Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 597, 598, 599, 600, 601

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 15, 2022 9:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Rambubu napisał(a):
Rzecz jasna na Krywań można wybrać i znacznie dłuższą drogę, niektórzy chodzą z Kuźnic i wracają przez Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem ;-)
...tudzież robią sobie wycieczki pt "śniadanie na Babiej, kolacja na Świnicy"

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 15, 2022 9:54 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Krabul napisał(a):
"śniadanie na Babiej, kolacja na Świnicy"


Tego nie widziałem, ale od razu odpaliłem YT i ... No ma chłopak fantazję.
Teraz widzę, że ostatnio jeszcze połączył w jeden dzień Trzy Korony z Rysami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 26, 2023 8:03 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Pytanko - z czym po stronie polskiej można porównać trudność pętli z Rohackiej doliny przez Pachoł, Salatyn i Brestovą?

Mam w ekipie osobę, która była na Giewoncie, Szpiglasie, Rysach od Słowacji (ale na Świnicy zrezygnowała pod samym szczytem) i jest trochę wystraszona opisem szlaku znalezionym w necie i nie wiem do końca, czy próbować ją tam zabierać, czy nie.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 26, 2023 9:34 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Gieferg napisał(a):
Pytanko - z czym po stronie polskiej można porównać trudność pętli z Rohackiej doliny przez Pachoł, Salatyn i Brestovą?

Mam w ekipie osobę, która była na Giewoncie, Szpiglasie, Rysach od Słowacji (ale na Świnicy zrezygnowała pod samym szczytem) i jest trochę wystraszona opisem szlaku znalezionym w necie i nie wiem do końca, czy próbować ją tam zabierać, czy nie.


Ja bym to porównał mniej więcej z odcinkiem Skrajny Granat-Krzyżne, a w zasadzie tylko odcinek Skrzyniarek, pozostałe nie będzie trudniej niż Giewont czy Szpiglasowy.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 26, 2023 9:00 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Cytuj:
Ja bym to porównał mniej więcej z odcinkiem Skrajny Granat-Krzyżne

Czyli odpada.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 27, 2023 8:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Ale tych trudności tam jest zdecydowanie mniej, krótszy odcinek, i mniej ludzi, można sobie na spokojnie przejść.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 09, 2023 2:36 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Zdaje się, że obadam na miejscu.
Jak już będę wiedział, co i jak, to się zobaczy, czy koleżanka powinna tam iść :)

_________________
......................................


Ostatnio edytowano Wt wrz 19, 2023 1:37 pm przez Gieferg, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 19, 2023 1:36 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Sprawdziłem. Zdecydowanie nie powinna.
Jak dla mnie porównywalne z Granatami - i ogólnie bardzo fajne.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 05, 2023 2:35 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Wiem, że do sezonu Tatr letnich jeszcze hu-hu, ale...
Prawdopodobnie w 2024 roku nie dam rady spędzić zwyczajowego tygodnia+ w Tatrach. Kombinuję więc jakieś krótkie wypady, licząc na liberalność transgraniczną :wink: .
Jednym z pomysłów, realizowalnym głównie w lipcu-sierpniu (ze względu na godziny startu kolejki na Kasprowy), jest wjazd pierwszym wagonikiem o 7:00 na Kasprowy i zasuwanie po trasie: Liptowski Koszar - Zawory - Ciemnosmreczyński Staw - Dolina Koprowa - Trzy Źródełka (albo coś innego).
Moja prośba i pytanie dotyczy właśnie punktu zejściowego - czy jest tam gdzie zanocować? Sama trasa wg mapa-turystyczna.pl zajmuje prawie dziesięć godzin, a znając życie i siebie, przedłuży się z popasami do około dwunastu... A dojazdu o tej godzinie dokądkolwiek :cry: raczej nie będzie...
Z góry bardzo dziękuję za sugestie, również dotyczące ewentualnie innego przejścia Doliną Koprową.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 07, 2023 2:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 02, 2023 8:39 am
Posty: 12
Szedłem podobną trasą kilka lat temu - startowałem ze schroniska na Hali Kondratowej. Szedłem przez Liliowe, dalej nie pamiętam, potem Zawory, a dalej Hlińską Doliną, przez Koprową Przełęcz i zejście do schroniska nad Popradzkim Stawem. Schronisko jest duże, raczej nie ma problemu z miejscami i nie trzeba rezerwować kilka miesięcy wcześniej.
Można zaoszczędzić trochę sił i czasu nie zbaczając z trasy na Gładką Przełęcz, Ciemnosmreczyński Staw, Koprowy Szczyt, czy kilka innych atrakcji.
Szedłem na przełomie sierpnia i września i spotkałem ledwie kilka osób po drodze (nie licząc bliskich okolic schroniska).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 07, 2023 6:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Dzięki, choć taka trasa to jednak spora różnica od moich pierwotnych założeń.
Poza tym, jak już mam się turlać do Popradskiego, to mogę zejść całkiem na dół i celować w jakąś elektriczkę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 08, 2023 12:45 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Pancernik napisał(a):
czy jest tam gdzie zanocować?


Spałam w Szczyrbskim. Tam jest taki pensjonat Furkotka, mieli też opcję turystyczną. Był też kiedyś taki hostel, nie wiem, czy dalej to działa.
A trasy w te okolice to robiłam na raty.

Jak jeszcze kiedyś kursowała Strama było łatwiej np.:

Popradzkie Pleso (przystanek) - Koprowa Przełęcz, potem na dół Hlinską, potem na Zawory, dalej w dół na Liptowski Koszar i dalej na Kasprowy.

Kiedyś Stramą do Smokowca, dalej elektriczka, potem Magistrala do Podbanskiego i Doliną Cichą na Kasprowy.

Inna wersja: kolejką na Kasprowy, dalej Liptowski Koszar, Zawory, Gładka, powrót tą samą trasą. Potem z Kasprowego już na nogach.

A jak spałam w Szczyrbskim, to poszłam Magistralą do Koprowej, dalej doliną nad Staw, powrót tak samo na nocleg.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 08, 2023 9:19 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Dzięki, choć jak wynika z mojego wcześniejszego posta, rejon Szczyrbskiego/Popradzkiego raczej tym razem bym chciał ominąć.
Rzeczywiście, ciekawą opcją (w tamtym rejonie) jest nocleg i nad Popradzkim Stawem, i zejście do Szczyrbskiego. Szczyrbskie mam w miarę "ogarnięte", bywałem tam i narciarsko, i szlakowo...
Ta wersja z kolejką na Kasprowy (i może z Kasprowego też?) do mnie przemawia, ale to takie chodzenie w te i we wte... Wiem, marudzę, ale też i pisząc głośno myślę.
A jeśli dobrze zrozumiałem wariant ostatni, daje to "cuzamen do kupy" ponad 40 km i ponad 14 godzin na szlaku :shock: . To już nie na moje kolana/biodra/płuca/łydki (niepotrzebne skreślić :roll: ).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 09, 2023 11:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Pancernik napisał(a):
A jeśli dobrze zrozumiałem wariant ostatni, daje to "cuzamen do kupy" ponad 40 km i ponad 14 godzin na szlaku


Wyszłam około 9 rano, wróciłam około 21:00. A za szybko nie chodzę. Ale uwielbiam takie długie trasy :) A tam jeszcze cisza, spokój, tłumów brak. I cudne miejsca
Pancernik napisał(a):

rejon Szczyrbskiego/Popradzkiego raczej tym razem bym chciał ominąć.


Nie wiem, czy są noclegi w pobliżu Koprowej. Kiedyś szukałam, wyświetliło mi jakiś pensjonat Tri Studnicki, czy jakoś tak, ale pojęcia nie mam gdzie to jest. Ale nie sprawdzałam, czy coś jest w okolicy.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 11, 2023 5:05 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Dzięki raz jeszcze.
Po kolejnych przeliczeniach i rzutach (długich...) oka na mapę skłaniam się do koncepcji wykorzystania tych okolic (właśnie "...cisza, spokój, tłumów brak. I cudne miejsca..." :jupi: ) w ramach kolejnego wypadu "TwT" (Tydzień w Tatrach").
Może z noclegiem w Szczyrbskim, a może nawet i w Liptowskim Mikulaszu... może wreszcie polazłbym i na Łopatę, i nad Stawy Rohackie... jest czas, aby pomyśleć i pokombinować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 597, 598, 599, 600, 601

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL