Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 2:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 15, 2012 3:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 15, 2012 3:25 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Bolszewo
Witam, jeśli powtarzam temat, przepraszam, ale liczę mimo wszystko na odpowiedź:)
Chciałabym kupić buty firmy Meindl, ale nie mam pojęcia jaki model byłby dobry. Może coś polecicie? Na pewno chcę mieć gore tex i podeszwę vibram.
Chodzi mi o wędrówki górskie, właściwie głównie w Tatrach, choć mogą mi się przytrafić również Alpy:) póki co nie miałam okazji kombinować po bardzo oblodzonych terenach, raczej ewentualnie nieoczekiwany śnieg.
Będę bardzo wdzięczna za wskazówki co do modelu:)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 15, 2012 10:37 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
Ponieważ nie ma głupich pytań, a są tylko głupie odpowiedzi, dlatego myślę, że te stawią czoła każdym warunkom: http://www.meindl.pl/index.php?product=7730 .

ps. rozważ też buty marki Adidas, ostatnio mocno weszli w outdoor. Do sklepu wchodzi się nie wiedząc co się chce, a wychodzi z butami, ot, magia :wink: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 12:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Przede wszystkim zadaj swoje pytanie w poniższym wątku:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... 189#590189

Natomiast dlaczego musisz kupić akurat Meindle? Oczywiście to super buty, może nawet najlepsze, ale dziwi mnie nieco takie ukierunkowanie na firmę a nie na model/rodzaj buta. Tym niemniej na lato polecam zdecydowanie model Air Revolution 3.1.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 9:17 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Może sie mylę, ale to jest chyba męski model buta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 10:07 am 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
meski/żeński - co to za różnica, jak leży na nodze dobrze to chyba żadna. Aaa zapomnialem - kobieca estetyka 8)

Poza tym, są meindle 3.1 dla kobiet

http://www.ceneria.pl/Buty_Air_Revoluti ... ownaj.html

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 11:27 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Męskie sa na ogół wieksze i szersze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 11:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
meski/żeński - co to za różnica, jak leży na nodze dobrze to chyba żadna. Aaa zapomnialem - kobieca estetyka 8)

Bo i stopy są szerokie i wąskie, małe i duże - prawda? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 11:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Otóż to. Tym niemniej @Wilczyco model Air Revolution 3.1 jest produkowany zarówno w wersji męskiej jak i damskiej, tak więc raczyłaś się pomylić. :)

WILCZYCA napisał(a):
Może sie mylę


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 5:45 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
leppy napisał(a):
Natomiast dlaczego musisz kupić akurat Meindle?


W mojej odpowiedzi dokładnie o to mi chodziło i od tego powinno się wyjść w tym wątku, a nie od sugerowania konkretnych modeli. Autorka najwyraźniej nie wie dlaczego chce akurat buty firmy Meindl, a nie np. Han-Wag (robią bardzo podobne, cenowo też). W wyborze buta nie wychodzi się od firmy, ale od tego, do czego ten but ma służyć (poza tym, że do chodzenia).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 6:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Ja na przykład przy wyborze buta wychodzę od wagi :) Jak kupowałem buty ekspedycyjne to wybrałem La Sportiva Olympus Mons Evo bo były najlżejsze. Ale przejrzałem chyba specyfikacje wszystkich możliwych butów tego typu. Nawiązując do dyskusji w temacie butów męskich i żeńskich to zauważcie, że w przypadku butów ekspedycyjnych nie ma takiego podziału i są tylko unisexy :wink:

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 7:20 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
snail napisał(a):
Ja na przykład przy wyborze buta wychodzę od wagi :) Jak kupowałem buty ekspedycyjne to wybrałem La Sportiva Olympus Mons Evo bo były najlżejsze. Ale przejrzałem chyba specyfikacje wszystkich możliwych butów tego typu. Nawiązując do dyskusji w temacie butów męskich i żeńskich to zauważcie, że w przypadku butów ekspedycyjnych nie ma takiego podziału i są tylko unisexy :wink:


Jestem w stanie się z Tobą założyć, że nie wyszedłeś od wagi, a od tego, do czego ma być dany but :wink: . Jeżeli natomiast mylę się, to powinieneś na zdjęciu profilowym mieć sandały, albo japonki, te są wszak najlżejsze :mrgreen: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 8:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 15, 2012 3:25 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Bolszewo
Dzięki za odpowiedzi, w sumie podaliście mi tylko dwa modele...
Dla niedowiarków, wiem z jakiego powodu chcę buty tej firmy, nie innej, chociaż miło, jeśli podajecie POMOCNE wskazówki. Jeśli możecie coś zasugerować jaka firmy produkuje buty lepsze w jakieś konkretne warunki, dzięki.
Napisałam, że głównie chodzę w Tatrach, tak więc warunki chyba kojarzycie? Jest skała, błoto, deszcz, czasem zdarzy się śnieg, może być też sucho. Nasze góry obfitują w ciekawe warunki atmosferyczne:) Myślę, że meindl ma jakieś modele, które będę odpowiednie dla takich potrzeb, dlatego pytam o Wasze doświadczenia. Chciałabym buty tej firmy, bo wiem, że są najlepsze, ja przynajmniej tak uważam i znam opinie ludzie, którzy mają je i próbowali też różnych innych firm.
Więc, jeśli macie jakieś doświadczenia, podzielcie się, proszę:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 8:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Ja mam himalaye. Moim zdaniem nie do zdarcia. Komfort użytkowania zdecydowanie najlepszy (z posiadanych dotychczas). Przy zakupie zastanawialem sie nad hanwagami - też solidnie wyglądały.

Acz cieżki wysoki but przyznać trzeba. Na 3 pory roku. Lato odpada. Podeszwa narazie daje radę. Nieznaczne ślady zużycia - chociaż fakt, ze w mieście to tylko czasem na bloto posniegowe albo dupówę zakladam. Nie przemókł mi do tej pory a trzeba przyznać, że w żaden sposób go nie oszczedzam i czy całodzienny mokry snieg czy bieszczadzka trawa - daje radę zawsze i wszedzie. Obtarł mnie raz - na poczatku - ale to typowe podobno.


Ostatnio edytowano N wrz 16, 2012 9:21 pm przez black, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 9:08 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
aniavv napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi, w sumie podaliście mi tylko dwa modele...
Dla niedowiarków, wiem z jakiego powodu chcę buty tej firmy, nie innej, chociaż miło, jeśli podajecie POMOCNE wskazówki. Jeśli możecie coś zasugerować jaka firmy produkuje buty lepsze w jakieś konkretne warunki, dzięki.

Może być np. Teva, dowolne sandały, nigdy nie przemokną i da się po śniegu (testowane w drodze na Halę przez zBoczań).

aniavv napisał(a):
Napisałam, że głównie chodzę w Tatrach, tak więc warunki chyba kojarzycie? Jest skała, błoto, deszcz, czasem zdarzy się śnieg, może być też sucho. Nasze góry obfitują w ciekawe warunki atmosferyczne:) Myślę, że meindl ma jakieś modele, które będę odpowiednie dla takich potrzeb, dlatego pytam o Wasze doświadczenia. Chciałabym buty tej firmy, bo wiem, że są najlepsze, ja przynajmniej tak uważam i znam opinie ludzie, którzy mają je i próbowali też różnych innych firm.
Więc, jeśli macie jakieś doświadczenia, podzielcie się, proszę:)


Opinii to jest tyle, ile turystów w drodze do MOKa, ale coś w nich jest. Meindl robi dobre buty w pewnych klasach, co nie znaczy, że wszystkie są tak samo zajebiste, ergo najlepsze, bo oczywiście tak nie jest. Zdecydowanie na pewno przoduje w butach w pełni skórzanych bez membran, bo takie Cię powinny interesować do takiego użytkowania, np: http://8a.pl/buty-trekkingowe-wysokie/m ... ngadin-mfs . Jest również na rynku firma Han-Wag, która robi prawie to samo, ale na inne kopyto. Jak pójdziesz do dobrego sklepu, gdzie mają to i to, to od razu poczujesz różnicę (pamiętaj, że but trzeba dopasować do stopy, a nie odwrotnie). Oczywiście możesz załadować się w Szmatex w bucie, jak polecano powyżej, Twój wybór :wink: . O Szmatexie w bucie powinnaś sobie przypomnieć podczas kupowania kolejnych butów typowo na zimę. Tu wcale nie żartuję, bo nie ma butów uniwersalnych, sam użytkuję 4 pary, w zależności od rodzaju uprawianej aktualnie aktywności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 11:23 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 15, 2012 10:34 pm
Posty: 24
osobiście mialem 3 pary meindli
szału nie ma, szczerze
o wiele lepsza marka to han vag


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 18, 2012 7:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
blelump napisał(a):
Opinii to jest tyle, ile turystów w drodze do MOKa

A i to często nie wystarcza.
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... 835#591835


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 18, 2012 8:23 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
WILCZYCA napisał(a):
Męskie sa na ogół wieksze i szersze

męskie są wyższe pod łydką-faceci mają wyżej przyczepiony któryś tam mięsień
mam niestety męski model MEINDLa -Himalaya i to wyraźnie odczuwam-znaczy buty poszły w odstawkę

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 18, 2012 8:26 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
To nie jest reguła- mam znajomą, która nosi buty męskie i chwali sobie i znajomego, który nosi damskie- to nie kwestia płci tylko osobniczej zmienności.

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 18, 2012 9:28 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
sefer1 napisał(a):
To nie jest reguła- mam znajomą, która nosi buty męskie i chwali sobie i znajomego, który nosi damskie- to nie kwestia płci tylko osobniczej zmienności.


Wszystko od stopy zależy, ja np. nie kupię męskich (mimo że bardzo bym chciała - z reguły dużo większy wybór i mniej obciachowe kolory), bo mam na tyle wąską, że żadne nie będą wystarczająco dobrze dopasowane.
No i męskie zwykle zaczynają się dopiero od numeru 39.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL