Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 14, 2015 11:21 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
leppy napisał(a):
O kurcze, DZIĘKI!!! Wszystkie plastiki 9, a ten pęknięty.. 7! Czyli faktycznie coś jest na rzeczy z tą lipcową partią. Dzięki!


Aż pobiegłem sprawdzić w swoich rakach z 2014 czy się koszyk z 12/7 nie trafił :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 22, 2015 5:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 7:34 pm
Posty: 20
Lokalizacja: KrK
Mam nietypowe pytanie jak konserwować raki, na moich po kilku wyjściach w góry pojawiła się rdza :/
Nowe były pokryte przezroczystą powłoką która się zdziera i na powierzchni raków pojawia się rdzawy nalot.
Myślałem że raki powinny być zrobione ze stopu nierdzewnego, a wy też tak macie ?
Moje raki to CAMP Stalker.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 22, 2015 5:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Adam_ napisał(a):
a wy też tak macie ?

Mam to samo, z tym samym modelem. Nic z tym nie robię, przynajmniej na razie.

http://ngt.pl/forum/konserwacja-rakow,1995.html

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 22, 2015 7:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Adam_ napisał(a):
Mam nietypowe pytanie jak konserwować raki, na moich po kilku wyjściach w góry pojawiła się rdza :/
Nowe były pokryte przezroczystą powłoką która się zdziera i na powierzchni raków pojawia się rdzawy nalot.
Myślałem że raki powinny być zrobione ze stopu nierdzewnego, a wy też tak macie ?
Moje raki to CAMP Stalker.
Susz raki po używaniu. Nie trzymaj mokrych w jakimś worku, etiu itp.
A i tak pokryją się rdzawym nalotem. Nie przejmuj się tym. Jak chcesz przetrzyj je w domu oliwką.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 23, 2015 5:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 7:34 pm
Posty: 20
Lokalizacja: KrK
[/quote]Susz raki po używaniu. Nie trzymaj mokrych w jakimś worku, etiu itp.
A i tak pokryją się rdzawym nalotem. Nie przejmuj się tym. Jak chcesz przetrzyj je w domu oliwką.[/quote]

Zawsze zostawiam raki po powrocie aby wyschły ale jak napisałeś i tak pokryły się rdzą. Zwykłe żelastwo i tyle.

Ali7 napisał(a):
Adam_ napisał(a):
Myślałem że raki powinny być zrobione ze stopu nierdzewnego

W zasadzie powinieneś się cieszyć, że nie są.


Dlaczego ? stal nierdzewna jest bardzo trwała i twarda, co prawda trochę krucha ale myślę że w warunkach zimowych dało by się takie raki nosić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 23, 2015 6:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Tyle tylko , że wpisy na tym blogu są z 2012r. Natomiast BD dalej robi raki z nierdzewki. A jako że jest to jeden z wiodących producentów to nie chce mi się wierzyć że robią buble . Narażali by na szwank swoje dobre imię ,a co za tym idzie traciliby klientów (czytaj kasę)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 23, 2015 7:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 7:34 pm
Posty: 20
Lokalizacja: KrK
Ali7 napisał(a):
Adam_ napisał(a):
Dlaczego ?

http://coldthistle.blogspot.com/2012/02 ... nless.html

Ale oczywiście wybór należy do Ciebie.


Z tego wynika, że nie najgorzej wybrałem swoje raki. Rdzę jakoś przeżyję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 23, 2015 7:22 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Ja niestety po angielsku ni hu hu .Jeżeli możesz to napisz o co chodzi w tym artykule.
A co do wpadek to kazdy je ma.
Czy to petzl z gri gri , czy mammut z uprzężami czy lonzami, czy bd z tym co piszesz.
Pewnie u grivela też by się coś znalazlo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 23, 2015 9:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Jestem zbyt na bakier z komputerem , zeby to włączyć. No cóż ....aż tak ważne to dla mnie nie jest. Mimo wszystko pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2015 11:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
e napisał(a):
no to teraz wymiana, u mnie dzisiaj poszło sprawnie, kurier się zjawił w ciągu godziny...
:)


Otrzymaliśmy właśnie wymienione raki - i to nowszy model - Nuptse Evo. Tak, że wielki szacun dla producenta oraz dystrybutora (ja wymieniałem właśnie przez dystrybutora - gliwicki Snap Outdoor) za sprawną akcję!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 21, 2015 9:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
Czas na zakup raków ;) Moje trzy typy na ,,delikatne'' deptanie po Taterkach:

http://8a.pl/raki/raki-turystyczne-blac ... nd-contact
http://taternik-sklep.pl/raki-koszykowe ... w-bag.html
http://www.alpintech.pl/index.php?p3821 ... aign=2015-

Co powiecie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 02, 2015 6:11 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Ja "delikatnie" chodzę już kilka lat w CT i w sumie działają jak trzeba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 02, 2015 8:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 03, 2015 10:33 pm
Posty: 6
Witam!

Proszę o pomoc w wyborze raków:

1. CAMP STALKER - http://allegro.pl/raki-turystyczne-camp ... 75652.html
2. Climbing Technology NUPTSE EVO - http://allegro.pl/raki-turystyczne-clim ... 90205.html
3. UNIWERSALNE RAKI WYSOKOGÓRSKIE ARMIA SZWAJCARSKA - http://allegro.pl/uniwersalne-raki-wyso ... 72081.html

Proszę o Wasze opinie na temat ww. raków, a przede wszystkim;
- jakie mają wady/zalety?
- ile w nich chodziliście?
- gdzie?
- czy się łamią? (jeśli tak to gdzie?)
- czy pękają? (jeśli tak to gdzie?)

No i oczywiście, które z DOŚWIADCZENIA polecacie ;-)

Dzięki z góry z Odpowiedź(i)!

POZDRAWIAM!


Ostatnio edytowano So paź 03, 2015 3:02 pm przez kdk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 03, 2015 12:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
kdk napisał(a):
- czy się łamią? (jeśli tak to gdzie?)


Najczęściej raki łamią się w górach - w naszym przypadku w Tatrach.

kdk napisał(a):
- czy pękają? (jeśli tak to gdzie?)


Jak wyżej.

kdk napisał(a):
czy często korzystaliście z czekana? Czy jest wg Was konieczny podczas wypraw zimowych w Tatry?


Zaczęło się...

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 03, 2015 9:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
_Sokrates_ napisał(a):
Zaczęło się...

:D bardzo chętnie w ramach powtórzenia materiału poczytam kolejne posty :)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 05, 2015 1:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
kdk napisał(a):
3. UNIWERSALNE RAKI WYSOKOGÓRSKIE ARMIA SZWAJCARSKA
:shock: :shock: :shock:
Raki wysokogórkie armii szwajcarskiej a w opisie:
Cytuj:
UWAGA!

RAKÓW UŻYWASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. ABSOLUTNIE NIE ZALECAMY UŻYTKOWAĆ W TRUDNYCH WARUNKACH WYSOKOGÓRSKICH (TATRY,ALPY), RACZEJ W NIŻSZYCH PARTIACH GÓR, NA OBLODZONYCH SZLAKACH, NA ZBOCZACH O NIEWIELKIM STOPNIU NACHYLENIA. RAKI ŚWIETNIE SPRAWDZĄ SIĘ W POLSKICH BESKIDACH NA PODEJŚCIACH ITP. SĄ TO RAKI WOJSKOWE NIE MAJĄ ATESTÓW TURYSTYCZNYCH, GDYŻ PRZEZNACZONE BYŁY DO ZUPEŁNIE INNYCH ZADAŃ. ŚWIETNIE SPRAWDZĄ SIĘ NA OBLODZONYCH SZLAKACH KIEDY CHWYCI "SZKLANKA".

Urocze.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 05, 2015 2:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
kdk napisał(a):
Proszę o pomoc w wyborze raków:

1. CAMP STALKER - http://allegro.pl/raki-turystyczne-camp ... 75652.html
2. Climbing Technology NUPTSE EVO - http://allegro.pl/raki-turystyczne-clim ... 90205.html
3. UNIWERSALNE RAKI WYSOKOGÓRSKIE ARMIA SZWAJCARSKA - http://allegro.pl/uniwersalne-raki-wyso ... 72081.html

Z wymienionych polecam CT Nuptse Evo. Rozumiem, że czytałeś o pękaniu raków CT. Pękały koszyki z wadliwej serii, była akcja wymiany przez producenta (szeroko zakrojona, sprawnie prowadzona, szacun dla CT i dystrybutora). Spokojnie można kupować. Natomiast wszelkie raki wojskowe olałbym z definicji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 12, 2015 4:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): N paź 11, 2015 9:16 am
Posty: 9
Nie wiem jak Wy, ale ja od koszykowych trzymam się z daleka.
Nie przekonują mnie, pasek można wymienić na kawałku bardziej płaskiej przestrzeni a z koszykiem jest większy problem.
Zresztą, guma parcieje na wysokim mrozie i przez to łatwiej jej pęknąć.
Wojskowych nie polecam - chyba że w Beskidy / Bieszczady gdzie nachylenia są mniejsze, w Tatry absolutnie - nie chodzi tu o ostrość czy samą stal a o przednie zęby które zwykle są pod za małym kątem - za bardzo do ziemi a za mało do przodu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 12, 2015 6:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
leppy napisał(a):
Natomiast wszelkie raki wojskowe olałbym z definicji.


Pacyfista? :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 12, 2015 9:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): N paź 11, 2015 9:16 am
Posty: 9
No tak - tej zimy (14-15) rozciąłem sobie pasek przez przypadek - zahaczyłem rakiem a były świeżo ostrzone.
Wymiana zajęła mi dosłownie 10 minut + 5 na zrobienie norki w śniegu nieco obok szlaku.
Odciąłem resztę paska, schowałem, wyciągnąłem zapasowy, dobrze związałem, sprawdziłem czy jest wszystko sztywne i poszedłem dalej, a po powrocie do domu sobie ładnie zszyłem maszyną do szycia (czyt. zrobiłem jak trzeba) i mam spokój.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 6:34 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Ali7 napisał(a):
Labello napisał(a):
pasek można wymienić na kawałku bardziej płaskiej przestrzeni a z koszykiem jest większy problem.

To jest rzeczywiście argument. Poza tym na korzyść pasków przemawia trwałość (wymieniać w razie zużycia można w nieskończoność) i waga oraz łatwość pakowania. Tylko modeli paskowych jakby na rynku ostatnio mało.

No, może coś takiego w zamian: http://taniewspinanie.pl/-Raki-Kong-COU ... odukt.html
Stalowa linka też mnie bardziej przekonuje od plastiku.


Posiadam takie raki Konga w wersji alu (na skitury w pełni sezonu), patent z linką w pancerzyku bardzo ciekawy jak na razie ok.
Co do paski vs koszyki... to jaki widzicie problem, aby w przypadku rozwalenia koszyka przełożyć pasek przez oczka do montażu koszyka z przodu? I drugie pytanie... nikt z Was nie nosi "trytytek" w razie awarii jakiego kolwiek sprzętu? dla mnie to podstawowy sprzęt naprawczy tak jak powertape ;)

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 11:11 am 
Nowy

Dołączył(a): N paź 11, 2015 9:16 am
Posty: 9
Ja noszę dłuższy kawałek linki - wytrzymałość to ponad 1.5 tony.
Powertape nie mam - zamiast tego kilka łat, taśma TESA i inne.
Nie chodzi o sam fakt naprawy raków koszykowych, a o to że gumowe koszyki są mniej wytrzymałe od pasków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 6:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): N paź 11, 2015 9:16 am
Posty: 9
Zwykle tak jest - ale nie jest to reguła.
Być może w rakach Grivela są one wysokiej jakości, jednak to nie zmienia faktu że w razie pęknięcia jest problem z wymianą.
I prawdą jest to na co zwróciłeś uwagę - koszyki są najczęściej po prostu nitowane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 10:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Labello napisał(a):
Nie wiem jak Wy, ale ja od koszykowych trzymam się z daleka.
Nie przekonują mnie, pasek można wymienić na kawałku bardziej płaskiej przestrzeni a z koszykiem jest większy problem.

To chyba przesada. Kwestia wymiany:
1) po pierwsze trzeba oszacować prawdopodobieństwo takiego zdarzenia
2) po drugie - ile osób nosi zapasowe paski do raków? Jasne ze można to nosić, ale tym tropem - a jak połamiesz żęby w rakach to co? A jak urwie ci się kółeczko na końcu pasków? Można od razu zapasową parę ze sobą tachać, ale gdzieś musi być zdrowy rozsądek.
3) wygoda zakładania (to też się robi na mrozie!) jest nieporównywalna
4) koszyki obecnei to i tak najbardziej prosta konstrukcja. Automaty/półautoamty są bardziej złożone. Skoro tam ludzie akceptują poziom niezawodności?
5) trwałość - średnio intesywnie eksploatowane raki to i tak mają trwałość te kilka (powiedzmy 3-4, może 5 lat) - ze względu na uzębienie.

Cytuj:
Zresztą, guma parcieje na wysokim mrozie i przez to łatwiej jej pęknąć

Nie widziałem nigdy gumowych racków. Z gumy to tylko protektory na zęby (fajna rzecz bo lekka). Porządna firma (mam doświadczenia z grivelem) ten plastyk ma całkiem sensowny - nawet w temperaturze -20 st C.

Prawda jest taka, że w dosłownie kilku przypadkach popękały koszyki - bo produkt był fabrycznie wadliwy, producent ogłosił wymianę. Trudno takie doświadczenie rzutować na rodzaj konstukcji. Te przypadki świadczą raczej o producentach (i negatywnie - że taki badziew zrobili i pozytywnie że się przyznali i wymieniają).

Skoro firma potrafi spaprać koszyki to na prawdę odważyłbyś się od tej firmy kupować paskowe??? Ja bym raczej zmienił firmę a dopeiro potem zastanawiał się nad konstrukcją :-).

Jak ktoś potrafi rakami poprzecinać paski to gratuluję. Sam malo delikatnie TURYSTYCZNIE w rakach chodzę, i poniszczyłem spodnie poniżej kolan, nawet raz się lekko zraniłem/skaleczyłem, ale gdybym miał tak ostre raki i paski poprzecinał, to bym się obawial co by się mogło z moimi kończynami stać - w takim przypadku większym ryzykiem byłoby przecięcie sobie tętnicy na łydce.

I jeszcze głupie pytanie - czy rak z wymienionymi paskami to nadal produkt z certyfikatem (czy też posiadający nadal deklarację zgodności - bo chyba tak fachowo się nazwywa spełnienie wymagań normy?).

To jest profesjonalny sprzęt bezpieczeństwa i samodzielne gmeranie (naprawianie) przy takim sprzęcie jest małoprofesjonalne. Wiem, wiem "to tylko paski" - ale gdzieś ta granica powinna przebiegać. Już tacy byli co majstrowali przy swoich rakach i być może przypłacili to życiem. Co innego sytuacja awaryjna - rozwalił mi się rak, bez raków na dół nie zejdę, a co innego chodzenie w takich "naprawianych". W tym pierwszym przypadku zastanawiałbym się jednak nad wzywaniem TOPR-u/pomocy.

Chyba pewniejsze (w ogólności) podejście to jednak: dedykwany sprzęt zapewniający bezpieczeństwo się popsuł, to gdy tylko udało mi się wykaraskać - sprzęt ten wyrzucam, albo oddaje do producenta do profesjonalnej naprawy.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 14, 2015 5:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): N paź 11, 2015 9:16 am
Posty: 9
Pisałem o gumie - raki koszykowe widziałem tylko raz, koszyki wyglądały jak materiał gumopodobny i takie były w dotyku.

A naprawa...
Cóż, naprawa była w pełni profesjonalna.
Wymieniłem zwykłe paski na poliamidowe, i zaszyłem porządnie nicią - również poliamidową, używając do tego maszyny do szycia i robiąc kilka szwów.
To samo zrobiłem z drugim rakiem i teraz oba wyglądają bardzo dobrze i posłużą co najmniej drugie 3 lata - zęby są ostrzone w miarę potrzeb i przed sezonem zimowym, malowane podkładem antykorozyjnym.

Czy spełniają normy? Tego nie wiem, ale za to wiem że obecne paski są dość mocne, trudno mi porównać wytrzymałość oryginalnych pasów do pasków poliamidowych.

Cóż, ja noszę zapasowe paski, a nawet kotwiczkę z zapasem mocnej liny - taka kotwiczka ma sporo zastosowań.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 08, 2016 4:57 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 11, 2011 1:58 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Coraz częściej wybieram się w Tatry zimą, dotychczas zabierałam ze sobą jedynie jakieś raczkopodobne wynalazki, które pomagały przy podejściu na Kasprowy, czy do Doliny Pięciu Stawów, ale komfort nie był najwyższy. Ze względu na ograniczone fundusze, zaopatrzyłam się więc w dość wiekowe Grivele z 8 zębami:

Obrazek

Pasują do moich butów i pewnie się ich trzymają, ale nie wiem, czy 8 zębów to nie za mało, żeby wybrać się w nich na Zawrat czy Świnicę.
Czy przy małej stopie różnica między rakami 8 a 10-zębnymi jest mocno znacząca, czy nie ma się czym przejmować?

_________________
Vill'em all


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 10, 2016 10:56 am 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2014 2:21 pm
Posty: 40
Rozmiar stopy raczej ma znaczenie przy dopasowywaniu raków - jak piszesz nie było z tym problemów. Mała stopa w przypadku tego modelu wydaje się być sporym plusem, bo szyna nie będzie musiała pracować na całej długości co przy względnie miękkich butach może znacząco wydłużyć jej żywotność. Jeśli nie jesteś bardzo ciężka to ilością zębów, a co za tym idzie przyczepnością raków nie powinno być problemów. Pamiętaj tylko, żeby zwrócić uwagę na śnieg który może Ci się przyklejać do butów i na to że sam rak nie będzie pewnie bardzo się wyginał dlatego polecałbym raczej ograniczyć mocne operacje kostką (wzniosy na palcach).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 11, 2016 6:56 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 11, 2011 1:58 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
W takim razie pozostaje sobie ogarnąć czekan i mam nadzieję, że w lutym uda się zrobić w Tatrach coś ciekawego :)

_________________
Vill'em all


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 11, 2016 8:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Villemo napisał(a):
Czy przy małej stopie różnica między rakami 8 a 10-zębnymi jest mocno znacząca, czy nie ma się czym przejmować?

Moim zdaniem rzecz nie w małej czy dużej stopie, a w zębach z przodu. Nie atakujące, a przednie boczne - tylko dwa.

Villemo napisał(a):
uda się zrobić w Tatrach coś ciekawego

No zależy, co Cię ciekawi. Pomijając kwestię warunków w onych Tatrach, na bardziej wymagające drogi toto nie jest.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 12, 2016 12:17 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 11, 2011 1:58 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zawrat od Gąsienicowej, Szpiglasowa Przełęcz, maks. Świnica.
Nie jestem żadnym hardkorem, mam za sobą dopiero najłatwiejsze zimowe szlaki. Nie zamierzam pchać się na Granaty, czy Rysy, ale chciałabym zrobić w końcu coś więcej, niż Kasprowy i Piątka :wink:

_________________
Vill'em all


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL