Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 08, 2021 12:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Przetestował już ktoś skarpetki Nordhorn NH4P PRIMALOFT?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 01, 2022 8:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Odpowiem sobie.
Są grube i ciepłe. Dają radę termicznie.
Co do rozmiarówki to moim zdaniem są za duże przedziały. Rozmiar 41-43 dla stopy 42 jest trochę za luźny. Skarpetka nie jest opięta na stopie i ma trochę luzu przy palcach. Mimo, że po praniu trochę się skurczyła. Jak ktoś jest przy tym niższym przedziale moim zdaniem lepiej kupić mniejsze.
Ale tu niestety zmniejsza się też wysokość skarpety. 38-40 są już wyraźnie niższe od 41-43. Nie wiem dlaczego taka różnica w wysokości.
Dopasowanie skarpety nie jest idealne. Może to przez ten luz materiału przy palcach ale gdy luźniej zawiązałam jednego buta skarpetka mi w czasie chodzenia zjechała. Gdy buta dociągnąłem mocnej już się na stopie trzymała.
Szwy płaskie. Nie kupuje już skarpetek z wystającymi szwami.
W porównaniu z NH4W Merino ta skarpetka jest wyraźnie grubsza. I też luźniejsza na stopie.
Generalnie nie jest to idealnie dopasowana skarpetka ale za tę cenę 35 zł można wypróbować. Jest ciepła.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 22, 2022 9:55 am 
Dzis jezdzilam to mialam na sobie rajstopy termo plus gruba frotowa skarpeta sztyblety zwykłe ale jeśli zamierzasz śmigać w tereny lub dłużej na dworzu to jednak nie myśl o ciepłych skarpetach tylko inwestuj w termobuty, szkoda nerwów na 5 par skarpet..


Góra
  
 
PostNapisane: Cz lut 22, 2024 9:41 am 
Mała recenzja skarpet snickers. Powiem tak - nie trzeba było testować ich długo bo wystarczyło 10h w pracy i czuć różnicę między zwykłymi skarpetami bawełnianymi czy też skarpetami z decathlonu. Jeśli cena Was przeraża to trudno, mnie przerażała inna kwestia - każdy sąsiad wiedział, że wróciłem do domu tak smierdzialy moje stopy po pracy. Buty jakie mam to base beready i wkładki base, jak nosiłem w zwykłych skarpetach czy 100% bawełny i innych to i tak noga się pociła i śmierdziała i po kilku godzinach pracy było już czuć dyskomfort mokrej stopy. Po zmianie na skarpetki snickers problem znikł automatycznie i od razu pożegnałem się z tubkami scholla, których musialem używać by delikatnie zniwelować nieprzyjemny zapach stóp, tak więc wolę zapłacić 70zl za skarpety niż kupować co tydzień nową butelkę scholla czy innego specyfiku, który ma "pomóc" moim stopom. Także teraz jestem pewny, że na jednej parze się na pewno nie skończy a bedziw trzeba ich dokupić jeszcze kilka. Tak więc szczerze mogę polecić te skarpety dla osób, które nie lubią witam sie smrodem.
___________________
https://tactis.pl/biuro-rachunkowe-katowice/


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL