Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt maja 14, 2024 1:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 09, 2007 9:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 08, 2007 11:21 am
Posty: 29
niestety, nie mam takich robionych zaraz za przełęczą
ale wlepiam jedną z samej góry (chyba, hehe) - widok jeszcze na Mala Studena
i 2 kolejne już na "bezpiecznym" gruncie ;-) - w Velkej

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 10, 2007 8:25 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
jak dla mnie czerwona lawka jest jednym z tych szlakow na ktory zdecydowanie latwiej jest wejsc zima niz latem. spowodowane to jest tymi lancuchami ktore w niektorych miejscach zamontowane sa co najmniej dziwnie. zima natomiast idzie sie zlebem. pod koniec jest troche stromo i trzeba sobie pomoc rekami ale ogolnie jest ok

Obrazek Obrazek

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 10, 2007 8:44 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Wchodziłem też w śniegu i dużo łatwiej niż latem.

Latem musiałem wejść i zejść tą sama drogą do Terinki, troche było korków i wrażeń więcej

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 6:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 5:24 pm
Posty: 8
Witam
W majowke jade w tatry. chcialem sie wybrac na czerwona lawke. Szlaki sa zamkniete, zdaje sobie sprawe ze moge dostac mandat. ale nie o tym.
Z tego co wiem jest dosyc sporo sniegu w tatrach. Wchodzil juz ktos na Czerwona lawke zima bez czekanow i rakow??? Bo nie wiem czy podolamy :/
Dodam, ze obeznania z sniegiem w gorach nie mamy zadnego. Chodzilem po gorach ale latem, Rysy (od polskiej str) ,OP.

Skoro ekspozycja jest znaczna, to nie podejrzewam zeby tego sniegu tam bylo sporo...
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 6:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
To zobacz sobie kilka postów wyżej zdjęca Michasia z 1 lipca i powtórz to o śniegu z ostatniego zdania...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 9:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
1. Nie ma potrzeby pisać dwóch równoległych postów z tym samym pytaniem, większość tu umie czytać i nie trzeba im powtarzać
2. Jeśli ja piszesz nie macie ŻADNEGO obeznania ze śniegiem w górach to zapomnij o Czerwonej Ławce. Trudno wymyślić coś równie głupiego na pierwszy raz w zimowych warunkach. Śniegu tam bywa zajebiście dużo jeszcze w czerwcu, a co dopiero w maju. To jest w końcu ponad 2300, wyżej niż wierzchołek Świnicy i to jeszcze w zacienionym miejscu. Wejdź sobie na Świnicką Przełęcz z Gąsienicowej, albo na Karb żlebem wprost znad Czarnego Stawu czy żlebem na Zawrat (choć oczywiście tego nie polecam na 1 raz) - na Czerwoną Ławkę jest stromiej i trudniej, ale są to w sumie podobne podejścia. A na serio to wejdź na Wołowiec lub Kasprowy (dobre na 1 raz w warunkach wczesnej wiosny) i ewentualnie pokonaj grań do Kopy Kondrackiej - tam jest kilka niezbyt trudnych miejsc, ale i tak na stromych zlodzonych stokach przydałyby się raki

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 9:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
macciej napisał(a):
Trudno wymyślić coś równie głupiego na pierwszy raz w zimowych warunkach

Czy ja wiem ? zimowe podejście żlebem jest stosunkowo krótkie i niezbyt strome, zejście do studennej jeszcze łatwiejsze ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 9:53 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
no ale wyobraz sobie bez raków jak będzie zmrożony śnieg niby maj ale tam ciemno jak cholera zawsze i może byc ślisko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 10:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Nie będzie zmrożonego śniegu, będzie mokro, będą ślady, ogólnie breja ... tak mi się po ostatnich obserwacjach wydaje ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 10:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
moze to i racja, że podejście nie jest jakieś tam potworne, szczególnie od Staroleśnej. Ale kolega zamierza podchodzić od drugiej strony cyt.
Cytuj:
Skoro ekspozycja jest znaczna, to nie podejrzewam zeby tego sniegu tam bylo sporo...
. Uważam że jak na 1 raz w ogóle na śniegu w górach, bez najmniejszego doświadczenia w tym kierunku to nie jest to szczególnie trafiony pomysł. Stąd moja porada - jeśli już się uprze to lepiej na Zawrat - trudnośc porównywalna a przynajmniej w razie interwencji ratowników nie będzie kłopotów finansowych

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 10:26 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
kurde jeszcze nigdy nie byłem w Słowackich Tatrach zimą ależ nabrałem ochoty. Duża częsc ludzi jest tak niegrzeczna że chodzi chocby na taką Czerwoną Ławkę na przykład w maju?


Ostatnio edytowano So kwi 19, 2008 10:33 pm przez TaBaKa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 10:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
TaBaKa napisał(a):
Dużo ludzi jest tak niegrzeczna

Nie mam pojęcia, znam za to takich co chodzą na Czerwoną Ławkę w Lutym przy rosnącej trójce lawinowej (z niewiedzy) ;)
A serio to sporo jest "niegrzecznych", głównie Polacy, choć Słowacy też sie zdarzają :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 10:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
macciej napisał(a):
lepiej na Zawrat

Nie, no żleb wprowadzający w zimie na Czerwoną Ławkę to jest ze trzy, a może i cztery razy krótszy niż na Zawrat, dodatkowo o mniej więcej równym, niezbyt stromym nachyleniu ... serio :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 11:02 am 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 5:24 pm
Posty: 8
Przepraszam za dublowanie postow. Tamten temat byl zamkniety przez chwile wiec napisalem tutaj.

Faktycznie, jezeli sniegu bedzie tam dosyc sporo to nie ma sensu bez odpowiedniego sprzetu :( Chyba ze znacie jakas wyporzyczalnie w Zakopcu albo N.T :) Bo ochote mamy wielka na CL, no ale jednak rozsadek bierze gore...moze nie tyle rozsadek co racjonalne myslenie, bo po co tracic jeden dzien na cos czego i tak nie zdolamy osiagnac.
Przejdziemy sie pewnie jakas dolinka po slowackiej stronie :(:(
Dzieki za sprowadzenie na ziemie, lepiej teraz niz 2300 nad ziemia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 4:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Nota bene, mi na Czerwoną Ławkę (koniec lipca) szło się lekko, miło i bezproblemowo. Hmm, przede mną szła bardzo zgrabna Słowaczka- kto szedł tamtędy, może się domyśleć co mam na myśli :) Natomiast początek zejścia do Staroleśnej ofiarował mi dwukrotnie trochę stresu- najpierw schodząc po śliskiej skale łańcuchami, potem przechodząc po mocno pochyłym, śliskim, śnieżnym płacie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 5:01 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
jak już wszyscy o niej piszą to i ja się dołączę: Czerwona Ławka mi ostro dała popalic a dokładniej ludzie. Szedłem z kuzynem na Mały Lodowy od Czerwonej wcześnie wyszliśmy dochodzimy do początku tych łańcuchów a tu kolejka jak na Giewoncie, a że ja kolejek w górach nie toleruję to poszliśmy na Ławkę żlebem po lewej od łańcuchów, tak jak kiedyś wiódł stary szlak, ale nie polecam bo krucho tam jak cholera. Całe szczęscie jako tako sobie radzę z piargiem to się obyło bez lawinek. Potem tradycyjny opieprz od ogółu ludzi jak trzeba było dojśc do szlaku. Głupi to wariant ale czasu się zaoszczędza. Teraz offtopowo: podejście pod Mały Lodowy oczywiście po 100m przestało się zgadzac z przewodnikowym, ale tą ostateczną grańkę szczytową osiągnęliśmy btw sporo luftu na prawą stronę :D a z góry szła grupa z przewodnikiem chyba jakiś kursik przewodnicki czy coś-zdrowy ochrzan po raz 2 i grozba że zadzwoni do filanców żeby nas złapali jak nie wrócimy(przynajmniej tak zrozumiałem) no i wycof, zresztą i tak czasu było mało a do szczytu kawałek był ale jeszcze przyjdzie czas że rachunki zostaną wyrównane, może nawet od Lodowej :D a co do ławki to 3 lata temu szedłem nią szlakiem jak mało ludzi było-całkiem fajna zabawa tylko emocji mało bo jak dla mnie to ekspozycji tam żadnej nie ma, a te ułatwienia jakoś wrednie i bez pomysłu założone lepiej nie używac


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 7:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt paź 17, 2006 3:40 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Kobiór
Na Priecnym Sedle miałem okazję być we wrześniu ubiegłego roku. Początkowo planowałem jeszcze iść na Mały Lodowy, ale niestety było dosyć śnieżnie. Łańcuch rzeczywiście nieziemsko długi, ale większych emocji nie było, dosyć łatwo. Tylko to cholerne zejście przy rozłączeniu się szlaków. Brak ekonomii :D Zejście bo Zbójnickiej długie, ale widoki na Jaworowe niezapomniane.

_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/

http://gorywysokie.blogspot.com/

http://pionowyswiat.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 7:26 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
no i tam też miałem ''przygodę" bo postanowiliśmy skrócic drogę chociaż to zawsze źle się kończy było dośc mokro to najpierw szliśmy po prawie bagnie, potem bardzo niestabilne rumowisko które staje się coraz stromsze w dodatku pod spodem płynął potok i co chwilę miałem wizję że w niego wpadnę, a w końcu kosówki przeżycie nieciekawe chociaż w pozolnie banalnym miejscu i postanowiłem wtedy że dolinki będę robic szlakami chocby były niewiadomo jak głupie bo takiej dziczy to ja nie lubię


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 9:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Taka dzicz tylko zimą. Śpi pod śniegiem, a ty gorą na jabłuszku czy łopacie...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 9:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
boszczu napisał(a):
Faktycznie, jezeli sniegu bedzie tam dosyc sporo to nie ma sensu bez odpowiedniego sprzetu :(


To kup te kijki trekkingowe. Zawsze pozniej sie tez przydadza, a koszt w HiM 100zl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 11:36 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 10, 2008 10:24 am
Posty: 22
Lokalizacja: gdańsk
Jak można to proszę dokładny opis szlaku na CZERWONĄ ŁAWKĘ.
Czyli skąd wyjść gdzie się kierować itp,chciałby wyruszyć z zakopanego i jeszcze jakom mapę polecacie z rejonami tamtego miejsca.
Za wszystkie odp. będę bardzo wdzięczny z góry dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 11:52 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
krzycho chcesz iść wg naszego opisu ???
Mapa + przewodnik. My możemy najwyżej dać kilka uwag i tyle.
Poza tym będziesz tam szedl w warunkach letnich ,więc opis z przewodnika będzie zupelnie wystarczający.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 11:53 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
krzycho napisał(a):
Jak można to proszę dokładny opis szlaku na CZERWONĄ ŁAWKĘ

Najpierw dość płasko, później trochę stromiej, na końcu już całkiem stromo, no i trzeba uważać żeby nie zajść za daleko bo przełęcz nagle się kończy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 12:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
z zakopanego? to kawałek będzie... w jeden dzień nie da rady ;)

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 1:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
macciej napisał(a):
z zakopanego? to kawałek będzie... w jeden dzień nie da rady ;)


E tam. Są tacy co by dali radę ;)
Skąd wiesz czy kolega nie jest maratończykiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 1:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Kompletnie nie wiem co można takiemu gościowi doradzić.
Przepisać mu opis z przewodnika ,czy zeskanować mapę ?
Czy dać mu radę ,żeby sobie u Teryego kupil herbatę / piwo /wodę ?
Tam są fajne czapki ( Maciek ma taką ) -> to może rada ,żeby sobie czapkę kupil.
Jak facet nie ma mapy, nie ma pojęcia o terenie i chce opisu trasy -to akurat Czerwona Ławka nie jest chyba najlepszym pomyslem na pierwszą wycieczkę w Tatry. Choćby ze względu na dlugość dojścia ( o innych aspektach już nie wspomnę )

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 1:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Luka3350 napisał(a):
Czy dać mu radę ,żeby sobie u Teryego kupil herbatę / piwo /wodę ?


To najlepsza rada. Jak Chatar zauważy , że dolewasz spirytusu do herbaty to Ci od razu 3 / 4 kubka da.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 1:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 10, 2008 10:24 am
Posty: 22
Lokalizacja: gdańsk
Źle mnie zrozumieliście chodziło mi o jakiś link do jakieś strony z opisem trasy i o wydawnictwo które wydaje dobre mapy z okolicami w tym rejonie.
A wybrałem właśnie tą oto trasę ponieważ po polskie stronie na większości wyższych szczytów udostępnionych już byłem (orla perć,rysy,przełęcz pod chłopkiem itp..) I jest to moja pierwsza trasa planowana po słowackiej stronie.Za kłopot przepraszam :? :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 2:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
tutaj masz kilka opisów szlakow na slowacji http://www.tatry.info/przewodnik/trasy/ ... index.html m.in. jest czerwona lawka

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 2:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
Luka3350 napisał(a):
Jak facet nie ma mapy, nie ma pojęcia o terenie i chce opisu trasy -to akurat Czerwona Ławka nie jest chyba najlepszym pomyslem na pierwszą wycieczkę w Tatry. Choćby ze względu na dlugość dojścia ( o innych aspektach już nie wspomnę )

krzycho napisał(a):
po polskie stronie na większości wyższych szczytów udostępnionych już byłem (orla perć,rysy,przełęcz pod chłopkiem itp..)


hehe nowy na forum, niekoniecznie nowicjusz w górach. Troszke się pomyliłeś Luka3550 (o jakieś 180st.)

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL