Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 661 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 16, 2015 5:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
peepe napisał(a):
ale za uszami skrzypki i jęki górali.


No tak, nic nowego: jednym w Tatrach przeszkadza to, że góry są takie wysokie, a innym, że w zakopanym górale grają na skrzypkach i śpiewają ....

Przeciez powszechnei wiadomo, że w Tatry wjeżdza się oglądać mecze :P.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 16, 2015 6:59 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Ja już tak mam że o 17 najpóźniej 18 jestem na kwaterze. A wtedy meczyk - jak najbardziej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2015 7:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Wolf_II napisał(a):
peepe napisał(a):
ale za uszami skrzypki i jęki górali.


No tak, nic nowego: jednym w Tatrach przeszkadza to, że góry są takie wysokie, a innym, że w zakopanym górale grają na skrzypkach i śpiewają ....

Przeciez powszechnei wiadomo, że w Tatry wjeżdza się oglądać mecze :P.


Nie przeszkadzają mi grajkowie w knajpach, niech grają. Ale skoro w lokalu pytam o mecz i mówią, że zapraszają na mecz, a w trakcie zaczyna grać kapela, to sorry.
Można uczciwie poinformować, że "dzisiaj będzie muzyka na żywo". Idę sobie wtedy gdzie indziej. Odrobina rzetelności i uczciwości, to wszystko.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 18, 2015 5:25 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 08, 2011 2:47 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Gliwice
peepe napisał(a):
Telewizorów oczywiście w cholerę w lokalach na Krupówkach, ale gdzie nie zapytać, to meczu obejrzeć nie można. W dwóch miejscach niby wizja była, ale za uszami skrzypki i jęki górali. W Cornerze, kilka telewizorów i ściana z rzutnika.

W restauracji Da Adamo na Nowotarskiej tam zawsze leci jakiś kanał sportowy a najczęściej piłka nożna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 11:28 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Ania_ napisał(a):
peepe napisał(a):
Telewizorów oczywiście w cholerę w lokalach na Krupówkach, ale gdzie nie zapytać, to meczu obejrzeć nie można. W dwóch miejscach niby wizja była, ale za uszami skrzypki i jęki górali. W Cornerze, kilka telewizorów i ściana z rzutnika.

W restauracji Da Adamo na Nowotarskiej tam zawsze leci jakiś kanał sportowy a najczęściej piłka nożna


Potwierdzam, duży ekran. Do tego Borowikowa a na drugie lasagne(niebo w gębie) Pizza się ostatnio pogorszyła- nie polecam. sprawdzone przed 2 tyg.
Nawiązując do wątku. Lepszego "żarcia" jak w "Marzannie" przy Balzera w Zakopcu nie trafiłem. Szczególnie polecam wszystkie rodzaje pierogów i zupy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 11:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Gdzie Waszym zdaniem najlepszy pstrąg w Zakopcu (najlepiej pieczony, a nie smażony w tłuszczu)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 2:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
leppy napisał(a):
Gdzie Waszym zdaniem najlepszy pstrąg w Zakopcu (najlepiej pieczony, a nie smażony w tłuszczu)?


Nie jadłem w knajpie, ale kupowałem (na święta) więc zgaduje, że gdzieś w pobliżu sprzedaży tych pstrągu będą świeże (więc smaczne:). Kużnice, tuż za rondem JPII, w stronę kolejki, po lewej stronie (nazwa to chyba U sitarza: http://www.sitarz-ryby.pl/): Przewodników Tatrazńskich 1. Tam człopwiek hoduje i sprzeaje ryby. Localsi z Zakopanego własnie u niego kupują.

W pobliżu (przy rondzie) jest niezła knajpa - Kolibecka. Tam bym próbował.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 04, 2015 10:07 am 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Z czystym sumieniem mogę polecić knajpę Pod Skocznią na Witkiewicza (chyba jakaś córka popularnej restauracji na Piłsudskiego). Spore porcje, niedrogo, w godzinach szczytu niezbyt tłoczno. Niestety bigosu nie serwują :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 27, 2015 6:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 18, 2007 11:49 pm
Posty: 4
Witam.
Jeżdżę co rok do Zakopanego i najczęściej się stołuję w knajpce "Przy Foluszowym Potoku" na górze Krupówek (Krupówki 50e). Knajpka jest w drugim rzędzie i wchodzi się do niej obog Restauracji "Dobra Kasza Nasza".
Jest problem bo jest zamknięta lub przeniesiona...z tego co wiem jej tam nie ma :(
...
Czy ktoś się orientuje czy jest ona gdzieś przeniesiona w inną część Krupówek lub Zakopanego??
Bardzo mi na niej zależy bo jedzenie tam było super, a w szczególności kurczaki z rożna i panierowane skrzydełka szefa...

Gdzie ja teraz w Zakopcu znajdę kurczaki z rożna bądź zwykłe skrzydełka z grilla w dobrej cenie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 28, 2015 1:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Knajpa (ta ze stolikami) na Kasprowym.
Calkiem smacznie. Może i nie najtaniej, ale i tez bez przesady. Na talerz wrzuca sie samemu na co ma się ochotę (duzy wybór, w tym jakieś mięsa, ziemniaki, frytki, pierogi, gotowane warzywa, surówki) a przy kasie płaci się za każde 100 g (cos około 5.5 zl).

Forma sprzedaży tegowyzywienia (bufet) powoduje, że obsługa jest dosyć szybka. Jednak na plus w stosunku do poprzedniego rozwiazania (m.in. pizza).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 28, 2015 1:34 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
popo2579 napisał(a):
Gdzie ja teraz w Zakopcu znajdę kurczaki z rożna

Przy ul. Chramcówki, naprzeciwko Tesco.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 28, 2015 3:51 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Albo na Kościuszki, koło dworca PKS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 30, 2015 10:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
trekker napisał(a):
popo2579 napisał(a):
Gdzie ja teraz w Zakopcu znajdę kurczaki z rożna

Przy ul. Chramcówki, naprzeciwko Tesco.


Nie polecam.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 30, 2015 9:54 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Kiepskie wieści dla fanów karczmy Po Zbóju http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=28614 Na szczęście raczej nikomu nic się nie stało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 9:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Nie wiem, czy juz padla ta opcja w watku, ale polecam knajpe "Marzanna" znana lepiej jako "U Ryśka i Teściowej" w Zakopanem w kierunku na Lysa Polane. Swietne zarcie, solidne porcje, bardzo fajna obsluga i co najwazniejsze - ceny dla ludzi, a nie dla snobow. Dwudadniowy obiad z herbata to koszt ok 21-23zl i przyznam szczerze, ze ciezko bylo mi to w siebie zmiescic. Jedyny potencjalny minus - brak alkoholu w ofercie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 27, 2015 11:02 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Polecam "Casa Mia", Krupówki 69.
To śródziemnomorska wyspa w morzu kwaśnic, żeber, golonek, steków i pizzy.
Może nie jest najtaniej (a gdzie na Krupówkach jest?), ale jest uroczo, nie-góralsko-hej! ;) i pysznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 06, 2015 6:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Bar pod Smrekami też jest ok. Mają dania wegetariańskie w ofercie też.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 26, 2015 8:26 pm 
U Ryśka i Teściowej, byłem tam kilka razy, wyżerka jakich mało fajna obsługa klimatyczny wystrój, polecam wszystkim


Góra
  
 
PostNapisane: Śr lip 27, 2016 8:15 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 19, 2016 7:18 pm
Posty: 5
Witam,
Nieznalazlem podobnego tematu a to również ważna sprawa po całodniowej wędrówce.
Gdzie dobrze zjeść i co możecie polecić w Zakopanym?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 28, 2016 8:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
trekker napisał(a):
popo2579 napisał(a):
Gdzie ja teraz w Zakopcu znajdę kurczaki z rożna

Przy ul. Chramcówki, naprzeciwko Tesco.

https://goo.gl/maps/wFdnCFwsLAM2

Mówisz, że smaczne? Nie wyglądają. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 18, 2016 11:47 am 
Po całym dniu wędrówki to ja polece Równię Resto Bar, fajna opcja ! To jest naprawdę równa knajpka :P byłam zjadłam i jeszcze wrócę, a Wam również polecam ! Ciekawe potrawy tam mają łączą trochę nowoczesności z tradycją. W menu mają rózne rzeczy, zupy, ryby, mieska - przyzwoity kurczak tez się znajdzie.


Góra
  
 
PostNapisane: Wt paź 18, 2016 1:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Ja źle wspominam Równie Resto Bar. Wizyta w tym barze skończyła się zatruciem pokarmowym. Nie polecam. Chyba, że ktoś zamiast chodzenia po górach chce spędzić czas w ubikacji.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 18, 2016 2:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
tomek.l napisał(a):
Ja źle wspominam Równie Resto Bar.


Potwierdzam. Kiepskie żarcie i niemiła obsługa. Szkoda czasu i kasy.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 01, 2019 12:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 12:18 pm
Posty: 10
Siema. Jaka restauracje polecacie na romantyczna kolacje we dwoje? Znalazłem lokal o nazwie Casa Mia- był ktoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 01, 2019 6:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
piotrekek napisał(a):
Siema. Jaka restauracje polecacie na romantyczna kolacje we dwoje? Znalazłem lokal o nazwie Casa Mia- był ktoś?


Był.
Ze dwa razy.
Knajpkę polecam, zwłaszcza, jeśli ktoś ma po kokardę "typowej kuchni góralskiej" (pizza, pierogi, kwaśnica, golonka, hamburger, itp.), to to jedna z najlepszych miejscówek w Z. (druga to, moim zdaniem, "Szwajcarska", nieopodal).
"Casa Mia" to mała i przytulna knajpka we włoskim/śródziemnomorskim stylu, z bardzo smacznym, ale dość drogim jedzeniem, zwłaszcza porównując cenę do "wartości odżywczej" (objętości porcji). W sezonie szansa na stolik bez rezerwacji raczej niewielka...
Smacznego 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 27, 2022 7:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Koleżanki i Koledzy potrzebne mi namiary na wszelkiej maści miejsca gdzie można zjeść w stolicy Tatr (najlepiej w centrum), w których znajduje się jakiś mniejszy bądź większy (preferowane!) kącik zabaw dla dzieci.

Może macie jakieś sprawdzone miejscówki lub doszły do Was wieści pocztą pantoflową?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 27, 2022 8:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Tak żeby był basen z kulkami koło stolika to nie kojarzę, ale w hotelu Helios zjesz na tarasie obok placu zabaw.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2022 9:14 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
_Sokrates_ napisał(a):
w których znajduje się jakiś mniejszy bądź większy (preferowane!) kącik zabaw dla dzieci.


Z mojej strony polecam Zajazd Furmański na Pardałówce (sala zabaw duża, ale na poziomie -1, więc gorzej z obserwacją gnomów, lepiej aby były trochę większe) i Trattorię Adamo na Placu Niepodległości (sala mała, ale można usiąść przy którymś ze stolików w pobliżu).

No i IMHO jedzenie w obu powyższych też względnie przyzwoite.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 17, 2022 7:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
zjerzony napisał(a):
w hotelu Helios zjesz na tarasie obok placu zabaw.


Sprawdzone. Plac zabaw bezpośrednio przy tarasie to taki bardziej rozbudowany trzepak i piach wokół. Dosłownie kilka metrów dalej jest bardzo duży i atrakcyjny plac zabaw ale z tarasu restauracji nie da się ogarniać dzieciaków tam przebywających więc sprawdzi się tylko w przypadku starszych i bardziej ogarniętych dzieci.

Rambubu napisał(a):
Z mojej strony polecam (...) Trattorię Adamo na Placu Niepodległości (sala mała, ale można usiąść przy którymś ze stolików w pobliżu).


Sprawdzone. Salka zabaw przyzwoita, sporo zabawek i w miarę urozmaicone. Zdecydowanie miejsce warte polecenia.

Ze swojej strony mogę jeszcze polecić Karczmę Góralska Kryjówka. Sala zabaw znajduje się na zewnątrz ale zadaszona czymś namiotopodobnym. Może nie jest jakoś bogato wyposażona (domek, zjeżdżalnia, rowerek i parę innych pierdół) ale dzieciakom się podobało.

Z innych newsów restauracyjnych:
1. Nie ma już "Dobrej Naszej Kaszy" na Krupówkach. W zamian mamy restaurację "Poraj". Jedzenie dobre ale drogie jak cholera. Raczej mnie już tam nie zobaczą.
2. "Restauracja Villa Toscana" na Sienkiewicza. Jedzenie bardzo dobre ale ceny pozostawię bez komentarza (średnia pizza to koszt ok 50 zł).
3. "Przy Potoku" (teraz z tego co pamiętam wielki szyld "Kuchnia domowa") na Kościuszki. Ilościowo i jakościowo poszli dramatycznie w dół.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 13, 2022 7:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Ech Toscana niecałe 50 za to bez sosów, ale była wyborna za to Fis to już nie fis. I ceny też nie fisowe. Dwa jajka, dwie kulki ziemniaków i kefir 27 zł. I teraz porównaj to z tą pizzą...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 661 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL