Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 5:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 12:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 14, 2012 12:21 pm
Posty: 4
Cześć,

chciałam Was zapytać, którędy łatwiej jest wejść na Kasprowy Wierch i jak oceniacie ten szlak pod względem bezpieczeństwa. Z dołu nie wygląda to najgorzej dla mnie, ale wolę zapytać, zanim w coś się wkopię. No więc lepiej wejść tak: Kuźnice - Hala Gąsienicowa- Liliowe - Kasprowy-Kuźnice, czy może Kuźnice- Kasprowy - Liliowe - Hala Gąsienicowa - Kuźnice? I jak dużą głupotą według Was jest wchodzenie tam w adidasach? :shock:

Dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 12:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 14, 2012 12:21 pm
Posty: 4
ojej, niechcący utworzyłam nowy wątek na głównym forum. A weszłam w wątek >>PYTANIA OGÓLNE O SZLAKI, TRUDNOŚCI, WYCIECZKI<< i tam chciałam utworzyć temat. Nie wiem co nabroiłam, wybacz adminie :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 12:39 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Jeśli nie będzie padać to myślę, że można iść spokojnie w adidasach. Pytanie jak masz sprawne nogi. Ja miałem raz skręconą kostkę a potem to już noga leci...

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 12:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 14, 2012 12:21 pm
Posty: 4
A potem to już noga leci? Mam się bać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 12:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 14, 2012 12:21 pm
Posty: 4
A jak z ekspozycją? Przełęcz Liliowe jakoś tak groźnie brzmi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 12:52 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Chimalmita napisał(a):
A potem to już noga leci? Mam się bać?


Leci noga bo raz skręcona kostka niestety już nie jest tak wytrzymała jak wcześniej. Noga czasami sama ucieka, nawet na prostym podłożu... (to miałem na myśli). Po prostu trzeba uważać jak wszędzie.

Poszukaj sobie szlaków w Google i sama odpowiedz sobie na pytanie czy dasz radę czy nie. Ja tam raczej nie widzę większych problemów.

Nie ma się czego bać :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 1:06 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Chimalmita napisał(a):
Cześć,

chciałam Was zapytać, którędy łatwiej jest wejść na Kasprowy Wierch i jak oceniacie ten szlak pod względem bezpieczeństwa. Z dołu nie wygląda to najgorzej dla mnie, ale wolę zapytać, zanim w coś się wkopię. No więc lepiej wejść tak: Kuźnice - Hala Gąsienicowa- Liliowe - Kasprowy-Kuźnice, czy może Kuźnice- Kasprowy - Liliowe - Hala Gąsienicowa - Kuźnice? I jak dużą głupotą według Was jest wchodzenie tam w adidasach? :shock:

Dzięki


Najłatwiej i najbezpieczniej to chyba przez Suchą Przełęcz od Hali Gąsienicowej. Przez Liliowe kawałek dalej, ale całkiem podobnie. Przez Myślenickie Turnie dość mozolnie i pod koniec bardziej stromo, cięższy kondycyjnie od 2 pozostałych. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie szlaki bardzo łatwe, bez większej ekspozycji.

Co do adidasów (zakładając, że mają w miarę przyczepną podeszwę), to już zależy od Twojego sposobu chodzenia. Kostka może się wykręcić zawsze, tylko jeden przeklnie sobie pod nosem i pójdzie dalej, a ktoś inny ląduje z miejsca w gipsie, nie ma reguły.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 1:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Cześć, Ślicznie się poprawiłaś
Pytania i odpowiedzi w istniejącym wątku
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4020

Cytuj:
A jak z ekspozycją?

Brak.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL