Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:08 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 1:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 12:45 pm
Posty: 10
Cześć !
Szukam aktualnie małego plecaka (25l ok. ), który spełniałby następujące warunki:
- solidne wykonanie, czyli najlepiej plecak dobrej firmy zajmującej się sprzętem turystycznym
- miejsce na laptopa ( bezpieczeństwo sprzętu jest dla mnie bardzo ważne )
- fajny, nowoczesny wygląd ( niestety plecaki produkowane specjalnie z myślą o transporcie laptopów wyglądają z reguły koszmarnie, są kiepsko wykonane i często strasznie wielkie )

Jako, że mój stary plecak miejski już się rozlatuje, chciałbym, żeby następny łączył w sobie trzy cechy - plecaka miejskiego, na uczelnie itd., plecaka na laptopa ( standardowy z matrycą 15,4" ) a także plecaka wycieczkowego, więc pas biodrowy byłby mile widziany, choć niekonieczny.

Oglądałem ostatnio plecak Bergsona, był to chyba model Rainbow 25, z miejscem, w które prawdopodobnie zmieściłby się lapek, ale nie jestem pewien, na stronie producenta nic o tym nie ma.

Czy znalezienie takiego plecaka jest w ogóle możliwe ? Nie chciałbym kupować dwóch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 1:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Peragus napisał(a):
Czy znalezienie takiego plecaka jest w ogóle możliwe ? Nie chciałbym kupować dwóch.

Może zapytaj w Erze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 2:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Peragus popatrz na plecaki MILO. Ja mam MILO Smet i jestem z niego zadowolona. Posiada pas biodrowy i piersiowy, pojemność 25l, a komputer myślę, że się zmieści w miejscu na Camelbacka.

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 4:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Rzuciłem okiem tutaj -> https://www.cotswoldoutdoor.com/webpoint/webpoint.html?FUSEACTION=main i natknąłem się na coś takiego Lowe Alpine Server 30. Hmmm ... http://www.lowealpine.com/Products/Detail.asp?ProductTypeID=16&ProductGroupID=1049&Position=3&SpecificActivityID= Nie wiem co to warte. Może warto sprawdzić. Wyglada tak sobie. Nie widac pasa biodrowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 4:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Tatonka robi plecaki na laptopa, ale nie są to górskie modele. Po prostu nikt przy zdrowych zmysłach nie taszczy lapcia jak ma tylko 25l miejsca. A na miasto tatonka jest OK.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 10:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 12:45 pm
Posty: 10
Tu nie chodzi o kupno plecaka górskiego, do którego przy okazji wycieczki wejdzie jeszcze laptop, bo faktycznie w górach czy ogólnie na wypadzie turystycznym jest on zbędny. Szukam po prostu dobrego plecaka, którego będę mógł w mieście używać m.in. do noszenia lapka, a przy okazji wyjazdu w góry spełni swoje zadanie jako mniejszy plecak wycieczkowy ( bo raczej z 80l nie ma sensu wychodzić ze schroniska na kilka godzin ).
Niestety większość plecaków z miejscem na laptopa jest marnej jakości, a w dodatku licho wygląda. Może faktycznie szukam czegoś w rodzaju " dostępne tylko w Erze ", ale nie chciałbym trzymać w mieszkaniu 3 plecaków ( jeden duży, jeden mały wycieczkowo-miejski i jeden na laptopa ).

Może ktoś ma rade, jak inaczej kwestie transportu laptopa ? Jakieś wewnętrzne pokrowce, które można by włożyć do zwykłego plecaka ? Wydaje mi się, że o czymś takim czytałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 11:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
Peragus: mialem ten sam problem. I wybrnalem z niego tak, ze kupilem na allegro kopertne na laptopa z pianki (30PLN) i wsadzam to do plecaka miejskiego (Pajak Colage). Mam laptopa 14".
Zysk na takim rozwiazaniu jest taki, ze kupujesz dobry plecak wycieczkowy -- i przystosowujesz go do lapa. Plecaki na laptopa charakteryzuja sie tym wlasnie, ze jedna kieszen maja wyscielona gabka, ktora w sumie zajmuje w cholere miejsca. A tak wyjmujesz koperte i plecak jest mniejszy. Poza tym nie wyglada jak plecak na laptopa, wiec teoretycznie trudniej dostac w czajnik ;>
Osobiscie mam koperte firmy JPA (model North II z gabka sinusoidalna) i jest naprawde fajna. Dla Ciebie jednak na 15,4" nie polecam, chociaz producent pisze cos innego. Tak czy tak, powinienesc bez trudu wyszukac cos na allegro (jak tylko serwis wstanie, bo dzis wisi).
Jesli chcesz poprawic stabilnosc samej koperty w plecaku, to tez nietrudna sprawa: u mnie w Pajaku, kiedy jeszcze nie mialem koperty, wszylem sobie cztery oczka, przez ktore przeplotlem troche linki ze stoperem. Podejrzewam jednak, ze laptop 15,4" plus koperta z gabki beda siedzialy na tyle szczelnie w plecaku, ze nie bedziesz mial tego problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2007 9:23 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 12:45 pm
Posty: 10
Faktycznie będę się musiał zainteresować pokrowcami na laptopa i kupić zwykły plecak. Przejrzałem stronę Milo i zaciekawił mnie ten plecak - http://www.milo.pl/index.php?o=2&z=1&i= ... &l=0&kol=0 . Szczególnie podoba mi się opcja z odczepianym pasem biodrowym, który w mieście jest niepotrzebny i może nawet zawadzać, a przy wycieczce w góry to nieoceniona pomoc.
Plecak jest dość drogi ( prawie 200zł ), ale jeśli okazałby się wygodny i przede wszystkim dobrze wykonany, to skłonny byłbym tyle wydać. Ktoś korzysta może z tego modelu, ew. innych plecaków Milo ? Z tego co się orientuję, to firma wydaje się godna zaufania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2007 11:56 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Peragus używam plecaka Milo Smet i jest bardzo wygodny. Też ma odczepiany pas biodrowy. Wizualnie jest bardzo podobny (trochę inaczej są wszyte paski do kompresji). Kolejna różnica jest w cenie : mój kupiłam za 135 pln. Ten co chcesz kupić to jest chyba jakaś bardziej zaawansowana wersja :scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2007 10:46 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
jesli chcesz znac moje zdanie: najpierw kup te piankowa koperte na laptopa. potem uzbroj sie w laptopa i koperte i dopiero tak idz do sklepu. jesli kupisz plecak, w ktorym ten zestaw sie nie zmiesci troche zmarnujesz pieniadze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 09, 2007 7:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Milo jest OK, ja używam tylko ciuchów, ale sławny na całe wewewe Jarek posiada kilka plecaków (ma dużą rodzinę) i chwali.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 10:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Dostaję od gości newsletter i tak mi to wpadło w oko :
http://www.saverstore.com/productinfo/p ... =10&tid=96
Może kogoś to zainteresuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 10:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Gustaw ale ten Cots ma takie cenki powiedzialbym raczej średnie :lol:

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 11:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
4F robi z wyciąganą piankową kopertą na laptopa. 129,90PLN w Cerro Torre, gdzie aktualnie sprzedaję :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 11:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
jarlsg macie jakieś fajne buciki za okolo 300-500 pln?

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 11:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Luka3350 napisał(a):
Gustaw ale ten Cots ma takie cenki powiedzialbym raczej średnie

Cenki to akurat w tym wypadku bez znaczenia.
Raczej chodzi o model.
Czytałem ten wątek kilka miesięcy temu i problem był w tym czy jakieś sensowne plecaki na laptopy wogóle istnieją.
Wrzuciłem ten link na wypadek gdyby ktoś jeszcze szukał czegoś podobnego. Może się spodoba ? Mi to obojętne bo laptopów nie wożę po świecie ... :wink:

EDYCJA:

PS
Mam służbowego laptopa z torbą.
A żonie kupiliśmy w zeszłe święta "laptopa" do domu.
O coś takiego :
http://www1.euro.dell.com/content/produ ... l=en&s=dhs
Takiego to łatwo nie wepchniesz w żaden plecak ! :lol:
Review :
http://reviews.cnet.com/laptops/dell-xp ... 98796.html
a to ze śmiesznym filmikiem (polecam) :
http://crave.cnet.com/8301-1_105-8323-1.html?tag=blog


Ostatnio edytowano Pn gru 17, 2007 11:49 pm przez Gustaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 11:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Gustaw ja tylko zauwazylem ,że Wyspa jest raczej droga jesli chodzi o zabawki w górki.
Gustaw jak ocenia się w GB poziom Karrimora jesli chodzi o buty ?
Przyzwoite czy wg wyspiarzy lipa ,czy jak ?

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 11:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Gustaw kiedy przyjedziesz w Taterki?

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 12:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Luka3350 napisał(a):
Gustaw kiedy przyjedziesz w Taterki?

Chciałem w 2007 ale nie wyszło.
Remont pochłonął nas całkowicie.
Teraz sezon narciarski a ja pojutrze idę do specjalisty od kolan więc nie wiem nawet czy sobie pojeżdzę.
Chciałbym wpaść, żeby 1. odwiedzić stare śmiecie, 2. wejść gdzieś na coś dużego. Do tego trzeba kondycji bo nie chcę skończyć jak Birkenmajer co to z nocnego pociągu ruszył wprost na Ganek.
Formę po remoncie miałem właśnuie teraz łapać a tu kurde uraz kolana mi wyskoczył i zamiast biegać to siedzę przy kompie. Dobrze, że chociaż pływać zacząłem po kilkumiesięcznej przerwie. Przed Świetami to o odchudzaniu nawet nie myślę.
Jednym slowem pożyjemy zobaczymy.
Znając pogodę w Tatrach optymalna byłaby jesień 2008. Urlopowo to różnie to wygląda bo trzeba pogodzić ze sobą wiele spraw.
A Ty kiedy jedziesz i gdzie chcesz połazić ?

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 12:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Luka3350 napisał(a):
Gustaw ja tylko zauwazylem ,że Wyspa jest raczej droga jesli chodzi o zabawki w górki.
Gustaw jak ocenia się w GB poziom Karrimora jesli chodzi o buty ?
Przyzwoite czy wg wyspiarzy lipa ,czy jak ?

Czy ja wiem ?
Ostatnio nic nie kupowałem no i nie mam porównania z Polski. Za moich najlepszych lat to : 1. w Polsce nic rozsądnego nie można było kupić 2. kurs funta i zarobki w RP były takie, że nawet guzik w UK był drogi :lol:
Karrimor kiedyś był flagową marką brytyjską ale coś ostatnio mniej się go widzi. Kiedyś kupiłem sobie polarek North Face Renegate (dwustronny) i taki był dobry, że jestem wiernym klientem NF. Co do butówto mam 15 letnie Scarpy. Jakbym miał coś teraz kupować podobnego to tylko szukałbym czegoś z firm które znam z dawnych lat : Scarpa, Asolo, LaSportiva ... Nie wierzę za bardzo młodym firmom i tym z rodowodem narciarskim, jakimś tam Salomonom itp ale ja mam swoje uprzedzenia ...

EDYCJA:
Ze znajomością angielskiego to warto tu poszperać :
http://www.ukclimbing.com/
szczególnie ich forum :
http://www.ukclimbing.com/forums/

A i jeszcze jedno.
Co do cen to trzeba szperac w necie i szukać ofert i wysprzedaży.
Ale to każdy wie.
Dla przykładu taki fajny sklepik (znośne ceny) :
http://www.climbers-shop.com/


Ostatnio edytowano Wt gru 18, 2007 12:14 am przez Gustaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 12:09 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Gustaw ja praktycznie z racji ,że do Tatr mam z domu dokladnie 98 km jestem co tydzień.
W niedzielę byl Ciemniak ,a tydzień temu Siwa przelęcz przez Ornak.

Jak będziesz mial czas i bedziesz w PL to zrobimy sobie jakiś fajny wypadzik w Tatry.
Może np. Rohacze ? Albo coś innego ( Twój wybór jako w sumie gościa )

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 12:12 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
To fakt . Ja też do salomona nie am przekonania ,zwlaszcza ,że cenowo nie jest tańszy.
Pytam o te Karrimory bo od 4 sezonów je mam i jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o tzw wygodę ( czyli zero otarć itp )
Ale fakt ,że jak będe zmienial to wchodzi w grę Boreal, Scarpa i Asolo.
Choć jeśli chodzi o Scarpę to mnie trochę cena blokuje.
Najbardziej realny jest chyba Boreal.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 12:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Luka3350 napisał(a):
Ale fakt ,że jak będe zmienial to wchodzi w grę Boreal, Scarpa i Asolo.

Ciekawe dwa wątki (Karrimor też jest wspomniany) :
http://www.ukclimbing.com/forums/t.php? ... =1#3644429
i
http://www.ukclimbing.com/forums/t.php? ... =1#3642997

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2007 10:09 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
Luka3350 napisał(a):
jarlsg macie jakieś fajne buciki za okolo 300-500 pln?

Macie. Przyjdzcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2007 9:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
jarlsg napisał(a):
Macie. Przyjdzcie.

Ale napisz co twoim zdaniem w tym przedzialiku ( bo nie przedziale ) jest w miarę oki

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2007 10:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
Hombre, ale ja tam mam butów od groma. I nie pamiętam co dokładnie. Trezetty, głównie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 19, 2008 5:48 am 
Swój

Dołączył(a): Pn sty 14, 2008 8:09 pm
Posty: 63
Peragus napisał(a):
Faktycznie będę się musiał zainteresować pokrowcami na laptopa i kupić zwykły plecak. Przejrzałem stronę Milo i zaciekawił mnie ten plecak - http://www.milo.pl/index.php?o=2&z=1&i= ... &l=0&kol=0 . Szczególnie podoba mi się opcja z odczepianym pasem biodrowym, który w mieście jest niepotrzebny i może nawet zawadzać, a przy wycieczce w góry to nieoceniona pomoc.
Plecak jest dość drogi ( prawie 200zł ), ale jeśli okazałby się wygodny i przede wszystkim dobrze wykonany, to skłonny byłbym tyle wydać. Ktoś korzysta może z tego modelu, ew. innych plecaków Milo ? Z tego co się orientuję, to firma wydaje się godna zaufania.


Witam

Widzę tu lekkie zamieszanie jaki plecak itd i aby laptop wlazł.
Ja aktualnie posiadam plecak Fjord Nansen HAVARD 25 L.
Wygląda tak
Obrazek

Opis:
W głównej komorze jest kieszeń na laptopa (przekątna: 40 cm, szerokość: 28 cm, głębokość: 5 cm). W komorze głównej - dwie mniejsze kieszonki. Z przodu kieszeń z systemem kieszonek na drobne elementy oraz zaczepem na klucze. Na pasie nośnym kieszeń na telefon komórkowy. Pasek biodrowy.

Jeśli chodzi zaś o cenę to chyba jest to najtańszy model plecaka z taką komorą czyli za jedyne 149pln :!:

Ja jestem zadowolony z niego, bo jest pojemny bardzo mimo że ma tylko 25l.
A decyzję podejmij już Sam.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 01, 2015 10:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Szukam plecaka "miejskiego" o pojemności myślę około 20-25 l - niekoniecznie musi mieścić laptopa (tym bardziej, że mój 17-calowy laptop jest duży i przykładowo nie wchodzi do żadnego neoprenowego pokrowca standardowo dedykowanego laptopom 17-calowym), ale musi mieścić np. opasłą teczkę z dokumentami w formacie A4. Żeby dokumenty lub książki się nie gniotły, mile widziane jakieś usztywnienie od pleców. Prócz teczki musi pomieścić 1,5-litrową butelkę z wodą, jedzenie na cały dzień, drobiazgi. Możecie coś polecić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 01, 2015 11:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Swego czasu "hp" miał w ofercie plecaki (typu "miejskiego" 0 z komorą dopasowaną właśnie do ichniego, dużego laptopa. Nie usiłowałem włożyć do niego (znaczy do plecaka) 1.5 litrowej butelki wody razem z laptopem i teczką z dokumentami A4 - ale nie miałem takiej potrzeby :)
Poza tym jest naprawdę świetny :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 01, 2015 11:53 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Plecak Black Diamond Sonar. Wprawbzie mało miejski, ale prostokątny i pakunek 25x35x12cm (wiertarka w plastiku) wchodzi bez problemu.


Problemem może być to , że jest jednokomorowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL