Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 8:01 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Słowacy wprowadzają opłaty za wejście w Tatry
https://24tp.pl/n/96597

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 8:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
https://www.facebook.com/download/41974 ... RU&__cft__[0]=AZXMF1tS07bFMMyOSPZ8Q82JXOv3oG6M_FRuzO6rbF73eauIUFoYwDI5SzGvibk1V4DECa_ytZJhxqz8BVE8EztrjAXnswCMDwprBWm03AtmnRGeiP2N6V0F3z3WtQ54cJgksqPMLsnghhpl377mVyZVhEBVamHsQwlQgTr3d_9s8Zr5nAs-YuaOaLsLyQ7TK4ff26OstmIVJgT6bdgQCL8p&__tn__=H-R


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 11:07 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Co to tam na tym facebuku w skrócie, bo ja nie używam a niezalogowanym się nie otwiera :D
shesmovedon napisał(a):
Słowacy wprowadzają opłaty za wejście w Tatry

Ja nie posiadam smartfona, a granice Tanap-u przekraczam przeważnie w różnych miejscach od góry, więc opłatę będę miał utrudnioną :D
Tak swoją drogą to powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 11:18 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Zbychu napisał(a):
Co to tam na tym facebuku w skrócie


Wchodzą opłaty za filmowanie i za organizację imprez publicznych, rekreacyjnych i sportowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 11:42 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Aha...
Dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 1:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Jeśli, a wydaje się to najbardziej prawdopodobną opcją (bo najtańszą), wypuszczą apkę czy będzie się skanowało QR, to dołączam się do życzeń powodzenia w ściganiu Polaków, zwłaszcza jeśli opłata telefonem będzie szła tylko ze słowackiego numeru (jak np. na parkingu pod Otargańcami). Przejść górą z PL będzie sporo :)

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 1:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Uprzedzając komentarze o zdzierstwie, itd., osobiście się cieszę.
Nie jest/nie będzie to kwota, która zdecyduje, że "p...lę, nie jadę!".
Myślę, że to również nie odstręczy nowożeńców od unikalnych ujęć na tle...
Natomiast dziwne było dla mnie to, że wszelkie imprezy sportowe i podobne odbywały się bezpłatnie.
Uważam, że to zawsze jest obciążenie dla przyrody (sorka, górobiegacze), ale i wzrost ryzyka dla osób obecnych na szlaku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 6:37 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Zbychu napisał(a):
niezalogowanym się nie otwiera


Zalogowanym też się nie otwiera ;-)


Pancernik napisał(a):
to zawsze jest obciążenie dla przyrody


Ale zwróć uwagę, że po polskiej stronie Tatr odbywają się corocznie 3-4 imprezy biegowe, każda obejmująca kilkuset uczestników.
Z kolei w 2021 r. TPN odwiedziło 4,6 mln turystów. Ten ok. tysiąc uczestników biegów to jest kropla w morzu, niczego to istotnie nie zmienia jak chodzi o obciążenie dla przyrody. Tym bardziej, że są to jednak ludzie świadomi, nieśmiecący, dbający o przyrodę, a w organizacji biegów wprowadzono szereg proekologicznych rozwiązań jak np. brak plastikowych kubków (uczestnicy muszą posiadać własne pojemniki na wodę).

Pancernik napisał(a):
wzrost ryzyka dla osób obecnych na szlaku


Może w jakimś minimalnym stopniu tak, ale zauważ: każdego roku dochodzi w górach do wielu wypadków - w trakcie samych wakacji 2021 r. TOPR interweniował 337 razy. Ile z tych interwencji miało miejsce w trakcie biegu górskiego? Ile było podobnych zdarzeń / wypadków z udziałem turysty w trakcie biegu górskiego w innych pasmach niż Tatry w ostatnich latach? Ja sobie nie przypominam żadnego. A górskich imprez biegowych jest w samym naszym kraju od groma (nie chodzi mi tutaj tylko o Tatry).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 9:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Pancernik napisał(a):
Nie jest/nie będzie to kwota, która zdecyduje, że "p...lę, nie jadę!".

Ceny noclegów tam gdzie jeździałam też poszły w górę i to dwukrotnie :eye: z 25 euro za pokój zrobiło sie 50, wiec jednak w tym roku ... nie jadę i kto wie pewnie w przyszłym też. Szczególnie, że nie płacę tylko za siebie.

PS mnie się otwiera cennik :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 10:16 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Ja za tzw. "apartament" (gdzie sąsiadów zza ściany było słychać jakby siedzieli obok, "nowe budownictwo" kurna) w ostatni weekend w Zakopanem dałem 640 złociszy (weekend, tzn. dwa noclegi, rodzina 2+2).
W sumie to nawet nie wiem czy to dużo czy mało jak na obecne standardy - trochę się spieszyłem, rezerwowałem na ostatnią chwilę, a w paru znajomych lokalizacjach nie było żadnych miejsc wolnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2022 10:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Rambubu napisał(a):
Ja za tzw. "apartament" (gdzie sąsiadów zza ściany było słychać jakby siedzieli obok, "nowe budownictwo" kurna) w ostatni weekend w Zakopanem dałem 640 złociszy (weekend, tzn. dwa noclegi, rodzina 2+2).


Kto bogatemu zabroni :D
Ja w zeszłym roku za 2 osoby za niepełne 2 pokoje (ścianka działowa niepełna, ale młoda miała swoją przestrzeń a ja swoją) w tym łózko podwójne plus 2 tapczany plus łazienka spora i aneks kuchenny dałam 120. Generalnie wisiało w ogłoszeniu jako trójka ale i czwórka spokojnie by weszła. No to by było 160 za noc. U Chyca za podobne warunki też w zeszłym roku zapłaciłam 135 i na Zwierzynieckiej to samo. Nie wiem jak w tym by było - w sumie ciekawe.

A jeszcze dodam że w tym okresie jak pojechałam sama to mnie chciano skasować na 80, ale się nie dałam i znalazłam pokój za 40 gdzie wydawałoby się niemożliwe szukając po bukingach. (w tym łazienka i aneks :mrgreen: )

Więc wracając do głównego tematu jak mam wydać 50 euro za nocleg plus 8 za bilety plus elektryczka i ubezpieczenie to mi sie średnio taki wyjazd kalkuluje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2022 12:40 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
WILCZYCA napisał(a):
Więc wracając do głównego tematu jak mam wydać 50 euro za nocleg plus 8 za bilety plus elektryczka i ubezpieczenie to mi sie średnio taki wyjazd kalkuluje.
Jak ja wydaję 150 zł za tygodniowy pobyt w Tatrach, w tym 110 zł podróż, reszta piwo, to ja nie wiem... :D
Owszem, trzeba doliczyć pożywną zawartość plecaka, ale i tak chyba niedrogo? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2022 8:11 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
WILCZYCA napisał(a):
Kto bogatemu zabroni


To raczej kwestia pecha tego typu, że piękniejsza część rodziny (tj. 2/4) lubi kompletnie niezrozumiałe dla mnie atrakcje typu "dżakuzi" :eye: a czasem trzeba iść na ustępstwa, tym bardziej że pogoda na ostatni weekend zapowiadana była raczej średnia.
No i pierniczę, więcej w tamto miejsce nie jadę, z tak złą akustyką naprawdę nie spotkałem się od dawien dawna. Nie chcę pisać konkretnie o jaki obiekt chodzi, bo właściciele byli bardzo mili i szybko reagowali na odgłosy imprezy dobiegającej zza ściany, ale jednak, cytując klasyka, "niesmak pozostał".

Bardzo mi się np. podobało parę lat temu w polecanej tutaj przez jedną użytkowniczkę "Willi Misiek". Wprawdzie trzeba było na wstępie trochę posprzątać i poprosić właściciela (czy raczej zarządcę, bardzo sympatyczny swoją drogą) o wymianę zakurzonych zasłon, ale poza tym było naprawdę ok i dość tanio. Możliwe, że jeżeli będę jechać w tym roku na tydzień do Zakopanego to będzie jedna z głównych opcji do rozważenia. Ciekawe jakie ceny mają obecnie (te na bookingu to raczej oderwane od rzeczywistości, zupełnie inne są podawane w rozmowie telefonicznej).

Zbychu napisał(a):
Jak ja wydaję 150 zł za tygodniowy pobyt w Tatrach, w tym 110 zł podróż, reszta piwo, to ja nie wiem...


Bardzo dobra i kusząca opcja, pewnie prędzej czy później ją przetestuję (ale niestety chyba nie wcześniej niż za jakieś 10 lat), tyle że zważywszy na obecną inflację to ta "reszta" obejmująca piwo będzie wówczas oznaczać pewnie jednego Żubra / Harnasia :eye:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 26, 2022 11:52 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Czy ktoś ma pomysł, jak dojechać (oprócz samochodu/taxi) ze Szczyrbskiego Jeziora do Trzech Źródeł?
Chciałbym wejść na Krywań, ale wejście i zejście z/na parking przy Trzech Źródłach wygląda nieco nudnawo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 26, 2022 1:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
A odrzucasz możliwość zostawienia samochodu na parkingu przed Trzema Źródłami, zielonym w górę, a potem niebieskim i czerwonym droga powrotna? Wychodzi pętelka 15km, znacznie mniej niż np. wejście od Szczyrbskiego Plesa i powrót tą samą drogą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 26, 2022 7:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Rambubu napisał(a):
A odrzucasz możliwość zostawienia samochodu na parkingu przed Trzema Źródłami, zielonym w górę, a potem niebieskim i czerwonym droga powrotna? Wychodzi pętelka 15km, znacznie mniej niż np. wejście od Szczyrbskiego Plesa i powrót tą samą drogą.


Tak, tę opcję też biorę pod uwagę. Jeśli nie będzie transportu, pewnie tak zrobię.
Chociaż marzy mi się wejście od Trzech Źródeł, zejście do Szczyrbskiego, tam miska i kofola, potem szybko-szybko wozem na kwaterę (w tym roku Tatrzańska Łomnica) i tam już tylko piwo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 26, 2022 9:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Jak Wy pozbawiacie się wolności w Tatrach!
Samochody, kwatery i inne cholery :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 27, 2022 11:09 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Zbychu napisał(a):
Jak Wy pozbawiacie się wolności w Tatrach!
Samochody, kwatery i inne cholery :mrgreen:

Inne cholery są absolutnie kluczowe :batman:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 10, 2022 7:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Nie wiem czy wiecie, ale Fliksbus wrócił do przewozów na Słowację. Godziny przejazdów wprawdzie chusteczkowe ale wreszcie jest jak się dostać z Krakowa Smokowca czy Popradu bez przesiadek i za 44,99 pln.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2023 10:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Czy ktoś z Was wie, czy można dojechać do i porzucić samochód w Jakubowianach, u stóp Doliny Tarnowieckiej tak, aby stamtąd podejść na Goły Wierch? Konkretnie mam na myśli miejsce gdzieś za (nad) wsią, jak najbliżej wodospadu, przy rozejściu szlaków (tam jest taki łuk drogi).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2023 3:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
W centrum wsi Jakubovany jest placyk, gdzie zaczyna się niebieski szlak. Jedziesz tą uliczką (niebieskim szlakiem), wolno po dziurawym asfalcie (tak było 3 lata temu, może teraz jest lepiej) tak długo, aż zobaczysz taki widok.
Obrazek

I tu możesz porzucić auto
Obrazek
Możesz podjechać bliżej drzew, ale wtedy będziesz dłużej usuwał z karoserii to co z nich leci.

Stąd do początku szlaku na Holy Vrch to kilka minut.
Obrazek

edit13.09.2023
Aktualny stan jest taki, że asfalt został naprawiony, dziury załatano a odcinkami jest położony nowy. Jedynie pod sam koniec drogi stan jest nieco gorszy.


Ostatnio edytowano Śr wrz 13, 2023 8:47 pm przez e_l, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 11, 2023 8:42 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Ooooo...gromne dzięki!!!
Ooooo to mi chodziło!
Ooooo...bfocone na dodatek! :cheers: :brawo: :oklaski:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 09, 2023 1:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Czy bilet na Łomnicką Przełęcz to się "z marszu" kupuje rano w kasie, czy się go jakoś z wyprzedzeniem "rezerwuje" w Internecie?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 09, 2023 8:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
grubyilysy napisał(a):
Czy bilet na Łomnicką Przełęcz to się "z marszu" kupuje rano w kasie, czy się go jakoś z wyprzedzeniem "rezerwuje" w Internecie?


W ubiegłym roku kupiłem "z marszu". Z tym, że to było może troszkę po szczycie sezonu, czyli na początku września.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 10, 2023 7:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Dzięki za info!

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 14, 2023 8:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Kupuje się "z marszu". Cena w obie strony 33 EUR.

Po raz pierwszy w życiu zostałem zjebany przez przewodnika słowackiego tekstem "nie powinno cię tu być".
Przeżyłbym, gdyby nie dodał "to tylko Polacy robią takie bydło" (cytat dosłowny, oryginał ze słowackimi akcentami).

Mordobicie na grani było blisko, ale się był oddalił.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 15, 2023 3:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
grubyilysy napisał(a):
"to tylko Polacy robią takie bydło"


Trzeba było załagodzić sytuację czymś w stylu: "Mocne słowa jak na kogoś, kogo dziadek kolaborował z Hitlerem" :wink:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 17, 2023 8:59 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
grubyilysy napisał(a):

Po raz pierwszy w życiu zostałem zjebany przez przewodnika słowackiego tekstem "nie powinno cię tu być".
Przeżyłbym, gdyby nie dodał "to tylko Polacy robią takie bydło" (cytat dosłowny, oryginał ze słowackimi akcentami).

Mordobicie na grani było blisko, ale się był oddalił.


Jakieś szczegóły może?
Wybieram się na początku września, gaz pieprzowy (jak to na Giewonice ostatnio) brać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 17, 2023 11:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Niestety jedyną słuszna możliwościa wydaje się:

Zakup członkostwa w James.sk
Zakup baletek i kasku.
Tłumaczenie że się idzie przesolować Grań Wideł (w zejściu - że się schodzi po przesolowaniu Grani Wideł).

Polecam wątek obok ajmysomtatry.sk , prawdopodobnie już nie długo kask i baletki nie wystarczą, będzie potrzebny pełny szpej z liną nie krótszą niż 50m.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 17, 2023 11:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
_Sokrates_ napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
"to tylko Polacy robią takie bydło"


Trzeba było załagodzić sytuację czymś w stylu: "Mocne słowa jak na kogoś, kogo dziadek kolaborował z Hitlerem" :wink:

Korciło mnie, ale tak naprawde jestem raczej polubowny człowiek, więc tylko zwyczajnie opierdioliłem.
Zwłaszcza że jak raz przypomniałem komuś innemu w podobnej rozmowie o księdzu Tiso, to usłyszałem, że mój dziadek wraz z SS palił Żydów w Oświęcimiu.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL