Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 14, 2021 2:55 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
batmik napisał(a):
Trochę niestety umiera to forum czy mi się zdaje. Od czasu mojego ostatniego posta byłem w Tatrach dwa razy a tu żadnych nowości. Albo nikt się nie chwali tak jak ja, albo nikt o nic nie pyta...

No ale jakie mamy pisać nowości? Nie jeżdżę z miarką, nie sprawdzam, ile śniegu i nie piszę później o tym posta. Poza tym warunki są tak dynamiczne o tej porze roku, że trudno coś wiarygodnego napisać, bo jednego dnia dosypie, drugiego powieje halny i sporo zejdzie a np. teraz znów sypie.
Aktualne warunki śniegowe sprawdzam zaś nie na forum i nie na FB, tylko tu
https://gory.imgw.pl/zakopane
oraz w serwisach TOPR i TPN.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 18, 2021 4:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
No i wiosenna lawinowa 3

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 23, 2021 2:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
W niedzielę 25 i poniedziałek 26 kwietnia kolejne opady śniegu ok 5cm w sobotę w Tatrach pochmurno ujemne temperatury do środy po 28 kwietnia izoterma 0* powędruje powyżej 2000m jest 1 lawinowa dziś jeszcze zakopiańskie dachy na kamerach zaśnieżone byly


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 29, 2021 8:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:49 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Opole
Połaziłem wczoraj, cel Zawrat od DPS. Śniegu full , gdzieś tak od 13:00 zacząłem się dość grzebać, ale ogóle pogoda clear. Garstka ludzi rozeszła się, że momentami miałem wrażenie, że sam zostałem :) 12 godzin i potężna dawka lekarstwa, no i uzależnienia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 18, 2021 8:24 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Na kamerach TOPR widac swiezy opad sniegu bialo na Hali Gasienicowej czy nad Morskim Okiem. Do piatku 21 maja dla Rysow przewiduja ponad 40cm opad sniegu co oznacza ze warunki na raki z czekanem wysoko w Tatrach utrzymaja sie dlugo w tym roku na pewno do 2 polowy czerwca (Orla Rysy pod Chlopkiem itp) izoterma 0* tylko w sobote powedruje powyzej 2000m a tak mrozno juz od 1800 takze w Zachodnich. Nawalne opady deszczu w Beskidach moga wywolac zagrozenie powodziowe a pada juz od weekendu ostatniego. Warunki zle mgla wiatr opady sniegu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 24, 2021 11:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
W Dolinie Pięciu Stawów taka niby wiosna a jakby pełna zima.
Misio łazi po nocy po stawach, dobrze, że chyba umie pływać.
No ale śniegu jednak ubywa, a ten co jest, jak nie ma chmur dość szybko zamienia się w breję.


Obrazek
Obrazek

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 28, 2021 5:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 28, 2021 5:01 pm
Posty: 1
Czy ktoś wspinał się ostatnio na Rysy trasą bięgnącą z Morskiego Oka? Czy na szlaku zalegają jeszcze płaty śniegu? Jeżeli tak, to czy jest możliwe bezpieczne przejście bez raków?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 06, 2021 12:04 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Czy zalega śnieg wymagający sprzętu:
szlak na Przełęcz pod Chłopkiem
Szpiglasowa Przełęcz z obydwu stron
Zawrat
Zawrat Świnica Kasprowy
Kozi Wierch (od Piątki) i dalej granią w kierunku Granatów

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 06, 2021 1:56 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Nie chcę wprowadzać Cię w błąd, więc jakby co to zastrzegam, że ostatni raz w Tatrach byłem miesiąc temu, ale właśnie planuję sobie w ten weekend (albo i w piątek, jak się z pracą szybko uwinę) machnąć Orlą albo jakąś inną wycieczkę w tym rejonie i rozglądałem się za informacjami na różnych grupach na FB. Wszystko wskazuje na to, że nawet jeżeli zalegają tam jeszcze jakieś pojedyncze płaty śniegu, to raczej ich pokonanie bez sprzętu nie powinno stanowić większej trudności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 06, 2021 9:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Elfka napisał(a):
Kozi Wierch (od Piątki)


Podobno czysto. Podobno - bo info z drugiej ręki.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 07, 2021 6:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Elfka napisał(a):
Zawrat Świnica Kasprowy
Tu masz warunki między Zawratem a Świnicą
https://fb.watch/v/1RAf2d7qT/

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 07, 2021 8:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Dzięki, nie wygląda źle :)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 08, 2021 12:36 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 1:04 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Czechowice
Pomimo upałów śniegi zalegają w żlebach, szlak na Rohatkę niczym nie przypomina tego fajnego sprzed kilku lat (cieknie woda, większość śniegu jest głównie z boku), aktualnie wszystko się sypie, ludzi w tygodniu jak na lekarstwo po południowej stronie. Wczorajsze, rzadkie ostatnio okno pogodowe: Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 31, 2021 5:27 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Powyzej 2100 w Wysokich swiezy snieg niestety na Lomnicy film ze juz 25 cm sniegu moze sie stopi pod koniec tygodnia wiecej slonca wczorajsze ulewy spowodowaly osuwisko w Malopolsce zimna koncowka sierpnia 12* w Katowicach pozdrawiam kurtki rekawiczki raki czekan siee przydadza w Tatrach wysoko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 31, 2021 9:33 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Jakub napisał(a):
Powyzej 2100 w Wysokich swiezy snieg niestety na Lomnicy film ze juz 25 cm sniegu moze sie stopi pod koniec tygodnia wiecej slonca wczorajsze ulewy spowodowaly osuwisko w Malopolsce zimna koncowka sierpnia 12* w Katowicach pozdrawiam kurtki rekawiczki raki czekan siee przydadza w Tatrach wysoko


Czyli co? Globalne ocieplenie a w tym roku w Tatrach w każdym miesiącu mamy śnieg?
Długo leżal bo do czerwca, miejscami do lipca śnieg z poprzedniej zimy, a teraz mamy śnieg świeży, bo sierpniowy.
Ciekawe czy ten nowy śnieg przed zimą się stopi i będzie jeszcze jesień w górach.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 04, 2021 10:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
a dzisiaj przed godziną 11.00 na Przełęczy pod Kopą Kondradzką wiało tak.
Maksymalna prędkośc - 104 km/h. 1,5 h wcześniej, na Kasprowym 90 km/h

Obrazek

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 03, 2022 12:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
TPN zamknął drogę do Morskiego Oka.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 10, 2022 7:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Tak wyglądają teraz południowe stoki Koziego Wierchu jakby przyszło komuś do głowy tam iść
https://fb.watch/b4p1X3OuJP/

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 15, 2022 9:36 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Wg aktualnych prognoz dla Kasprowego prognozuja od soboty dużo opadow sniegu w niedzielę i poniedziałek Świat Wielkiejnocy nawet - 10*C na najwyższych szczytach Tatr kilkanaście ie stopni mrozu snieg do wtorku włącznie niestety Świata Wielkanocne białe w Tatrach i Beskidach ocieplenie dopiero od środy 20 kwietnia spokojnych i radosnych Świąt Forumowicze polecam lekturę kwartalnika Tatry wiosna jeszcze wróci w maju w góry mam nadzieję


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 25, 2022 7:25 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
W najbliższych dniach wtorek-czwartek powyżej 1700 mrozno w Tatrach natomiast piątek i sobota 30 kwietnia poprawa pogody dużo słońca izoterma 0*powedruje powyżej 2000m npm. W Tatrach sporo sniegu jeszcze w reglach Morskie Oko i 5 Stawów jeszcze zamarznięte snieg opuścił Polane Chocholowska na Hali Gąsienicowej około 0.5m sniegu ale się powoli topi. Narciarze jeszcze mogą zjeżdżać z Kasprowego ale to już ostatnie dni


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 07, 2022 11:49 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Od poniedziałku 9 maja ( oby był spokojny ) więcej slońca nad Tatrami izoterma 0*powędruje powyżej 2700 a od środy 11.05.2022 powyżej 3400 m n.pm. na wysokości Krakowa wrócą upały po 27*C

W Tatrach jeszcze 2 stopień zagrożenia lawinowego śniegi będą szybko topnieć zapewne lada chwila ogloszą 1 stopień od niedzieli popołudnia stopniowa poprawa pogody i zanik opadów deszczu. Morskie Oko zaczyna wreszcie rozmarzać juz nie będzie adeptów chodzących w poprzek stawu. Kolej na Kasprowy 2 tygodnie bedzie zamknieta przegląd techniczny . Warunki powinny szybko się poprawiać zwłaszcza w Tatrach zachodnich w Wysokich zapewne do czerwca śnieg się utrzyma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2022 6:35 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Wg najnowszych prognoz pogody w Tatrach do czwartku deszczowo piatek 27maja i sobota 28 maja sloneczne ale w całej Polsce duże ochłodzenie na nizinach 15*C Zakopane max 12* w Tatrach w ostatni weekend maja powyżej 2100 mroz chwyci w Wysokich. W Tatrach Zachodnich sytuacja śniegowa wygląda juz dobrze większość szlaków bez sniegu lub tylko płaty jak na Czerwonych Wierchach .

Tatry Wysokie jeszcze sporo śniegów w żlebach i pod ścianami raki i czekan potrzebne jak pokazały ostatnie wypadki na Granatach . 5 Stawów dopiero rozmarza. W tym roku mamy chłodny maj. Prognozy pogody dla Zakopanego od jutra aż do 6 czerwca z wyjątkiem ww 2 dni przewidują niestety codzienne opady deszczu. Deszcz ten bardziej przydałby sie na nizinach Polski gdzie jest susza np w Wielkopolsce w Lubuskiem a dostawy pszenicy z Ukrainy dalej stoją pod znakiem zapytania. W górach codzienne opady deszczu mogą doprowadzić do podtopien - oby do tego nie doszło.

także 2 dni lepszej pogody ale ogolnie dużo deszczu w prognozach fronty atmosferyczne niestety lepiej wiec planować urlopy na 2 połowe czerwca / lipiec albo sierpien pozdrawiam . Mimo wszystko pieknych gorskich wypraw życze ostatnio oglądałem na YT wspianczke na Zabiego Konia i granią MSW i Durny Łomnica cóż za lufa coz za emocje! :) 8) :D ( polecam "Ale Lufa")


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 14, 2022 8:34 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Ma ktoś info, foto z aktualnych warunków podejścia na Rohatkę od Zmarzłego stawu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 18, 2022 9:58 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Czy chodził może ktoś ostatnio po Orlej Perci ? Jak tam ze śniegiem? Są jakieś miejsca gdzie może być problem z przejściem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 26, 2022 3:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Powinno być czysto. Tydzień temu byłem na Swinicy zero sniegu od Kasprowego resztki sniegu pod ścianami czysty szlak też że swinickiej przeleczy. W Tatrach panują duże upały w Zakopanem poniedziałek środa 30*CKrakow 33*29 czerwca resztki sniegu znikają w oczach ostatnie płaty. Upały się uspokoją dopiero po 5 lipca ale dalej będzie cieplo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 26, 2022 7:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Dzięki za info.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 30, 2022 2:52 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 19, 2022 8:52 am
Posty: 32
Powiedzcie, jak zapatrujecie się na wędrówki w Tatrach w miesiącach lipiec i sierpień? czytałem kiedyś, żeby w tych miesiącach najlepiej chodzić wcześnie rano z racji burz, które bardzo często pojawiają się po południu. Prawda to ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 02, 2022 10:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Chodzę głównie w lipcu i sierpniu, przeważnie całe dnie aż do zmroku i jak dotąd burza (której wg prognoz miało niby nie być) złapała mnie tylko raz, przy samych Kalatówkach tydzień temu (czyli w czerwcu) jakoś koło 19-tej (przy czym widziałem, że się na coś zanosi już ze schroniska na Kondratowej).

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 05, 2022 9:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Szykuje się ponoć masywne załamanie pogody

https://www.mountain-forecast.com/peaks ... casts/2301

W niższych górkach również;


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 13, 2022 3:38 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Przymierzałem się na Rysy od Słowacji w sobotę, ale ponoć śniegiem posypało :|
Czy przy takich temperaturach jak teraz należy się go spodziewać w weekend? (bo jeśli tak, najwyżej jakiś plan B się zrealizuje jakby co)

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL