśnieżnej zimie w grudniu ...jak bardzo sie zmieniła ta zima teraz w lutym... pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 18, 2013 5:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jakub napisał(a):
Dziś wieczorem dostałem w empiku w CH3 Stawy:) pani ze sklepu powiedziała mi że ten empik na Piotra Skargi ( gdzie jeszcze nie mieli) to i tak będą likwidować niebawem... dziwne -tyle sklepów zamknęli w Supersamie a ten się ostał tak długo.. może ma to związek z konkurencją z Galerii Katowickiej którą otworzą latem 2013


Widzę, że z Katowic jesteś.
W miejsce "Supersamu" mają otworzyć po gruntownej przebudowie lub nawet rozbiórce kolejną "galerię".

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 1:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 09, 2012 10:35 pm
Posty: 5
Czy numer 4 /2014 dotarł już do kogoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 1:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Margerita napisał(a):
Czy numer 4 /2014 dotarł już do kogoś?


Od jakiegoś czasu jest do kupienia w Empikach.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 693 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL