Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 19, 2022 9:00 am 
Nowy

Dołączył(a): So mar 19, 2022 8:53 am
Posty: 1
Cześć!

Mam za sobą parę ciekawych wypraw, ale żadna z nich nie byłą dłuższa niż 2 - 3 dni. Do tej pory miałem plecak Deuter AirContact 40+10 i okazało się, że jest on zdecydowanie za mały na zaplanowane podróże.

W tym roku planuję wybrać się na Tour Mount Blanc, który zajmie około 10 dni z nocowaniem w namiocie, a pod koniec października chciałbym wybrać się do Norwegii na 4 dni by spróbować złapać zorzę polarną. Oprócz namiotu chciałbym przewozić statyw i aparat z obiektywem. Warto dodać, że deutery były za małe również ze względu na wzrost - 1.90m nie pomaga przy wyborze prawidłowego plecaka.

Jestem zdecydowany na kupno jednego z dwóch:

- Fjallraven Kajka 85
- OSPREY Aether Plus 85l

Obrazek

Jak myślicie, który z tych plecaków byłby lepszy? Martwię się trochę o 1 roczną gwarancję na Fjallraven, podczas gdy Osprey zapewnia dożywotnią gwarancję swoich produktów.

Pozdrawiam,
Michał :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 21, 2022 4:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Ja myślę, że nawet lżejszy osprey waży tyle co mój namiot, materac i śpiwór trzysezonowy.
Ale jak jesteś zdecydowany, to po prostu przymierz obydwa i zdecyduj.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 21, 2022 8:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Raz w życiu kupiłem plecak w "takim gabarycie". Był to Alpinus, bodajże 90-litrowy.
Kupiłem go tylko po to, że wybieraliśmy się z małżonką w podróż poślubną. Były to czasy, kiedy wyjechanie z Polski "gdzieś dalej" nie było tak proste, jak obecnie.
Koniecznym było kupno odrębnych biletów do Frankfurtu i dalej (bilety "gdzieś dalej" można było odebrać dopiero we Frankfurcie). Oznaczało to odbiór całego mandżura po wylądowaniu, wyjście ze strefy tranzytowej, odebranie biletu "gdzieś dalej" w odrębnym okienku, przekłusowanie z mandżurem do innego terminala, ponowne nadanie bagażu...
Żeby to zrobić sprawnie i szybko umyśliłem, że musimy się we dwójkę spakować do czegoś jednego, co zarzucę na plecy i z tętnem 200 przekłusuję zygzakiem te parę kilometrów po punktach kontrolnych. Daliśmy radę.
Do tej pory mam ten plecak (gdzieś) na strychu... :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL