Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 02, 2022 9:40 am 
otrzebuję poleceń odnośnie odpowiedniego ubrania tak by nie przemarzać i nie wracać do domu z katarem, zapaleniem pęcherza i innymi atrakcjami jak człowieka przewieje. Pisząc o pieszych wędrówkach nie mam na myśli spacerku po miejskim parku ani hardcorowych wypraw wspinaczkowych w wysokie góry, raczej takie bycie w lesie, chodzenie po wszelkiego rodzaju łąkach, pustkowiach, bagnach, mokradłach, brzegach rzek, jezior. Potrzebuję poleceń wszystkiego, najbardziej uniwersalnego tak żeby w razie czego zabrać w góry ( na nizinne szlaki ) , ale też chroniącego przed warunkami pogodowymi. Co Wam się najlepiej sprawdziło?


Góra
  
 
PostNapisane: Pt gru 02, 2022 2:54 pm 
1. Mała mata pod pupę do siadania z Mountain Warehouse lub Decathlonu - siadam na mokrej trawie, mokrym pniu i mam suche spodnie, nigdzie się bez tego nie ruszam Mój partner też takiej używa i mega sobie chwali. 2. Za jakieś 40 zeta z Regatty cienkie spodnie przeciwdeszczowe które zakładam na każde spodnie jak znaczyna naprawdę lać. 3. Koszulka merino - mam i na ramiączka i z krótkim i długim rękawem i zakładam każdą na inne warunki pogodowe, dzięki nim wreszcie przestałam marznąć. Zimą zakładam je też na co dzień pod sweter/bluzkę do pracy. Ja mam firmy Icebreaker. Wczesniej miałam Brubecka ale te są cieplejsze i w lepszym stanie po praniu. 4. Tej samej firmy mam dwa rodzaje getrów merino pod spodnie na lżejszy i b duży mróz. 5. Mam też dwie pary rękawiczek - cieniutkie merino Icebreaker i puchowe jednopalczaste Salewa i noszę je albo pojedynczo albo w zestawie razem. Dodam, że chodzę głównie po lasach i brzegach rzek i jezior i należę do osób które koszmarnie marzną.


Ostatnio edytowano Cz gru 29, 2022 11:15 am przez Karpatiak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: Pt gru 02, 2022 8:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
To ad. 1 serdecznie polecam, po polsku nazywa się to "poddupnik" :mrgreen: .
Były też takie super-mięciutkie z "czybo", kupiłem żonie, ale w tym roku... missing in action :cry:
To - calkiem poważnie - ma sens, aby nie siadać na mokrej i zimnej skale, bo pęcherz każde z nas ma z reguły jeden.
Spodnie "z folii" za parę dych z Deca też mam, może nie są zbyt... twarzowe, ale dają radę.
Merino... co kto lubi, ja wolę syntetyki, bo mniej drapią. Ale mój syn (nurek techniczny :shock: ) sobie chwali.
Na wyjście letnie w wyższe skały polecam rękawiczki bez palców - mogą być ogrodnicze "wampirki", albo coś lepszego i trwalszego.
No i wszelakie "buffy" - na przegub, do ocierania czołą z potu, na czoło (cel j.w.), na głowę (przeciwsłoneczne albo przeciwwiatrowe)... tysiąc zastosowań.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 02, 2022 8:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
To ad. 1 serdecznie polecam, po polsku nazywa się to "poddupnik" :mrgreen: .
Były też takie super-mięciutkie z "czybo", kupiłem żonie, ale w tym roku... missing in action :cry:
To - calkiem poważnie - ma sens, aby nie siadać na mokrej i zimnej skale, bo pęcherz każde z nas ma z reguły jeden.
Spodnie "z folii" za parę dych z Deca też mam, może nie są zbyt... twarzowe, ale dają radę.
Merino... co kto lubi, ja wolę syntetyki, bo mniej drapią. Ale mój syn (nurek techniczny :shock: ) sobie chwali.
Na wyjście letnie w wyższe skały polecam rękawiczki bez palców - mogą być ogrodnicze "wampirki", albo coś lepszego i trwalszego.
No i wszelakie "buffy" - na przegub, do ocierania czołą z potu, na czoło (cel j.w.), na głowę (przeciwsłoneczne albo przeciwwiatrowe)... tysiąc zastosowań.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL