Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 31, 2015 1:22 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 17, 2011 11:27 am
Posty: 33
anninred napisał(a):
Jestem na etapie szukania map i przewodników - dostępność przewodnika ksiażkowego polecanego na forum - znikoma...
Dostępny jest ten. Warto kupić?


Od niedawna jestem w posiadaniu II wydania przewodnika J. Płonczyńskiego. Ogólnie oceniam go pozytywnie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Trochę szkoda, że jest niekompletny tzn nie opisuje wszystkich tras w Julijskich. Poza tym przydałyby się wyceny w jakiejś konkretnej skali dla żelaznych dróg.

anninred napisał(a):
I pytanie o pogodę - jakie są tendencje na przełomie sierpnia i września?


Z tego co czytałem (chociażby w przewodniku) to sierpień jest polecany ze względu na pogodę. Wrzesień chyba jest mniej przyjemy przynajmniej statystycznie. Osobiście uwierzyłem statystykom i wybieram się w sierpniu:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 31, 2015 4:05 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Ja bym jeszcze przemyślał niedoceniane u nas, a przepiękne pasmo Alp Kamnicko-Sawińskich i bardzo dobry przewodnik po nich Piotrka Skrzypca.

Obrazek

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 4:03 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Nowość w SP

https://sp.com.pl/alpy-julijskie-tom-i

Obrazek

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 11:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Dzięki! :D

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 05, 2015 8:59 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
kemotn, co do wycen szlakow w Julijskich to znajdziesz je na mojej stronie a i gdybys przejrzal uwaznie ten watek to bys je rowniez znalazl :) Co do papierowych wydan przewodnikow to Nowickiego obejmowal wszystkie szlaki, ale miejscami opis byl falszywy - niemniej byla to swietna pozycja. Doskonly byl rowniez,rownie dawno wydany przewodnik brytyjski Colomba. Teraz zas polecilbym slowenskie anglojezyczne wydawnictwa dostepne na miejscu-bez wiekszego klopotu kupicie je czy to np. wMojstranie, czy w Aljzevie. Pozdrawiam z Julijskich!

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 05, 2015 9:04 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
anninred, a kiedy bedziesz w Julijskich? moze bedzie okazja sie spotkac :D

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 05, 2015 9:34 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Zombi (gavagai) napisał(a):
kemotn, co do wycen szlakow w Julijskich to znajdziesz je na mojej stronie a i gdybys przejrzal uwaznie ten watek to bys je rowniez znalazl

ja korzystam ze spisu zamieszczonego w "Skalaška z Ladjo (Północna Ściana Triglava) V+ 1000 m":
viewtopic.php?f=11&t=16776&p=671775#p671705

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 06, 2015 7:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
W Julijskich od 28 sierpnia, dosłownie 3 dni. Może od 27 i wtedy będą 4 dni.
Po drodze na objazdówkę zwiedzaniową do Włoch.
Szukaj stonki z ambicjami ;) to będziemy my. W wyższych dolinach.

To który przewodnik mam kupić na chodzenie po dolinkach, ew. nakiś szczyt nie wymagający specjalnego sprzętu?
Się za noclegami rozglądam już :)

Jedziemy na kwaterę, Włochy będą po kwaterach i namiot i biwakowe rupcie na same Julijskie nam się nie zmieści do bagażnika.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 06, 2015 8:45 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 17, 2011 11:27 am
Posty: 33
anke napisał(a):
ja korzystam ze spisu zamieszczonego w "Skalaška z Ladjo (Północna Ściana Triglava) V+ 1000 m":
viewtopic.php?f=11&t=16776&p=671775#p671705

Dla mnie konkret. Podoba mi się:)
W ogóle znalazłem tu wiele cenny, ciekawych i przydanych informacji. Postaram się odwdzięczyć jakąś relacją po powrocie z Julijskich. Rzadko pstrykam zdjęcia w górach ale może coś przywiozę. Powodzenia dla wszystkich którzy są obecnie lub będą w najlbiższym czasie w słoweńskich górach i może DO ZOBACZENIA!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 7:56 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
czy jest coś lepszego, jeśli chodzi o rozkład jazdy autobusów, niż to?: http://www.pzs.si/javno/kvgn/kvgn_pzs-t ... s_2015.pdf

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 10:00 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Anke, szukaj połączeń za pomocą tej wyszukiwarki :D http://www.alpetour.si/avtobusni-vozni-redi

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 10:55 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Dzięki, wysmarowałam właśnie na adres w wyszukiwarce mejla z pytaniem, bo na "moim" rozkładzie jest autobus, na którym mi zależy, którego nie wykazuje wyszukiwarka.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2015 6:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Dostałam błyskawiczną odpowiedź. Autobus, na którym mi zależy, należy do innego przewoźnika (Arriva) i można go znaleźć w tej wyszukiwarce:
http://193.95.251.195:35544/VozniRedi2/

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 7:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Mroczny napisał(a):

Właśnie dziś sobie kupiłem. Choć mało przewodnikowy format, to jest to pozycja bardzo i potrzebna i wartościowa. W stosunku do wydania pierwszego przewodnika Nowickiego poszerzona o szczyty dostępne trasami pozaszlakowymi - mamy też więcej zdjęć dobrej jakości, również przebieg niektórych szlaków jest zaznaczony na zdjęciach, szkoda jednak, że tylko niektórych. Tom I obejmuje tylko fragment, ale chyba najbardziej popularnyego rejony Alp Julijskich - kolejny obejmie resztę, tj. Kanin, Mangart, włoską część) i jeśli utrzyma podobny poziom, to nie tylko będzie to pozycja bezkonkurencyjna na rynku polskim, ale chyba nie mająca również odpowiednika w literaturze światowej (są oczywiście przewodniki słoweńskie, ale takiego dwutomowego, kompleksowego, dobrze wydanego nie znam...). Tak więc - czapki z głów, brawo!
Zdarzają - na tyle, na ile zdążyłem to zauważyć - drobne nieścisłości (np szlak przez Prag zawdzięcza swoją nazwę innej formacji niż to utrzymują autorzy - wskazywany przez nich "Prag" to w rzeczywistości raczej tzw. Niedźwiedzia skała, droga Debelakovej na Spiku to V+ a nie V, PZS nie liczy ca. 90 tyś. członków, lecz ca. 60 tyś.). Opis wejścia na Razor, choc wydanie jest z 2015 r., jest już od dwóch lat nieaktualny - nowy szlak w kopule szczytowej wyposażony jest w skoble, pręty i stalówki. Zdumiewa mnie również to, co autorzy określają mianem ferraty a co szlakiem z elementami ferraty - brak tu konsekwencji (bo szlak przez Prag albo na Bov. Gamsovec to niby ferrata a przez Plemenice - szlak z elementami ferraty...) a wystarczyłoby się posłużyć zapewne znanym autorom słoweńskim wykazem zavarovanih plezalnih poti; "zavarovana plezalna pot" to lokalna nazwa odpowiednika via ferrat. W poprzednim przewodniku Nowickiego bardzo podobał mi alfabetyczny układ miejscowości, schronisk, szczytów - był to układ bardzo czytelny i pomocny. W wydaniu Nowicki & Poręba mamy wyszczególnionych kilka rejonów i w ich ramach opisane sa dopiero miejscowości, schroniska i szczyty - taki układ, choć wciąż w mojej ocenie logiczny, jest jednak mniej dla mnie czytelny.

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 9:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Jutro na Triglavie zapowiadają pierwszy >>poletni<< śnieg a na Kredaricy temp. nie przekroczy 5 st C. Wygląda, że dośc wcześnie w tym roku nadchodzi pierwsze typowe dla przełomu sierpnia i wrzesnia załamanie pogody. Pewnie podobne czeka nas wkrótce w Tatrach.

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 19, 2016 9:42 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Pod nieobecność gospodarza wątku napiszę o chyba mniej popularnej trasie w Julijskich.
Może zresztą ktoś będzie chciał zgadnąć, gdzie prowadzi.
Tu jest początek głównego etapu (różowa kropka):
Obrazek

A tu fragment trasy (po prawej, gdzieś na tym tarasiku):
Obrazek

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Ostatnio edytowano So wrz 17, 2016 7:23 pm przez anke, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 29, 2016 11:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Zombi (gavagai) napisał(a):
Opis wejścia na Razor, choc wydanie jest z 2015 r., jest już od dwóch lat nieaktualny - nowy szlak w kopule szczytowej wyposażony jest w skoble, pręty i stalówki.




Trochę się zdziwiliśmy 14 sierpnia tego roku :mrgreen:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 17, 2016 6:55 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
(ob)scenka pod Triglavem :D
Obrazek

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 17, 2016 7:15 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn cze 13, 2016 8:29 am
Posty: 150
A myślałem, że tylko mnie się kojarzy...

_________________
Zaoszczędzone można przepić.
Korona Europy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 01, 2017 9:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 01, 2017 9:18 pm
Posty: 1
Jako nowy, kłaniam się nisko szanownym Forumowiczom, i dzięki wszystkim, a szczególnie Zombiemu, za wszystkie fantastyczne informacje w tym wątku.

Wybieramy się do Słowenii w tym roku z 8-latką i 10-latkiem. Pytanie dla pewności: jak rozumiem po lekturze wątku trasa słoweńska na Mangart nie wymaga sprzętu, i powinna być do pokonania przez dzieciaki pod okiem dorosłych?

Z góry serdeczne dzięki za Waszą opinię,
Krystian


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2019 2:22 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Może mi pomożecie rozstrzygnąć pewien dylemat. :D
Wracam w tym roku do Słowenii, z chęcią podreptania na Jalovca od Zavetiscie przez Ozebnik, czyli według powszechnej opinii najłatwiejszą drogą na szczyt. Czy cytując Płonczyńskiego „pożądany jest zestaw asekuracyjny”, ale czy niezbędny? Bo krucho, ślisko, mało sztucznych ułatwień? Nie posiadam sprzętu i na ten jeden raz nie bardzo mi się chce inwestować, chyba że faktycznie bez uprzęży byłoby ciężko…
Sprawność ogólną mam orloperciową.

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2019 9:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Na Jalovec wchodziłam tak:
1. Tamar - Jalovec - Zavetisce (nocleg) - Jalovec - Tamar
2. Vrsic - Zavetisce (nocleg)- Jalovec - Vrsic

Sprawność mam jak ty - orloperciową, może z plusem, bo robiłam nieco trudniejsze przejścia.

Z Zavetisce na Jalovec szłam z przygodnie spotkaną dziewczyną o mniejszych umiejętnościach - parę łańcuchów, które są po drodze, zrobiła, nie zgłaszając problemów, przeszła też najtrudniejszy według mnie odcinek: grań przed szczytem (niczym nie zabezpieczoną), ale zdecydowanie odmówiła powrotu tą granią. Nawet za cenę komplikacji organizacyjnych.

Te łańcuchy na początku to sobie dopiero teraz przypomniałam, więc pewnie nie były trudne, grań przed szczytem oczywiście pamiętam - mnie ona nie przestraszyła, ale szłam bardzo uważnie i bardzo ostrożnie.

Dziewczyna nie miała żadnego sprzętu, ja miałam kask. Nie wiem jak inni turyści, bo podczas moich wizyt na Jalovcu nigdy nikogo oprócz tej dziewczyny nie spotkałam - na całej trasie. Tylko kilka osób w schronisku, za pierwszym razem, bo za drugim to i w schronisku nikogo nie było.

przykłady żelastwa: https://youtu.be/70wPbIp1Dus?t=268

grań:

Obrazek

Obrazek

zdjęcia: https://www.hribi.net/izlet/vrsic_jalov ... om/1/6/569

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2019 2:34 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
anke napisał(a):
Na Jalovec wchodziłam tak:
2. Vrsic - Zavetisce (nocleg)- Jalovec - Vrsic


Dzięki, anke :D Czy ten drugi wariant w drodze powrotnej z Jalovca na Vrsic przebiegał może przez Jalovską Skrbinę i też jest do przejścia tylko przy użyciu rąk i nóg? Przejrzałam zdjęcia z tego odcinka zamieszczone na hribi.net i nie wygląda on jakoś przerażająco, ale to tylko dwuwymiarowe fotki niekoniecznie oddające trudności.

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2019 7:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
niestety, tu nie pomogę, wracałam tak jak weszłam, nawet się nie zastanawiałam nad inną trasą, bo pogodę miałam kiepską, niewiele było widać

a dokąd jeszcze się wybierasz?

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2019 8:09 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Generalnie korzystam z tej samej wycieczki, co poprzednim razem, ale w ramach urozmaicenia chcę trochę pochodzić na własną rękę korzystając z podwózek naszego busa i lokalnego transportu Bovec-Kranjska Gora, zatem wybór tras jest z konieczności ograniczony. Mam na krótkiej liście Rombon, Jalovec, Bavski Grintavec i Razor. Będę zadowolona, jeśli uda się odhaczyć choćby dwa szczyty, ale wszystko zależy od pogody. Dwa lata temu można było pozwolić sobie na wszystko - lampa przez cały tydzień i chyba na nieszczęście AJ kojarzą mi się właśnie z takimi warunkami, a raczej nie są one normą :)

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 11, 2019 7:08 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Na Rombonie i Bavskim nie byłam.
Razor zaskoczył mnie końcówką. Ponoć kiedyś inaczej się wchodziło na szczyt. Samo zdjęcie nic oczywiście nie mówi, ot liny, bolce itp. Ale to nie jest, według mnie, całkiem banalne wejście.

Obrazek

znalazłam taki filmik:
https://youtu.be/JMlzozEtbcU?t=189

A może weź jeszcze pod uwagę świetny Prisojnik i trasy południowe? Wejście Grebenską pot, koło słynnego Prednjego Okna, powinno być dla orloperciowca stosunkowo łatwe. Zejść można kolejną trasą - Slovenska pot.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 11, 2019 7:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Mnie również wejście na Razor lekko zaskoczyło.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 31, 2021 3:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 31, 2021 3:54 pm
Posty: 1
Cześć!

Wybieramy się z żoną po raz pierwszy do Słowenii na przełomie września i października. Około 5-6 dni chcemy spędzić w górach.
Niestety nie mamy zbyt dużego doświadczenia w górach. Ja to głównie Beskidy, Bieszczady, Czarnohora, Tatry Zachodnie. Żona najwyżej na Mitikasie.
W dodatku ja na dużych wysokościach miewam lęk przestrzeni. Czy polecili byście jakieś szlaki w Karawankach lub Alpach bez trudności technicznych?
Niestety w internecie nie znajduje zbyt wielu informacji, zwłaszcza o Karawankach...

Dziękuję


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 01, 2021 7:10 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Marcin_Keja napisał(a):
Wybieramy się z żoną po raz pierwszy do Słowenii na przełomie września i października. Około 5-6 dni chcemy spędzić w górach.

Na przełomie września i października to może tam być już zima (a na pewno będą zamknięte wyżej położone schroniska), ale też może być równie dobrze lato ... w każdym razie ryzyko na warunki zimowe jest.
W Karawankach nic nie podpowiem, co do Alp Julijskich - to i będzie zależało jednak od warunków i chyba za wcześnie, aby coś konkretnie planować. W każdym razie T. zachodnie to nie są na pewno. No, chyba żeby uderzyć od pd strony, od Fuziny - tam jest łagodniej i jednocześnie cieplej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 02, 2021 3:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Marcin_Keja napisał(a):
Niestety w internecie nie znajduje zbyt wielu informacji, zwłaszcza o Karawankach...

Jest na necie forum Hribi, wyczerpujące chyba wszystkie górskie tematy. U nas na rynku są do kupienia dobre przewodniki po Julijskich Nowickiego i Poręby, zaś o Kamnicko-Sawińskich jest przewodnik Piotra Skrzypca. Karawanki to w miarę niskie góry, wystarczy mapa i omijanie dróg, które są oznaczone jako ubezpieczone. Podejścia od słoweńskiej strony raczej wszystkie spełniają twoje kryteria, na najwyższy Hochstuhl prowadzi również prosty szlak od południa. W Julijskich mogę ci polecić Jerebicę (z obu stron), w Kamnicko-Sawińskich np. taki Storzic wszystkimi drogami za wyjątkiem ferraty w żlebie Zrelo i drogi przez Psice od zachodniej strony. A jak spadnie śnieg, to przyda się umiejętność wykonywania wycofów :wink:.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL